Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie po latach Dołączona grafika

 

Net 100mb/s z kablowki.

Mocne oblozenie innymi uzytkownikami.

Mieszkanie nieco ponad 100 m2,

Router w centralnym punkcie.

Cały sprzęt łączy się bezprzewodowo.

 

Starenki Linksys WR54G już ledwo zipie.

 

Co kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mam w domu 2 laptopy z obłsugą jak i WiFi, jak i z wyjsciem na kabel. Posiadam również PC'a, lecz ten można połączyć jedynie za pomocą kabla sieciowego. Na dworze jestem w stanie wyłapać słaby sygnał internetu WiFi (słaby chociaż słup stoi 30 m od domu, ale da się połączyć), lecz jak jestem w domu, to nie ma zasięgu. Potrzebowałbym urządzenia, lub kilku, które umożliwiałyby jednocześnie:

  •     odebrać WiFi, wzmocnić trochę sygnał i wysłać go (z zewnątrz do domu) za pomocą WiFi do dwóch laptopów oraz za pomocą kabla do PC'a,
  •     stworzyć sieć LAN z 3 powyższych komputerów.

Czyli po zakupieniu takie czegoś miałbym internet na każdym komputerze, oraz byłbym wstanie np. pograć w 3 osoby na tych 3 komputerach w jakąś grę multiplayer na sieci LAN. Budżet mały, więc koszta muszą być jak najmniejsze. Całe to rozwiązanie nie jest na stałe, więc nie bójcie się, że będę jakieś routery na dworze stawiał xD Sam oczywiście już buszowałem po internatach i znalazłem takie coś: TP - Link TL-WR543G oraz PHICOMM FWR-714N. Pytanie czy któreś z tych dwóch urządzonek jest w stanie spełnić moje oczekiwania?
Dzięki za pomoc Dołączona grafika

 

EDIT: załączam obrazek poglądowy, czerwone to kabel sieciowy, zielone to WiFi 

Dołączona grafika

Edytowane przez Coen1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, powinno zadziałać Dołączona grafika

 

Ale mam jeszcze jedno pytanko, czysto teoretyczne: czy jak bym kupił takiego PHICOMM FWR-714N na allegro za 45 zł, postawił go na tarasie aby odbierał WiFi ze słupa. Następnie podłączyłbym pod niego 3 kable i doprowadził osobno każdy kabel do 3 komputerów to czy by to zadziałało tak samo, jak z twoją kombinacją? Miałbym i internet i LAN w każdym kompie? Kolejny rysuneczek: 

KLIK

Edytowane przez Coen1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie może i by zadziałało - niestety w specyfikacji nie ma info na temat trybów w jakich pracuje, a innego firmware na to nie wgrasz. Dodatkowo nie ma informacji jakie anteny tam siedzą, ale za tą cenę nie spodziewałbym się wiele. Dlatego odebranie sygnału po WiFi i przesłanie go dalej może być ciężkie, a jeśli się uda to połączenie może być bardzo wolne i na dodatek często zrywane.

 

Idealnie byłoby odebrać sygnał po kablu, ale jeżeli nie ma możliwości to:

Do odebrania sygnału TP Link WA5210G (150 pln), a dalej kablem do jakiegoś switcha (i do pozostałych urządzeń też po kablu) lub do access pointa i rozesłać sygnał bezprzewodowo po domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Julo - pomysł przesyłania WiFi dalej sobie odpuszczę ze względu na problemy z tym związane i potrzebę tworzenia razem z tych jakiś przedziwnych i do tego nietanich kombinacji. Wytypowane przez ciebie urządzonko jest przystosowane aby działało na zewnątrz. Tylko tak jak ja pisałem wyżej - nie szukam rozwiązania na stałe, więc mogę kupić jak najtańszego tp-linka, postawić go na zewnątrz żeby łapał WiFi i puszczę sobie od niego 3 kable do 3 kompów, tylko że bez żadnych dodatkowych Switchów. Byle by był w stanie odebrać WiFi i przesłać go dalej do 3 kompów i zrobić jednocześnie z tego wszystkiego LAN. Totalnie mi nie przeszkadza, że będę musiał się bawić kablami czy jakieś pudło mi będzie stało na tarasie - dla mnie liczy się efekt bo to urządzenie i tak będzie używane może kilka razy w roku i tyle. Ten TL-WA5210G kosztuje ok. 130 zł, a taki zwykły router,ap,switch w jednym TL-WR740N 50 zł. Więc koniec końców pytam się: czy kupując takiego TL-WR740N i podłączając w sposób jaki pokazałem w schemacie w poprzednim poście i opisałem w tym poście, otrzymałbym w domu i internet i LAN?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ktoś próbował to zrobić na tym sprzęcie: www.elektroda.pl/rtvforum/topic2282590.html

 

Problem jest taki, że TL-WR740N nie ma typowej opcji Wireless Client, jest WDS, ale powiem szczerze, że nie wiem jak to ma działać z jedną anteną na pokładzie (w trybie client - tylko odbiera sygnał przez WiFi i rozsyła po kablu, a w WDS odbiera i rozsyła dalej z użyciem WiFi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już totalnie mnie nie interesuję rozsyłanie WiFi bo to po prostu za dużo kłopotów. Może mniej wygodnie będzie kablowo, ale na pewno taniej i prościej.

 

Czyli jak piszesz skoro ten TP-Link będzie odbierał WiFi i mi wysyłał do 3 kompów (za pomocą 3 kabli), w tym trybie WDS to pozostaje mi tylko upewnić się czy jednocześnie stworzy także z tych 3 kompów sieć LAN, jesteś w stanie mi to potwierdzić? Jeśli tak, to nic tylko zabierać się do kupna Dołączona grafika

Edytowane przez Coen1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TL-WR740N w oryginale (oryginalny soft)  nie ma możliwości podłączenia jako ap Client.

 

Jeżeli wgrałbyś open-wrt to bez problemu :)

 

Natomiast jeśli nie chcesz bawić się w zmiane softu to zainteresuj się TL-WR743N.

 

Ale open-wrt to jednak fajna sprawa :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TL-WR743N: nie chodziło ci może o wersje z końcówką 'ND' ? Bo na allegro bez 'D' na końcu w ogóle nie ma, za to z 'D' już są Dołączona grafika

Tylko kurczę są już powyżej 80 zł (jestem niezłym dusigroszem xD), są jakieś szanse na tańszy odpowiednik z tymi samymi funkcjami, czy raczej nie?

 

To może z drugiej strony: czy taki laik i żółtodziób poradziłby sobie z instalacją tego softu? To dosyć trudne i czasochłonne? No i czy jesteś na 100% pewny czy jakbym zainstalował ten open-wrt na TL-WR740N poprawnie to by to działało tak jak TL-WR743ND?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cezary tak mówi to święta prawda.

 

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=5911

 

Co do instalacji to tutaj masz krok po kroku:

http://openwrt.pl/doku.php/krok_po_kroku:krok1

 

Tutaj masz wersje routera na jakich dziala open-wrt 

 

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n

 

Ogólnie polecam wgrać open-wrt z nakładką gargoyle.

 

Tutaj jakieś rozważania na ten temat: http://www.frazpc.pl/b/297260

 

 

 

Pamiętaj, dobrze poczytaj ... miej na uwadze jaką wersje routera masz. Bo nie na wszystkie wgrasz Open-wrt.

 

 

 

 

 

Standardowo na przyszłość nie biorę odpowiedzialności za to że uwalisz sprzęt przez to że np. czegoś nie doczytałeś, nie doszukałeś lub wgrałeś nie to co trzeba Dołączona grafika

 

 

Albo zainteresuj się tym: 

 

TP-LINK TL-WR543G bo z tego co widzę da się jako AP Client go ustawić.

 

Przykład: http://www.wififorum.pl/topic/32120-tp-link-tl-wr543g-w-trybie-ap-client/

Edytowane przez marcinq123
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, serio wielkie dzięki za pomoc :D Gdyby nie Wasza pomoc pewnie bym kupił jakieś badziewie i potem wkurzał się dlaczego nie odbiera WiFi xD Będę się przymierzał do kupna tego 743nd, dla mnie to również lepszy wybór. Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

internet idzie mi z modemu motoroli do routera linksysta wrt54gl. ( ok 12Mbps
Niestety kilka dni temu router siadł . co kupic podobnej klasy?wypadlem zupelnie z obiegu


co to teraz sa za dwupasmowe (2,4ghz i 5ghz) routery. zwykly laptop 3 letni obsluży dwa pasma

zalezy mi na dobrej sile sygnalu , (mam pancerne sciany) i trwałosci. zadnych bajerow nie potrzebuje



moje typy

TP-LINK TL-WR1043ND

Edimax BR-6574N

TP-LINK TL-WR841N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dylemat mam miedzy wr1043nd a wr841nd

 

wedle http://overclock.pl/articles/show/id/275,13,16,testy-wydajnosci

tego testu (i kilku innych ktore przegladalem) sila sygnalu 841 jest czasami lepsza a czasami rowna 1043ce.

 

bajery typu usb nie sa mi potrzbne . LAN 1000 Mb tez mi nie potrzebny.

 

wiec czy biorac po uwage sile sygnału i szybkosc transferu po wifi warto brac drozszy model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że prawdopodobnie jedyne urządzenie z 5GHz jakie masz to smartfon to na co ci standard ac?

 

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4

Załóż, że wszystkie urządzenia bezprzewodowe wykorzystają ten standard... Pytanie czy wpłynie to na większą prędkość wraz z dystansem czy zwykły dual również da radę i prędkości będą porównywalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po burzy mój router (linksys) zrobił kaput - potrzebuje więc coś kupić co będzie obługiwało mojego neta i zapewniało mi wifi w domu (net z Neti 20mbit)

nie planuje za wiele bawić się z siecią potrzebuje coś co postawię na półce i będzie robiło robotę - powiedzcie mi czy coś takiego ma rację funkcjownować? http://www.komputronik.pl/product/156738/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/8level_router_ADSL_Wi_FI_300Mbps_AWRT_300.html wirmy niby nie znam ale sporo pozytywnych opinii + cena też jest dla mnie istotna (nie chce wydać więcej niż 150zł)

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję routera z wifi b/g/n takiego którego nie będą zawieszać torrenty + będzie miał możliwość zmiany oprogramowania. 
Ma być do internetu kablówki (VECTRA) i musi posiadać odkręcane anteny.

I max 200PLN

Edytowane przez marcin_modzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...