Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Jaki jest dostawca? UPC
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? Swiatłowód
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń omawianych w zagadnieniu? Im mniej tym lepiej, aby dzialalo
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)? 2 mieszkania po ok 100m2

 


5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? 2, cegla pelna
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? z 20
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci,
a inne są do podstawowych użytkowników?) z Waszą pomocą chyba dam rade.

 

A więc sytuacja wygląda tak.

2 takie same mieszkania, 1 i 2 piętro, aktualne łącze to UPC 500Mbps z modemem connect box w 2 mieszkaniu w Pokoj salon. Niestety internet działa w miarę tylko przez parę minut po restarcie. Opiszę sprzęt na 1 pietrze.

1. komputer z kartą wifi 5, przez chwile net działa do ok 260Mbps w 5g AC, pozniej przelacza sie na 2.4 i dziala tylko z 60Mbps do chwili az sie connect box nie wysypie

2. komputer z karta wifi 4, działa ok 30-40Mbps i jest ok jak sie connect box nie wysypie.

3. tv z mi box s 4k, tak jak komputer nr 1

4,5 - klimatyzatory (2,4GHz)

6. Telewizor smart z wifi 2,4 i 5Ghz

7. kuchenka smart 2.4GHz

4 smartfony

 

w mieszkaniu na 2 piętrze, w tym gdzie jest łącze są 3 laptopy i 4 telefony + tv smart. Generalnie Wszystko działa, ale connect box sie co chwilę wysypuje i potrzebuje restartu. Wydaje mi się ze po prostu potrzebuję porządnego routera 2 zakresowego AC/AX i connect boxa ustawić tylko jako Bridge a nie jako router. Co polecicie?

 

pozdr.

mieszkanie.jpg

Edytowane przez freex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki jest dostawca? - Plush
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? - LTE
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń omawianych w zagadnieniu? - 300 zł
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach - internet tylko w salonie (dom rodziców)
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)?
5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? - 0
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? 1-2
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci,
a inne są do podstawowych użytkowników?) - laikiem nie jestem, ale specem też nie

 

Stary mobilny modem Huawei już dogorywa. Zmieniłem rodzicom dostawcę na z Play na Plush i pora kupić router LTE. Celuje w router stacjonarny, nie mobilny. mój typ to Huawei B311

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freex napisał:

Witam

1. Jaki jest dostawca? UPC
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? Swiatłowód
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń omawianych w zagadnieniu? Im mniej tym lepiej, aby dzialalo
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)? 2 mieszkania po ok 100m2

 


5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? 2, cegla pelna
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? z 20
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci,
a inne są do podstawowych użytkowników?) z Waszą pomocą chyba dam rade.

 

A więc sytuacja wygląda tak.

2 takie same mieszkania, 1 i 2 piętro, aktualne łącze to UPC 500Mbps z modemem connect box w 2 mieszkaniu w Pokoj salon. Niestety internet działa w miarę tylko przez parę minut po restarcie. Opiszę sprzęt na 1 pietrze.

1. komputer z kartą wifi 5, przez chwile net działa do ok 260Mbps w 5g AC, pozniej przelacza sie na 2.4 i dziala tylko z 60Mbps do chwili az sie connect box nie wysypie

2. komputer z karta wifi 4, działa ok 30-40Mbps i jest ok jak sie connect box nie wysypie.

3. tv z mi box s 4k, tak jak komputer nr 1

4,5 - klimatyzatory (2,4GHz)

6. Telewizor smart z wifi 2,4 i 5Ghz

7. kuchenka smart 2.4GHz

4 smartfony

 

w mieszkaniu na 2 piętrze, w tym gdzie jest łącze są 3 laptopy i 4 telefony + tv smart. Generalnie Wszystko działa, ale connect box sie co chwilę wysypuje i potrzebuje restartu. Wydaje mi się ze po prostu potrzebuję porządnego routera 2 zakresowego AC/AX i connect boxa ustawić tylko jako Bridge a nie jako router. Co polecicie?

 

pozdr.

mieszkanie.jpg

Poproś o wymiane routera w UPC bo z tego co opisujesz to chip od radia pada i kwalfikuje się to do wymiany. Jeżeli wczesniej był dobry zasięg jak działał CB to raczej nie opłaca się kupować nowego routera. Jeśli problemy po wymiane beda się powtarzać to kup cos pokroju TP-link ax 10 wzwyż.

Godzinę temu, trueneo napisał:

1. Jaki jest dostawca? - Plush
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? - LTE
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń omawianych w zagadnieniu? - 300 zł
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach - internet tylko w salonie (dom rodziców)
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)?
5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? - 0
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? 1-2
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci,
a inne są do podstawowych użytkowników?) - laikiem nie jestem, ale specem też nie

 

Stary mobilny modem Huawei już dogorywa. Zmieniłem rodzicom dostawcę na z Play na Plush i pora kupić router LTE. Celuje w router stacjonarny, nie mobilny. mój typ to Huawei B311

 

dzieki za pomoc

Jeśli chcesz wydać mniej to D-Link DIR-825 (oczywiście jak masz dobry zasięg w domu) jak nie to b311s-220 jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zabuza napisał:

Poproś o wymiane routera w UPC bo z tego co opisujesz to chip od radia pada i kwalfikuje się to do wymiany. Jeżeli wczesniej był dobry zasięg jak działał CB to raczej nie opłaca się kupować nowego routera. Jeśli problemy po wymiane beda się powtarzać to kup cos pokroju TP-link ax 10 wzwyż.

 

Dzieki za odp. Connect box nigdy dobrze nie działał. Działa dobrze jak 3/4 urządzeń jest wyłączonych. Po 1-2 dniach i tak wymaga resetu. Gdy włączonych jest więcej urządzeń to zamula momentalnie. Czasami urządzenia przestają się łączyć przez 5g, czasami spada transfer do 2-3Mbps. Potrzebuje router który obsłuży z 20 urządzeń i się nie będzie wieszał, zamulał itp. Corka gra w gry online i nie może być dużych opóźnień. Piszesz ze TP-link ax10 bedzie ok, warto dołożyć do czegoś lepszego? Czy kupno czegoś lepszego polepszy prędkość transferów? Odczuję poprawę działania sieci jak kupię np AX50? Na różnych forach polecaja routery Xiaomi, co o nich myślisz?

 

 

 

Edytowane przez freex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 17:53, Zabuza napisał:

Poproś o wymiane routera w UPC bo z tego co opisujesz to chip od radia pada i kwalfikuje się to do wymiany. Jeżeli wczesniej był dobry zasięg jak działał CB to raczej nie opłaca się kupować nowego routera. Jeśli problemy po wymiane beda się powtarzać to kup cos pokroju TP-link ax 10 wzwyż.

Jeśli chcesz wydać mniej to D-Link DIR-825 (oczywiście jak masz dobry zasięg w domu) jak nie to b311s-220 jak najbardziej ok.

dziękuję za pomoc. Kupiłem b311s-220.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 18:51, freex napisał:

Dzieki za odp. Connect box nigdy dobrze nie działał. Działa dobrze jak 3/4 urządzeń jest wyłączonych. Po 1-2 dniach i tak wymaga resetu. Gdy włączonych jest więcej urządzeń to zamula momentalnie. Czasami urządzenia przestają się łączyć przez 5g, czasami spada transfer do 2-3Mbps. Potrzebuje router który obsłuży z 20 urządzeń i się nie będzie wieszał, zamulał itp. Corka gra w gry online i nie może być dużych opóźnień. Piszesz ze TP-link ax10 bedzie ok, warto dołożyć do czegoś lepszego? Czy kupno czegoś lepszego polepszy prędkość transferów? Odczuję poprawę działania sieci jak kupię np AX50? Na różnych forach polecaja routery Xiaomi, co o nich myślisz?

1. Wymień router.

2. Jeżeli już chcesz kupić to bierz ax20.

3. Jeśli chcesz mieć super sieć to niestety trzeba kupić jeden lub dwa AP  na każde piętro (podejrzewam że jeden na niższym poziomie wystarczy) i doprowadzić do niego kabel od routera np. od Ubiquiti. AClite min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zabuza napisał:

1. Wymień router.

2. Jeżeli już chcesz kupić to bierz ax20.

3. Jeśli chcesz mieć super sieć to niestety trzeba kupić jeden lub dwa AP  na każde piętro (podejrzewam że jeden na niższym poziomie wystarczy) i doprowadzić do niego kabel od routera np. od Ubiquiti. AClite min.

czyli ax20 jako router a do tego ubiquiti aclite jako AcessPoint? Czy w takim układzie czyli CB jako modem w trybie Bridge, AX20 jako router i AC lite jako dodatkowy acces point wifi AX20 też ma rozgłaszać sieć po wifi? Czy ten AX20 ogarnie sprawnie naprawdę dużo urządzeń, planuję też upgradeować lącze na 1Gbit, czy ten sprzęt podoła? AX50 nie jest wiele droższy, chyba z 50zl, warto dołożyć? Może wybrać coś innego, pisaliście wcześniej ze dobre routery z wifi ma mikrotik?

Edytowane przez freex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 50 dych nie stanowi problemu kup AX 50 i zobacz czy ogarnie ci chatę jak bedą słabe tranfery to wtedy dokupujesz ac lita ale najpierw wymień CB. I tak CB jako bridge pozniej ax do routowania i ewentualni aclite na kablu pod sufit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zabuza napisał:

Jeżeli 50 dych nie stanowi problemu kup AX 50 i zobacz czy ogarnie ci chatę jak bedą słabe tranfery to wtedy dokupujesz ac lita ale najpierw wymień CB.

Czyli są szanse że connect box bedzie działał dobrze? i ewentualnie zostawić go aby działał jako router i do niego dokupić AP? Sprawny connect box jest w stanie obslużyć sprawnie ponad 20 urządzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zabuza napisał:

Tak 😄

Czyli rozumiem ze CB jako router jest ok, tylko po prostu ma słabe moduły wifi? Duzo lepiej działa AC lite od np AX50 ktory bedzie działał tylko w trybie AP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zabuza napisał:

Pod względem prędkości to ok 300 Mbita za to zasięg będzie dużo większy niż ax 50

to teraz już ostatnie pytania:

1. Lepiej dokupić AC lite do CB czy kupić AX50 i CB przestawić w tryb bridge? Zasieg z CB jest raczej wystarczający, także myślę ze z AX50 będzie tylko lepiej. Które zestawienie powinno być stabilniejsze?

2. W przypadku wariantu nr 1 wifi w CB wyłączyć i zostawić tylko AClite czy zostawić włączone i testować?

Z góry dziękuję za odpowiedź i za pomoc!!

Edytowane przez freex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wymieć CB i sprawdzić czy jest ok. Jak nie kupić ax 50. Jak dalej nie bedzie git to ac lite. Idealnie to by było 2 x U6-Lite na kazde pieterko z kablami podpiętymi pod ax 10 z wyłaczonym WIFI (spokojnie ogarnie łacze 1gb a nie przepłacamy za wifi ^, które nie wiemy czy będzie działało ) a CB w trybie bridge. Jednorazowo trzeba bedzie wydać cos koło 1100zl. i to jest ból. Jeśli chcesz wydać mniej kasy to najpierw CB wymienić i sprawdzić jak nie to kupić ax10 (14 dni do zwrotu) sprawdzić jak nie to U6-Lite jeden na poczatek i sprawdzic jak git z predkosciami to zostawić. tylko dostępnośc U6-Lite... różnica 100 złwględem aclite a realnie 200 - 300 Mbita więcej.

2. Wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się nad zakupem routera w okolicah ~1000 zł.
Zależy mi na stabilnym łączu do pracy oraz szybkim połączeniu przy Smart TV/PS5/serwer NAS oraz by był już pod WIFI6.
W najbliższym czasie przeprowadzam się do piętrowego bliźniaka o powierzchni 120m2 (+poddasze), chciałbym zapewnić dobre połączenie w każdym miejscu w domu. Znalazłem dwa routery, proszę o komentarz lub inne propozycje. Nie jestem znawcą, zależy mi na łatwej i bezproblemowej obsłudze.

1) https://www.morele.net/router-tp-link-archer-ax73-8048412/ 
2) https://www.morele.net/router-asus-rt-ax86u-6957954/ - mam do kupienia za 800zł

Czy warto dokupić AP?
https://www.morele.net/access-point-tp-link-re605x-7568069/

https://www.morele.net/access-point-asus-rp-ax56-90ig05p0-mo0410-8158074/

Edytowane przez maciejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Teraz mieszkam w bloku (nowe budownictwo ściany działowe z silikatów) i mam internet z kablówki Multimedii (MM) 150 Mbit/s Mieszkanie 70m2 

Modem MM bez WiFi -> MT RB951G-2HnD (na drugim końcu mieszkania jest słaby sygnał - dużo sieci WiFi dookoła)

W tym roku przeprowadzam się do domu parterowego - pół bliźniaka (90m2) z poddaszem użytkowym, strop z belek drewnianych i zabudowy GK oraz piana PUR i OSB.  Poddasze użytkowe to będą pokoje dzieci.

Na początku prawdopodobnie będę miał internet pewnie LTE (jakiś modem na USB?) ale ma być tam w przyszłości światłowód. 

Dostawca światłowodu wstawia swoje urządzenie z WiFi ale nie wiem kiedy to będzie... rok, dwa lata 😞

Co sobie kupić/dokupić aby WiFi śmigało w nowym domu na całej powierzchni?

Poradzę sobie jeżeli urządzenie będzie wymagało więcej niż Quick Setup. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maciejko napisał:

Cześć, zastanawiam się nad zakupem routera w okolicah ~1000 zł.
Zależy mi na stabilnym łączu do pracy oraz szybkim połączeniu przy Smart TV/PS5/serwer NAS oraz by był już pod WIFI6.
W najbliższym czasie przeprowadzam się do piętrowego bliźniaka o powierzchni 120m2 (+poddasze), chciałbym zapewnić dobre połączenie w każdym miejscu w domu. Znalazłem dwa routery, proszę o komentarz lub inne propozycje. Nie jestem znawcą, zależy mi na łatwej i bezproblemowej obsłudze.

1) https://www.morele.net/router-tp-link-archer-ax73-8048412/ 
2) https://www.morele.net/router-asus-rt-ax86u-6957954/ - mam do kupienia za 800zł

Czy warto dokupić AP?
https://www.morele.net/access-point-tp-link-re605x-7568069/

https://www.morele.net/access-point-asus-rp-ax56-90ig05p0-mo0410-8158074/

Zdecydowanie odradzam kupno routera wifi do takich mieszkń. Lepiej kupić jeden lub dwa apki + router, który obsłuży łącze 1 Gb. Kupić np. Unifi 6 + Mt (jak się znasz) lub od C6 wzwyz. Router ma służyć tylko do rutowania nic wiecej

 

19 godzin temu, Szymek85_ napisał:

Witam, Teraz mieszkam w bloku (nowe budownictwo ściany działowe z silikatów) i mam internet z kablówki Multimedii (MM) 150 Mbit/s Mieszkanie 70m2 

Modem MM bez WiFi -> MT RB951G-2HnD (na drugim końcu mieszkania jest słaby sygnał - dużo sieci WiFi dookoła)

W tym roku przeprowadzam się do domu parterowego - pół bliźniaka (90m2) z poddaszem użytkowym, strop z belek drewnianych i zabudowy GK oraz piana PUR i OSB.  Poddasze użytkowe to będą pokoje dzieci.

Na początku prawdopodobnie będę miał internet pewnie LTE (jakiś modem na USB?) ale ma być tam w przyszłości światłowód. 

Dostawca światłowodu wstawia swoje urządzenie z WiFi ale nie wiem kiedy to będzie... rok, dwa lata 😞

Co sobie kupić/dokupić aby WiFi śmigało w nowym domu na całej powierzchni?

Poradzę sobie jeżeli urządzenie będzie wymagało więcej niż Quick Setup. 

 

To samo co kolega wyżej. 1 Apek od Ubi + Mt i masz spokój na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Bardzo proszę o pomoc w doborze routera do mojego mieszkania. Poniżej wymagane info. Aktualnie mam modem UPC, które wysyła sygnał wifi (2.4) i w pokoju gdzie mam komputer stacjonarny, jest urządzenie TP Link TL-WA855RE od którego pociągnięty jest kabel do PC. Wcześniej testowałem karty sieciowe na usb a nawet na pcie i w ogóle nie znajdywało sygnału wifi. Aktualnie rozwiązanie ze wzmacniaczem działa, ale nie jest ono najbardziej efektywne. Dowiedziałem się, że można dokupić router do modemu z UPC (ConnectBox). Jaki polecacie? Co można jeszcze zmienić, żeby działo lepiej? Nie chciałbym ciągnąć kabla po mieszkaniu, więc najlepiej by było gdyby router stal obok modemu z UPC.

1. Jaki jest dostawca? UPC
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? światłowód
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń omawianych w zagadnieniu? 500pln
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)? mieszkanie, jedno piętro, 70m2
5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? ciężko powiedzieć
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? 2 telefony, tv, 2 laptopy i PC
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci,
a inne są do podstawowych użytkowników?) raczej słabo, do podstawowego użytku

Pozdrawiam,

mieszkanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, megabolo napisał:

Cześć wszystkim,

Bardzo proszę o pomoc w doborze routera do mojego mieszkania. Poniżej wymagane info. Aktualnie mam modem UPC, które wysyła sygnał wifi (2.4) i w pokoju gdzie mam komputer stacjonarny, jest urządzenie TP Link TL-WA855RE od którego pociągnięty jest kabel do PC. Wcześniej testowałem karty sieciowe na usb a nawet na pcie i w ogóle nie znajdywało sygnału wifi. Aktualnie rozwiązanie ze wzmacniaczem działa, ale nie jest ono najbardziej efektywne. Dowiedziałem się, że można dokupić router do modemu z UPC (ConnectBox). Jaki polecacie? Co można jeszcze zmienić, żeby działo lepiej? Nie chciałbym ciągnąć kabla po mieszkaniu, więc najlepiej by było gdyby router stal obok modemu z UPC.

1. Jaki jest dostawca? UPC
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? światłowód
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń omawianych w zagadnieniu? 500pln
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)? mieszkanie, jedno piętro, 70m2
5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? ciężko powiedzieć
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? 2 telefony, tv, 2 laptopy i PC
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci,
a inne są do podstawowych użytkowników?) raczej słabo, do podstawowego użytku

Pozdrawiam,

Trudna sytuacja bo modem masz po przekątnej i w dodatku wszystko przechodzi przez kuchnie itd... (sygnał).

Kupujesz PLC min TP-Link TL-PA8010P KIT i teraz zależy jak szybko masz internet u mnie ok 200 Mbita wyciągało. oczywiście jeśli nie chcesz ciągnąc kabla. Możesz je podpiąć na dwa sposoby:

 Jeden adapter koło modemu UPC a drugi po przeciwnej stronie (sprawdzić transfery)

Albo koło kompa w pokoju (sprawdzić transfery)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zabuza napisał:

Trudna sytuacja bo modem masz po przekątnej i w dodatku wszystko przechodzi przez kuchnie itd... (sygnał).

Kupujesz PLC min TP-Link TL-PA8010P KIT i teraz zależy jak szybko masz internet u mnie ok 200 Mbita wyciągało. oczywiście jeśli nie chcesz ciągnąc kabla. Możesz je podpiąć na dwa sposoby:

 Jeden adapter koło modemu UPC a drugi po przeciwnej stronie (sprawdzić transfery)

Albo koło kompa w pokoju (sprawdzić transfery)

 

Sprawdziłem na speedtest, że prędkość w pokoju z modem to ok 270mb a w pokoju z PC ok. 130mb. 

Mam też pytanie, dlaczego jeden z PLC umieścić obok modemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na jednym telefonie (iPhone) są problemy z wifi. Często rwie połączenie.

Zagadałem do takiego technika sieciowca to powiedział, że najlepiej router dołączyć do modemu, bo ten modem jest słaby. Nie wiem na ile to prawda, dlatego zapytałem Was :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, megabolo napisał:

Sprawdziłem na speedtest, że prędkość w pokoju z modem to ok 270mb a w pokoju z PC ok. 130mb. 

Mam też pytanie, dlaczego jeden z PLC umieścić obok modemu?

Ponieważ PLC składa się z dwóch elementów: jeden umieszczasz w gniazdku przy modemie a drugi w miejscu docelowym, jako medium transmisyjne używa się kabli elektrycznych. Dodatkowy drugi transmiter posiada wbudowane wifi

 

7 godzin temu, megabolo napisał:

Dodatkowo na jednym telefonie (iPhone) są problemy z wifi. Często rwie połączenie.

Zagadałem do takiego technika sieciowca to powiedział, że najlepiej router dołączyć do modemu, bo ten modem jest słaby. Nie wiem na ile to prawda, dlatego zapytałem Was 🙂

Modem od dostawcy jest na chipsecie Puma 6 . Wszystkie chipy Puma 6 są obarczone pewnym błędem. Duża ilość małych pakietów powoduje błędy i potrzeby retransmisji tychże pakietów (skokowe duże pingi, zawieszanie się modemu) Sieciowiec mniej więcej trafił ale nie do końca. O ile rutowanie na tych urządzeniach powoduje większe występowanie przypadłości to samo przejscie tylko w tryb modemu czasem nie pomaga (loteria) jednak warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego w polecanych nie ma tu nigdy coś od Xiaomi? Czym one są gorszę od takich TP-linków? 

Teraz jest np.  w promocji coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/602629-router-xiaomi-mi-router-ax1800-1800mb-s-a-b-g-n-ac-ax.html

Stosunkiem jakości do ceny biją inne firmy na głowę. Np. modele AX6, AX 3600, AC 2350...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, morfeusz1805 napisał:

Mam pytanie. Dlaczego w polecanych nie ma tu nigdy coś od Xiaomi? Czym one są gorszę od takich TP-linków? 

Teraz jest np.  w promocji coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/602629-router-xiaomi-mi-router-ax1800-1800mb-s-a-b-g-n-ac-ax.html

Stosunkiem jakości do ceny biją inne firmy na głowę. Np. modele AX6, AX 3600, AC 2350...

Zgadzam się cena jest fajna, problem polega nie w cenie a w samym oprogramowaniu - niedopracowane jak cholera zależy też od modelu. Najbardziej opłacalnym routerem od Xiaomi jest AX6000 lub AX3000 i w te ewentualnie bym celował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedopracowane, tzn. niestabilne, zrywa połączenie? Komentarze na YT pod testami są zazwyczaj pozytywne. Na pewno nie jest ich więcej, niż od testowanego sprzętu TP-linka, który uważany jest za szrot. Sam mam Mi 3g z usb i zapomniałem w ogóle, że jest w domu. Zasięg przez 2 stropy, w rogu domu, na strychu  jest fenomenalny i nic nie zrywa -60dBm. Ja kupiłem za niecałe 150zł, teraz w Chinach za ten model należy zapłacić 2x więcej. 

Kupowałem teraz koleżance coś budżetowego i testowaliśmy TP-linka C6, C80, AX1500. W sumie zasięg podobny, może odrobinę lepiej było z C6, stabilność też chyba najlepsza, bo przez ponad tydzień nic  nie zerwało. W AX1500 raz Timsy wywaliło, w C80 raz zerwało sieć, ale generalnie powody tego mogły być różne. Ten ostatni, tak zachwalany w sieci w sumie niczym za bardzo się nie wyróżniał w domowym zastosowaniu. Stanęliśmy jednak na AX1500, bo bardziej przyszłościowy, teoretycznie sprzętowo trochę lepszy, może poprawią jeszcze soft i będzie jeszcze lepszy. W sumie z tych 3 jakiś  znaczących różnic nie było.  

Proponowałem jej AX6 od Xiaomi z Chin za niecałe 240zł, ale obawiała się braku gwarancji i nie wiadomo ile trzeba czekać na paczkę, bo poprzedni D-link padł a internet potrzebny. 

Edytowane przez morfeusz1805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 00:38, Zabuza napisał:

1. Wymieć CB i sprawdzić czy jest ok. Jak nie kupić ax 50. Jak dalej nie bedzie git to ac lite. Idealnie to by było 2 x U6-Lite na kazde pieterko z kablami podpiętymi pod ax 10 z wyłaczonym WIFI (spokojnie ogarnie łacze 1gb a nie przepłacamy za wifi ^, które nie wiemy czy będzie działało ) a CB w trybie bridge. Jednorazowo trzeba bedzie wydać cos koło 1100zl. i to jest ból. Jeśli chcesz wydać mniej kasy to najpierw CB wymienić i sprawdzić jak nie to kupić ax10 (14 dni do zwrotu) sprawdzić jak nie to U6-Lite jeden na poczatek i sprawdzic jak git z predkosciami to zostawić. tylko dostępnośc U6-Lite... różnica 100 złwględem aclite a realnie 200 - 300 Mbita więcej.

2. Wyłączyć.

Wymiana CB nic nie dała. Wpadł mi w ręce router FritzBox 7490 z niemieckiej sieci 1&1, po wgraniu debrandowanego firmware'a, skonfigurowaniu go aby działał jako router i przestawieniu CB z tryb bridge sieć działa super już 3 dni. Może ewentualnie dokupię jeszcze 1 U6-Lite i zamontuję go w salonie na 1 piętrze, ale to musi jeszcze poczekać, trzeba puścić kabel i czekać na dostępność U6-Lite w dobrej cenie 🙂

Dziękuję ślicznie za pomoc.

Pozdr.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam nowy laptop ASUS TUF Gaming FX705DT, 2 takie laptopy. Kupiliśmy karty sieciowe na USB, bo w laptopie kiepskie są. Mamy Netgear A7000, i Asus AC 68 USB. Oba AC 1900 . Internet UPC 500MB/s, Connect Box. Cały czas prędkość jest 300Mb/s około, jak się np aktualizuje windows, czy karta graficzna to wtedy łapie 500 nawet ponad. Po wyłączeniu laptopa, i na drugi dzień łapie jak zwykle około 280 do 300 MB/s. Czytałem i szukałem przyczyny, sygnał mam na full, pokazuje STAN karty sieciowej na 1,3 GB/s. Ale niestety nie chce pobierać z prędkością 500. Kończy mi się umowa z UPC i wezmę te 750 MB/s, tylko skoro go wezmę jak będzie tylko 300 cały czas. Czytałem i szukałem rozwiązanie. Kupiłem router Huawei AX3 Quad core 3000 MB/s. Po przełączeniu w Connect Box jako modem i routerem będzie huawei, było początkowo 500MB/s, ale na drugi dzień to samo 300. Nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego na telefonie z Androidem na connect box i tez na huawei pokazuje ponad 450 i nawet 500 MB/s. Zdaje mi się że wina leży w Windowsie. Coś blokuje. Próbowałem nawet antywirusa wyłączyć i jest tak samo. Mam 14 dni czasu na zwrot Huawei skoro nie pomogło, bo w forum czytałem gdzieś że innym to pomogło dlatego zakupiłem. 

 

Jeśli chodzi i ustawienia wifi, czy coś to łapię o co chodzi....może to kwestia ustawień?

 

Edytowane przez arnold700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, długo mnie tu nie było. Potrzebuje porady.

1. Jaki jest dostawca? UPC 1000 Mbit 
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? światłowód
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń oumawianych w zagadnieniu? <400 zł
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)? Male mieszkanie 48 m2
5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? Jedna ściana działowa 
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? Dwa laptopy i dwa telefony z wifi 6, tv, konsola 
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci,
a inne są do podstawowych użytkowników?) 4/10

Nie mam żadnych problemów z zasięgiem wifi, natomiast chciałbym osiągać większe transfery po wifi 6 ponieważ żadne z moich urządzeń nie jest podłączone kablem. 
Mogę taniej kupić access point Aruba AP22 z obsługą WiFi 6, czy taki AP zastąpi router w trybie bridge i będzie dobrze współpracowac z GIga connect boxem od upc? Ewentualnie myśle o jakimś routerze z wifi 6 na przykład huawei ax3 za 200 zł lub Asus ax56u za 400 zł. Co waszym zdaniem będzie lepsze?

Dziękuje!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 11:46, boj napisał:

Nie mam żadnych problemów z zasięgiem wifi, natomiast chciałbym osiągać większe transfery po wifi 6 ponieważ żadne z moich urządzeń nie jest podłączone kablem. 
Mogę taniej kupić access point Aruba AP22 z obsługą WiFi 6, czy taki AP zastąpi router w trybie bridge i będzie dobrze współpracowac z GIga connect boxem od upc? Ewentualnie myśle o jakimś routerze z wifi 6 na przykład huawei ax3 za 200 zł lub Asus ax56u za 400 zł. Co waszym zdaniem będzie lepsze?

Jakie masz karty zainstalowane w urządzeniach? 2x2 czy 3x3 czy 4x4 i jakie kodowania maksymalnie obsługują, bo to że kupisz wypasiony sprzęt nie oznacza, że urządzenia docelowe bedą działać szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...