Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam internet od Netii 100 mb/s. razem z podpisaniem umowy dostałem router netia spot. 

mam co do niego sporo zastrzeżeń. slaby zasięg, w drugim pokoju słaba moc sygnału, a czasami wręcz urządzenia gubią sygnał. zdarzają się przypadki, gdy na wszystkich urządzeniach zanika połącznie na 5-10 sekund. 

 

mieszkanie 65m2 w bloku

zastosowanie domowe: gry, ściąganie, przeglądanie internetu

 

mam do niego podpięty kablem pc i 2 laptopy po wi-fi. do tego dochodzi tablet i czasami parę smart fonów. 

 

poważnie myślę nad kupieniem nowego routera

wymagania:

- obsługa najnowszych standardów a/b/g/n/ac 

- dual band

- dobry zasięg (czyli musi posiadać zewnętrzne anteny)

- niedrogi

 

na celowniku mam  ASUS RT-AC51U DualBand AC  cena 170 zł

 

poproszę o jakieś opinie lub alternatywne propozycje routera

 

pozdrawiam 

Polecam DGN2200. Sam go mam i jestem bardzo zadowolony, internet śmiga, nic się nie zacina a cena też jak na taki sprzęt nie bije po kieszeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tp-linka wr740n, ale mam wrażenie, że coś mu dolega, po przywróceniu oryginalnego oprogramowania (lumia nie łączyła się z open wrt a i qos nie potrafiłem skonfigurować...)

poszukuję jakiegoś zastępstwa, nie za drogi (nie mam wyznaczonego budżetu, jednak wolałbym żeby nie był najdroższą częścią zestawu komputerowego :D, powiedzmy te 150zł), stabilny, porty gigabit mile widziane choć niekonieczne, jak nie będzie świecić jak choinka to dodatkowy plus, jak się da łatwo skonfigurować QoS też świetnie, chociaż mogę żyć bez

moglibyście polecić coś wartego uwagi? bez żadnych modemów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie na szybko, zamówiłem router dostałem zły model - różnica rewizji, ale specjalnie zamawiałem tą konkretną i taka widnieje na stronie. Gdy zadzwoniłem do morele powiedzieli, że nie problem i aby skorzystał z 4 opcji: reklamacja towaru

 

Standard - Wymiana 3-dniowa - Zwrot 14-dniowy - Reklamacja towaru

 

Czy jest to korzystne dla mnie czy wybrać inną opcję wymiany?

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli model jest niezgodny z tym, co zamawiałeś, to oczywiście, że składasz reklamację i żądasz wymiany na właściwy, a jeśli to niemożliwe, to zwrot kasy.

 

Opcje "wymiana/zwrot" są prawdopodobnie "zwrotem bez podania przyczyny", ale w tej sytuacji pokrywasz koszty przesyłek w obie strony (o ile sklep Cię poinformował o takich kosztach), ponieważ dokonujesz zmiany z własnego widzimisię. Ty natomiast reklamujesz błędnie zrealizowane zamówienie.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję router, który póki co będzie pracować jako przełącznik ale to może się zmienić za jakiś czas.

 

Wymagania:

 

  • Stabilność urządzenia oraz Wi-Fi, chciałbym urządzenie typu "skonfigurować i zapomnieć o jego istnieniu"
  • Odkręcane anteny, abym mógł podłączyć antenę na dłuższym kabelku w razie potrzeby
  • Mile widziana możliwość zainstalowania alternatywnego oprogramowania, najlepiej Tomato

Budżet max. 200 zł chyba że w tej cenie nie znajdę nic takiego.

Edytowane przez osimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Całą instalację netu mam na strychu. Tam również mam zainstalowanego linksysa WRT54 który po kablu jest podłączony do switcha oraz działa jako wi-fi w trybie b/g. Internet mam radiowy i od providera małe urządzenie z portem lan -> do routera w port WAN.

 

Problem polega na tym, że WiFi nie daje rady i potrzebuje jeszcze przynajmniej 2 AP. Najistotniejszy problem polega na stabilności.. Mnie non stop nie ma a router znajduje sie na strychu.. więc jakakolwiek zwiecha - i jest problem (żona wyłącza bezpiecznik na chile na cały dom :) )

 

Generalnie mam już dosyć i chcę kupić:

 

a) router bez wifi do max 1tyś pln. Musi być maksymalnie stabilnie z opcją automatycznego "reconnecta" :) Czyli radiówka sie wysypie i postawi po minucie - router zrobi reloga (obecny linksys tak robi, wcześniejsze 2 TP-Linki nie...)

b) zamienić obecnego linksysa na coś nowszego z ac. Ale warunek jeden - maksymalnie stabilny i bezproblemowy, z cyklu ustaw raz i zapomnij o urządzeniu.

 

W obu przypadkach muszę pomyśleć nad AP. 

 

Proszę o pomoc w wyborze rozwiązania między a i b oraz o konkretne przykłady sprzętu na który warto się zdecydować.

Od razu mówię, nie interesują mnie TPLinki, DLinki, Hujemuje itd. 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

EDIT:

Zapomniałem dodać - w całym domu muszę mieć 2 dostępne sieci WiFi - na 2 i 5GHz. 

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie (nie do konca router, ale chyba nie warto zakladac nowego tematu).

 

Potrzebuje zwiekszyc zasieg sieci wifi w domu. Na parterze wifi z WDR4300 smiga elegancko, na 1 pietrze jako tako na 2 juz mizernie, tak wiec mysle o jakims zgrabnym repeaterze ktorego wepne do kontaktu na korytarzu na 1 pietrze. Jakie modele aktualnie guruja w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b) zamienić obecnego linksysa na coś nowszego z ac. Ale warunek jeden - maksymalnie stabilny i bezproblemowy, z cyklu ustaw raz i zapomnij o urządzeniu.

Netgear R7000 lub Asus RT-N66u obydwa wspierają tomato więc opcji konfiguracyjnych jest sporo, stabilność też dobra. Jak nie zdecydujesz się na alternatywny firmware to w Asusie oryginalne oprogramowanie jest lepsze.

 

Szybkie pytanie (nie do konca router, ale chyba nie warto zakladac nowego tematu).

 

Potrzebuje zwiekszyc zasieg sieci wifi w domu. Na parterze wifi z WDR4300 smiga elegancko, na 1 pietrze jako tako na 2 juz mizernie, tak wiec mysle o jakims zgrabnym repeaterze ktorego wepne do kontaktu na korytarzu na 1 pietrze. Jakie modele aktualnie guruja w tej kwestii?

TP-Link TL-WA850RE lub Netgear WN3000RP

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie w związku z tym że zmieniam operatora na Netię (vdsl chyba się to nazywa? )i biorę internet 100Mb/s to muszę kupić router, czytałem dużo o tym Netia Spot i jednak wolę coś zewnętrznego, bardziej sprawdzonego. Tak więc moje oczekiwania/wymagania:

 

- do 500zł

- dobre Wifi w domu

- łatwa konfiguracja i dużo możliwości konfiguracji 

- obecnie mam tp linka więc fajnie by było żeby też był tp link ale to nie konieczne, ważniejsza jest łatwa konfiguracja i dużo przydatnych opcji

- kolor obojętny, rozmiar taki żeby zmieścił się na biurku  :E 

 

do routera będzie podłączone :

 

kablowo - komputer, dwie konsole, telewizor nr 1

wifi - tablet, dwa smartfony, drukarka, telewizor nr 2

 

 

 


moja sieciówka w płycie głownej ma takie bajery :

 

 Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s 

- 1 x Giga PHY Intel® I217V, 1 x GigaLAN Intel® I211AT 

- Supports Intel® Remote Wake Technology (on Intel® I217V) 

- Supports Wake-On-LAN 

- Supports Dual LAN with Teaming 

- Supports Energy Efficient Ethernet 802.3az 

- Supports PXE 

Edytowane przez geforc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym kupić mocny router ADSL pod neo(Annex A). Obecnie posiadam jakiegos taniego tp-linka, ale powoli odmawia posłuszeństwa (czasami zacina mu sie ethernet, słaby zasięg wifi, często zrywa połączenie). Zasadniczo za router jestem skłonny dać nawet i 500zł, ale niech to działa tak jak należy, musi mieć mocny modem, bo parametry u mnie strasznie mierne.

 

http://www.tinypic.pl/pcddzpld38oo

 

Strasznie wolne łącze, a wieczorami 2 kompy + czasami 3 telefon, więc zależy mi na dobrym QoS, najlepiej z możliwością wydzielenia pasma dla poszczególnych urządzeń. Jakby było możliwość wgrania Tomato czy DDWRT to było by super.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuje kupić jakiś router do internetu z plusa LTE. będzie służył do rozdzielenia internetu na 4 telefony, tv, 2 laptopy i xboxa one. kwotę jaką chciałem przeznaczyć to maks 650 zł,. Mieszkam w bloku, wiec sygnał musi przechodzić tylko przez cienkie ścianki i drzwi. patrzyłem na coś takiego     http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/d-link-dwr-921-test.html     oraz     http://allegro.pl/router-usb-dovado-pro-4g-lte-usb-e3276-mf823-e398-i4884165831.html . Jako że jestem całkowicie zielony w temacie i dawno nie śledziłem forum oraz rynku proszę o jakąś rade ewentualnie opinie osób które posiadają podobny internet i także stały przed problemem zakupu odpowiedniego urządzenia.? zależy mi na stabilności i transferach głównie pod kontem grania przez sieć na xbox live. 

Edytowane przez zibro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus nic nie oferował w cenie 3 PLN do abonamentu ?  Huawei nie są takie najgorsze. Sygnał LTE łapią dobrze.  Wifi też nie najgorzej.

 

Tak tylko zapytam jaki dokładnie pakiet wybrałeś ?   Plus często stosuje tak zwane FUP (lejki ) i po przekroczeniu 30-100GB (zależne od wybranego pakietu) prędkość spada do 32kb/s uniemożliwiając jakiekolwiek korzystanie z internetu po za stronami WWW które i tak ładują się tragicznie. Trzeba było brać w Orange lub Play. Tam zdaje się lejki są włączane po większej ilości. A przy takiej ilości urządzeń i użytkowników ten limit może być przekroczony błyskawicznie i po 2-3 tygodniach będzie spadek prędkości. Odnowi się dopiero po zakończeniu okresu rozliczeniowego .Tak więc radze nie ściągać za dużo i oszczędnie korzystając z YT i oglądania filmów online. Poczytaj jeszcze dokładnie regulamin bo może coś ostatnio się zmieniło i dali większą prędkość po przekroczeniu limitu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio matka zakupiła pakiet rodzinny w PLAY-u za darmowym internetem  :biggrin:  I chciałbym do tego kupić jakiś router z modemem. Ma być podłączony do komputera stacjonarnego przez LAN oraz dwa laptopy WIFI i 4 telefony z obsługą WIFI.

Jaki router byście polecali?

 

Oczywiście posiadam karte chip od PLAY-a do internetu i raczej będzie potrzebny router z modemem na karte (czy jakość tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router kupić do internetu Toya? Dostanę od nich modem. Myślałem na tym modelem :

 

http://allegro.pl/tp-link-router-tl-wr940n-v3-i5747587339.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=77776 

 

Zależy mi na cenie do 130 zł i pewnym zasięgu w mieszkaniu 60 m blok z cegły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - same do 130 zł mu zaproponowałeś...

 

Podstawowe pytanie to czy na tym routerze będzie cokolwiek uruchomione oprócz wifi i czy ma być możliwość wygodnej instalacji alternatywnego oprogramowania.

 

Bo do samego wifi to najsłabszy istniejący model będzie wystarczający, za około 50 zł mamy TP-Linka 740N, pewnie za 60 zł 841N. Są jeszcze tańsze możliwości przy zakupie w Chinach, w 20 zł można się wyrobić.

 

Jak ma działać cokolwiek więcej albo potrzebny jest port USB najbardziej budżetowe rozwiązanie to 842ND w okolicy 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podałem informacyjnie z jakim wydatkiem musi się liczyć a nie "do 130 zł" - jesli w bloku ma "milijon" sieci to 5Ghz jest musem jeśli ma być mocno i stabilnie. Jesli w mieszkaniu nie łapie za dużo innych sieci to wystarczy budżetówka za te 130zł.

Zaproponowany przez Ciebie Tp-Link-WR841N nie jest dobrą propozycją - przynajmniej w wersji V7. Może nowsze wersje działają stabilniej..

 

W cenie ~130zł najlepszy będzie zaproponowany wcześniej 1043ND v2

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnoszę po tym ,że sam takiego właśnie mam, a nawet 3 sztuki miałem.

 

I co tam było niestabilnego? Jesteś pierwszą osobą, od której słyszę takie rzeczy. ROuter jest tani, prymitywny, wolny (do 100/100 starcza), ale akurat niezawodność to ma pierwsza klasa, żaden asus, linksys czy netgear nie działał mi tak stabilnie jak właśnie ten TPLink. Musiałeś mieć pecha, albo źle trzymasz. ;)

 

Albo masz problem z kartą sieciową. Co trzeba przyznać, czasem router gryzie się z konkretnym modelem tj. np. z niektórymi ralinkami, ale akurat to jest reguła, tutaj akurat ralink, a na innym routerze inny np. atheros itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w momencie gdy wszystkie 4 porty lan są obciążone, procesor nie wyrabia i zwyczajnie się dławi zrywając połączenie z urządzeniami (smart tv, AVR, konsola, NAS), dodatkowo radio bardzo często ni stąd ni zowąd lubi się wyłączyć i zrestartować (karta wifi mini n w laptopie oraz karta TL-WN-822N od tp-linka). Do tego najmniej raz w miesiącu trzeba dzida restartować bo po prostu przestaje się komunikować z czymkolwiek. Być może ja trafiłem na trzy felerne egzemplarze a być może to wina V7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czterech obciążonych portów to się zgodzę, to jest router typowo domowy... Maksymalnie na 3-4 stacje ... (1 ethernet i ze 3 wifi). Oczywiście jak wpadną znajomi to da radę i pociągnąć 8-9 osób, ale to wyjątkowe sytuacje, w codziennym takim używaniu nie ma szans.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e nie przesadzajmy że tp-linki takie słabe u mnie  2 dekodery  +smart TV na którym odtwarzane są filmy z plexa +komp z plexem do tego 2 lapki i czasem komórka i WR740N nie narzeka czyli 6-7 urządzeń (2porty w routerze podłączone potem switch w jednym pokoju wiec 3urzadzenia po kablu) fakt ze jak zwiększy się urządzeń do 8-9 naraz wtedy zaczynam być problem i się wiesza

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e nie przesadzajmy że tp-linki takie słabe u mnie  2 dekodery  +smart TV na którym odtwarzane są filmy z plexa +komp z plexem do tego 2 lapki i czasem komórka i WR740N nie narzeka czyli 6-7 urządzeń (2porty w routerze podłączone potem switch w jednym pokoju wiec 3urzadzenia po kablu) fakt ze jak zwiększy się urządzeń do 8-9 naraz wtedy zaczynam być problem i się wiesza

 

Dokładnie o tym mówimy. ;) 

 

Zresztą wymieniłeś tyle urządzeń, ale czy wszystkie pracują w tym samym czasie? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...