Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Potrzebuje router do mieszkania 75 m2 , obecnie posiadam router z UPC gdzie mam internet 150 mb , niestety ale zasięg jego jest tragiczny , w pokoju 5 m dalej potrafi w ogóle zgubić zasięg ,

Potrzebuje coś w umiarkowanej cenie żeby ten zasięg wzmocnił się znacznie

Z góry dzięki za pomysły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie to bedzie Ac lite po kablu do routera lub po plc jesli nie da rady kabla jakos listwami pościć... całość kolo 600 transfera po wifi max Twój net. Bez plc - 350 zł sam AP (transfery max Twój net). Internet po wifi w całym domu bez czarnych plam.

1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 12:04, Zabuza napisał:

Ok. Jesli internet masz do 100 Mbita to proponuje Xiaomi Mi AIoT Router 2350Mb/s AC DualBand 3xLAN + PLC i sprawę masz załatwioną. PLC np. TP-LINK TL-WPA4220 Kit tylko wyjdzie kolo 500 zeta ale masz net wszedzie w domu. adaptery łączysz przy routerze i jeden w pokoju tam gdzie masz slaby zasięg - robisz na nim WIFI i masz apka. Innej drogi nie widzę bez ciągniecia kabla.

Dzięki Zabuza! Po drodze skusiłem się na Black Friday Linksys wrt1900acs ale zasięgu teraz w ogóle nie mam w tamtym pokoju... ale mniejsza, trzeba eksperymentować czasem... Powiedz mi jeszcze proszę o tym PLC bo ja na instalacji elektrycznej to w ogóle się nie znam. Mam osobne bezpieczniki na salon i na pokój w którym brak zasięgu, to chyba znaczy że są 2 różne obwody i rozwiązanie nie zadziała? Ewentualnie może lepsza antena do linksysa bo ma odkręcane? Kombinuję, wiem ale już tak mam. Jeżeli masz czas i cierpliwość będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrNow napisał:

Powiedz mi jeszcze proszę o tym PLC bo ja na instalacji elektrycznej to w ogóle się nie znam. Mam osobne bezpieczniki na salon i na pokój w którym brak zasięgu, to chyba znaczy że są 2 różne obwody i rozwiązanie nie zadziała?

Zadziałą o ile masz przynajmniej przewód neutralny czyli niebieski - kup TLPA7010PKITpowinno styknąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

pozdrawiam wszystkich serdecznie. Muszę się zwrócić do Was z pytaniem, bo trafiłem na problem w kwestii doboru sprzętu sieciowego i nie mogę znaleźć rozwiązania. U mnie w mieszkaniu działa internet, który jest dostarczany kablem RF https://www.inea.pl/files/obsluga_klienta/instrukcje/net/instrukcja_modemu_Cisco_EPC_3925_01-2013.pdf .

Niestety, ale modem CISCO jest już dość stary i prędkośc internetu nie jest zadowalająca. Wydaje mi się, że zmiana routera na nowszy znacznie przyspieszy pracę internetu bezprzewodowego, ale chciałbym go zastąpić kupując nowy router z złączem RF, a nie dołączać dodatkowy router do CISCO - nie chcę używać dwóch routerów jednocześnie.

Próbowałem znaleźć taki router, ale nigdzie nie mogę. Czy ja robię jakiś błąd myślowy? Mam wrażenie, że coś mi umyka. Nie znam się za bardzo na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Argerom zapoznaj sie zhttps://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/

Druga sprawa ze będzie trzeba raczej męczyć Inea, bo tego  modemo-routera sam nie wymienisz, możesz go dać w tryb bridge(lub prosić inea zeby to zrobiła)  ale wszystko wyjaśnimy jak podasz informacje z mini regulaminu sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, może podpowiecie bo już mam mętlik w głowie. 

Założyli mi ostatnio światłowod i jak taki ostatni wariat rzucilem się na symetryka 1Gb... Z doświadczenia wiem że 1Gb uświadczę na papierze i średnio będę się cieszyć 90% mocy łącza, ale refleksja przyszła po pierwszym miesiącu, że ograniczeniem w tym łączu będzie zawsze druga strona.

Jednak, jako że już mam to łączę to chciałbym je wykorzystywać jak najbardziej efektywnie. 

Aktualnie w domu posiadam 3 komputery z czego dwa mają już kartę wifi6 (opartą na intelu), dwie komórki w tym jedna z wifi6 (iphone) i masę drobnicy w postaci google home mini, chromecast, TV itp itd podpięte pod wifi.

Aktualnie posiadam router tplink archer ax10 i byłbym z niego zadowolony, gdyby nie to że zasięg ma raczej średni i na 5Ghz w większości są problemy z netem gdy jest podpiętych więcej urządzeń. 

Szukam jakiejś alternatywy dla tego sprzętu, chciałbym mieć dobry zasięg w domu jak i trochę poza nim ;) wcześniej miałem też TPlink model Archer C9 i miał super zasięg, ale niestety zaczął być mega niestabilny po 2 latach. 

Dom to tzw stary gargamel dwupiętrowy. 

Jakieś 100m2 router stoi przy tv można powiedzieć na środku domu. 

Nie boję się wydać 500zl na router, ale tysiaka to już żal ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, V3sp napisał:

Dom to tzw stary gargamel dwupiętrowy. 

Jakieś 100m2 router stoi przy tv można powiedzieć na środku domu. 

Nie boję się wydać 500zl na router, ale tysiaka to już żal ?

Nie kupuj routera tylko apka - ac lite jednego na próbę może Ci ogarnie cały dom (jak masz router mniej wiecej na srodku - kabel pod sufit i masz piętro min ogarnięte) Jak jeden za mało to drugi na 1sze piętro i to samo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zabuza napisał:

Nie kupuj routera tylko apka - ac lite jednego na próbę może Ci ogarnie cały dom (jak masz router mniej wiecej na srodku - kabel pod sufit i masz piętro min ogarnięte) Jak jeden za mało to drugi na 1sze piętro i to samo.

Czyli zalecasz mi kupno APka który powinien mi rozszerzyć w teorii niestabilną sieć i do tego który nie wykorzysta pełni łącza? ?

Dziękuję za sugestię ale nie jest to kierunek który chciałbym sprobowac. Dodatkowo żona nie zdzierży routera na suficie ?

Myślałem o jakiejś sieci mesh ale mam jeszcze na kablu ciągle centralkę od ikei i Xboxa podpiętego. 

 

Myślę aktualnie nad zakupem 

Xaiomi Aiot sx3600 lub Asusie ax55

 

Nie chciałbym czegoś co jeszcze ax nie obsługuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, V3sp napisał:

Czyli zalecasz mi kupno APka który powinien mi rozszerzyć w teorii niestabilną sieć i do tego który nie wykorzysta pełni łącza? ?

Dziękuję za sugestię ale nie jest to kierunek który chciałbym sprobowac. Dodatkowo żona nie zdzierży routera na suficie ?

Myślałem o jakiejś sieci mesh ale mam jeszcze na kablu ciągle centralkę od ikei i Xboxa podpiętego. 

 

Myślę aktualnie nad zakupem 

Xaiomi Aiot sx3600 lub Asusie ax55

 

Nie chciałbym czegoś co jeszcze ax nie obsługuje. 

Po1. nie rozwlekaj postów.
Ppo2 przeczytaj regulamin zamieszczony w tym dziale (rysnuki w twoim przypadku by bardzoo pomogły poniewaz nie wiem jakie przeszody stawai Twoja chata dla sieci, ).
po3. nie oszukuj sie w 500zł jednym urzadzeniem tego nie zamkniesz potrzebny jest oddzielny router i przynajmniej dwa AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1. Dostawca - Tmobile karta sim na firmę aktualnie do 60mbit/s bez ograniczeń w ilości transferu
2. Jaki internet masz? j/w
3. kwota max- koło 1tyś zł za jeden router na jedną kartę sim, ale przydałby mi się drugi na drugą kartę tak koło 500zł
4. Powierzchnia - jeden mały pokój koło 5m2
5. Ilość ścian: komp stoi przy samym routerze, połączony kablem ethernetowym, więc 0 ścian, do nadajnika jedna ściana z oknem.
6. Ile urządzeń do routera? cały 1komputer, ew. telefon po wifi.
7. Doświadczenie prawie że zerowe.

 

Aktualnie mam kartę sim wsadzoną w router Huawei B315-s22 i daje radę, zasięg 4/5kresek lub max, do nadajnika mam niecałe 400metrów. Daje radę ale ledwo co, 20mbit/s to max co idzie wyciągnąć przy downloadzie, czasem podskoczy do 30mbit/s ale częściej spada poniżej 20 ?.

Mam na firmę dwie karty typowo do internetu i chciałbym mieć kozacki internet przy głównym PC, ale drugą kartę chciałbym wykorzystać dla innych użytkowników aby oszczędzili mi tą pierwszą kartę.

Ludzie polecali mi po prostu inny router też Huaweia ale B535, pewnie by coś dało bo ta stara b315 ma tylko pasmo 2,4ghz, ale chciałbym zasięgnąć wielu opinii aby nie wyrzucać kasy w błoto.

 

Nie chciałbym wieszać anteny na dachu bo nie mam pociągnietego kabla do PCta, ale jeśli to będzie najlepsza opcja to będzie trzeba tak zrobić ?‍♀️. Czy dałoby rade aby postawić router z kartą na parapecie z max zasięgiem i mieć faktycznie w miare stałe 50-60mbit/s ? Przy przedłużeniu umowy mają to powiększyć do 200mbit/s lub mogę wybrać nielimitowany całkowicie. Póki co cokolwiek powyżej 20mbit/s mi wystarczy...

 

Jestem ciekaw waszych opinii, za wszystkie odpowiedzi serdeczne Dzięki!

bts lte.jpg

siec pro photoshop skillz.jpg

Edytowane przez roqqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam problem z zasięgiem 5 GHz tak jak zaznaczyłem na zdjęciu.

Mam mostek poprzez LAN zrobiony z dwóch routerów jeden główny jest w piwnicy, i drugi jest dokładnie nad nim w salonie. Główny router to Tp Link Archer C80, a drugi co widać w salonie to D-LINK DIR-842 (5 GHz - 867Mb/s, Archer C80 - 1300 Mb/s). Zamieniłem u góry Router na Archera i był lepszy zasięg, ale nie dużo więcej. Ogólnie problem zaczął się od kiedy wstawiłem kolumny podstawkowe i wzmacniacz na biurku, gdzie jest laptop. Wiem, że to jest przyczyną, ale nie mogę i nie wyobrażam sobie żadnej zmiany ustawienia, a więc szukam jakiejś sensownej opcji rozwiązania mojego problemu, gdyż obecnie mam łącze 300Mb/s i w salonie to wykorzystuje, ale w moim biurze już tylko od 20-90 Mb/s zależy jak się trafi.

Kilka moich przemyśleń:

1. Zakup kolejnego routera np. C80 i zrobienie mostka, ale po wifi wiadomo utrata połowy prędkości, ale teoretycznie z 1300/2= 650 MB/s to i tak jest ponad dwa razy więcej niż na chwile obecną mogę obsłużyć. Koszt ok 200zł.

2. Zakup zewnętrznej karty Wi-Fi po usb np. TP linka - koszt ok 200zł

3. Przesył internetu przez kable prądowe na jednej fazie, ale jeszcze nie wiem jakie mają prędkości

4. AP myślałem, ale kompletnie nie mam jak z salonu wyprowadzić przewodu LAN to samo czyni się z piwnicy do mojego pokoju to więcej roboty zwłaszcza, że dom wybudowałem całkiem niedawno. Wiem, że mogłem stworzyć sieć LAN w kazdym pomieszczeniu, ale w moim byłym domu - stare budownictwo nie było żadnych problemów z siecią, a tutaj to jest taka izolacja, że sam jestem zaskocozny z problemów Wi-FI.

5. Wymiana Routera D-LINK DIR-842 w salonie na jakiś senswony co ma dobry zasięg - C80 nie dało rady, AX10 z siecią AX niby nie powala zasięgiem, więc sam nie wiem co by tu mozna zastosować.

Dodatkowo zastanawiam się czy ta opcja pierwsza nie byłaby najlepsza gdyż od mojego biura znajduje się w odległości ok 15 metrów pomieszczenie gospodarcze gdzie Chciałbym łapać internet z mocą max 50Mb/s aby działało YT itp płynnie i tak myślę, że chyba ta opcja byłaby lepsza.

 

W załączniku przesyłam rozmieszczenie pomieszczeń.

 

 

Wifi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, V3sp napisał:

Czyli zalecasz mi kupno APka który powinien mi rozszerzyć w teorii niestabilną sieć i do tego który nie wykorzysta pełni łącza? ?

Dziękuję za sugestię ale nie jest to kierunek który chciałbym sprobowac. Dodatkowo żona nie zdzierży routera na suficie ?

Myślałem o jakiejś sieci mesh ale mam jeszcze na kablu ciągle centralkę od ikei i Xboxa podpiętego. 

Kto mówił o rozszerzeniu sieci wifi z routera?  1. Dałem propozycje gdzie ci realnie poleci 300 Mb w tej cenie którą chcesz. Po 2. Wyłaczas wifi na routerze i robisz ją na kontrolerze od Ubi. Po 3. Są apki spokojnie mogące uciągnąć 1 Gb  UAP-AC-HD lub UAP-AC-PRO  jednak cena jest wyższa od Twojego budżetu. 4. Jeden Apek spokojnie załatwi ci jeden poziom (jeśli jest centralnie zainstalowany) 5. Mówimy o dużym zasięgu z dobrymi prędkościami - nie mówimy o routerze gdzie max wyciaga w pokoju , w ktorym się znajduje i byle jaka scianka i masz prędkości do 50 Mbita... 6. Sieć mesh mozna zrobic miedzy tymi apkami (radio albo kabel) jeśli po radiu  -tracisz przepustowosc min. o połowę... i to niezależnie od producenta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, orlontko napisał:

Po1. nie rozwlekaj postów.
Ppo2 przeczytaj regulamin zamieszczony w tym dziale (rysnuki w twoim przypadku by bardzoo pomogły poniewaz nie wiem jakie przeszody stawai Twoja chata dla sieci, ).
po3. nie oszukuj sie w 500zł jednym urzadzeniem tego nie zamkniesz potrzebny jest oddzielny router i przynajmniej dwa AP

Plan identyczny dla obu pięter.
Na czerwono grube ceglane ściany nośne ~15cm przekroju

Nie muszę się oszukiwać,  mój wcześniejszy Router - TP Link Archer D7 (we wcześniejszym poście był błąd C9) z wymienionymi 4 antenami na 12dBI RP-SMA Pokrywał stabilnym jak skała zasięgiem cały dom + ogród dookoła domu, a cena zestawu wyniosła mnie poniżej 500zł (439 zł za router + 12 zł x4 anteny)

Więc wiem że jest to osiągalne. Ba wcześniejszy router Netiaspot bez żadnych anten pokrywał całe piętro bez problemu sygnałem 2,5Ghz (na parterze już faktycznie był problem z zasięgiem)

2 godziny temu, Zabuza napisał:

Kto mówił o rozszerzeniu sieci wifi z routera?  1. Dałem propozycje gdzie ci realnie poleci 300 Mb w tej cenie którą chcesz. Po 2. Wyłaczas wifi na routerze i robisz ją na kontrolerze od Ubi. Po 3. Są apki spokojnie mogące uciągnąć 1 Gb  UAP-AC-HD lub UAP-AC-PRO  jednak cena jest wyższa od Twojego budżetu. 4. Jeden Apek spokojnie załatwi ci jeden poziom (jeśli jest centralnie zainstalowany) 5. Mówimy o dużym zasięgu z dobrymi prędkościami - nie mówimy o routerze gdzie max wyciaga w pokoju , w ktorym się znajduje i byle jaka scianka i masz prędkości do 50 Mbita... 6. Sieć mesh mozna zrobic miedzy tymi apkami (radio albo kabel) jeśli po radiu  -tracisz przepustowosc min. o połowę... i to niezależnie od producenta.

Nadal widzę się nie rozumiemy, dajesz mi propozycję 300 Mb kiedy teraz mam średni transfer powyżej 500 Mb. (lokalizacja PC <-> Router)

Gdzie tu zysk ?

Ja nie zakładam że 100 metrów od domu na ogrodzie będę posiadać 100% zasięgu/transferu.

Ale jeżeli w odległości 10 metrów od Routera wyciągam poniżej 50% transferu to wiem że jest coś nie tak. Gdybym planował remont generalny pewnie bym zainwestował w coś pokroju  UAP-AC-HD 

Wiem że to dobry sprzęt, ale raczej widzę go w biurze gdzie obsługuje open space a nie piętro domku jednorodzinnego.

Nie przyszedłem się tutaj kłócić więc nie bierzcie wypowiedzi za jakiś atak, po prostu szukam rady.

 

 

plan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, V3sp napisał:

Nadal widzę się nie rozumiemy, dajesz mi propozycję 300 Mb kiedy teraz mam średni transfer powyżej 500 Mb. (lokalizacja PC <-> Router)

Gdzie tu zysk ?

Rzeczywiście dalej MNIE nie rozumiesz masz budzet 500 zł chcesz miec internet 300 Mbita powiedzmy wszędzie w całym domu - więc to jest wlasnie dla Ciebie (apek) - w tej cenie którą podałeś. Jeśli chcesz kupić router - proszę droga wolna - kup ten sam co miałeś wcześniej plus anteny - jeżeli Ci to odpowiada. Jeśli jednak chcesz poprawić zasięg tak jak pisałeś to kup sobie apka lub nawet 2 na kazde pietro i sprawa jest załatwiona. Nie będziesz miał martwych stref i będziesz miał super prędkości z tym, że  takim budzecie mozesz sobie pozwolic na jednego np. UAP-AC-PRO - wtedy masz 1 Gbit przy kompie zapewniony i kilka pokoi dalej min 500 Mbita. Oczywiscie wszystko zalezy od kart jakie masz w urządzeniach. Na krótki dystans Twój router jest ok. ale na kilka pokoi jest juz zle bo traci za duzo na sygnale przez co nawet jak masz super sprzet do odbioru to i tak masz wolny tranfser - pamietaj, że to i tak jest 5 Ghz tylko z kanalem 160

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kivlov napisał:

Cześć,

Mam problem z zasięgiem 5 GHz tak jak zaznaczyłem na zdjęciu.

Mam mostek poprzez LAN zrobiony z dwóch routerów jeden główny jest w piwnicy, i drugi jest dokładnie nad nim w salonie. Główny router to Tp Link Archer C80, a drugi co widać w salonie to D-LINK DIR-842 (5 GHz - 867Mb/s, Archer C80 - 1300 Mb/s). Zamieniłem u góry Router na Archera i był lepszy zasięg, ale nie dużo więcej. Ogólnie problem zaczął się od kiedy wstawiłem kolumny podstawkowe i wzmacniacz na biurku, gdzie jest laptop. Wiem, że to jest przyczyną, ale nie mogę i nie wyobrażam sobie żadnej zmiany ustawienia, a więc szukam jakiejś sensownej opcji rozwiązania mojego problemu, gdyż obecnie mam łącze 300Mb/s i w salonie to wykorzystuje, ale w moim biurze już tylko od 20-90 Mb/s zależy jak się trafi.

Kilka moich przemyśleń:

1. Zakup kolejnego routera np. C80 i zrobienie mostka, ale po wifi wiadomo utrata połowy prędkości, ale teoretycznie z 1300/2= 650 MB/s to i tak jest ponad dwa razy więcej niż na chwile obecną mogę obsłużyć. Koszt ok 200zł.

2. Zakup zewnętrznej karty Wi-Fi po usb np. TP linka - koszt ok 200zł

3. Przesył internetu przez kable prądowe na jednej fazie, ale jeszcze nie wiem jakie mają prędkości

4. AP myślałem, ale kompletnie nie mam jak z salonu wyprowadzić przewodu LAN to samo czyni się z piwnicy do mojego pokoju to więcej roboty zwłaszcza, że dom wybudowałem całkiem niedawno. Wiem, że mogłem stworzyć sieć LAN w kazdym pomieszczeniu, ale w moim byłym domu - stare budownictwo nie było żadnych problemów z siecią, a tutaj to jest taka izolacja, że sam jestem zaskocozny z problemów Wi-FI.

5. Wymiana Routera D-LINK DIR-842 w salonie na jakiś senswony co ma dobry zasięg - C80 nie dało rady, AX10 z siecią AX niby nie powala zasięgiem, więc sam nie wiem co by tu mozna zastosować.

Dodatkowo zastanawiam się czy ta opcja pierwsza nie byłaby najlepsza gdyż od mojego biura znajduje się w odległości ok 15 metrów pomieszczenie gospodarcze gdzie Chciałbym łapać internet z mocą max 50Mb/s aby działało YT itp płynnie i tak myślę, że chyba ta opcja byłaby lepsza.

 

W załączniku przesyłam rozmieszczenie pomieszczeń.

 

 

Wifi.jpg

Heja.

Widzimy tu dwie opcje: 1. Wykorzystać przewód wentylacyjny i poprowadzić kabel z piwnicy do sypialni + jakis routerek lub APek

2. Droższa bez kombinacji kupić PLC + apek lub router. (PlC min TL-PA7017 KIT)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam podłączone u siebie od godziny p Link AV200 no i niestety działa to jak działa. Gorzej niż po 5 GHz na jedne kresce zasięgu nie wspomnę, że 2,4 GHz bez tego lepiej działa.

Czyli kupić TL-PA7017 KIT - czy warto dopłacić jakiś grosz i mieć coś lepszego - jakieś sugestie?

Do tego podłączyć jeszcze router jakbym chciał np. wyjść sygnałem dalej ?

 

Czy nie lepiej kupić np zamiast TL-PA7017 KIT od zaraz kolejny router? I po wifi zrobić mostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kivlov napisał:

Właśnie mam podłączone u siebie od godziny p Link AV200 no i niestety działa to jak działa. Gorzej niż po 5 GHz na jedne kresce zasięgu nie wspomnę, że 2,4 GHz bez tego lepiej działa.

Czyli kupić TL-PA7017 KIT - czy warto dopłacić jakiś grosz i mieć coś lepszego - jakieś sugestie?

Do tego podłączyć jeszcze router jakbym chciał np. wyjść sygnałem dalej ?

 

Czy nie lepiej kupić np zamiast TL-PA7017 KIT od zaraz kolejny router? I po wifi zrobić mostek?

Wifi mostek niestety prędkością nie grzeszy /2 min. i jedno pasmo Ci zajmie czyli albo uzywasz 2,4 Ghz albo 5 Ghz w zalezności od producenta. Jęsli nie ma opcji na kabel przez wentylacje + apek. TL-WPA2220KIT to jest stary produkt pierwszej generacji polecam przynajmniej AV1000 wzwyż - oczywiście nie mozna go podpiąc do listwy tylko bezpośrednio do kontaktu.

 

Edytowane przez Zabuza
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest strata wydajności czy nie będzie odczuwalna jak kupię TL-PA7017 KIT chociaż ten model także widzę jest wycofany i nie wiem co tu wybrać. Czy będę miał pewne te 300mb po tym prądzie i z wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz kupic TL-PA7017P KIT albo za 100 więcej szybszy TL-PA8010P KIT Przuy niższym modelu bedzie kolo 150 Mbita a przy wyższym kolo 200 Mbita najmniej.

Edytowane przez Zabuza
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a nie ma czegoś co ma 300Mb/s bo po co ma się marnować łącze. Po kablu niestety nie mam jak tego rozprowadzić.

Chyba, ze doraźnie kupię kartę tplinka po usb, ale to tez 100-200zł. I trzeba mieć laptop po usb podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ostatnio remont w domu rodzinnym i  tez szedłem wentylacja.  ja miałem utrudnione zadanie bo nie znałem dokładnie pionów a mam 3 AClity spięte ze sobą  dwa w domu jedno w biurze ? śmiało wierć nie ma sie czego cykać ?
internet działa praktycznie na całej działce 800m2, gdzie @Zabuza dawał przykład tej konfiguracji nie raz tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale kurczę dalej nie wiem co mam wybrać ?

Po tym jak napisałeś, że będzie 150-250mb/s max to szkoda wywalać ok 300zł

Po routerze wystarczy mi te 5 GHz (jedno pasmo) byle bym miał te 300mb/s

Czy może lepiej kartę sieciową po USB?

1. najdroższe rozwiązanie

2. Najtańsze i najbardziej poszerzy sieć, ale czy będę miał z drugiego Archera C80 300 Mb/s jak nie będzie po kablu mostek?

3. Trochę niewygodne rozwiązanie, ale dość tanie.

 

Naprawdę nie mam jak robić wentylacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kivlov napisał:

1. najdroższe rozwiązanie

2. Najtańsze i najbardziej poszerzy sieć, ale czy będę miał z drugiego Archera C80 300 Mb/s jak nie będzie po kablu mostek?

3. Trochę niewygodne rozwiązanie, ale dość tanie.

Zróbmy tak - wstrzymaj się do poniedziałku ja sobie przetestuje te plc w pracy dokładnie i powiem Ci jakie prędkości są osiągalne i na jakich odcinkach.  Nie jestem fanem robienia linku po raadiu na routerach  - chyba że typowo pod ptp na powietrzu. popatrz na zdjęcie. obraz.thumb.png.e27f87af6e8e6a42d7cd74a07fb9f88c.png

Najpewniejsze bedzie kabel ? i najtańsze ale wstrzymaj sie do poniedziałku jesli mozesz

Edytowane przez Zabuza
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to spokojnie Poczekam do poniedziałku.

Pytanie z innej beczki.  Jaki polecacie router do 300mb wan.  Jest coś lepszego od c80 czy warto dopłacić do xiaomi ax3600 czy słaby to router za te pieniądze?  Bo sąsiad ma dylemat czy wydać 250 na c80 czy ok 400 zł na xiaomi.  No podobno ax10 ma słaby zasięg. Jaki model polecacie za ok 200 400 zł.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tens am rozkład co ja ale ma zwykły to link 300mb na 2.4 Guz ale chce 5 Guz bo ttlkontonpociagnkd 300 mb. Wiem że 5GHz jest zdecydowanie z krótszym zasięgiem.  Więc aby zachować ten zasięg ale w 5 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...