Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

głównie chodzi mi o to by po 2-3 latach nie umarł jak wdr3600
Edit: w sumie jest jakiś do ceny tego c7 z usb 3.0? bym mógł podłączyć do niego dysk przenośny 2TB?
jak to wygląda jakościowo c8 a c7?

Edytowane przez Netiux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko na rynek konsumencki się robi tak żeby nie przetrwało za długo. To są bardzo proste urządzenia (i można je naprawiać) ale brak ołowiu w lutach tak czy inaczej zapewne po jakimś czasie swoje zrobi.

 

C8 nie miałem w rękach, tak że się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 5 GHz więc to zależy jakie masz wymagania (teraz i w bliskiej przyszłości) co do szybkości wifi i jakie masz zaszumienie pasma 2.4GHz w swojej lokalizacji (maleć ono nie będzie).

 

Minusem jest tu słabe lub brak wsparcia alternatywnego oprogramowania. Ja bym go nie brał, no ale to kwestia oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pomysł kupić trochę bardziej wypasiony routero-switch, ale większość tych "fajnych" jest na DSL, a ja potrzebuję modemu. I teraz pytanko: czy znajdę sam modem na ADSL2+ i czy ma to w ogóle sens. Modem ADSL2+ z Gigabit -> Router/switch Netgear/Mikrotik.

 

Potrzebuję podłączyć 6xGigabit, NAS (HP Microserver 2x Gigabit przez agregację łącza, 3 PCty + laptop).

 

Teraz mam w PCcie 2xGigabit Intela + 1 Gigabit z płyty i przez mostek śmigają moje zabawki, a przez neta łączę się starym TP-linkiem TD-W8950ND który właściwie robi tylko za modem i AP. Zostawiłbym to tak jak jest, gdyby nie fakt, że TPLink pomału zaczyna się sypać.

 

Cel tego jest tylko i wyłącznie kombinowanie, psucie i uczenie się na błędach, a kiedy wszystko działa pisanie pracy inż z wyników tejże zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. 

Router z WiFi do 200zł z AC dwupasmowy (z możliwością pracy jednocześnie na obu pasmach) z antenami z możliwością zmiany ich kierunku i wymiany w razie czego na mocniejsze.

Znajdzie się coś w miarę dobrego?

Dodam, że ściany w domu są dość grube i zasięg obecnego routera na paśmie 2,4GHz bardzo słaby, ale to starszy egzemplarz już i w dodatku bez zewn anten)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

obecnie uzytkuje e5372 ale w moim obecnym miejscu zamieszkania zbyt czesto gubi LTE i potrzebuje czegos mocniejszego

 

Obsluga LTE - router lub router + modem

Dobry zasieg

Mozliwosc podpiecia internetu po kablu w przyszlosci.

Mozliwosc podpiecia dysku najlepiej po usb 3.0 i ewentualnie drukarki.

Dobrze byloby gdyby mozna byloby ustawic widocznosc dysku tylko dla okreslonych komputerow w sieci.

 

Czesto jezdze na poligony gdzie zasieg jest minimalny, wiec jesli bylby maly byloby fajnie, aczkolwiek najwazniejsze, zeby dobrze spisywal sie w domu. Na wyjazdy moge zabierac cos innego

 

Co do ceny to najtanszy, ktory spelnia w/w wymagania

Edytowane przez Skik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje kupić router z modemem - ma on zastapic obecny router netiaspot

 

lączyć się z nim bedą: po wifi: 4 smartfony, tablet, laptop, telewizor oraz pecet po lan

 

wymagania:

podział łącza procentowo dla poszczególnych urządzeń lub ręczne ustawienie na sztywno max up/down rate

 

chodzi głównie o to, aby ogladajac filmy na telewizorze/telefonie,tablecie,laptopie można było cieszyć się płynną rozgrywką online.

 

cena: jak najmniejsza ( zakladajac, ze urzadzenie spelni moje oczekiwania )

 

moj typ: tplink W8960N wersja v4 lub v5

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy da się kupić jakiś niezbyt drogi router dwuzakresowy, który bez problemu prześle filmy FHD o dużym bitrate ? Mam aktualnie RT-N18u, ale dostaje chyba zadyszki przy plikach rzędu 18gb i po pewnym czasie materiał zaczyna przycinać lub buforować. Łączy się z TV po WIFI niestety.

 

Do routera ma być podpięty NAS na dniach i widzę, ze będzie kłopot. Mniejsze filmy (muszę sprawdzić do jakiej wielkości) i muza idą bez problemu.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przy wyborze routerów ma znaczenie jeśli chodzi o sprawy parametrów? Np. zakładamy, że mamy łącze 120 mbitowe i scenariusz jest taki, że router sobie stoi w jednym pokoju, w którym jest podpięty do modemu i komputera, a w drugim pokoju jest np. laptop lub PC z kartą WIFI, czyli zależy nam by 120 mbitów przechodziło przez jedną ścianę. Czy w takim scenariuszy wystarczy po prostu kupić router w standardzie N 150 lub 300 mbitów i dobrą anteną i to wszystko? i zakładając, że są straty jakieś, to i tak pierwszy z brzegu router z N przez wifi ogarnie w pełni 120 mbitowe łącze? Mam na myśli pełną prędkość internetu, czyli wejście na speedtest.net itd (LAN mnie nie interesuje w ogóle).

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś spróbuje odpowiedzieć na moje pytania.

Po prostu nie chcę żyć w iluzji, zakładając, że moje domysły to prawda, a okażą się gorzkim fałszem.

 

//edytowano

dowiedziałem się, że ethernet musi być gigabitowy

Edytowane przez sux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! 

 

Nie mam specjalnie wycudowanych wymagan. Od 1 lipca bede korzystal z netu UPC 250 mb.

Chcialbym to w miare sensownie wykorzystac.  Zasiegiem ma byc pokryte 60 m2 mieszkaniaje .

 

 

Elementy podlaczone do sieci

- 2 komputery stacjonarne (jeden podpiety po kablu, drugi potrzebuje karty wifi AC)

- dwa laptopy

- 4 urzadzenia mobilne.

 

Potrzebuje: 1x Karta WIFI-AC (usb albo pcie)

Router AC

 

Teraz pytanie calkowitego laika.

Jeden z komputerow bedzie czesto-gesto sciagal spore paczki danych.

W tym samym czasie na drugim komputerze beda odbywaly sie czynnosci wymagajace jak najlepszych pingow (tak, tak, zadna magia- online FPS) .

Czy jest jakis sposob aby "zarezerwowac" kawalek lacza dla jednego z komputerow ?

Chcialbym osiagnac efekt braku skokow pingu na jednym z komputerow w trakcie sciagania danych . Czy to jest wykonalne ?

 

Z gory dzieki za info w przedmiocie Karty Wi-fi  AC, Routera AC, ew. ustawienia sieci ( o ile to mozliwe).

 

Najchetniej nie przeznaczalbym na router ogromnych pieniedzy. Z drugiej strony, jesli takie rozwianie, ktorego szukam  jest dostepne wylacznie w drogich konstrukcjach, to pewnie wezme je pod uwage.

 

dzieki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam dobrego routera do neostrady. Musi mieć modem ADSL, wifi ma pokrywać dom jednorodzinny i oddalone o 10m biuro. Z internetu korzystają jednocześnie 3-4 komputery (w tym jeden po kablu). Bardzo ważna dla mnie jest stabilna praca i stabilne połączenie z internetem.

 

Z góry dzięki za podsunięcie czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

W sumie proste: Potrzebuję router o najlepszym w cenie zasięgu WiFi, bez wypaśnych funkcji itd. Ma działać daleko w mieszkaniu, dualband. Cena: rozsądna, do max 500? 700? Myślałem o Archer c7.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Szukam routera dla kolegi. Nowo podłączony światłowód 300 Mb/s, w pokoju konwerter(?) na ethernet i to podpięte do pc. Docelowo ma na tym działać do 3 laptopów, 3 telefonów i telewizor po wifi, i wspomniany komputer po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję routera do światłowodu. Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu mają instalować na mojej ulicy. Nie wiem czy to musi być router pod RJ45 czy pod światłowód ale raczej to napewno będzie światłowód (tak ma moja rodzina).

Dobrze byłoby aby do routera można podłączyć jeszcze drukarke.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy da się kupić jakiś niezbyt drogi router dwuzakresowy, który bez problemu prześle filmy FHD o dużym bitrate ? Mam aktualnie RT-N18u, ale dostaje chyba zadyszki przy plikach rzędu 18gb i po pewnym czasie materiał zaczyna przycinać lub buforować. Łączy się z TV po WIFI niestety.

 

Do routera ma być podpięty NAS na dniach i widzę, ze będzie kłopot. Mniejsze filmy (muszę sprawdzić do jakiej wielkości) i muza idą bez problemu.

obstawiam, że to karta w tv nie ogarnia, bo sam asus jest całkiem dobrym sprzętem i na nim bez problemu wysycałęm 120 mBot/s od upc, a z usb szło i czasem w okolicach 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Potrzebuje porady odnośnie doboru routera - opisze sprawę

 

Taryfa: Play Internet na karte pakiet 45zł (z góry mówię że w tej taryfie nie można łączyć się z antenatmi innych operatorów)

Testy: sygnału na Samsung s4

 

Będę przebywać w nowym miejscu gdzie (no za żadne skarby nie podejrzewałbym że sygnał jest:

- w większości dnia - H - 4kreski

- często przechodzi na - H+ - 3kreski

- jak dobrze zawieje LTI 1kreska

- bywało że widziałem napis edge

 

Gdyby była to wioska - ok, ale miasto z TOP6 najludniejszych, osiedle coś około wielka płyta. zasięg na zewnątrz (rękę wystawie za okno) 3-4kreski LTE.

 

W pomieszczeniu moc schodzi do podanych powyżej. Powodem może być wiadomo - bliskość wysokich bloków / konstrukcja, a także miejsce zamieszkania akurat w połowie odległości do dwóch anten - nic się z tym nie zrobi. Potrzeba routera.

 

Wiem że jednym z lepszych, a w miere cenowo mógłby być


 

Jednak wyklucza się możliwość zabierania ze sobą. Jest potrzeba wersji moblinej.

Z podanych poniżej, proszę poradźcie który może mieć większe prawdopodobieństwo że w tym dziwnym miejscu odbierze sygnał LTE.

Bajery nie potrzebne - aby był mobliny, łączył z LTE i udostępnił do 2 urządzeń.

Mam swój typ, ale z góry dzięki pomocne porady :)

 




Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie "OvisLink AirLive N450R" no i jeżeli chodzi o wifi to on daje bardzo rade ale jak używam go jako główną bramę do łączenia się z internetem to pada często na połączeniu i się zwiesza z powodu ilości połączeń które lecą do mnie do domu ( z powodu serwera który posiadam w domowych warunkach ) ( w domu mam serwer na linuxie który robi jako główna brama-router i potem dopiero router wifi dla urządzeń wifi w sieci domowej ).

 

Za parę miesięcy zmieniam miejsce zamieszkania ( duża kwadratowa kawalerka w której będę wstawiał pokój dla dzieciaków z antresolą, kartongips ), więc już będę miał tylko sam router wifi jako główny punkt dostępowy. I teraz pytanie czy coś w cenie 250 zł kupię lepszego od mojego "OvisLink AirLive N450R" który da też tak dobrą radę na transferach i połączeniach wifi? ( nie obraziłbym się na jakiś router AC ) Nie potrzebna mi jest współpraca z modemami/dyskami i drukarkami po USB do routera.

 

Z wifi łączy się około 6-7 urządzeń w tym 4 mocno aktywne.

- 2 urządzenia AC "TP-LINK Archer T8E AC1750 PCI" (komp. stacjonarne)

- telewizja 5GHz N

- reszta działa telefony na 2.4GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"OvisLink AirLive N450R" 

Mam to badziewie i też zamuliło mi net. Udało mi się ustalić, że się przegrzewa. Gdy zdjąłem obudowę i położyłem na nim wentylator 80mm podłączony pod 5V w jego usb, był 100% stabilny i nic nie zamulał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to badziewie i też zamuliło mi net. Udało mi się ustalić, że się przegrzewa. Gdy zdjąłem obudowę i położyłem na nim wentylator 80mm podłączony pod 5V w jego usb, był 100% stabilny i nic nie zamulał.

 

Dzięki za informację, sprawdzę to. Wezmę zrobię miejsce na wentylator 140 i go zalutuje do zasilania z kontrolerem obrotów.

Szlifierka i ciepły klej w ruch.

 

Tak czy siak, coś w cenie 250 zł było by znaleźć lepszego niż to moje badziewie które jednak wifi ma naprawdę dobrej jakości?

( znalazłem coś takiego jak tp link C1200, czy to opłacalna wymiana?  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego wymagam:
Szybkiego przesyłu po LAN-ie
Dobrego oraz mocnego wi-fi

 

W sumie padło na tego ASUS-a. Cena mi się nie podoba no ale jak trzeba to trzeba:
https://www.x-kom.pl/p/281411-router-asus-rt-ac1200g-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html

Czy opłaca się dopłacić do:

https://www.x-kom.pl/p/323652-router-asus-rt-ac58u-1300mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html

 

Jakieś ogromne różnice ?

 

Bo wydaje mi się to trochę overkillem, router do domu za prawie 400zł.

Edytowane przez Pazura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...