Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

pomóżcie proszę w wyborze routera. Mam w domu UPC ich standardowy modem. Problem jest taki, że jednocześnie może po wifi podłączyć się 4 urzadzenia. dodatkowo zasięg w ostatnim pokoju jest nie najlepszy. Moja wiedza w tym temacie jest bardzo znikoma.

stąd moje pytanie jaki konkretnie router powinienem kupic?

ps. modem stoi w pomieszczeniu przy wejsciu do mieszkania. mieszkanie 4 pokojowe. najdalszy pkt z którego bede korzystał jest w promieniu 12m. po drodze jest łazienka więc 2 sciany do przebycia. sam modem stoi w drzwiach pomieszczenia w ktorym sie znajduje.

Jesli potrzebujecie dodatkowych informacji, to prośba o pytania.

dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 1: modem to Connect Box https://www.upc.pl/internet/poznaj/connectbox/

ad. 2: Fiber Power 150 MB/s

ad. 3: ściany z cegły, plan mieszkania poniżej. Modem jest w pomieszczeniu nr 7 (tam jest ściana nośna) 

ad.4: mogę wydać do 400 zł, im mniej tym lepiej. stosunek cena do jakości kluczowe kryterium

ad. 5: raczej słabo, ale szybko łapię (tak mi się wydaję przynajmniej)

 

dzięki za pomoc.

plan.JPG

Edytowane przez trueneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trueneo Opcji jest kilka.

1. Kupujesz AC lite od Ubi i od CB ciągniesz kabel do korytarza i tam podpinasz.

2. Kupujesz AC lite + PLC (powyżej 400 zł) i wtedy poprzez gniazdko prądowe przesyła neta (nie trzeba kabla ciągnąć przez sciany tylko od gniazdka sieciowego do AP).

3. Jeśli chcesz mieć kontrolę nad siecią kupujesz MT hap ac2 + AC lite Ubi (i montujesz w korytarzu przy pomieszczeniu nr 5). CB dajesz w bridge i sterujesz swoją siecią przez MT (Jeśli nie znasz się zbytnio na sieci to kupujesz zamiast MT - TP linka C1200).

Dlatego AC lite od Ubi kupujesz bo AP w przyszłości obsłuży ci większe prędkości a w ofercie UPC nie ma juz prędkośći 150 Mb/s. Oczywiście warunkiem jest to aby urządzenia klienckie wspierały technologie 5Ghz. Pytanie mam ile metrów kw ma chata? i czy masz zasięg w salonie?

Edytowane przez Zabuza
sdfsdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Potrzebuję zakupić router +/- 550 PLN do nowego domu 180 m2 (parter + piętro)  tak by w miarę ok działało wifi na piętrze.
Internet to światłowód 750mb/s.
W obecnym domu mam asusa RT-AC55U gdzie daje radę z dwoma piętrami ale tam zasięg ma mniej ścian do pokonania.
Nad garażem i salonem są sypialnie więc zależy mi by tam był zasięg. Raczej nie wchodzi w grę kucię ścian i podpinanie drugiego routera pod ap. Co w tej kwocie sensownego wybrać.
Dzięki za pomoc.

rzut dom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie router lepiej w takim wypadku mieć na górze, bo sygnał rozchodzi się lepiej do dołu, niż do góry. Z drugiej strony za niewielkie pieniądze kupujesz wzmacniacz, który wkładasz w kontakt na poziomie, gdzie nie ma routera i ładnie rozprowadza sygnał po poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł router trzymać na górze to by nie było pytania,  jednak musi być w pracowni bo tam mam wejście światłowodu do domu ?
Wiercenie ścian nie wchodzi w grę dlatego potrzebuję router w miarę mocnym sygnałem wifi. Wzmacniacze będę się bawił jak będę widział jak wygląda zasięg wifi w domu. Na start potrzebuje wybrać router ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wysio napisał:

Ogólnie router lepiej w takim wypadku mieć na górze, bo sygnał rozchodzi się lepiej do dołu, niż do góry. Z drugiej strony za niewielkie pieniądze kupujesz wzmacniacz, który wkładasz w kontakt na poziomie, gdzie nie ma routera i ładnie rozprowadza sygnał po poziomie.

Ech... kto takich głupot Ci wcisnął... Wszystko zalezy od zastosowanej anteny, ba przy antenech wewnetrznych lepsza propagacja  jest włąsnie "do góry" niż "na dół"  Przy antenech zewnętrznych przeważnie stosuje się anteny dookolne czyli lepszy sygnał jest "na boki"  Dodatkowy ilość anten ma znaczenie i technologie takie jak beamforwarding, gdzie wiązka do klienta docelowego jest "formowana" z anteny i wzmacniana na tej antenie, która jest bliżej odbiorcy.  Wracając do kolegi powyżej. Ja na Twoim miejscu zastosowałbym PLC + AP (Ubi) ewentualnie PLC  + router. Np.  https://www.wisp.pl/p7584,tp-link-tl-pa7017p-kit.html  + https://www.senetic.pl/product/UAP-AC-LITE  ewentualnie coś od MT https://www.mikrotik.org.pl/?produkt,5813 oczywiście wyjdzie trochę więcej niż 400 zł ale masz pewność, że pokrycie piętra bedzie jak największe oraz prędkości super. Chyba, że nie masz żadnych urządzeń w 5 GHz to możesz zamienic na tańszy odpowiednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zabuza napisał:

 Wracając do kolegi powyżej. Ja na Twoim miejscu zastosowałbym PLC + AP (Ubi) ewentualnie PLC  + router. Np.  https://www.wisp.pl/p7584,tp-link-tl-pa7017p-kit.html  + https://www.senetic.pl/product/UAP-AC-LITE  ewentualnie coś od MT https://www.mikrotik.org.pl/?produkt,5813 oczywiście wyjdzie trochę więcej niż 400 zł ale masz pewność, że pokrycie piętra bedzie jak największe oraz prędkości super.

Zdecyduje się na TP-Link TL-PA7017P KIT + UAP-AC-LITE
Jaki do tego router dobrać?
TP-Link Archer AX10
TP-Link Archer C7
TP-Link Archer C1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jayson2309 napisał:

Zdecyduje się na TP-Link TL-PA7017P KIT + UAP-AC-LITE
Jaki do tego router dobrać?
TP-Link Archer AX10
TP-Link Archer C7
TP-Link Archer C1200

AX10 to dobry router jednak trzeba sie zastanowic czy Twoje sprzęty wspierają WIFI 6 jak nie to odpuściłbym go i wybrał C2300 z racji Twojej prędkości internetu (750Mbita) Zgaduje też ze masz ok 5-10 % uploadu wiec tu trzeba mocniejszego sprzętu. Jak są jeszcze dostępne bo dzisiaj w nocy muszę korekte w routerach zrobić. Niektóre modele Tp-link robi niestety  EOL

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do 200zł do kawalerki - UPC150Mb/s?
1. UPC
2. Kablówka
4. 200zł
5. kawalerka 36m2
6. Jedna ściana między ruterem a kuchnią.
7. ok 5-7
8. Raczej podstawowa konfiguracja, max kontrola przepustowości i przypisanie ip na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co polecacie do domu (parter i poddasze, łącznie 150m2)?

Czy kierować się tym, co poleciliście wyżej dla jayson2309?

Co mam teraz:

1.       Internet światłowodowy 100/100Mbit

2.       Urządzenie dostępowe dostawcy (KONWERTER optic-skrętka GPON ONT)

3.       Połączenie Konwerter<> Router Cat5, ok 20m

4.       Pierwszy router (na piętrze) TPLINK TL-WR841N, pokój 4 (DHCP, 198.168.1.100, 255.255.255.0), połaczenia kablowe do komputerów na piętrze oraz do dalszego routera, połączenia WIFI do mobilków na piętrze

5.       Połączenie Router na piętrze <> Router na parterze: Cat5, ok 10m

6.       Drugi Router (na parterze) TPLINK TL-WR841N (198.168.1.199), połączenia kablowe do komputerów i urządzeń SMART na parterze, połączenia WIFI do mobilków

7.       Taki sam SSID i pass do WIFI na obydwu urządzeniach TPLINK

8.       W dobie home office i home school ilość jednocześnie pracujących urządzeń po kablach i WIFI może łącznie przekraczać 20szt. Może nawet 30szt biorąc pod uwagę gadżety SMART

9.       Ściany: beton komórkowy 12-24cm, na parterze praktycznie wszystkie pomieszczenia otwarte (bez drzwi)

10.   Sprawdzone i sprawne urządzenie dostępowe dostawcy (kilkudniowy ping do pierwszego TPLINK TL-WR841N na piętrze 198.168.1.100)

 

Problemy:

1.       Chwilowe zaniki sieci WIFI lub zaniki Internetu przy działającym WIFI, zrywanie połączeń

2.       Problemy z zasięgiem w pokoju 1 i na tarasie z dużego pokoju

 

Co bym chciał osiągnąć :)

1.       Stabilność połączenia – priorytet

2.       Pewność zasięgu, wprowadzenie 5GHz oprócz 2,4GHz

3.       rozbudowane Parental control (np. ustawienie godzin dostępności WIFI dla określonych adresów MAC)

4.       Statystyki dla nerdów ?

5.       Budżet: do 1000zł na całość rozwiązania

11.png

12.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal tp-linki i kup na każde piętro UAP-AC-LITE + ew. jako router główny ac2 MT (pomożemy skonfigurować tu jak chcesz) albo jeśli nie zależy ci na WIFI w miejscu routera hex S. Możesz też zostawić jednego jako główny router ale szczerze nie polecam ? Przydało by  się także  przesunąć z poddasza trochę router w kierunku korytarza ale myślę ze  AP sobie poradzi.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Zabuza, dzięki wielkie za odpowiedz. Mogę Cię troszkę pomęczyć pytaniami?

1. Znalazłem w sklepach (xcom, morele) trochę negatywnych opinii o tych AP. Że buczą pod transferem, że zasięg taki sobie, etc. Jakie jest Twoje doświadczenie z tym sprzetem w warunkach domowych? W sumie, zawsze jest 14 dni na zwrot, także można przetestować przez 2 tygodnie i oddać w najgorszym razie...

2. Na dole i na górze potrzebuję też dostępu kablowego, także raczej przyzwoity router WIFI z 4x RJ45 byłby optymalny... No chyba, że WIFI z AP byłby tak dobry, że np 4KHDR (teraz po kablu) szedłby powietrzem... ale coś nie jestem przekonany do tego ?

Także może zamiast TPLinków MT hap ac3?

3. Jeśli AP od Ubiquiti to może też główny router z DHCP też np. EdgeRouter ER-X zamiast ac2 MT?

 

Edytowane przez Xeper1
edit pkt2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xeper1 pozwolę sobie odpowiedzieć za @Zabuza.
Nie słuchaj teoretyków tylko praktyków MTi Ubi robia  najlepsze APKi, ale to  nawet znajdziesz w tym dziale jak @Zabuza to pisał w jednym z postów. Co do zasięgu i stabilności rewelacja. pozwolę  sobie zaczytywać Zabuze

W dniu 4.09.2020 o 23:55, Zabuza napisał:

 Kolega z forum tu obecnego, sam zainstalował sobie 2 APki w domu + jeden w biurze (odleglość 10 m) a 2 Apki są na dwóch różnych kondygnacjach. Efektem tego ma internet na calej działce łącznie ok 800 m2. 

I tak UNIFI w swojej cenie tak jak Mikrotik czy Cambium robią najlepsze APki, które dają ci ogromne możliwości konfiguracji.

Tu masz zdjecia z kontrolera i jakie odleglosci mozna osiagnac z szybkosciami: 1 2 3 4


2 Lepiej wziąć Hex_S + 1 lub 2 AC-LITY ? pytanie ile tych wolnych porów potrzebujesz na dole i na górze :)?
3. Zdecydowanie MT pozwala na większa konfiguracje sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, wielkie dzięki za odpowiedz.

1. Jeśli chodzi o AP,  to już wszystko jasne: UAP-AC-LITE

2. zarówno na górze jak i na parterze potrzebuje 4x1Gbit. Teraz wystarcza 100Mbit, ale chciałbym mieć zapas na przeszła rozbudowę ISP. Czyli na pewno musi się pojawić tam coś więcej niż AP.

3. Nie potrzebuję tak skomplikowanej konfiguracji jaką oferuje MT. Szczerze mówiąc trochę mnie zniechęca, że "out-of-the box" jest pusta konfiguracja i wszystko trzeba zrobić od zera. Wole też GUI po przeglądarce/ANDROID niz WINBOX. Także tu bardziej pasuje mi podejście Ubiquity. 

No i teraz pytanie strategiczne czy wchodzić w MT czy Ubi, np:

- poddasze: MT hac2 (lub hac3) + ewentualnie dodanie AP na suficie w korytarzu (wtedy radio na MT byłoby wyłączone)

- parter MT hac2 (lub hac3). Na parterze punkt musi być w jadalni, zarówno WIFI jak i party kablowe.

lub:

- poddasze: Ubiquiti EdgeRouter ER-X + AP na suficie w korytarzu

- parter: dowolny switch + AP (switch i AP razem w miejscu gdzie teraz stoi TPLINK)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz adres na WANIE na poddaszu w taki razie. Rozumiem, że swiatło idzie do konwertera (który jest na poddaszu) a pózniej do routera na poddaszu do portu wan a pozniej na parter do następnego routera (który jest polaczony po lanie). W taki razie jest kilka rozwiązań: Cały system unifi czyli 2 x ac-lite + 2 x flex mini (5 portowy switch) + USG jako router do systemu Unifi albo EdgeRouter X (bez unifi) I teraz jest jeszcze jedna opcja z tym związana. Jesli masz dostęp do ONT i tam masz ustawiony router z dhcp to odpada Ci router czyli usg albo EdgeRouter X. Musisz sobie policzyć ale na oko to wychodzi mi na 1500 zł :D.  Druga opcja to cześć systemu UNIFI  + MT lub tp link ( z racji tego, że masz 100 Mbita i tylko on później bedzie do wymiany - chodzi mi o Tplinka bo jak kupisz MT to skłaniałbym się do hex s. Hes s jest tanszy od USG o ok. 200 zł. Oczywiście jak jednak możesz routować z ont to koszty routerów odpadają, ale zasadniczo opcje z switchami i apkami zostają jako core sieci. Sieć bedzie wyglądała tak jak na obrazku.

Edit. Chyba że Hex S bedziesz tylko używał zamiast jednego flexa na poddaszu ale musisz dociągnąc kabel w miejsce flexa od ONT.

Bez tytułu.png

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Zabuza ?

1. IP na porcie WAN TPLINKa na poddaszu jest z puli ISP. Tak jak piszesz, światło od ISP idzie do konwertera (piwnica), później do routera na poddaszu do portu WAN, później na parter do następnego routera , który jest połączony po lanie

2. Cały system unifi (czyli 2 x ac-lite + 2 x flex mini (5 portowy switch) + USG jako router do systemu Unifi) to trochę za bogato ? Także moze więc: na poddasze EdgeRouter X + AC_LITE + na dole stary TPLINK + AC_LITE. Myślę, że będę miał wtedy stabilne pokrycie WIFI na górze i dole, porządny router dostepowy pełniący też role core switcha. Stary TPLINK z wyłączonym radiem powinien dawać radę stabilnościowo, a ACLITE zasilany portem 100Mbit z TPLINKa ogarnie dół. BTW, co to znaczy, że EdgeRouter X  jest bez unifi?

116965076_Adnotacja2020-11-19182158.png.81a353a33092c11d984251da4cf39f44.png

3. Mam jeszcze pytanie o wybór core switcha/routera. Czy spotkałeś się z instalacją, gdzie UBI controller był włączany sporadycznie, na czas konfiguracji i sporadycznego podglądu? Bo w dokumentacji UBI widzę, że wtedy pewne ficzery nie są dostępne: statystyki sieci, pełne raporty, homepage dla gości. Pewni nic z tego nie potrzebuję, zwłaszcza homepage dla gości, ale w zamysle UBI, controller powinien chodzić w tle cały czas, np. na UBI CLOUDKEY. MT nie ma tego problemu, ale konfiguracja kazdej pierdoły mnie zniechęca... Głupi już jestem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 18:41, Xeper1 napisał:

1. IP na porcie WAN TPLINKa na poddaszu jest z puli ISP. Tak jak piszesz, światło od ISP idzie do konwertera (piwnica), później do routera na poddaszu do portu WAN, później na parter do następnego routera , który jest połączony po lanie

Troszkę dziwną masz tą konfigurację na routerze (standardowo ustawia się dla sieci router x.x.x.1 żeby pula adresowa była jak największa ?

 

W dniu 19.11.2020 o 18:41, Xeper1 napisał:

2. Cały system unifi (czyli 2 x ac-lite + 2 x flex mini (5 portowy switch) + USG jako router do systemu Unifi) to trochę za bogato ? Także moze więc: na poddasze EdgeRouter X + AC_LITE + na dole stary TPLINK + AC_LITE. Myślę, że będę miał wtedy stabilne pokrycie WIFI na górze i dole, porządny router dostepowy pełniący też role core switcha. Stary TPLINK z wyłączonym radiem powinien dawać radę stabilnościowo, a ACLITE zasilany portem 100Mbit z TPLINKa ogarnie dół. BTW, co to znaczy, że EdgeRouter X  jest bez unifi?

USG to taki Edge tylko dla systemu UNIFI (tylko ma 3 porty = 1 WAN i 2 LANy) i Edge ma inne oprogramowanie dlatego kontroler go nie widzi. Rys.1 USG natomiast w Unifi jest pokazany jako taki bąbelek. Rys 2 i kontroler przy pomocy USG steruje siecią - bez USG kontroler traci 70 % swoich możliwości bo będzie tylko służył do ustawienia APków i tyle ? możesz później go już nie włączać.  Dlatego jak chcesz iść w Unifi to ten element jest niestety niezbedny moim zdaniem. Najlepiej kup na początek usg + jeden ac lite podejrzewam że jak go zamontujesz na poddaszu to i na dole bedziesz mial pokrycie dobre w 2,4 a pozniej ewentualnie dokupienie następnego lite. No chyba że tylko liczy się WIFI jak najlepsze to tylko 2 ac lite kup i rutuj z tplinka 1 . Rys3. A pózniej dokupisz sobie za pol roku rok USG i switche. Apki zostaną i nie trzeba bedzie kasy dokladac bo kupisz edge ktorego pozniej sie pozbedziesz na rzecz usg - to kasa w bloto wywalona.

 

W dniu 19.11.2020 o 18:41, Xeper1 napisał:

3. Mam jeszcze pytanie o wybór core switcha/routera. Czy spotkałeś się z instalacją, gdzie UBI controller był włączany sporadycznie, na czas konfiguracji i sporadycznego podglądu? Bo w dokumentacji UBI widzę, że wtedy pewne ficzery nie są dostępne: statystyki sieci, pełne raporty, homepage dla gości. Pewni nic z tego nie potrzebuję, zwłaszcza homepage dla gości, ale w zamysle UBI, controller powinien chodzić w tle cały czas, np. na UBI CLOUDKEY. MT nie ma tego problemu, ale konfiguracja kazdej pierdoły mnie zniechęca... Głupi już jestem....

Kontroler jako taki instalujesz na kompie - wersja wypas to cloud key ale wersja 2 (nie kupuj pierwszej bo są z nią problemy przy braaku zasilania gubi swoją bazę i trzeba ustawiac od nowa cala siec) Kontroler jak chodzi caly czas to tylko homepage jest w stosunku do wylaczonego (statsy są caly czas dostepne i inne "pierdoły") Kontroler przedewszystkim daje ci to, że z jednego miejsca sterujusz kazdym urządzeniem osobno lub jako calosc np. jak oprogramowanie upg. i inne ficzery) nie trzeba sie logowac na kazde z urządzeń osobno.

1.png

2.png

3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

1. Internet 100 Mb/s
2. Światłowód, ale to odmiana FTTB, czyli miedź do mieszkania
4. max. 500, chyba, że rzeczywiście mam taki beznadziejny przypadek, że trzeba więcej, najwyżej odłożę zakup w czasie (może black friday?)
5. 70 m kw.
6. 2x silikat 10cm + 1x działowa, pustak typu max(?) + lodówka
7. TV i PC po kablu + 3 mobile + 3 laptopy?
8. Kiedyś instalowałem Tomato i ddwrt, ale potrzebowałbym porady jak najlepiej ustawić bardziej zaawansowane opcje.

Problem jest taki, że obecnie posiadam TP-Link C1200 i nie jest on stabilny, przy Netflixie i w telefonach potrafi się zresetować. Dodatkowo bardzo gubi sygnał w najdalszym pokoju, pomiar zrobiony telefonem Nokia 8 i aplikacją NetX PRO.

Rysunek w załączeniu.

Z góry dzięki za pomoc!

router.jpg

Edytowane przez MrNow
uzupełnienie danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MrNow napisał:

Problem jest taki, że obecnie posiadam TP-Link C1200 i nie jest on stabilny, przy Netflixie i w telefonach potrafi się zresetować. Dodatkowo bardzo gubi sygnał w najdalszym pokoju, pomiar zrobiony telefonem Nokia 8 i aplikacją NetX PRO

Jak się mocno nagrzewa to pada układ radiowy - jak się nie nagrzewa - zasilacz ?  Jak sprawdzisz router i bedzie git to przesun router na lodowke i bedzie git zasieg ? albo kup apka ac -lite ? i pod sufit  gdzies nad tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 23:53, Zabuza napisał:

Jak się mocno nagrzewa to pada układ radiowy - jak się nie nagrzewa - zasilacz ?  Jak sprawdzisz router i bedzie git to przesun router na lodowke i bedzie git zasieg ? albo kup apka ac -lite ? i pod sufit  gdzies nad tv.

Dzięki! Router ma temp. do max 40C nie wiem czy to znaczy że się nagrzewa. Opcja z lodówką odpada, bo jest w zabudowie a przez kamień elewacyjny od strony TV nie uśmiecha mi się przewiercać. Możesz polecić coś z lepszymi antenami? Czy jednak Access Point jest lepszym wyborem? Widziałem, wydaje się, fajną opcję https://www.x-kom.pl/p/363942-system-mesh-wi-fi-netgear-orbi-wifi-system-wall-plug-2200mb-s-a-b-g-n-ac.html

ale niedostępna

Co do Ap to jednak chyba nie rozwiąże problemu z restartowaniem routera... Możliwe żeby jednak nie był wydolny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jesli internet masz do 100 Mbita to proponuje Xiaomi Mi AIoT Router 2350Mb/s AC DualBand 3xLAN + PLC i sprawę masz załatwioną. PLC np. TP-LINK TL-WPA4220 Kit tylko wyjdzie kolo 500 zeta ale masz net wszedzie w domu. adaptery łączysz przy routerze i jeden w pokoju tam gdzie masz slaby zasięg - robisz na nim WIFI i masz apka. Innej drogi nie widzę bez ciągniecia kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Potrzebuję kupić nowy router do mieszkania(nieduże mieszkanie, ok. 45m2).

Obecnie w domu wykorzystywany był TP-Link TL-WR340G w połączeniu z modemem Cisco EPC3212(od vectry)

Prędkość mojego połączenia to 50/6 mb

Potrzebuję zmiany tp-linka ponieważ od jakiegoś czasu mam problemy z połączeniem(ta witryna jest nieosiągalna, brak internetu, częste dc, co trochę prędkość sięga max 2 mb, problem nie występuję po bezpośrednim podłączeniu modemu z komputerem.)

W mieszkaniu korzystamy głównie z wi-fi, jedynie mój komputer jest podłączony sposobem modem->router>pc po kablu.

Router przepracował wiele dobrych lat, ale wygląda na to, że zaczyna się kończyć więc proszę o pomoc.

Budżet - do 200 zł(nie będę zły jeśli budżet nie będzie maksymalnie wykorzystany?)

Załączam schemat jak to u mnie wygląda.

Pozdrawiam!

schemat.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...