Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje routera z dobrym wsparciem dla alternatywnego oprogramowania, będzie służył jako server VPN + jeszcze pewnie kilka innych drobnych usług.

Potrzebuje też USB z obsługą modemu Huawei E3131 jako awaryjny dostęp do internetu, normalnie połączenie będzie otrzymywał po kablu z modemu ISP (90/20Mbps).

Ma łączyć 4 komputery w gigabitową siec po kablu + Wifi dla sprzetu mobilnego.

WNR3500L czy jest coś lepszego ? ~200zł

 

ew. TL-WR1043ND ? 32MB ram chyba starczą .. do VPN będzie podłaczonych ok. 5 klientów.

 

TL-WDR3600 ?

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jaki zasięg i gdzie jest ci potrzebny?

w domu go będę używał , mam dosyć duży dom ,router jest na 1piętrze, parter/piwnica żeby tam również był zasięg, obecnie mam linksysa wrp400 dosyć stary i potrzebne coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuję routera do myślę 100-130zł ( bez szaleństwa żadnego):

mieszkanie - kawalerka 30m2

co podłączone WiFi - 1/2 lapy, PS3, SmartTV, 1/2 telefony,

przez kablel - za pare mies Buda (PC)

oczywiście nie naraz wszystko Dołączona grafika

USB nie koniecznie, bo zawsze do tv/lapa/ps3 moge podpiąc

reszta wymagac to w miare podział łącza zeby kazdy mógł na neta wejść, oraz żeby torennty nie zamulały (sporo projektów ściągam -duże paczki)

soft- nie koniecznie oryginalny musi być Dołączona grafika moze być jakiś open

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik16

Jeśli potrzebujesz dobry zasięg WiFi to radziłbym asus rt-n16, jeśli nie to WNR3500L(v2) będzie ok - aktualnie używam takich dwóch.

 

kamsonbos

Polecałbym asusa rt-n10u - nie jest to demon prędkości, ale w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś ciekawego. Torrenty i tak będą ciężko chodzić, taki 3500L (480 mHz) potrafi się przycinać na 5 torrentach po kilka gb każdy, aczkolwiek nie odczuwam różnicy w prędkości działania netu, raczej sam klient torrenta i panel administracyjny ciężej chodzą.

 

Blue

A może rozwiązanie modem adsl + właściwy router ? Znacznie ciekawszy wybór - można by pomyśleć nad czymś od Netgear'a (wndr4500 - minusem mogą być wbudowane anteny) lub asusa (rt-n66u)

Edytowane przez Julo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z braku odpowiedzi zarezerwowałem sobie w morelach

http://www.morele.net/router-tp-link-tl-wdr3600-533634/

jest chyba najnowszy i najwydajniejszy z ww. . Gabaryty mi nie przeszkadzają

 

czy ten netgear jest lepszy ?

http://www.morele.net/router-netgear-802-11n-wireless-gigabit-router-with-usb-wnr3500l-100pes-v2-128-mb-303034/

 

 

Wifi ma najniższy priorytet - nie jest wymagane stabilne połaczenie 24/7 ani duży zasięg (wręcz lepiej jak będzie słaby, sąsiedzi się nie będą interesować Dołączona grafika )

w przeciwieństwie do sieci ethernet

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDR3600 ma Dualband - pytanie czy do czegoś kiedyś Ci się przyda... Ponad to ma trochę mocniejszy procek od 3500L (o 80mHz) - na 3500L wrzucisz tomato, a na WDR3600 openwrt - pytanie, co preferujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dualband - pewnie sie nie przyda

 

co preferuje ? nic

nigdy nie wgrywałem innego FW do routerów - ww. sprawy załatwiałem na PC z linuxem, router robił tylko za połączenie ze światem zewnętrznym Dołączona grafika

na początku pewnie posprawdzam co się da, jakieś dd-wrt etc. potem o ile nie spełni oczekiwań zlutuje coś sam.

Przenieść to na router chciałem przy okazji przejścia na sieć gigabitową, do tego dłużej byłbym w stanie go utrzymać z akumulatora w razie awarii zasilania (co się u mnie często zdarza)

 

obecnie posiadam edimax 6200n na OFW, ale widze że ostatnio dostał jakotakie wsparcie openwrt - pewnie na nim poćwicze Dołączona grafika

chociaż z 4MB flash sobie nie poszaleje ^^

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem router D-Link DIR-615 z DD-WRT. Się dziad spalił, ale poza tym byłem z niego prawie zadowolony. Prawie, bo pomimo dwóch anten na końcu mieszkania zasięg był słaby lub go nie było.

Zastanawiam się teraz nad:

DIR-635 lub TP-Link WDR3600. Jeżeli chodzi o wydajność to ten DIR w zupełności mi wystarczał, telefon po wifi, laptop minimalne potrzeby, komputer stacjonarny przez kabel bezpośrednio do skrzynki.

 

Co brać? Nie widzę dostępnego DIR-635 z wgranym DD-WRT, nie będzie problemu z instalacją tego oprogramowania? Jak to się robi? Skąd brać pewną wersję softu?

 

edit:

kupiłem okazyjnie dir 635. Znam tą serię z dobrej strony więc myślę, że będę zadowolony.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję routera do 300zł. Na sprzęcie internetowym w ogóle się nie znam.

Co chciałbym, aby router na pewno posiadał. Jest to m.in. QoS.

Również by miał niskie ping'i podczas zabawy w grach.

 

Myślałem nad TD-W8970 od TP-Link.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router ADSL będzie najlepszy w cenie do 100-150 zł (T-Mobile na linii TP)? Zależy mi na urządzeniu, które poradzi sobie na słabszej linii oraz będzie oferowało dobry zasięg Wi-Fi. Czy oprócz TP-Linka jest coś wartego uwagi? Poprzedni TD-W8901G nie radził sobie u mnie za dobrze, do tego dosyć szybko zaczął zrywać połączenie i pojawiły się problemy z synchronizacją.

 

Z góry dzięki za wszelkie propozycje.

Pozdrawiam.

 

Edit:

 

Wybrałem w końcu Pentagrama P6343. Zasięg i wygląd na plus, połączenie stabilne, zobaczymy jak będzię się dalej sprawował, ale póki co jestem zadowolony.

Edytowane przez j2com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest mi jakiś tani router wifi do domu. Podłączone do niego będą max. 2 urządzenia na raz (laptop + telefon/kindle). Zastosowanie to głównie strony, poczta i youtube. Zależy mi na w miarę dobrym zasięgu.  Fajnym bajerem byłaby możliwość podłaczenia zewnętrzej anteny.

 

<edit>

Zapomniałem napisać, że router ma być goły (bez xDSL). Internet to radiówka, ze ściany wychodzi Rj45.

Edytowane przez logray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam TP-Linka TL-WR1043nd i zastanawiam się nad zmianą pod kątem:

- prędkość łącza 120Mbit

- dualband (blok)

- okazjonalnie torrenty

- PC na kablu, laptop (lub 2) + kilka urządzeń na wifi

- kieszeń USB na dysk (tp-link nie łyka nic sensownego)

- zasięg w mieszkaniu 54m (router jest z jednej strony i obecnie na drugim krańcu mieszkania jest już rożnie z zasięgiem...)

 

Zastanawiam się nad:

- NETGEAR WNDR3700 (ciężko dostać i już starszy model)

- LINKSYS E4200 (dd-wrd rekomendowany)

WD My Net N900 (nieco tańszy, ale ma bardzo różne opinie)

- Asus RT-N65U

- Asus RT-N56U

- LINKSYS E3200

 

Najchętniej coś do 300zł max 500.

 

Update: dziś wypożyczyłem do testów WD My Net N750 (nieco niższy model) i odpada: nie ma porządnego forwardowania portów a i zasięg słabszy niż TP-Link o kilka dBm, i n.p. do laptopa zamiast 150Mbitów (TP-LInk) łączył tylko 78Mbit. Jutro sprawdzę może Netgear'a.

Edytowane przez Yorick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że już prawie miesiąc posiadam WDR3600 - mogę go z czystym sumieniem odradzić każdemu komu jest potrzebny dobry zasię WiFi - z porównaniu z moim leciwym i jak na tamte czasy totalnie budżetowym Edimax 6200n to ten TP link nie ma nawet co pokazywac antenek :>

 

Na Edku (N-lite, 1 antena 3db) w sąsiednim pokoju miałem pełny zasięg, piętro niżej 75% i transfery niemal idealnie sztywno 11MB/s do LAN,

TP w pokoju obok ma ~60%, piętro niżej sieć nawet nie jest widoczna xD rofl ... transfery nie więcej jak 9MB/s mimo przejścia na sieć gigabit i pełne N 300Mbit

openwrt nic nie zmienia w tej kwestii, wrecz nieco pogarsza.

 

Na szczęście do moich zadań wystarcza, bardzo wydajny,  duża obciążalność USB (modem 3G działa bez zająknięcia na 2m kablu, przy edim nawet 10cm grubego przewodu powodowało problemy), najpewniej postawie jeszcze na nim conieco ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam mieszkanie i potrzebny mi nowy router. Na starym zostawiam linksys wrt54gl i chcialbym kupić coś w tych klasach stabilności. z tym ze już z N Dołączona grafika po kablu podpinam jedynie stacjonarne PC, reszta (do 10 urządzeń) po wifi. max 300zł. QoS i takie tam wymagane, fajnie jakby sie dalo wgrać tomato czy cos podobnego + był jakiś klient na androida do przeglądania zawartosci podpiętego HDD (nie tylko wewnątrz sieci, ale tez z neta. taka prywatna chmura Dołączona grafika ). no i mile widziane 2 porty USB na drukare i HDD. narazie wyguglałem:
-ASUS RT-N56U
-TP-Link WDR3600/4300
-Netgear WNR3500L
-Tp-Link TL-WR1043ND - tu juz budzetowo Dołączona grafika

-Linksys EA2700

-D-link DIR-826L

obecnie najchętniej wziąłbym tego dlinka - wygląda ok do postawienia w salonie, ma chmure i mozna go dostać za ok 260zł. jakieś przeciwskazania? czy może są ciekawsze opcje?

 

ED: jeszcze taki linksys EA3500 mi w oko wpadł - w przeciwienstwie do ea2700 ma port usb.

Edytowane przez hesus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję zrobić sieć bezprzewodową na stacjonarkę i trzy laptopy. Pracuję z domu, więc potrzebuję względnie bezawaryjnego  i ciągłego połączenia z internetem. Który router byłby najlepszy? Czy ten by się nadał? http://alegratka.pl/ogloszenie/router-tp-link-td-w8950nd-21708047.html?h=25992dfdc53063bb, czy szukać czegoś innego?

Edytowane przez adamzloc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję routera wifi 4 komputery połączone przez ethernet + wifi aby działało bez problemu w tym samym czasie, zasięg 15 metrów może być max. Pytanie o bajery typu zmiana oprogramowania jak w "D-Link DIR-300"za 80zł lub " Ovislink WL-1600GL" za 150zł czy jest to aż takie dobre? Mam drukarkę która jest podłączona i udostępniana przez 1 komputer zawsze włączony w sieci czy routery z usb mogą ją podłączyć? Czy cena za router z usb pod drukarkę i dysk zewnętrzny będzie ogromna?

 

Czy zwykły router tp-link za ~50zł z wifi pomijając "bajery" typu usb i zmianę oprogramowania będzie OK cena/jakość rozwiązaniem?

 

__________________

WR740N TP-link na alledro 55zł~

+ ma nawet  alternatywne oprogramowanie - Gargoyle PL lub DD-WRT.

Edytowane przez uzytkownik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam obecnie internet od vectry w dzień 24mb/s a w nocy 64mb/s. Dostałem urządzenie modem/router "Thomson TWG870". Jestem jednak mocno niezadowolony z możliwości tego urządzenia i przełączyłem je na funkcje modemu. Teraz potrzebuje Waszej pomocy przy wyborze urządzenia pozwalająca na bezproblemowe:

- rozdzielenie łącza na 2 laptopy (WiFi), 2 telefony (WiFi), 1 PC (kabel) i konsola (kabel).

- prosty port forwarding

- torrenty i gry

- jak najtaniej, MAX 200 zł (ale nie chętnie)

- stabilne połączenie

Dodam iż jest to mała kawelerka więc nie potrzebuje wysyłać sygnału WiFi do sąsiedniego miasta Dołączona grafika

 

Po przeczytaniu ogromnej ilości stron i forum internetowych wytypowałem te urządzenia:

 

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr741n-wireless-n150-router-wds-bridge-i3487416212.html

http://allegro.pl/router-wifi-300mbps-tp-link-tl-wr841n-i3472420895.html

http://www.megamarket.com.pl/tp-link-router-tp-link-tl-wr1043nd,id-119367

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera do sieci osiedlowej, dokładnie internetia, do domu wchodzi zwykła rj45. Aktualnie mam starego d-linka, który po wifi daje około 12 megabitów, a internet dochodzi do 20 megabitów po kablu, więc muszę go wymienić. Budżet jest w wysokości 100 zł, wiadomo, troszkę można dołożyć, ale nie za wiele. Podpięte do tego będą 3 lapki przez wifi z czego dwa mają n, oraz smartfony. Zależy mi też, aby transfer miedzy lapkiem a smartfonem przez wifi był w miarę sprawny, bo na tym starym d-linku di-524 osiągnięcie 150 kb/s to jest max. Ten router był by dla rodziców, więc ma chodzić stabilnie i dawać radę z takim łączem.

 

Jest też druga opcja, ponieważ u siebie mam tp-link mr3420 (ta kwadratowa wersja, pewnie v1), mam w nim opnewrt i podpiętą drukarkę do usb. Jeśli w kwocie 150 zł dało by się znaleźć coś lepszego od tego mr3420 to ja sobie kupię coś nowego, a ten dam rodzicom, tylko wymagania takie, aby działał nie gorzej jak ten mr3420 i miał usb. 

 

Coś polecicie ciekawego?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpisałem nową umowę z neostradą (prędkość 10Mb/s) i mogłem wziąć liveboxa za 50zł jednak odmówiłem, a dlaczego? Od kilku lat miałem i jeszcze mam internet 6Mb/s + livebox. Często przy maksymalnych prędkościach livebox zrywa połączenie co jest dość irytujące jak się coś ściąga. Więc szukam routera do neostrady czyli z modemem ADSL, dobrym zasięgiem wi-fi (na pewno nie słabszym niż ten w liveboxie), stabilnego (nie zrywającego połączeń, nie resetującego się itp, ma cały czas działać). Budżet około 100zł raczej nie chciałbym ponad 100zł płacić. Trochę poszukałem i użytkownicy zadowoleni są raczej z TP-Link TD-W8951ND lub  TP-Link TD-W8950ND  którego można kupić już za 85zł. Co o nim sądzicie, a może znajdzie się coś lepszego w tej cenie??

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po raz kolejny mam problem z moim D-Linkiem DIR-635 i tym razem zdecyduje sie juz na zmiane.

Moja siec domowa jest dosc specyficzna, mianowicie wyglada nastepujaco:

- modem ADSL (Dialog),

- modem podpiety jest do routera,

- switch gigabitowy Linksysa podpiety jest rowniez do routera,

- do switcha sa podpiete dalej: NAS, 3 kompy, kolejny router w sasiednim domku sluzacy jako AP,

- do mojego routera poprzez Wi-Fi podpinaja sie sie urzadzenia mobilne.

 

Potrzebuje cos przede wszystkim niezawodnego, najlepiej z dlugim okresem gwarancji, zapewniajacego jak najlepsze transfery, fajnie jakby zasieg Wi-Fi byl wiekszy niz dotychczas, przynajmniej o te 20%.

 

W tej chwili rozwazam nastepujace urzadzenia:

- Linksys EA6400,

- Linksys EA4500,

- TP-Link Archer C7,

- TP-Link TL-WDR4300,

- ASUS RT-AC66U,

- ASUS RT-N66U.

 

Czy polecicie jednoznacznie ktores z tych urzadzen? A moze jest jakies inne warte szczegolnej uwagi?

 

Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję rutera na światłowód i  5 switchy (RJ po 8gniazd każdy), aby podzielić neta na 5 switche, a z nich następnie na 40 użytkowników. Dociągaja nam światłowód i chcemy zwiększyć prędkość neta w calym budynku. Jednak nie mamy tyle kasy by switche też były światłowodowe, więc do głównego rutera światłowód, a dalej RJ45.  Fajnie, gdyby główny ruter zapamiętywał jakie strony były przez kogoś przeglądane w ostatnim czasie.
A może zamiast switchy jakieś mosty wi-fi? Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;)

 

Zwracam sie z prośbą do was userzy bo nie bardzo wiem co kupić.

 

Potrzebuje router adsl do neostradki. Coś tam sobie upatrzyłem juz ale przypomniałem sobie ze trzeba coś z mocniejszym zasiegiem bo mieszkam w bloku 4 pietrowym. Wielka płyta. Obecnie livebox daje rade ale juz ostatkami sił. Sieć wyglada tak że na parterze jest gość, później 2 piętro jestem ja i pietro wyżej ( trzecie ) jest jeszcze jeden u którego to bedzie stało.

Budżet moze nie wielki bo 120 pln max. Znajdzie sie coś "w miare" działające? O tyle o ile stabilnoscią urządzenia sie martwie bo teraz większość rzeczy działa bez problemu to bardziej martwi mnie zasieg. Wstępnie myślałem o tym:

 

TP-LINK TD-W8950ND

albo

TP-LINK TD-W8961ND

 

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

poszukuje routera do biura o powierzchni mniej wiecej 40m2. Biuro sklada sie z dwoch pomieszczen - jedno, gdzie siedzi 8 osob i pomieszczenie szefostwa za szklana szyba i drzwiami z dwoma osobami + klienci Dołączona grafika Wiec router powinien obsluzyc maks 12 osob, nie wieszac sie, nie rozlaczac, no wiadomo ma byc najlepszy Dołączona grafika

Kwota miedzy 200-300zl, ale blizej tej pierwszej. Dołączona grafika

 

Myslalem nad tp-linkiem wd1043nd bo mam taki w domu, no ale wlasnie... Miedzy pokojami jest odleglosc ze 15-20m i juz jest problem z zasiegiem. Obawiam sie, czy nie bedzie za slaby. Znajdzie sie cos lepszego za podobna kwote?

Aha, predkosc neta miedzy 25-50mbitów, nie jestesmy jeszcze dogadani do konca. Upload w granicach 8mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...