Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu dopłacać.

 

Ja przez trzy ściany działowe bez kłopotu przechodzę na 740N, który ma słabsze wifi (mam natomiast mniej równolegle podłączonych urządzeń, co też pewne znaczenie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, jest sens dopłacać do czegoś droższego (zakładając moje wymagania) ?

 

Zamiast dopłacać do lepszego routera lepiej zainwestować w mocniejszą antenę, albo dodatkowy access point. Wyjdzie to znacznie lepiej, niż droższy router. Jednak najpierw kup router, zobacz, czy wszystko działa i czy siła sygnału Cię zadowala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do kupna nowego routera. Cena maksymalna to 100 zl, chodzi o to zeby router dzialal sprawnie po skonfigurowaniu i zebym nie musial przy nim grzebac caly czas :D a do tego fajnie zeby byl jak najwiekszy zasieg i czestotliwosc inna niz tylko 2,4 z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rozmyślam nad kupnem routera, ponieważ mój staruszek już nie ogarnia prędkości internetu. Moje wymagania i informacje:

 

- Internet dostarczany przez Multimedie, w tym momencie prędkość d ok. 70 Mbps / u 10 Mbps, w przyszłości planuję pociągnąć szybszy

- Do routera będzie podpięte jedno urządzenie kablem oraz jakieś 4-5 urządzeń na WiFi (laptop, tablet i smartfony)

- Router powinien być niezawodny. Zajmuję się prowadzeniem kanału na YT / streamowaniem na żywo, więc zawieszanie się routera jest niedopuszczalne

- Fajnie by było, gdyby router miał możliwość ustawienia priorytetu dla konkretnych urządzeń - np. dla desktopu większy upload niż dla laptopa, żeby mi nic nie spowalniało łącza

- 802.11ac - podobno przydaje się z nowszym sprzętem (smartfony / tablety), jeśli nie wiąże się z dużą dopłatą, to bardzo chętnie
- kwota 100-200 zł

- Cena tak jak w tytule, jeśli da się kupić coś takiego za około 150 zł, to będzie świetnie

 

Design nie ma znaczenia

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poszukuję routera, który będzie dawał sygnał na tyle silny, że przejdzie przez dwie ściany lub zbrojony sufit. 

 

Dodatkowo, chciałbym, żeby miał USB do którego będę mógł wpiąć dysk i zrobić z niego sieciowy i 4 porty na kabel sieciowy.

 

Budżet - chciałbym się zmieścić w 200pln ale jak się nie uda to dołożę.

 

Bardzo was proszę o porady. Mój obecny router (stary TP-Link) z transferem max 3mb w tym samym pokoju przestał mi wystarczać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Bardzo bym chciał zasięgnąć porady odnośnie doboru routera, bo obecny linksys wrt-54 nie wyrabia. 

Mam internet upc 250 mbitów i duże mieszkanie z grubymi ścianmi, ale wspomniany linksys z dwoma antenkami dawał sobie wspaniale radę, w przeciwieństwie do produktu rutero podobnego dostarczonego przez upc. Fajnie jakby router obsługiwał równolegle 2.4 i 5 ghz sieci. Tyle z marzeń.

Chciałbym dowiedzieć się, czy model ten doczekał się następcy, bo prawdę mówiąc ciężko mi się zorientować teraz i nie wiem gdzie indziej szukać niesponsorowanych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Bardzo bym chciał zasięgnąć porady odnośnie doboru routera, bo obecny linksys wrt-54 nie wyrabia. 

Mam internet upc 250 mbitów i duże mieszkanie z grubymi ścianmi, ale wspomniany linksys z dwoma antenkami dawał sobie wspaniale radę, w przeciwieństwie do produktu rutero podobnego dostarczonego przez upc. Fajnie jakby router obsługiwał równolegle 2.4 i 5 ghz sieci. Tyle z marzeń.

Chciałbym dowiedzieć się, czy model ten doczekał się następcy, bo prawdę mówiąc ciężko mi się zorientować teraz i nie wiem gdzie indziej szukać niesponsorowanych informacji.

Hmmm, doczekał sie ostatnio tylko tym razem to już chyba overkill ;) http://www.x-kom.pl/p/179383-router-linksys-wrt1900ac-80211n-ac-1300mb-s-dualband-openwrt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, doczekał sie ostatnio tylko tym razem to już chyba overkill ;) http://www.x-kom.pl/p/179383-router-linksys-wrt1900ac-80211n-ac-1300mb-s-dualband-openwrt.html

 

Faktycznie, bardzo ładny, fajny kosmiczny kształt, masa mniej czy bardziej użytecznych funcji, tylko troche cenowo :) a coś mniej więcej w połowie tej ceny ? nie ma wersji bez esata 50% tańszej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam routera do 300zł

 

- neostrada 20Mb/s

- dom 70m2 + 100m2 ogród + strop 

- obecnie Edimax 3g-6200n(dsl) (z modemem od orange) - zasięg tylko w domu - na balkonie brak zasięgu

- 4 ściany -cegła

- Nie tp- link

- będzie pracowało max 5 urządzeń (max 3 jednocześnie)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Nie tp- link

 

Jakiś racjonalny powód ?

Za dużo tego wraca na serwis. 

Dla przykładu mój obecny Edimax mimo iż też firma krzak - działa od 2008r - chcę go zmienić tylko dla tego że ma niewystarczający zasięg i chcę mieć modem w routerze.

Po prostu mam kiepskie doświadczenia z tp - linkiem

 

pozdrawiam

Edytowane przez Abaddon+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego wraca na serwis. 

Dla przykładu mój obecny Edimax mimo iż też firma krzak - działa od 2008r - chcę go zmienić tylko dla tego że ma niewystarczający zasięg i chcę mieć modem w routerze.

Po prostu mam kiepskie doświadczenia z tp - linkiem

 

pozdrawiam

 

Uff, jak dobrze, że Edimax to taka porządna firma, która nie wraca na serwis.  :biggrin:

 

Czemu się pytasz nas, skoro prowadzisz/znasz zaprzyjaźniony serwis z routerami ?  :mellow: Nie pytałeś ich ? Może kieruj się dalej tym kluczem i podpytaj, co najmniej wraca na serwis i kup - proste. 

 

A tak bez uszczypliwości, to zamiast jak głupek pakować 300zł w router z nadzieją, że pokryje dobrze taki obszar lepiej zainwestuj w tańszy router (lub pozostań na swoim) i do tego access pointy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi - Twój post wniósł coś do dyskusji ? poza zaczepką ?

Według mnie konkretną sugestię, że żaden router z pudełka nie ogarnie dobrego zasięgu na takim obszarze i to bez względu, czy wydasz na niego 100zł, czy 300zł. Może jeśli nie chcesz repeaterów to warto zastanowić się nad dokupieniem mocniejszej anteny, ale co ja tam wiem, przecież tylko zaczepiam.  :plom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to kiepsko

 

Tak to wygląda http://imageshack.com/a/img838/5166/ultc.png

Co do dodatkowej anteny to nie dała poprawy sygnału. (kupiłem taką z 40cm firmy krzak :P).

W tej chwili mój edimax "prawie" daje sygnał na balkon. 

 

Czy naprawdę nie znajdzie się nic co sięgnie na balkon + ogród ? w linii prostej będzie z 30 m

 

W tej chwili cała instalacja wygląda tak :

pomieszczenie 1 : - kabel tpsa do modemu sagem ->kabel do routera edimax -> kabel do powerline  nr1 -> 

pomieszczenie 2 : - powerline nr 2->  3x kabel (tv,tuner,konsola) (reszta laptop itp działa na wifi)

 

Próbowałem zamienić miejscami router (modem bezpośrednio do powerline) a w pomieszczeniu nr 2 (docelowym koło balkonu) postawiłem edimaxa - jednak modem nie daje rady.

 

Jak widać sprzętu i kabli jest sporo i dla tego właśnie chcę się tego wszystkiego pozbyć i zastąpić to jednym routerem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że mój wysłużony Belkin F5D7234-4 v1000 zaczyna szwankować, poszukuję nowego routera.

Net głównie po kablu, wi-fi sporadycznie.

Net z dialogu 10Mb, przez ich modem/router.

Na razie wybrałem tp link, co o nim myślicie?

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję jakiegoś routera do ok 100zł. Mam internet w T-mobile na łączu TP teraz Orange.

Mój obecny webr@cer 821 zaczyna się sypać.

Mam podłączonego do niego GO-RT-N150 i nie wiem czy kupić coś najtańszego na ADSL np  http://www.morele.net/router-asmax-neosurfer-ar-1004-599401/  i podłączyć do niego obecnego d linka czy kupić coś co ma adsl+wifi

Myślałem o np

http://www.morele.net/router-tp-link-td-w8951nd-363819/

http://www.morele.net/router-asus-dsl-n10e-annex-a-wyprzedaz-539499/

http://www.morele.net/router-tp-link-td-w8961nd-362691/

 

Czy ten droższy TP-link jest lepszy od tego tańszego?

Czy jeżeli zwiększę budżet do ok 150zł kupię coś lepszego co zapewni np mniejsze pingi i większą stabilność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie polecić mi na podstawie własnych doświadczeń jakiś przenośny router GSM?
 
Na Skąpcu są Huawei E5220, ale też Huawei E5331, Huawei E5332 czy Huawei E5336, których na stronach producenta na pierwszy i drugi rzut oka nie widzę :wink:
Trochę ciekawszym, czy bardziej "pewnym" rozwiązaniem wydaje się TP-Link M5250 lub TP-Link M5350.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z powyższymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję router do mieszkania 50m2, sygnał z kablówki UPC 60/5 Mbit (w przyszłości planuję 120), podłączone będą 3 telefony, NAS, stacjonarka, laptop i dwa tablety, drukarka sieciowa. skłaniam się ku TL-WDR4300 (http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WDR4300), możliwość wgrania Open-WRT oraz dual band brzmią zachęcająco. Czy w cenie 230zł znajdę jakiś inny sprzęt zbliżony parametrami? Co byście polecili. obecnie korzystam z osławionego Thompsona, jego stabilność pozostawia wiele do życzenia.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...