Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje nie dla siebie ruter wifi do neo

Poprzedni tp link ponoć padł wg serwisanta TP i wogóle nie działa

Są dwa kompy na wifi, stacjonar z kartą bodaj tplinka i laptop asusa

Dodatkowo jesteśmy dość znacznie oddaleni od centrali więc jakość połączenia jest nędzna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mam problem wyboru sprzętu z głowy. Mój operator daje całkiem niezły router światłowodowy. Fakt, że WiFi nie działa tak dobrze jak w ASUS DSL-AC68U, ale i tak mam większość sprzetu podpięte po kablu. Plus taki, że sprzedałem ASUS i teraz nic mnie nie obchodzi, bo w razie awarii dostaje nowy router i tyle. Sam sprzęt działa bardzo dobrze. Obsługuje 16 urządzeń i wyciągam około 500 - 600 Mb/s z WAN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router xDSL do 200zł kupić? Zastanawiam się nad Router TP-LINK TL-WR1043ND oraz Router TP-LINK Archer C50, Dual-band, ac 1200. Czy znajdę coś innego w tej cenie? Wi-Fi do pokrycia ma jakieś 60m2 w bloku.

Edytowane przez Jarek1853

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje taniego używanego routera w prędkości .n
Ważne, aby sąsiedzi nie zakłócali mi pasma, bo mam już w zasięgu o mocnym sygnale 10 sieci ;) ważny jest też zasięg, ale bez przesady, do sąsiedniego pokoju za  podwójną ścianą.
Jaki model w okolicach 100-150zł wybrać najlepiej, aby miał możliwość instalacji firmware DD-WRT.
Znalazłem taki:
LINKSYS E2500

Co jeszcze powinienem obejrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Potrzebny mi router do mieszkania 70m2 z UPC dla urządzeń

2 x telefon (wifi)

1 x tablet (wifi)

3 x konsola (kabel)

1 x NAS DS214play (kabel)

1 x macbook air (wifi)

1 x mac mini 2012 (wifi)

 

W tej chwili WIFI działa na routerze od UPC (5ghz) i jest słabo, przerywa, a z NAS nie da rady oglądać filmów, rwie.. (a po to tego synology play kupiłem)

 

Wydaje mi się że potrzebuję WIFI ac . Da radę coś kupić mega wydajnego po WIFI by to działało a nie kosztowało jak ASUS RT-AC66U?

 

dzięki.

P.

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ratujcie starego forumowicza

Muszę kupić jakiś fajny pro elo i wogóle ruter do mojej starej neostrady .

Wymagania:

Dobre wi-fi ( 5 -8 urządzeń)

2-3 urządzenia w lanie

Jakieś sugestie? Budżet raczej bez znaczenia bez popadania w szał ;) Jeśli coś będzie warte swojej ceny to jestem w stanie dać więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Potrzebuję pomocy w wyborze urządzenia do podziału pasma domowej kablówki.

Prędkość ok 250Mb/s, Chciałbym takie mieć realne prędkości po WiFi, stąd moje 

zainteresowanie standardem AC. Obecnie waham się nad Archer C7 i C9.

Mile widziane byłoby wsparcie twórców oprogramowania open source, kiedyś użytwałem

ddwrt na WRT54GL i ładnie to działało. 

 

Z routera będzie korzystało kilka komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów, więc musi działać

stabilnie pod większym obciążeniem.

Kwota ok 800zł.

Nie mam nic przeciwko sprzętom używanym.

 

Czekam na Waszą pomoc drodzy użytkownicy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Zakupiłem Asusa RT-AC68U. Router miażdży mnogością - przemyślanych, co ciekawe - opcji. Zwłaszcza upodobałem sobie statystki wykorzystania sieci, rozbudowany qos (wreszcie da się oglądać w tle filmy na TV i grać w Diablo 3 bez lagów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema !

Potrzebuję nowy router, staremu padło WiFi.

Zależy mi przede wszystkim na stabilności i jakości sygnału, poprzedni potrafił rozłączyć albo przycinać.

W sieci są tylko dwa komputery(stacjonarka + laptop). Chciałbym się zmieścić w 200zł ale wydam i 400, żeby tylko przestać padać na HC w Diablo 3 z powodu rozłączania... 

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że pewnie niczego powyżej TP-Link 842ND nie potrzebujesz. Albo i 841ND (mniejszy flash, nie da się komfortowo korzystać z alternatywnego oprogramowania). Nic nie piszesz o szybkości łącza, o odległości router stacja robocza, o ewentualnym zaszumieniu w paśmie 2.4GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet to Netia 14mb na łączu TP. Modem jest podłączony po kablu do stacjonarki i to jest stacja robocza. Laptopa używają rodzice do przeglądania internetu. W tej chwili posiadam TP-LINK TD-W8950ND i jak pisałem wcześniej kilka razy dziennie potrafi przyciąć/rozłączyć. Czasami też prędkość pobierania spada kilkukrotnie, przycina też streamy.

Trafiłem na taki modem : http://www.ceneo.pl/32549197#tab=spec 

Nadaję się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się. 9980 powinien być wyraźnie szybszy od 8950.

 

Sprzętowo jest to całkowicie to samo (lub prawie to samo) co model 8980, tak że zbyt wiele dopłacać nie warto. 8970 z kolei jest tylko na 2.4GHz i też szybszy od 8950.

 

Kupić, podłączyć, przetestować, jak będzie dalej źle to "zwrot konsumencki" i trzeba będzie szukać lepszych.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się. 9980 powinien być wyraźnie szybszy od 8950.

 

Sprzętowo jest to całkowicie to samo (lub prawie to samo) co model 8980, tak że zbyt wiele dopłacać nie warto. 8970 z kolei jest tylko na 2.4GHz i też szybszy od 8950.

 

Kupić, podłączyć, przetestować, jak będzie dalej źle to "zwrot konsumencki" i trzeba będzie szukać lepszych.

 

Nie tak całkowicie 9980 ma tryb VDSL2 którego 8980 nie posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje kupić jakiś router do adsl ze switchem ot tak do internetu i podłączenia drukarki na 3 komputerki stacjonarne.

Przez ostatnie dziewięć lat posiadałem cerberusa p 6311 v7 i w zupełności wystarczał, ale dzisiaj postanowił przestać działać.

Obecnie jestem podpięty do internetu przez stary laptop i speedtoucha 330, który jakoś nie lubi działać na 64 bitowych windowsach.(chociaż raz mi się udało bez bluescreena zalogować do internetu)

Myślałem o czymś używanym, "wsadzić za szafę i zapomnieć"

np coś takiego

http://allegro.pl/netgear-dg834-v3-router-switch-adsl-modem-neo-fv-i5549200471.html

http://allegro.pl/netgear-n150-wireless-adsl2-dgn1000-150mbps-i5716576156.html

ale nie wiem czy to solidny router czy kolejny przyszły trup.

 

Moje skromne wymagania

modem adsl2+ (gdmt synchronizuje się na 8mbit, z wykupionych 10-ciu, nawet w cerberusie tak było z auto)

4 porty lan

wifi nie wymagane

ma obsłużyć równoczesny dostęp 2-3 komputerów do poczty youtuba i t p

im taniej tym lepiej, chwilowo nie mam gotówki

 

W zasadzie bardziej zależy mi na niezawodnym i sprawdzonym modelu niż na szybkim wifi, z reszta wifi jest z oddzielnego ap-ka u siostry na strychu.

Proszę o poradę, pozdrawiam

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć szukam jakiegoś dobrego routera do 350zł
Teraz mam albo raczej miałem wdr3600 ale się mu umarło [*] , oczywiście potrzebny port wan oraz minimum 4 porty lan i w miarę szybkie wifi i dobrze jak by miał jakiś port usb najlepiej jak by się do niego dało podłączyć dysk przenośny oraz by posłużył trochę więcej niż ten obecny tplink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat - weź Archera C7, lekko nagnie budżet, ale warto... W sieci jest pełno testów, gdzie jego konkurencja to routery około 700-1000zł. Warto warto warto. 

Duża jest różnica między C5 a C7?

ponieważ przyznam że 470zł na router to trochę dużo :/

aa i znalazłem że są różne wersje jest v1 v2 oraz v3 i wiadomo czym one się różnią ponieważ np w x-komie mają v2

edit: dobra znalazłem różnicę, niby zależy od regionu

Edytowane przez Netiux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja miałbym wiedzieć czy nie będziesz zawiedziony? Trudno mi to stwierdzić. Mogę jedynie przypuszczać, że jeżeli będziesz zawiedziony C5, byłbyś równie zawiedziony C7. Więc jak się już decydujesz na TP-Linka, to wg mnie raczej na C5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...