Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co wybrać OvisLink AirLive WL-1600GL czy TP-Link TL-WR543G?

Planowane rozdzielenie z sieci LAN na 2 kompy po LAN i 3ci LAN/WiFi (do wyboru).

Potrzebuje żeby działało to bez większych problemów, nie koniecznie wgrywanie Tomato do Ovislinka, może być oryginalny firmware, chyba że nie będę miał wyjścia i coś nie będzie trybić, po prostu nie chce niepotrzebnie komplikować sprawy.

Ewentualnie inne do 130zł.

 

Edit.

Ostatecznie dołożyłbym do D-Link DIR-300 i teraz co lepiej tego OvisLink czy D-Link :unsure:

Trochę przejrzałem forum i widzę że z tym D-Linkiem dużo ludzi ma przeboje :/ Chyba dam sobie z nim siana, jednak czekam na opinie.

Edytowane przez NightClubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie. Potrzebuję pomocy - opinii w wyborze routera do dzielenia kablówki na desktop (skrętka), dwa laptoki WiFi i PS3. Cena nie odgrywa ważniejszej roli, powiedzmy tak do 600zł. Szukam czegoś dobrego co raz skonfiguruję i zapomnę. Myślałem nad Belkin N1 Vision F5D8232-4 bo ładnie wygląda :D Tak na prawdę nie bardzo się na tym wyznaję dlatego zwracam się do Was o pomoc.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę się pogubiłem w temacie i proszę o pomoc.

Potrzebuję podzielić internet z UPC pomiędzy desktop po kablu i laptop po WiFi.

Czy ten sprzęt będzie OK?: http://www.agito.pl/routery-i-modemy/links....749.30370.html

Czy można się obyć bez TOMATO?

 

Z góry dzięki z odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś sie pyta o dobry router do którego będzie podpięty lapek wifi i pc po kablu, a wy pchacie mu odrazu tomato. jak jest więcej komów, granie w sieci itp sprawy to oczywiście, jednak zastosowania typowo domowe nie widze potrzeby....

Bo nawet w warunkach domowych mozna zapchać sobie samemu łącze (nieświadomie) jeśli nawet podpiety jest jeden komp. Tomato ma dobrze napisany QoS, który konfiguruje się w bardzo prosty sposób, a skoro operacja wgrania tego firmware to kwestia minut to w czym problem ? Po co wogóle zabierasz głos w temacie w którym nie masz pojęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam jakiegoś modemu i routera w jednym - co polecicie? Całość będzie pracowało na lini TP (dostawca Netia)

 

zastanawiam się nad:

http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komun...pelny,id,64443/

lub http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komun...pelny,id,35700/

 

Chciałbym się zmieścić w granicy 300zł i mieć sprzęt umozliwiający w miarę stabilne utrzymanie łacza.... było dobrze aby sprzęt był dostępny w komputroniku (mam jeden nie daleko - ewentualnie inny sprawdzony sklep)

 

jeśli będzie możliwość wgrania Tomato to bedę w pełni szczęśliwy ale bez też jakoś będe żył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wogóle zabierasz głos w temacie w którym nie masz pojęcia?

powtórzę "po co wgrywać alternatywny soft jak na standardowym wszystko śmiga? każdy tutaj ma parcie na tomato a wiekszośc w ogóle nie wykorzystuje tego softu. "

u mnie akurat wszystko działa na kilka kompów + konsola wiec nie ma sensu zmieniać. oczywiście jak byłyby problemy ze stabilnością... W takim przypadku nie ma sensu wgrywać czegoś co nic nie poprawi. na pewno wiele osób szuka czegoś dla znajomych / rodziny gdzie dzieciaki będą tylko www i to wszystko.

nie musze się znać żeby się wypowiadać. jak każdy by się na wszystkim znał to forum by nie istniało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha więc wypowiadasz się na temat o którym nic nie wiesz? Fajnie :lol: A ja powtórzę to co ktoś już wcześniej napisał, QoS w standardowym firmwarze nie działa. Zostało to dowiedzione przez ekipy developerów openwrt, dd-wrt, itd itp. Widać Ty uważasz inaczej. Ponadto fajnie, że uważasz, że należy zabierać głos w sprawach o których nie ma się zielonego pojęcia, wyobrażam sobie poziom takiego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nosweratu, Na użytek typowo domowy WAG54G2, ale MUSISZ zaktualizować soft do najnowszego bo inaczej się nieźle nawku******.

Kupiłem go znajomej i istotnie się wieszał, ale po wgraniu najnowszego softu problemy zniknęły jak ręką odjął, a zasięg całkiem całkiem nawet.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel Dzieki za odpowiedź powiedz mi jeszcze jeśli możesz czym różni się wersja WAG54G2 od WAG54G2-E1? Bo nie pieniądze a jeśli były by jakies istotne zmiany... to czemu nie:) Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się standardem ADSL, jeden Annex A, drugi Annex B.

Annex A jest do zwykłych łączy telefonicznych (Neostrata itd.)

Annex B natomiast dla łącz cyfrowych, czyli ISDN.

 

Co do netii to ponoć stosują ten i ten typ. Musiałbyś się wywiedzieć u operatora. To można przełączyć, więc problemu nie ma. Jedyne co, to na łączu cyfrowym może nie działać telefon analogowy. Na łączu analogowym, wszystko działa si. Różnica jest tylko taka, jak to w centrali ustawią. Standardowo jest Annex A.

 

Podsumowując... ;) Kup Annex A i nie rób sobie problemów. ;)

Widzę, że poleciał na 255zł.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce rozdzielic neostrade na dwa kompy kablem, chcialbym cos niedrogiego i dobrze jakby wszystko bylo w jednym urzadzeniu bo to zawsze mniej problemów z podłączeniem i wykryciem co sie zepsuło. Ale możecie tez dac przyklad router+modem. Jestem calkowicie zielony w tym temacie wiec prosilbym jasno :rolleyes:

Edytowane przez Shakti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie masz odpowiedź...

Taniej... AG241

Jeszcze taniej, to powiedzmy TD-W8910G.

No i super tanio TD-8840T, ale wg. mnie nie ma sensu kupować czegoś bez WiFi.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad routerem do mieszkania. Kablem byłby połączony z kompem stacjonarnym, a przez wi-fi do laptopa w drugim pokoju. Kompletnie nie znam się na routerach i nie wiem generalnie o co sie rozchodzi w tej kwestii. Spora rozbieżność w cenach jest. Mi zależy na takim ok. 100zł. Mam internet od Multimedii przez kablówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pomóżcie mi, jak podlaczyc neo na tym Ovislink Airlive WL1600GL do neo trzeba PPpoA a na nim jest tylko PPpoE ??? ://////////

 

Mam nadzieje ze trzeba tylko wgrac tomato? Tylko którą wersje: Tomato_1_25.7z MIPS 2.7MB Mon May 25 2009 10:52

 

Znalazlem tutaj rowniez procedure wgrywania tomato do tego routeru http://allegro.pl/item673375520_nowy_airli..._ap_tomato.html Teraz wystarczy trzymac sie tej instrukcji i wgrac 1.25_7 i powinno byc ok?

 

Kurde wgrywalem to tomato i sie zacial jakos router :(((((((( Jeny mam nadzieje ze sie nie zepsul, w dodatku wcisnal mi sie jakos przycisk reset gdy probowalem przywracac ustawienia fabryczne. Kurde ale mi wyszlo to tomato, po co mi to bylo........ :((((((((((((((((((((((((((

 

Nic absolutnie nic nie pomaga, caly czas sie swieci tylko ta dioda do ktorej podlaczony jest kabel, nie pinguje, kaplica, jeny tomato rozwalilo mi router, swietnnie :(((((((((((((((

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ale balem sie ze router sobie zepsulem nowy, na szczescie jest juz wszystko ok, tylko nie wiem jak mam podlaczyc neta bo mam neostrade ktora idzie na modem tplinka i nie wiem jak ustawic w routerze polaczenie bo jest tylko PPpoE a nie ma PPpoA, prosze o odpowiedz...

 

Kurcze poleciliscie mi ten sprzet tutaj na forum a nawet nie ma kto pomoc go podlaczyc, zielony w tym jestem i sam sobie nie radze.

Edytowane przez AsRocketman3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mało płaci, dwa razy płaci. Tyle Ci powiem. Nie jestem w stanie odpowiedzieć jak to się wpina w Neo, bo nie mam ani Neo, ani tego rutera na oczy nie widziałem. Wiem tylko, że Tomato 1.23 oraz dd-wrt 21/05/09 std na nim spokojnie działają, czyli sam ruter zły nie jest. Natomiast procedura wpinania w Neo ma się nijak to jakości rutera, więc proszę bez żali, że kupiłeś coś wcale nie wielce polecanego, a raczej "w tej cenie może być".

 

Teraz złe wieści. Całe 3 min mi zajęło sprawdzenie, że WL1600GL nie ma modemu ADSL, co za tym idzie nie ma i PPPoA. Co za tym idzie. Neo niet.

 

P.S. Z reszta na bez-kabli masz więcej "znawców" tematu. ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mało płaci, dwa razy płaci. Tyle Ci powiem. Nie jestem w stanie odpowiedzieć jak to się wpina w Neo, bo nie mam ani Neo, ani tego rutera na oczy nie widziałem. Wiem tylko, że Tomato 1.23 oraz dd-wrt 21/05/09 std na nim spokojnie działają, czyli sam ruter zły nie jest. Natomiast procedura wpinania w Neo ma się nijak to jakości rutera, więc proszę bez żali, że kupiłeś coś wcale nie wielce polecanego, a raczej "w tej cenie może być".

Tyle ci powiem ze jak nie jestes w stanie to po co sobie posty nabijasz, po to go kupowalem zeby mial tomato, nie wiedzialem jednak ze jest to tak skomplikowane, nigdzie nie napisalem ze ten router jest zly a tym bardziej nie mam do nikogo o to zali, zaluje jednak ze nie ma tutaj nikogo kompetentnego oprocz partyboya ktory moglby w czyms pomoc,

 

Teraz złe wieści. Całe 3 min mi zajęło sprawdzenie, że WL1600GL nie ma modemu ADSL, co za tym idzie nie ma i PPPoA. Co za tym idzie. Neo niet.

 

P.S. Z reszta na bez-kabli masz więcej "znawców" tematu. icon_wink2.gif

Całe 5 min wystarczy zeby sie dowiedziec ze mimo wszystko da rade podlaczyc router ktory nie o tyle co nie ma modemu adsl (po to byl dodatkowy tp-link :P ) a co nie obsluguje PPpoA, 4h sie meczylem z tym dzisiaj i nie jestem w stanie bo jestem na to zbyt zielony i moze glupi dlatego szukam pomocy zwlaszcza ze kazdy dookola mi jeczy "zrobiles juz?" , ale dobrze ze chociaż są madrzy ludzie jak ty ktorzy powiedza ze na bez-kabli jest wiecej znawcow bo oprocz party boya chyba nie ma tutaj nikogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...