Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tak czytam pierwszego posta i widze że jest dość stary więc, mam pytanie:

 

1. Czy na łączu ADSL (Orange 2mb/s) da się kupić tak żeby był router z tomato? Musiałbym kupować modem + router?

2. Jeśli da się, mógłby ktoś coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o polecenie routera, pożądane cechy:

- tani

- ADSL

- standard G

- łatwy podział łącza na 6 komputerów (najlepiej jeszcze z priorytetyzacją konkretnego komputera)

- zewnętrzna antena

- praca w trybie bridge/repeater (co bym mógł w przyszłości 'przeciągnąć' internet z innego routera ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos wiecej? powiedzmy ze mam taką mozliwosc - na jakim systemie miało by to byc zrobione?

 

Vyatta. Najlepszy router jaki możesz dostać. Systemem jest sama w sobie. Wersja darmowa obsługiwana z lini komend, wersja płatna dostarcza GUI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W marcu zwiększy mi się prędkość łącza do 50 Mbit/s. Jako, że mam 2 laptopy w sieci to potrzeba zmienić router, który obsługuje standard n. I tu właśnie zacząłem się zastanawiać. Wcześniej myślałem nad D-Link DIR645 ale w tym teście

http://www.purepc.pl...siec_bez_granic nie wypadł jakoś dobrze. Nie jestem przekonany czy w moich warunkach da sobie rade. Zasięg musiałby być dobry tak do koło 7-8 metrów i w tej odległości zapewnić pełną prędkość łącza. Pasmo wystarczy 2,4 GHz bo karty w laptopach nie obsługują 5GHz. Chociaż dobrze by było, żeby w routerze można było wybrać pasmo, tak o przyszłościowo.

Budżet jaki sobie założyłem to tak koło 300 zł, ale nie wiem czy go nie zwiększyć. Moglibyście coś polecić w okolicach tej ceny ?

Edytowane przez Ilumir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece to czego uzywam czyli TP-Link WDR4300. Przesiadlem sie z na niego z Linksysa WRT54GL z Tomato (ktory szlag trafil w czasie burzy) i nie zaluje. Router jest mega stabilny (od zakupu pod koniec wakacji nie zawiesil sie ani razu), zasieg mam nawet pod blokiem w samochodzie (i to na telefonie), ma dualband, uPnP, rezerwacje DHCP, ARP binding, forwardowanie i co najwazniejsze dwa zlacza USB, dzieki czemu mozna podpiac dwa zewnetrzne dyski/pendrive. Jest samba, ftp i media server (DNLA). Aktualnie podpiete mam po wifi trzy laptopy, trzy telefony i BD player i wszystko smiga elegancko. A dla pr0 userow jest mozliwosc wrzucenia DD-WRT lub Open-WRT (sprobowalem ale jednak ilosc bajerow mnie przerosla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie. Jak daleko masz oddalone te laptopy od routera i czy są pomiędzy urządzeniami jakieś "przeszkody" (ściany itd.) ? Acha i jakim dysponujesz łączem i czy po wifi leci maks łącza jeśli można wiedzieć ? Bo na prawdę sprzęt wygląda bardzo dobrze na papierze. Ogólnie też jest ładny, ciekawy design ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router stoi pod szafka z telewizorem (niestety ma wade - diody daja straszliwie po oczach wiec musialem go schowac). Dwa laptopy sa na biurku okolo 3-4 metrow od routera, trzeci jest mobilny ale zasieg ma w calym mieszkaniu. Po zamknieciu drzwi w pokoju i zamknieciu sie z laptopem w lazience Windows (i XP i 7) pokazuje 3 kreski z 5. Podpiete to mam do modemu Cisco EPC3212 a ten do UPC 30Mbps. Pelna predkosc lacza (test na speedtest.net) mam niezaleznie od lokalizacji w pokoju. Do routera mam podpiety WD MyBook 1TB na ktory to transfer po WiFi mam ok 5-6 MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać Wr1043ND będziesz zadowolony.

Mam już ten router od kilku dni i dobrze się spisuje, ale mam jedno pytanie. Czy nie zaszkodzi mu, że pod USB będzie na stałe podpięty dysk 2.5" (~1TB)? Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam internet z UPC 120mbps i jakieś dziadostwo o nazwie "Thomson TWG870" od nich.

Czy polecilibyście mi kupić coś innego? A moe rozdzielić modem i router? Jaki kupić sprzęt?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez Adi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam internet z UPC 120mbps i jakieś dziadostwo o nazwie "Thomson TWG870" od nich.

Czy polecilibyście mi kupić coś innego? A moe rozdzielić modem i router? Jaki kupić sprzęt?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Router od dostawcy musi pozostać. Może napisz dokładnie jakie masz problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dziękuję za odpowiedzi.

 

Problem jest taki, że wifi jest fatalne mało tego router przycina się co jakiś czas z niewiadomych powodów mimo że się nie grzeje...

 

Jednak największym problemem jest to, że wykupiłem pakiet 120mbps a prędkość pobierania w polotach sięga 70. Staram się wymusić zniżenie pakietu do 60mbps ale zdaje się że po podpisaniu umowy nie ma na to szans.

 

Edit. dodam jeszcze, że wszystkie testy wykonywałem po wyłączeniu wszelkiego softu korzystającego z łącza i po kablu. (piszę to gdyż zgłosiłem problem do UPC to po ponad tygodniu dostałem informacje, że po wifi są zakłócenia i żeby testy robić po kablu :/)

Edytowane przez Adi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję porady w kupnie nowego routera.

Środowisko:

Łącze z UPC 120Mbit (realnie około 90)

Mieszkanie ~50m2 wielka płyta

stale podłączone 4-5 urządzeń, w porywach 8-10 ale to rzadko

Obecnie mam WRT54GL ale to trochę marnacja łącza bo przepuszcza po wifi tylko 20 mbit ;)

 

Potrzebuję router który przede wszystkim będzie miał na tyle dobre radio żeby przepchnąć po wifi większość lub lepiej całą dostępną prędkość (oczywiście karty w komputerach będę sukcesywnie wymieniał więc przydałoy się żeby router był dual band (chyba) ).

Cena w granicach rozsądku, myślę że max kolo 300zł (rt-n66u asusa fajny ale 500 za router to już lekki absurd wg mnie).

Z góry dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc. Szukam routera z WI-Fi do 100-110zł do mieszkania 42m2, podłączanego do łącza 12 Mb/s Multimedia, obsługującego początkowo laptopa bezprzewodowo, okazjonalnie komórkę a w przyszłości może jeszcze inne urządzenia (TV czy coś koło tego)

TP-Link TL-WR841N

TP-Link TL-WR743ND

Obydwa na co dzień umożliwią laikowi łatwe podłączenie kolejnego urządzenia.. są jakieś inne przewagi między nimi, czy generalnie różnice między nimi są zerowe.. Jakieś inne tanie alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz WR841N, będziesz zadowolony.

 

Po kablu :

Dołączona grafika

 

I WiFi w odległości ~8m, przez ścianę karton-gips a router stoi w szafie drewnianej :

 

Dołączona grafika

 

Więc 12Mb/ 0.7Mb wciągnie nosem. Swoją drogą, niezłe sk.... dając 0.7 uploadu. Co za firma.

 

Cześć, potrzebuję porady w kupnie nowego routera.

Środowisko:

Łącze z UPC 120Mbit (realnie około 90)

Mieszkanie ~50m2 wielka płyta

stale podłączone 4-5 urządzeń, w porywach 8-10 ale to rzadko

Obecnie mam WRT54GL ale to trochę marnacja łącza bo przepuszcza po wifi tylko 20 mbit Dołączona grafika

 

 

TPLink WRD4300. Albo poczekaj (tak jak i ja) na WRD4900.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki Panowie.. zamówione Dołączona grafika

pzdr

 

Tylko uzupełnię info - rozumiem, że ten router WR841N jest jedynym urządzeniem potrzebnym do podłączenia netu i żadne wcześniej ustrojstwo nie jest potrzebne? Czyli panowie przekuwają się przez ścianę, podłączają się pod port WAN i konfigurują router, czy potrzebny jest wcześniej jeszcze jakiś modem?

Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uzupełnię info - rozumiem, że ten router WR841N jest jedynym urządzeniem potrzebnym do podłączenia netu i żadne wcześniej ustrojstwo nie jest potrzebne? Czyli panowie przekuwają się przez ścianę, podłączają się pod port WAN i konfigurują router, czy potrzebny jest wcześniej jeszcze jakiś modem?

 

No chyba jakiś modem musi być. Jak to w ogóle ma być dostarczane? Linią telefoniczną? Koncentrykiem (tv kablowa)? Nawet się nad tym nie zastanawiałem. Podałeś dwa routery i wskazałem lepszy. Dostawca dostarczy, zainstaluje modem na pewno. Byle miał wyjście lan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jakiś modem musi być. Jak to w ogóle ma być dostarczane? Linią telefoniczną? Koncentrykiem (tv kablowa)?

 

Niekoniecznie, jest kilka opcji. Jeśli internet jest dostarczany linią telefoniczną / koncetrykiem to koniecznie potrzebny jest przed routerem modem. Jeśli natomiast ze ściany wychodzi RJ45 , to najprawdopodobniej Multimedia wpięła się do skrzynki w bloku i nie trzeba już żadnego modemu. Niestety nie mogę znaleźć info na stronie multimedii, więc pewnie jest to realizowane na zasadzie : stare bloki = modem, nowe bloki = skrzynka.

 

Musisz powiedzieć w multimedii, że chcesz używać własnego routera.

 

 

P.S. Pamiętacie czasy, gdzie internet był tylko na jedno stanowisko, a za dodatkowe było trzeba dopłacić ? Co za shit, całe szczęście, że poszło to w niepamięć. ;) Albo poszli po rozum do głowy, że jakby user chciał, to i tak by sobie rozdzielił i tak, zwłaszcza, że biedronkowy sprzęt sieciowy stał się tani jak barszcz.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o poradę w wyborze routera, gdyż obecny livebox tp (w kształcie rozłożonej książki) doprowadza mnie do szału.

Internet posiadam z Neostrady 6mb, chcę zmienić na szybszy i przy okazji chciałbym wymienić router. Router ma obsłużyć na dzień dzisiejszy:

-laptopa po wifi

-xbox 360 po kablu Rj-45

-planuję podłączyć telewizor, wifi lub kabel.

Dużo gram po sieci i ważne jest żeby to dobrze działało.Do tej pory miałem problem z natem i pootwieraniem portów.

Zależy mi na tym, żeby nie zrywało m. innymi połączeń co ma miejsce teraz. Zastanawiam się nad kupnem routera TP-LINK TD-W8960 N, napiszcie czy taki router zda egzamin? Ewentualnie polećcie coś innego, kwota jaką mogę przeznaczyć 200,0 PLN z lekką górką.

Proszę o odpowiedzi, z góry dziękuję!

Edytowane przez hipolos77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...