Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponawiam pytanie:

 

To jak w takim razie jak podzieli mi ruch w sieci? W przypadku korzystania z jednego, dwóch i trzech komputerów na raz?

 

Chciałbym jeszcze wiedzieć jaki będzie potrzebny mi przewód żeby połączyć gniazdko tel. z tym routerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie na pewno bylo juz milion razy.

potrzebuje routera dla netii z wifi, zastanawiam sie nad asusem wl-600g lub wl-500gp v2, moze proponujecie cos innego?

wymagane 4 porty ethernet, wifi, annex a fajnym dodatkowym ficzerem byl by port usb, tak jak w przypadku 2 wyzej wymienionych ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam założyć net z upc, nie mogę ciągnąć kabli więc planuje zakup router'a, mój faworyt D-Link DIR-300, bo tani i dobry. Będzie podłączony 1 stacjonarny po wifi i okazjonalnie laptop lub 2. Czy to dobry wybór? jeśli chodzi o podział pasma i priorytety to interesi mnie raczej tylko dynamiczne przydzielanie pasma dla torrenta (na wskazanym porcie). Ogólnie nie znam się na tej materii więc proszę o jakieś uwagi, wskazówki, czy np. warto w moim wypadku dopłacić do jakiegoś tomato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi się umowa z netią na neta już jakiś czas temu i netia zainteresowała się tym ;)

 

Zaproponowali mi Ruter Pirelli DRGA125 G za 99zł + 2 mega za 59zł + umowa na 12 mies. Lepszej oferty u mnie w mieście nieznajdę ;) Jednak o tym ruterku niezadużo opini w internecie. Co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje porady:

 

Do tej pory byłem szczęśliwym użytkownikiem Asus Wireless Router WL-500W, który przez ponad rok spisywał się bezproblemowo. Żadnych restartów, zawieszek tip. To się jednak niedawno zmieniło. Router wiesza się nawet 4 razy dziennie, efekt, odcięcie internetu od wszystkich komputerów. Po odłączeniu zasilania i podłączeniu ponownie działa normalnie do czasu kolejnej wpadki. Nie pomogło wgranie nowego firmware ani resetowanie do ustawień fabrycznych.

 

Dlatego planulę zakup nowego routera.

 

Środowisko pracy:

net z UPC, 4 Mb/s

Podłączenie 3 kompów po kablu + drukarka sieciowa również po kablu.

do tego przez wifi laptop + czasem dodatkowe urządzenie

 

Rzadko kiedy pracują wszystkie urządzenia na raz, ale zwykle łącze jest wykorzystane na 100% albo przez jeden, albo przez dwa kompy.

 

Czego szukam? Czegoś podobnego do tego Asusa, bo puki działał spisywał się świetnie.

Mile widziany standard N i gigabitowy LAN, ale nie kosztem stabilności czy niezawodności.

Będę pracował na oryginalnym sofcie, wgrywanie Tomato czy innej alternatywy odpada.

 

Podsumowując, co w cenie do 600zł znajdę co bez wgrywania alternatywnego softu spełni moje wymagania?

 

Rozważam dwie opcje:

 

1) Kupienie czegoś równie albo jeszcze lepiej wypasionego jak poprzedni Asusik, czyli np:

Asus Wireless Router RT-N15

http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komun...pelny,id,64446/

 

D-Link Wireless N Gigabit Router DIR-655

http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komun...pelny,id,38379/

 

2) Kupienie czegoś, co generalnie da radę, ale będzie na przeczekanie reklamacji obecnego Asusa, ewentualnie do czasu powstania Routerów w pełni zgodnych ze standardem N, jak już go zatwierdzą do końca.

Wtedy będę myślał o:

Linksys WRT54GL

D-Link DIR-300

Ale czy one dadzą radę na standardowym sofcie?

 

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny, dodam, że sprawa dość pilna, bo kilku razowe przerwy w necie w ciągu dnia doprowadzają mnie do białej gorączki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, I tak w pewnym momencie będzie potrzebny solidny QoS i podział łącza. Lepiej zainwestować więcej kasy i kupić coś co można zasilić linuksem. A jak już koniecznie z modemem to raczej TP linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one nie mają modemu i modemu nie potrzebuję. potrzebuję czegoś co podzieli solidnie.. jak mówiłem chętnie z n i 1Gbit lan ale od linksysa takie wygody to 400zł więc pewnie skończy się bez. to który linksys za najmniejszą kasę z g i 100mbit jest wart polecenia ?? w gry online nie gram. wymaganie- odpalone torenty i sprawne szybkie www w tym czasie. to wszystko.

 

http://allegro.pl/item633695620_nowy_wrt54...m_8mbflash.html ??

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jak najbardziej warto, to jest to samo co WRT54GS któraś tam wersja. Ten router był sprzedawany przez operatora T-Mobile. Jest tylko jeden szkopuł, Z tego co pamiętam on posiada zmodyfikowany bootloader (CFE) który nie pozwala na wgranie innego firmware niż od dostawcy. Oczywiście od dawna znane są już sposoby na jego nadpisanie przez inny CFE i wszsytko znajdziesz w sieci ( głównie na forum DD-WRT) bądź tutaj http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/WRT54G-TM. Osobiście odradzam DD-WRT więc ten opis wykorzystaj do pierwszego wgrania DD-WRT a potem wrzuć już normalnie Tomato. DD-WRT to syf, nie polecam nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam wgrywać innego softu myślę, że w podstawie mi wystarczy nie mam kafejki nie dzielę na 20 kompów ;) mam nadzieję że soft wystarczy jaki jest,, czytałem recenzję w350n i tam soft jak na moje potrzeby jest w sam raz.

 

WRT54GL-EU to moge mieć wdomu z polskiej dystrybucji za 226zł. może to?? bez tmobile ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno routera z możliwością wgrania alternatywnego softu oraz korzystanie z firmware dostarczonego przez linksysa to lekko mówiąć nieporozumienie. QoS w takim linksysie nie działa praktycznie wogóle a co do podziału łącza to wogóle zapomnij. Nie ma znaczenia czy masz 20 czy 2 kompy. Jeśli jeden zacznie ssać drugi już nic nie dostanie na standardowym firmwarze nic się nie da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, bardzo prosze o pomoc bo szybko muszę kupić jakis dobry router wi-fi z modemem, bedzie do neostrady moze w przyszlosci do UPC, chcialbym zeby pecet byl na ethernecie i do tego beda 2 laptoki na wi-fi ale rzadko uzywane. Do tej pory wystarczał mi livebox ale nie bede dalej placil bez sensu za jego wypozyczenie, mam do wydania z 200zł - 270zł, prosze o jakies rady/propozycje, do domowego użytku na pare lat dlatego chcialbym zeby byl porządny. Bedzie na nim łatwo zmienne ip? Tak jak w zwyklych modemach neo?

 

Bede bardzo wdzieczny za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być teraz do Neo i w przyszłości do np. kablówki UPC to zdecydowanie proponuję 2 oddzielne urządzenia (modem ADSL + router). TD-8840 + jakis router pod Tomato. Zamiast WRT54GL mozna kupić Ovislinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz, wlasnie nie wiem zbytnio co mam teraz robic, czy wypozyczyc tego szajsboxa z tp i placic przez rok 6zl wiecej czy wlasnie kupic juz wlasne, dzialalo by to z upc?? I jak bedzie ze zmiennym ip, bede mogl tak jak teraz latwo zmieniac jak na zwyklym modemie? To dosyc wazne bo rapid itd. Z tym tplinkiem to chodzi o taki:

http://allegro.pl/item637606945_nowy_route...40_td_8841.html

czy taki:

http://allegro.pl/item630900889_router_do_...et_td_8840.html

 

tylko jak do tego jeszcze router np. ten WRT54GL to juz wychodzi 350zł, troszke sporo.

 

Dzieki za odpowiedz i sorka ze dopiero teraz ale imprezowalem wczoraj ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam wrt 54gl na standardowym sofcie. jaki sens jest zmieniać na tomato? nie wiem czemu każdy tak się na to uparł

net jest dzielony w sumie na 4 pc po kablu i 3 lapki po wifi. nie pamiętam żeby coś się zawiesiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w znikomym stopniu korzystacie z Internetu + dobre łącze (twój provider ma rozsądnie skonfigurowane kolejki). Generalnie Linksysy na standardowym sofcie się nie wieszają. Z Tomato chodzi o to, że genialnie potrafi zarządzać ruchem (oczywiście przy dobrej konfiguracji).

 

Wielkie dzieki za odpowiedz, wlasnie nie wiem zbytnio co mam teraz robic, czy wypozyczyc tego szajsboxa z tp i placic przez rok 6zl wiecej czy wlasnie kupic juz wlasne, dzialalo by to z upc?? I jak bedzie ze zmiennym ip, bede mogl tak jak teraz latwo zmieniac jak na zwyklym modemie? To dosyc wazne bo rapid itd. Z tym tplinkiem to chodzi o taki:

http://allegro.pl/item637606945_nowy_route...40_td_8841.html

czy taki:

http://allegro.pl/item630900889_router_do_...et_td_8840.html

 

tylko jak do tego jeszcze router np. ten WRT54GL to juz wychodzi 350zł, troszke sporo.

 

Dzieki za odpowiedz i sorka ze dopiero teraz ale imprezowalem wczoraj ^^.

No fakt, z WRT54GL wychodzi dużo... Ale zobacz Ovislinka WL-1600GL. Z tego co się orientuję to w sumie to samo co WRT54GL (różni się drobnymi szczegółami).

 

Modem (Tplink) chodzi jako most. Nowe IP uzyskujesz restartując router lub robiąc sam reconnect z poziomu panela www. Ewentualnie można napisać jakiś skrypt i restartować go z windy przez telnet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cos takiego:

 

http://allegro.pl/item630900889_router_do_...et_td_8840.html

http://allegro.pl/item627133065_ovislink_w...4ghz_5xlan.html

 

i powinno byc gites? Lepsze to bedzie od tego liveboxa z tp i ewentualnego routera z upc? Mi tam na tym tomato tez za bardzo nie zalezy, bo jak sciagamy cos wiekszego to na jednego kompa a i tak za duzo nie sciagam, no ale moze w przyszlosci sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jobra temat wraca na tapetę, zakupię coś w tym tygodniu,,

 

a więc: cos poza wrt54 jest warte uwagi ? budżet to do 250zł z przesyłką, w wan rozległy lan na dzisiaj 2/4Mbit w lan docelowo dysk sieciowy z funkcją łupania torentów i mediacenter, na wifi na co dzień 1-2 lapy.

 

Wolałbym tak na przyszłość mieć 1GBit i Drafta ale nie jest to wymagane.

 

Jesli wrt54 to który ?:>

 

WRT54GL-EU to moge mieć w domu z polskiej dystrybucji za 226zł. może to??

na to właduję tomato ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, generalnie to jest to samo (Chipset i parametry techniczne). Z tego co mi sie obiło o uszy to Ovis ma nawet ochronę bootloadera, przez co nie jest tak łatwo go uwalić... aaa i chyba trochę inaczej wgrywa się soft (niż w Linksysach). Musisz poszukać w necie :)

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podczas burzy padl, bylo jakies przepiecie na sieci i spalilo szesc rezystorow smd, plus przypalilo jakies takie kostki i kaplica.

dzialal 4 miechy, od czasu do czasu lapal zwiechy :) a gwarancja tego typu uszkodzen nie obejmuje.

zastanawiam sie nad zakupem taniego routera z modemem i Wi-Fi pod neostrade do 100zl (jak najtanszy), co kupic? dodam tylko, ze poprzednik mi w zupelnosci wystarczal, z QoS nie korzystalem, poniewaz juz nie gram w sieciowki... prosty router pod stacjonarny przez kabel i laptop bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...