Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. Proszę o wskazówki. Planuję przenieść router LTE ZTE MF283+ na strych (będą zewnętrzne anteny). Latem temperatury nie powinny przekraczać 40"C. Tam mam rozdzielnię przewodów sieciowych na 3 pomieszczenia w domu (po dwie skrętki). Po kablu z tym routerem będę miał połączone: MiniPC z Kodi, PS4, MiniPC z Daphile. Długość przewodów do 50m mam nadzieję, że uzyskam 1Gb. Kolejny etap to podłączenie na kablu Acces Pointa na parterze z ZTE MF283+. Tu pytanie co powinienem kupić. Znalazłem: Access Point Ubiquiti AC1300 z dwoma gniazdami 1Gb, ale cena 600zł odstrasza. Czy lepiej zastosować np: TP-LINK Archer C1200 za 250zł?. Do tego routera na dole muszę podłączyć serwer NAS Zyxel NSA310. Jak to wszystko ogarnąć aby bezproblemowo działało. Oczekuję też szybkiej sieci Wi-Fi dla telefonów i tabletu. Oczywiście priorytetem jest bezproblemowy dostęp do plików na serwerze NAS. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój stary router zaczyna umierać, więc potrzebuję go wymienić na coś nowego. Aktualnie stary router jest podłączony do NetiaSpotu(tryb bridge) więc chciałbym przy okazji wymiany kupić router vDSL(PPPoE) z Aneks A(rj-11, dwie żyły) MTU 1500, będzie podłączony do sieci Netii zamiast NetiaSpotu. Dzięki czemu wymienił bym dwie "skrzyneczki" na jedną. Prędkość na łączu to 55 Mb/s. Potrzebuję aby Router miał minimum 4 gniazd ethernet(100/1000) a najlepiej 5 do podłączenia wszystkich urządzeń w lanie. WiFi może być w standardzie n bo z urządzeń z ac mam tylko jednego smartphone, z którego rzadko łącze się przez wifi. To minimum jakie musi spełniać router, każda inna opcja to bajer, z którego mogę korzystać ale nie będę tęsknić jeśli go nie będzie :) kwotę jaką mogę przeznaczyć to powiedzmy 300 zł ale mogę trochę dorzucić :)

 

W skrócie:

- 300 zł na router vDSL(PPPoE) z Aneks A(rj-11, dwie żyły) MTU 1500, podłączony zamiast NetiaSpotu, łącze 55Mb/s

- Minimum 4 gniazd Ethernet po stronie LANu a najlepiej 5

- WiFi n (z ac mam tylko jedno urządzenie)

Edytowane przez belam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję routera z obsługą serwera VPN. Chodzi mi o to, żebym mógł uzyskać mój domowy adres IP będąc poza domem.

 

Liczba portów Ethernet nieistotna, koniecznie dual-band 2.4/5 GHz.

 

Może być drogi, musi być dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego routera do wymiany za ASUS 4G-AC55U. Nie potrzebuję już internetu z wbudowanego modemu.

 

Zależy mi na lepszym pokryciu WiFi i mocniejszym sygnale. Na piętrze ( tuż nad routerem) działanie WiFi obecnie jest już kiepskie.

Router musi już być z MU-MIMO.

 

Wstępnie znalazłem:

Synology RT2600AC

Netgera X4S

TP-Link Archer C5400

 

Który polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiś dobry router, bo już mnie szlag trafia. Internet mam 120Mb/s od Vectry i jakiegos starego TPlinka co się ciągle rozłącza. Chce żeby był stabilny, posiadal jakieś chociaz podstawowe zarządzanie przydzialem łącza, nie będę instalował alternatywnego oprogramowania, bardziej zalezy mi na prostej konfiguracji. Maksymalnie 300zł ale może być mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pozwolę sobie zapytać o urządzenie do neostrady bo obecny tplink TDW8951ND łapie zawiechy a jest to uciążliwe. Szukam urządzenia o którym po skonfigurowaniu będę mógł zapomnieć ;)

Podpięte do niego będzie 2 kompy i drukarka po kablu RJ45, 4-5 telefonów po wi-fi i 2 laptopy po wi-fi.

Jedno gniazdko USB by się przydało do podpięcia hdd 1TB transcend'a który obecnie wisi przy stacjonarce. W przyszłości pewnie chciałbym pod ten port USB podpiąć modem USB/LTE bo poprawia się zasięg sieci komórkowych-oczywiście będzie to jako połączenie awaryjne, uwzględniam to bo wiem że w ciągu kilku lat będą u nas kopać teren i pewnie porwą jakieś kable tpsa.

Doradzicie coś? Proste w konfiguracji, niezawodne, stabilne, urządzenie typu podłącz, skonfiguruj i zapomnij że trzeba zaglądać. Cena, myślę że 350zł styknie ale jak jest coś wartego uwagi to i 500zł wyłożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiś dobry router, bo już mnie szlag trafia. Internet mam 120Mb/s od Vectry i jakiegos starego TPlinka co się ciągle rozłącza. Chce żeby był stabilny, posiadal jakieś chociaz podstawowe zarządzanie przydzialem łącza, nie będę instalował alternatywnego oprogramowania, bardziej zalezy mi na prostej konfiguracji. Maksymalnie 300zł ale może być mniej.

Asus RT-AC1200G+ jest dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń mogę polecić TP-LINK MR3220 v2.x. Dobry i tani - za niecałe 100PLN możesz nabyć nowy. U mnie działał w parze z E3372, długo i bezobsługowo. Jeżeli Twój modem jest na liście obsługiwanych, to powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Potrzebuję porady co do routera, internet z UPC 120mbit/s ze stałym IP. Wymagania to VPN, 5GHZ i aby dawał radę obsługiwać około 20 podłączonych urządzeń. Przewertowałem parę stron z opiniami i nie mam pojęcia jakiego wybrać.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję wymienić router tp-link td-w8968. Potrzebuję coś lepszego co będzie miało mocniejszy sygnał Wi-Fi ponieważ nie wszędzie w domu łapie zasięg. Musi też ogarnąć większą ilość podłączonego sprzętu: 2Tv,2laptopy, komputer stacjonarny, parę telefonów i tablet. Internet mam z Netii. Poleci ktoś coś w rozsądnej cenie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kwota tak do 300-400zł tak myślę. A co mi daje praca na dwóch pasmach ? Zapomniałem dodać że musi mieć wejście pod kabel telefoniczny rj-11. Chyba że da się jakąś przejściówką z rj-11 na rj-45 bo w tym co podałeś to same rj-45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, no

 

No kwota tak do 300-400zł tak myślę. A co mi daje praca na dwóch pasmach ? Zapomniałem dodać że musi mieć wejście pod kabel telefoniczny rj-11. Chyba że da się jakąś przejściówką z rj-11 na rj-45 bo w tym co podałeś to same rj-45

No to było pisać od razu, że szukasz routera z modemem ADSL/VDSL. Ten Asus się nadaje do kablówek. Oczywiście ewentualnie można kupić tani router ADSL/VDSL i podłączyć LAN-WAN tego Asus-a, ale to przerost formy nad treścią.

W takim razie polecam ASUS DSL-AC52U

https://www.morele.net/router-asus-dsl-ac52u-924457/

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, no

 

No to było pisać od razu, że szukasz routera z modemem ADSL/VDSL. Ten Asus się nadaje do kablówek. Oczywiście ewentualnie można kupić tani router ADSL/VDSL i podłączyć LAN-WAN tego Asus-a, ale to przerost formy nad treścią.

W takim razie polecam ASUS DSL-AC52U

https://www.morele.net/router-asus-dsl-ac52u-924457/

Sorki źle sprecyzowałem bo napisałem tylko netia a to dużo nie mówi. No raczej nie ma co kombinować z dwoma routerami, jeden porządny powinien wystarczyć. Dzięki wielkie za pomoc :) Ma nadzieję że jutro może go przecenią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera do 2 stówek, z dość dobrym sygnałem wifi do neta 120 mbit z kablówki, czyli z portem gigabitowym, a najlepiej kilkoma. Do obsługi: 2xPC po LAN, 2x laptop + 4 telefony po wifi.

Gdzieś tam czytałem o takim dość dobrym rodzynku o nazwie Totolink A3002RU - testował ktoś może, albo słyszał o tym sprzęcie? Jakaś egzotyczna marka, a w testach nawet ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera do mieszkania. Internet będzie podłączony za pośrednictwem głównego rutera (parter) z tego kabel 1Gbit do mieszkania (2 piętro). Przesiadamy się na światłowód. Potrzebuję czegoś z szybkim wifi i VPN. Powierzchnia mieszkania to ok 150m2.  Jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera do mieszkania w szeregowcu - 2 poziomy po 50m^2 + ogródek. Zależy mi na stabilności połączenia, dobrym pokryciu mieszkania i w miarę możliwości ogrodu siecią wifi, jak największej ilości portów lan gigabitowych (co się da będzie działać na kablu), w razie czego mam 2 switche 4 portowe, ale wolę ich nie używać. Router ma obsługiwać po kablu ok 10 urządzeń (komputery, nasy, telewizory, xbox, steam link). Jeśli chodzi o wifi to obsługiwanych urządzeń będzie pewnie ponad 20, mam na myśli drukarkę, laptopy, telefony, tablety oraz kilka zabawek smart home (włączniki świateł, czujniki dymu, czujniki ruchu, kamery na zewnątrz budynku). 

Wszelkie rozbudowane konfiguracje serwera mile widziane - VPN, dobry QOS, mocne szyfrowanie po wifi. Nie interesują mnie natomiast porty USB (no chyba że pod zapasowy modem LTE). Drukarka ma własny print server, NAS jest zewnętrzny - nie będę podłączał dysku.

Zastanawiam się czy jeden mocny router starczy czy brać dwa średniaki.

Fajnie jak by sprzęt nie dawał po oczach szpetnym kiczem i można było go powiesić pod sufitem w jakimś ukrytym zakamarku.

Chodzą mi po głowie takie modele (chociaż są strasznie brzydkie):

https://www.morele.net/router-linksys-ea9500-eu-938785/

https://www.morele.net/router-asus-aimesh-ac3100-rt-ac88u-845239/

Czy idę w dobrym kierunku? Może macie jakieś inne pomysły?

Edytowane przez kamil_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na internecie czytałem to te 4 dodatkowe porty podobno dość słabo działają w rt-ac88u. ac3100 ma tylko 4 lan porty i brak wsparcia dla tej smiesznej sieci Gaming VPN czy jak tam ja Asus nazwał. Tak to są to te same routery. Przy dużej ilości sprzętów i małej ilość innych urządzeń sieciowych w okolicy (np. wlasny dom) to szedlbym w rt-ac3200 - 2x 5GHz. 

Opcjonalnie masz asusa rt5300 czy jakos tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Do wczoraj korzystałem tylko jednego komputera stacjonarnego, który jest podłączony za pomocą kabla do modemu Cisco. Modem ma tylko jedno wyjście na kabel. Internet jest z UPC i jego prędkość to 250mb/s. Komputer służy do grania w gry online i to on jest królem sprzętów w domu :) 

 

Wczoraj doszedł drugi komputer, który będzie służył jako komp do programów typu torrent czy przeglądanie neta. 

 

Dlatego szukam jakiegoś sposobu, aby podłączyć drugiego kompa do internetu. Nie jestem ostatnio na bieżąco jeśli chodzi o sprzęty sieciowe. Kiedyś miałem router d-linka i jedyne co na chwilę obecną przychodzi do głowy to kupno nowego routera (tamten padł po 7 latach pracy).

 

Proszę Was o doradzenie, który router wziąć w cenie do 200 zł? Zależy mi na bezawaryjnosci w sensie, żeby nie rozlaczal i miał jak najniższe opóźnienia na lini modem - router - komp.

 

Na wifi mi nie zależy i tak ufam jedynie kablom, a do niego chcę podłączyć tylko dwa kompy :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych tematem, poszukuje routera WiFi do domu 120m2 dla całej rodziny. Na dachu mam antenę do internetu radiowego do domu został wprowadzony kabel z końcówką rj i koniec żadnego modemu routera nic, co dziwne jak kabel jest wpiety do laptopa to wszystko chodź. Bardzo proszę o podpowiedź co wybrać, zależy mi na mocnym sygnale WiFi i możliwość podłączenia dysku usb 3.0 pod p2p do pobierania i udostępnia plików z dysku bezpośrednio z routera. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiegoś dobrego router, do sieci domowej (50m kwadrat). Internet od Stansata - 300 mb/s Oni polecają mi coś takiego https://www.komputronik.pl/product/260239/netis-wf2780.html  cena i jest rozsądna ale czy to będzie dobry wybór? Ile bym chciał wydać, nie więcej niż 350 zł. A wymagam płynności, niezawodności oraz tego żeby ten internet był wykorzystany w 100%.

Zwróciłem też uwagę na takie https://www.morele.net/porownaj/ids=1020021,650806&cat=48

Ale nie wiem czy to dobre wszystko jest i czy będzie spełniało moje wymagania.

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy używam TOTOLINK A3002RU. Miał być tani i tymczasowy bo stary niespodziewanie padł. Cóż. Nie czuję potrzeby jego wymiany na coś droższego.

Parę urządzeń podpiętych po kablu, parę po wifi. Orange światłowód z modemem po drugiej stronie. Działa bez problemów i daje radę w sporym domu.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...