Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam moje pytanie:

Poszukuję rutera na światłowód i  5 switchy (RJ po 8gniazd każdy), aby podzielić neta na 5 switche, a z nich następnie na 40 użytkowników. Dociągaja nam światłowód i chcemy zwiększyć prędkość neta w calym budynku. Jednak nie mamy tyle kasy by switche też były światłowodowe, więc do głównego rutera światłowód, a dalej RJ45.  Fajnie, gdyby główny ruter zapamiętywał jakie strony były przez kogoś przeglądane w ostatnim czasie.
A może zamiast switchy jakieś mosty wi-fi? Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie żadnego urządzenia klienckiego ? sieci światłowodowej się raczej w domach nie kładzie - bo nie ma to zwyczajnie sensu - o ile nie potrzeba przepustowości ponad 10Gbit. Takie rozwiązania są dla serwerowni - a i tam nie zawsze się na nie decydują.

 

Dostaniecie tylko włosek wdmuchnięty w rurkę ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam taką sprawę mieszkam w kamienicy w mieszkaniu 78 metrów internet mam w INEA kablówka zmieniłem na 50mb router mam d link dir 300 podłączony do modemu cicso tego modelu bez wifi, w drugim pokoju mam laptopa i ps3 mam w drugim pokoju, jak sprawdzałem na speed testach to wychodzi max 20mb, jaki router zakupic do 200zł aby zwiększyc przepustowość łącza zeby wycisnąć te 50 mm, oraz żeby kolega w tej samej kamienicy mieszkający pode mną z tym samym rozkładem mieszkania miał lepszy zasięg tez w tym drugim pokoju gdzie ja mam laptopa i ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GPON to nie światłowód? Ostatnio coraz bardziej popularne medium w domach/mieszkaniach prywatnych.

 

Trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby po mieszkaniu kłaść sieć optyczną... skrętka jest tańsza, prostsza w instalacji i użytkowaniu, a efekt końcowy jest taki sam.

 

Tylko @OtwarteOkno - ja bym nie robił 5 switchy po 8 osób (do czego byś i tak potrzebował urządzeń 16-portowych), tylko kupił jeden 48-portowy switch. Prościej i nie będziesz miał wąskich gardeł. Wpinasz to w router, który dostaniesz od dostawcy i "włala".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jakos do tp linka nie jestem przekonany ale wszyscy go proponują wiec nie wiem co zrobic : ]

Kupić ? 

 

Powiedz czemu nie jesteś przekonany ? Martwisz się o przepustowość, QoS, czy da się łatwo przekierowywać porty, chcesz korzystać ze zdemilitaryzowanej strefy ? Powiedz, to może rozpoczniemy dyskusję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby po mieszkaniu kłaść sieć optyczną... skrętka jest tańsza, prostsza w instalacji i użytkowaniu, a efekt końcowy jest taki sam.

Wiem bo widzę że w nowym budownictwie stosuje się takie rozwiązania (doprowadzenie światłowodu do mieszkania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo widzę że w nowym budownictwie stosuje się takie rozwiązania (doprowadzenie światłowodu do mieszkania)

sieć "do mieszkania" a sieć "w mieszkaniu" to zupełnie inna para kaloszy. Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martwie sie o dodatkowe funkcje martwie się jedynie o przepustowość tak jak mówisz no i o zasięg dla kolegi bo wiem ze ja bede miał wszystko ok w domu nawet w tym drugim pokoju ale chciałbym jeszcze zeby on miał chociaż pół z tego bo tez bedzie miał konsole podłączoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martwie sie o dodatkowe funkcje martwie się jedynie o przepustowość tak jak mówisz no i o zasięg dla kolegi bo wiem ze ja bede miał wszystko ok w domu nawet w tym drugim pokoju ale chciałbym jeszcze zeby on miał chociaż pół z tego bo tez bedzie miał konsole podłączoną

WRT841ND

 

Po kablu : 

 

Dołączona grafika

 

Router w drewnianej szafie, siła sygnału na LOW (dostępne 3), drzwi (drewno pełne) do pokoju zamknięte, ściana z podwójnego kartongipsu oklejona z jednej strony kamieniem, w linii prostej od routera do laptopa odległość około 7m : 

 

Dołączona grafika

 

Na co dzień pracują przyjemniej 3 urządzenia po WiFi i 2 po kablu. Zdarza się, że urządzeń po wifi jest 6-7 i daje radę. Model polecany przez Aragorna, jest lepszy, bo można wgrać custom firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej mam problem z modemem od NEO więc chcę kupić Router, który go zastąpi. Net 10MB i raczej szybko więcej nie będzie.

Dużych wymagań nie mam. PC, PS3, 1-2 urządzenia po Wi-Fi. Wszystko w 1 pokoju.

Dobrze by było gdyby był koloru czarnego.

Raczej nie chciałbym przekraczać 120-150zł.

Jakieś propozycje?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej mam problem z modemem od NEO więc chcę kupić Router, który go zastąpi. Net 10MB i raczej szybko więcej nie będzie.

Dużych wymagań nie mam. PC, PS3, 1-2 urządzenia po Wi-Fi. Wszystko w 1 pokoju.

Dobrze by było gdyby był koloru czarnego.

Raczej nie chciałbym przekraczać 120-150zł.

Jakieś propozycje?

Ale do modemu NEO wchodzi RJ11, tak ? Ogólnie weź coś od TPLinka albo Asusa, wszystko w tym przedziale cenowym powinno spełnić Twoje wymagania. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za pomoc lecz mam jeszcze jedno pytanie jaki router moze byc w zamian za tp linka ponieważ troszke nie jestem przekonany co do tej firmy,....

Ja swoją odpowiedź uargumentowałem, teraz wypadałoby ,abyś Ty napisał, co Ci w tplinku nie pasuje ? Koledzy coś powiedzieli ? Tzn. ogólnie, skąd masz takie przekonanie ? Może równie dobrze zapytaj się tego samego źródła o router ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tp link mam takie przekonanie ponieważ kolezanka parcuje w saturnie i co chwile ma zwroty ich wiec stąd moje przekoanie chociaż nie moge tego powiedziec z własnego doswiadczenia... bardziej mnie przekonuje asus z nowych firm a ze starych to d link tym bardziej ze mam z 10 lat d linka dir 300 i nie moge na niego narzekać lecz teraz przyszła zmiana łącza no i jego czas juz minął.... dlatego prosiłbym o jakies alternatywy do podanego modelu tp linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci zależy na zasięgu, to warto wziąć coś z odczepianymi antenami, które w razie problemu wymienisz na większe, albo przerobisz na kierunkowe. 

Asus RT-N66U wydaje się sensowny. Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... wsyzstko ok tylko troszke ponad moj budzet... max 200 złotych Panowie ; )

jeżeli nic mi nie pozostanie no to juz kupie tego tp linka no bo nie wiem czy jest cos faktycznie w tej cenie i funkcjonalnością mi przede wzsystkm zalezy na tej przepustowości WiFi czyli 50mb no i zasięgu 78 m mieszkania i koledze piętro niżej z takim samym rozkładem mieszkania... to tyle.. żadne jakies super funkcje ani dodatkowe oprogramowania mnie nie interesują... szybka konfiguracja i stabilność pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na ofertę Netgeara, tylko tu nie wiem jak będzie z zasięgiem, bo on IIRC z mocnych anten znany nie jest.

 

Ja bym jednak nie kombinował, tylko wziął sprawdzone i niedrogie, czyli owego TP-Linka 1043ND, ew. któregoś z jego następców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że chińskie (tplink) jest najtańsze i w takiej cenie dostaniesz najmocniejsze anteny.

Chociaż pomysł ze współdzieleniem internetu piętro niżej w bloku jest słaby. Może lepiej zainwestować w AP i puścić po kablu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...