Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bedzie. Wpinasz drukarkę pod neta. I w menu drukarki ustawiasz na sztywno Ip w klasie adresowej routera (przy serwerze dhcp MT pomijasz ten adres w poolu lub serwer ustawiasz na przyznawanie na stale tego samego adresu bez lesses) i tyle reszta to na kompach konfigurujesz (sterownik i drukarka IP etc..) P.S. Jak bedziesz potrzebowal pomocy z MT, wal śmiało.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc i ofertę! Routerek dzisiaj zamówiony, w przyszłym tyg będą podłączyć neta. Jak nie będę sobie mógł z czymś poradzić w konfiguracji, to pozwolę sobie odezwać się do Ciebie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, mam specyficzne pytanie. 

Przez dużą część roku będę przebywał w północnej części krainy wielkich jezior mazurskich, 

Nad jeziorami jest generalnie kłopot z zasięgiem, zastanawiam się nad małym kieszonkowym MIFI ale z możliwością podpięcia antenki którą będę mógł zamontować na maszcie o wyskości ok. 8m, zalezy mi na uzyskaniu jak najlepszego zasiegu. 

W zwiazku z tym ze jacht bedzie zmienial swoje polozenie nie jestem w stanie sprawdzic w okolicach jakich bts'ow bedzie sie znajdowal. 

W tej chwili korzystam z internetu w PLAY. 

 

Czy pomysl z malym routerkiem + dodatkowa antena (lub antenami) wyciagnietymi na ok 8-10 m poprawi sprawe z zasiegiem? Jesli tak, to co byscie polecili? 

myslalem o:

https://allegro.pl/oferta/mobilny-router-4g-lte-wifi-huawei-e5573c-aero2-7157576038?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MmZmNTAzOGQtNzU5OS00YWE1LWExNGMtYTRjMzVkMjIzMDQyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4f39fb01-6700-4945-a94d-c9568b12f0cf 

https://allegro.pl/oferta/antena-dual-lte-10db-zte-huawei-e5573-e5372-e3372-6694565764

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup antenę dookólną tylko jest problem bo ten modem ma tylko 1 wyjście antenowe... ( wszystkie dualne odpadają + musisz wybrać taką do jakiego zakresu chcesz) Staraj się kupic antenę o jak największym zysku i pod odpowiednie złącze (sry ale nie wiem jakie tam jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mati972 napisał:

Poszukuję dobrego routera do Internetu telewizji kablowej. Router ma mieć przepustowość minimum 500mbit zarówno po kablu jak i bezprzewodowo i dobry zasięg w mieszkaniu 60m2.Cena do 300 zł.

Po kablu kazdy z portami 1 G da rade z "rutowaniem 500 Mbiat". Gorzej z WiFi 500 Mbita min. AC i do tego musisz mieć kartę zgodną... Możesz wypróbowaćRouter Asus AC1300 Dual-Band (RT-AC58U) albo Router TP-LINK Archer C6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jaki ruter wybrać?. Rozważam dwa D-link Dir-2660 jak dlamnie różni się prędkością nie dużą oraz Mu-mimo, a Tp-Link Archer CO ac1900 jest tańszy o ok 150zl. Dodam tylko że w domu będzie dużo urządzeń podlaczonych (nie zawsze razem) np. 5 komputerów, 3 tv ,ok 10 urządzeń Smart dom (2 kamery, żarówki gniazdka) oraz monitoring z 4 kamer i kilka smartfonów czyli to co ma się w domu z góry dziękuję z rady pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 14:37, ksenios napisał:

Witam, mam pytanie jaki ruter wybrać?. Rozważam dwa D-link Dir-2660 jak dlamnie różni się prędkością nie dużą oraz Mu-mimo, a Tp-Link Archer CO ac1900 jest tańszy o ok 150zl. Dodam tylko że w domu będzie dużo urządzeń podlaczonych (nie zawsze razem) np. 5 komputerów, 3 tv ,ok 10 urządzeń Smart dom (2 kamery, żarówki gniazdka) oraz monitoring z 4 kamer i kilka smartfonów czyli to co ma się w domu z góry dziękuję z rady pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli masz dużo urządzeń po WIFI to kup combo:Ubiquiti EdgeRouter ER-X + Point Ubiquiti AC1200 (UAP-AC-LITE) + kawałek kabla :D. No chyba, że dużo masz urządzeń po kablu to można jeszcze switcha dodać (zarządzalnego lub nie ale na pewno chciałbyś mieć rozdzielone IoT od swojej sieci np. vlanami)

Edytowane przez Zabuza
Dodanie materiału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dużo urządzeń po WIFI to kup combo:Ubiquiti EdgeRouter ER-X + Point Ubiquiti AC1200 (UAP-AC-LITE) + kawałek kabla :D. No chyba, że dużo masz urządzeń po kablu to można jeszcze switcha dodać (zarządzalnego lub nie ale na pewno chciałbyś mieć rozdzielone IoT od swojej sieci np. vlanami)
Dzięki za podpowiedź ale wolę jedno urządzenie

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ksenios napisał:

Dzięki za podpowiedź ale wolę jedno urządzenie

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli upierasz sie, co do jednego to bierz ten z MIMO, choć różnica w cenie w stosunku do combo to jakies 100 zeta, jesli masz dużo po WIFI urządzeń to się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poszukuję Routera Wi-Fi, jednak kompletnie nie znam się na temacie. 

Dostawcą internetu jest Winogradzka Telewizja Kablowa, czyli prawdopodobnie INEA, która na ten moment oferuje łącze symetryczne 700Mb/s.  Wiadomo, na aż takiej prędkości mi nie zależy, ale chciałbym wyciągnąć możliwie dużo przy rozsądnej cenie.

Dostawca sugeruje następujące paramtetry Routera: 

  • Router typu xDSL/xCABLE najlepiej GigabitEthernet 1000Mb/s z interfejsem WAN (Ethernet).
  • Interfejs radiowy w technologii 802.11ac, ewentualnie 802.11n

Router będzie wykorzystany w mieszkaniu ~80m2. Zamierzam podłączyć do niego poprzez Wi-Fi 2 laptopy + 2 telefony + Xbox One X, oraz jeden komputer po kablu. Internet wykorzystuje okazjonalnie do gier na konsoli, netflix na laptopie, komputer na kablu ze stałym podłączeniem do sieci jako serwer, oraz media społecznościowe na telefonie, więc jakiś super ping mi nie jest potrzebny - raczej normalne użytkowanie w dzisiejszych czasach.

Obecnie korzystam z Routera TP-Link - niestety modelu nie pamiętam, ale został kupiony 7 lat temu za ok. 150zł, więc nie jest to jakaś wysoka liga. Niestety ten model ma tendencję do zrywania połączenia pod dużym obciążeniem, a prędkość jaką osiągam po Wi-Fi to 70Mb/s.

Zależy mi też na wyglądzie - wygląd musi być stonowany, prosty, a nie statki kosmiczne jak np. archer c5400x

Rozważałem Xiaomi Router 4A, bo opinie ma dobre, ale nie wiem czy spełni moje wymagania. Wygląd też jest odpowiedni.

Cena raczej nie ma znaczenia, ale wolalbym, żeby było to bliżej 300zł, a nie 1000zł, ponieważ wydaje mi się, że za 300zł spokojnie można znaleźć sprzęt, który spełni powyższe wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700/300 z routingiem wyciaga na pewno HAP ac2 po kablu tylko porty 1G(po wifi w ac do 600 Mbita  download  w obrebie pokoju a przez 2 sciany z cegly ok. 300 Mb dl)- konfiguracja problematyczna jak sie nie znasz :D,ale  możesz kupić np. Asus Dual Band Gigabit AC1750 (RT-AC65P) , NETGEAR AC1750 (R6400-100PES) , Router TP-LINK Archer A9 - mogę zagwarantowac, że 700 przy dl bedzie ale z upem przy 700 to 150 max. Jeśli masz światło bezpośrednio do routera to  RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN 700/700 spokojnie robi i nawet sie nie spoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie potrzebuję porady odnoście doboru routera LTE do domu. Teściowi kończy się umowa na internet mobilny w T-Mobile i chce zmienić operatora ale wszędzie wciskają mu na siłę ichniejsze routery ale teściu nie chce ze względu na problemy z obecnym (jakiś Huawei), moglibyście mi doradzić coś niedrogiego ale sensownego. Najlepiej jak by był z gniazdem SIM i portem WAN bo jak pojawi się u teścia światłowód to chciałby przejść na niego.

Z polecanych w necie znalazłem TP-LINK Archer MR200 z tym że cena trochę wysoka jak na teścia możliwości finansowe. Mogli byście coś polecić do 400zł ale im mniej tym lepiej. 

Zastosowanie to standardowo przeglądanie netu plus serwisy VOD (Netflix)

Orientuje się ktoś który operator ma obecnie najlepszą ofertę na internet?

Pozdrawiam

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  Huawei Ci nie leży to w tych pieniądzach nie ma alternatywy - bierz Tp-linka.  Moim zdaniem nie kupuj router na przyszłość tylko wez to co dostaniesz od dostawcy a ew. póżniej kup normalny router (za 400 zł kupisz ciekawe modele już)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanko, o co chodzi w routerach z tym AC 1200/1900/3100? Tj "moc" routera jaką może obsłużyć internet?

 

Ile w stanie jest obsłużyć router Ac1900, a ile 3100?

Z góry dziękuję za informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, orlontko napisał:

To zależny od routera, musisz sprawdzić jaka prędkość w specyfikacji jak producent określił.
np Tplink C9 (AC1900) ma do 600mbps dla 2.4Ghz i 1300mbps dla 5Ghz.

asus ac68u (AC1900) i ASUS RT-AC88U (AC3100). Zakładając w obu przypadkach 5Ghz - to ile te routery są w stanie wyciągnąć (mam na myśli maksymalne łącza)? Przepraszam za głupie pytanie, ale kompletnie się na tym nie znam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, orlontko napisał:

Lenistwo Twoje przechodzi wszelkie granice, wystarczyło sprawdzić strunę producenta...
ac68u na 5ghz do 1300mbps
rt-ac88u na 5ghz do 2167mbps

Nooo właśnie nie przechodzi :( Jak to się ma do https://www.vectra.pl/oferty-promocyjne/internet 600Mb/s, 300Mb/s itp?

tutaj są jakieś dużo wyższe liczby :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba powinny spełnić swoje zadnie w podanych prędkościach. Co innego gdyby był to symetryk ale Vectra nie jest symetrykiem :).
O łączu symetrycznym  była dyskusja kilka postów wyżej.
Biorąc router przez neta masz do 14 dni na zwrot, jak nie spełni wymagań możesz odesłać i kupić coś innego :)

Edit: Do osiągnięcia dużych prędkości na 5GHz, potrzebne są również karty wifi dużych prędkości w kompie/laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chciałbym poprosić o szklankę pomocy.

Skrócona wersja:

Szukam routera, mieszkanie 62m2, kwota ~300-350zł, najgorszy punkt dla Wifi, 10m, po drodze 2x ściana (beton zbrojony, cegła czerwona), łącze 100/25, docelowo zmiana na 300/300 lub 600/600. Urządzeń LAN: 4/5, Urządzeń Wifi 2.4Ghz: 3, Urządzeń Wifi 5Ghz: 5/6, razem urządzeń: 13, docelowo może wpaść jeszcze jeden PC do LAN i 2 urządzenia z wifi 2,4Ghz przejdą na 5Ghz (wymiana starych laptopów)

od Wifi nie oczekuję, że zrobi 600/600 symetryczne ale dobrze by było mieć stabilne połączenie i te 80-100Mbit dało radę za tymi dwoma ścianami po drodze na 5Ghz... upload na Wifi sprawa drugorzędna, urządzenia raczej pobierają niż wysyłają

Dłuższa wersja:

mapka sieci:

ISP ->  WAN Router dostępowy->

   LAN1 - NAS 1Gbit, media

   LAN2 - Konsola PS4* (docelowo do przepięcia pod WiFi 5Ghz + wyjazd do drugiego pokoju lub LAN 4 w switchu poniżej)

   LAN3 - wyjazd kablem do drugiego pokoju - Switch 1Gbit (10Gbit szyna)

                 Switch LAN1 <-> Router dostępowy

                 Switch LAN2 <-> PC1 1Gbit

                 Switch LAN3 <-> PC2 1Gbit

                 Switch LAN4 <-> Puste -> Konsola PS4*

                 Switch LAN5 <-> Puste/

   LAN4 - *Smart TV 4K, (VOD + Youtube + DLNA) -> docelowo PC3

Wifi 2.4Ghz

 2x Laptop

 1x  Drukarka

Wifi 5Ghz

  5x  Smartfon

  *PS4* (lub LAN j/w)

 * Smart TV 4K*(VOD+Youtube+DLNA) zamiast w LAN4 na routerze

Najpierw był TP-Link Archer C1200 - jak Dzieciaki pobierały aktualizację do gier na PC1 i 2 lub same gry (z reguły jednocześnie) to QoS nie dawał rady ograniczać prędkości(nie działał?), zatykały łącze, pozostałe urządzenia kulały, nie udało się nawet podłączyć do WEB GUI, grzał się, czasami brakowało neta, WEB GUI twierdził, że połączenie do WAN jest, adresy przydzielone, odnowienie nic nie zmieniało, dopiero restart routera o_O, nie działała też kontrola rodzicielska :F testowanie innych wersji firmware też nic nie zmieniało to się pozbyłem dziada bo był jakiś felerny, albo ten typ tak ma.

Teraz jest Netgear R6220, na stock firmware i na OpenWRT występują problemy zasięgiem Wifi w drugim i trzecim pokoju (blok wielka płyta, dzieli ściana nośna(beton zbrojony) + działowa(cegła czerwona), odległość 4-10 metrów. Kupiłem używkę i była rozbierana z tego co widzę.

Najpierw był pomysł, żeby zamiast switcha w drugim pokoju wrzucić drugi router 1Gbit z wifi 2,4Ghz i 5Ghz i mieć 2x AP w mieszkaniu ale Netgear zaczął mieć problemy od kilku dni z Wifi 2.4Ghz. Korzystając z okazji, że i tak nie jestem z niego zadowolony to w sumie coś w okolicach 300zł może uda się znaleźć co mi wystarczy?

Łącze: aktualnie osiedlówka 100/25Mbit z wrzuconą miedzią do mieszkania, ale lada dzień wjeżdża światło + terminal GPON 2.5Gbit z jednym wyjściem na mój router, ale sam jeszcze nie wiem czy 300/300Mbit czy 600/600Mbit (10zł różnicy ale z drugiej strony nie potrzebuję 600/600 łącza w domu... bo do czego? Netflixem i Youtube tego nie zatkam :))

Wymagania: Tak, żebym po pierwszej konfiguracji zapomniał, że istnieje ;-). Idealnie gdybym nie musiał bawić się skryptami jak na OpenWRT (po prostu już jestem stary chyba i nie chce mi się bawić i szukać pomocy u społeczności - wolę sobie poklikać w GUI i mieć spokój :D). Miło jak będę na nim mógł skonfigurować jakiegoś VPN typu NordVPN(nie wiem czy mi się będzie chciało takie usługi kupować i posiadać ale miło mieć opcje). Od Wifi nie oczekuję, że zrobi 600/600 symetryczne ale dobrze by było mieć stabilne połączenie i te 80-100Mbit downloadu dało radę za tymi dwoma ścianami po drodze na 5Ghz... upload na Wifi sprawa drugorzędna, urządzenia raczej pobierają niż wysyłają

Budżet: 250-350zł o ile nie rozmarzyłem się z ceną do wymagań, jeżeli muszę wydać więcej to będzie słabo no ale trzeba będzie, mogą być używki.

OT: ależ się rozpisałem :|

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo spoko opcja w sumie ze zmianą, bardziej korzystnie bym też mógł umieścić taki AP niż router, szkoda, że właśnie zbrickowałem Netgeara flashując obraz OpenWRT i tak strasznie nie chce mi się z tym bawić ^_^

a co powiecie na Drayteka Vigor 2830N, stoi używany na allegro za 299zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam światłowód 50mbps/5 jednak planuję się przesiąść na 500mbps/100 i tutaj pojawia się problem bo z tym wiąże się wymiana routera bo ten co mam to ledwo ciągnie te 50. Nie wiem jaki byłby dobry pod taki Internet a im więcej czytam tym głupszy jestem i mniej wiem o co chodzi i co wybrać. Zależy mi głównie na prędkości po kablu, prędkość wifi ma mniejsze znaczenie. Podpięty będzie PC, PS4 oraz TV i być może w przyszłości jeszcze coś. Ewentualnie do tego jakiś switch co by nie brać kabli po 20m. Ponoć dobrze jak ma QoS i MU-MIMO. Cena jak najmniejsza ale w 300zl chciałbym się zmieścić. Karty sieciowej chyba do PC nie trzeba dokupować bo jest zintegrowana gigabitowa od Intela. A i czy okablowanie kat.5e będzie wystarczające czy inwestować w kat.6a? W sklepie mi proponowali tenda ac6 ale on nie jest gigabitowy i nie jestem pewien czy dałby radę. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 22:40, grzybol napisał:

Witam serdecznie. Mam światłowód 50mbps/5 jednak planuję się przesiąść na 500mbps/100 i tutaj pojawia się problem bo z tym wiąże się wymiana routera bo ten co mam to ledwo ciągnie te 50. Nie wiem jaki byłby dobry pod taki Internet a im więcej czytam tym głupszy jestem i mniej wiem o co chodzi i co wybrać. Zależy mi głównie na prędkości po kablu, prędkość wifi ma mniejsze znaczenie. Podpięty będzie PC, PS4 oraz TV i być może w przyszłości jeszcze coś. Ewentualnie do tego jakiś switch co by nie brać kabli po 20m. Ponoć dobrze jak ma QoS i MU-MIMO. Cena jak najmniejsza ale w 300zl chciałbym się zmieścić. Karty sieciowej chyba do PC nie trzeba dokupować bo jest zintegrowana gigabitowa od Intela. A i czy okablowanie kat.5e będzie wystarczające czy inwestować w kat.6a? W sklepie mi proponowali tenda ac6 ale on nie jest gigabitowy i nie jestem pewien czy dałby radę. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Napisz mniej wiecej miejsce routera oraz ile mniej wiecej scian taki rys poglądowy, żeby dobrać ci sprzęt  bo jest kilka opcji dla Ciebie. Jaki jest Twój poziom wiedzy na temat sieci ?

Edytowane przez Zabuza
234234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zabuza napisał:

Napisz mniej wiecej miejsce routera oraz ile mniej wiecej scian taki rys poglądowy, żeby dobrać ci sprzęt  bo jest kilka opcji dla Ciebie. Jaki jest Twój poziom wiedzy na temat sieci ?

Miejsce routera będzie w rogu domu przy modemie, rzeczy do podpięcia będą około 7-8m a  na drodze będzie tylko jedna ściana. Moja wiedza na temat sieci? Znikoma jak widać :)

 

@orlontko

sam router mam nadzieję do 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...