Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

TP-link dobry jest? Potrzebuję wymienić Cerberusa na coś z WIFI pod Neostradę (1Mb). 1 komp główny i laptop, no i czasem jak będę w domu, to na telefonie coś sprawdzę. Mieszkanie 54m2 Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-link dobry jest? Potrzebuję wymienić Cerberusa na coś z WIFI pod Neostradę (1Mb). 1 komp główny i laptop, no i czasem jak będę w domu, to na telefonie coś sprawdzę. Mieszkanie 54m2

 

Mam model wyżej 8910g i jest znakomity- łatwa konfiguracja, mocny sygnał wi-fi, brak zawieszeń. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model td-w8901g i takze moge go polecic. Mieszkanie 54m w bloku, dwie stacjonarki na stale podlaczone, jedna po skretce a druga po wi-fi i dzialaja caly czas jak nalezy. Router nie wiesza sie, dziala stabilnie, nie ma problemu przy sciaganiu z sieci torrent, dziala na laczu neostrady 1mb. Konfiguracja jest prosta, raz go ustawilem i tak sobie dziala:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Potrzebuję routera do podzielenia Neostrady 2mbit na 2 komputery stacjonarne po kablu. Zależałoby mi na dynamicznym przydzielaniu pasma np.

- jeden komputer włączony, to ten PC ma całe 2mbit i na odwrót;

-dwa komputery włączone, to podział PC1 ma 70% łącza a PC2 30%, lub po prostu podział po połowie.

Cena do 120zł aczkolwiek, jeśli router za tę kwotę nie będzie spełniał wymagań to proszę o podanie nazw innych, ale bez przesady z tą ceną.

Proszę o podanie jakiegokolwiek router'u bezprzewodowego, który spełnia wyżej podane warunki w jak najniższej cenie. Komputery będą oddalone od routera około 10metrów w linii prostej. Do PC1 sygnał musi przejść przez jedna ścianę gipsowa, a do PC2 przez jedna ceglana i jedna gipsowa ścianę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję router WiFi o dobrym zasięgu do neostrady. Router będzie w domu dwupiętrowym (parter + 2 piętra) w starym budownictwie (grube ściany). Czy znajdę dobry router, który zapewni mi dobry zasięg w całym domu i nie kosztowałby fortunę? Najlepiej do ok. 200zł. Martwię się o zasięg takiego routera, bo dom jednak jest dość stary, a chciałbym mieć dobry zasięg. Łączyłoby się z nim 3 komputery (najlepiej wszystkie bezprzewodowo, ewentualnie jeden podłączony przewodem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Potrzebuję routera do podzielenia Neostrady 2mbit na 2 komputery stacjonarne po kablu. Zależałoby mi na dynamicznym przydzielaniu pasma np.

- jeden komputer włączony, to ten PC ma całe 2mbit i na odwrót;

-dwa komputery włączone, to podział PC1 ma 70% łącza a PC2 30%, lub po prostu podział po połowie.

Cena do 120zł aczkolwiek, jeśli router za tę kwotę nie będzie spełniał wymagań to proszę o podanie nazw innych, ale bez przesady z tą ceną.

Proszę o podanie jakiegokolwiek router'u bezprzewodowego, który spełnia wyżej podane warunki w jak najniższej cenie. Komputery będą oddalone od routera około 10metrów w linii prostej. Do PC1 sygnał musi przejść przez jedna ścianę gipsowa, a do PC2 przez jedna ceglana i jedna gipsowa ścianę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Jedyny z tańszych, który w większości sełnia te warunki i przychodzi mi do głowy to Pentagram Cerberus P 6331-6. Bo go mam ....

Więc tak - możesz przydzielić pasma minimalne LUB maksymalne, ale przydział jest na stałe, niezależnie od tego czy komp działa czy też nie.

Można ustawić np. minimum 25% dla 1 kompa, minimum 25 % dla drugiego oraz 50% "wspólnego" ALE to oznacza, że żaden z nich nie ma dostępu do więcej niż 75% pasma.

Zasięg - stoi przy ścianie zewnętrzej 2-piętrowego budnku, na 1-wszym piętrze. Zasięg jest na całym parterze, piętrze i 2-gim piętrze, z tym, że w najodleglejszych miejscach jest: "siła sygnału słaba".

ALE pentagramy te mają wadę - lubią się wieszać. Po zmianach firmware, kombinacjach z różnymi ustawieniami aktualnie średnia wieszalność to 1x na 10-15 dni. Na szczęście wystarcza go wyłączyć i włączyć (przełącznik w ruterze) i działa dalej, nie traci ustawień.

Dlatego trudno go polecać, ale z drugiej strony chyba nie ma alternatywy co do zarządzania pasmem. Chyba, że linksys z tomato + oddzielny modem adsl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propo tego całego zarządzania łączem. Jak to wygląda w przypadku downloadu z http? Czy przeglądanie stron www a ściąganie z serwerów typu Rapidshare działa na innych portach i da się jakoś piorytetować jedno nad drugim? Czy też to jeden pieron i o ile torrentom można Qosem lub w Tomato zmniejszyć piorytet, o tyle tutaj nic się nie zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Można zrobić tak, że jak dane połączenie przekroczy ściąganie 1 MB to wejdzie w inną, niższą kolejkę. Mianowicie ustawiamy, że np. ruch po porcie 80 będzie miał wyższy priorytet + 2 reguła, że jak przekroczy 1024 KB to wchodzi w niższą klasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje routera do około 300zł pod neostrade. Raczej wbudowany modem, koniecznie wyjścia Ethernet 2-4 i bardzo dobry zasięg (raczej opcja router + lepsza antena). Może być używane, byleby spełniało swą rolę, na tomato mi raczej nie zależy, najbardziej to na zasięgu (router ma objąć parter i piętro domu a także około 15-30 metrów poza dom, ogródek itd, router będzie najprawdopodobniej na piętrze). Jaki router i jaka antena/y?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję routera do 200 zł. Padło na te trzy, który polecicie? Jest jakaś większa różnica pomiędzy tymi tp-linkami oprócz extra jednej anteny w TL-WR941ND ? I czy Linksys jest wart swojej ceny?

No i jeżeli macie jakieś typy, to dawajcie, jestem otwarty na sugestie ;].

 

1.Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL

2.TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR841ND

3.TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR941ND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pilnie poszukuję routera z printserwer, tylko że tu sprawa się zawęża, bowiem posiadam drukarkę HP LaserJet 4050N z kartą sieciową na której są wejścia RJ45, BNC i LocalTalk oraz z możliwością podłączenia dysku sieciowego. Macie może jakieś ciekawe propozycje?:F Ja się na tym nie znam, więc proszę o radę, gdyż muszę jak najszybciej kupić takowy router. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się na tym nie znam (tzn. znam tyle, ile przeczytałem na forum, ale do podjęcia decyzji to za mało), a potrzebuję routera, który zaserwuje mi WiFi po kablach TP (Neostrada), a w przyszłości być może Netii (te same kable). Fajnie by było, gdyby sygnał bym wystarczająco mocny, żeby w domu (starsze budownictwo) można z niego korzystać w każdym miejscu, a i wyjść na zewnątrz może czasem z laptopem. Z tego co wyczytałem powinienem celować w coś od TP-Link, ale który model konkretnie? Wolałbym nie wydawać ponad 100, o ile za to da się kupić coś wystarczająco dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego rutera.

Wymagania:

- LAN 1Gb.

- WiFi G bądź N.

- Teraz psikus - USB z opcją podpięcia HDD na sieciowy storage.

Myślałem o jakimś z wbudowanym HDD, ale czasem będę brał dysk ze sobą, a ruter musi zostać.

- prawidłowy QOS

- jeśli taki istnieje, to z opcją Tomato.

 

Względnie... nawet lepiej by było gdyby się znalazł:

Jakiś zastępczy ruter z opcją wpięcia dysku IDE. Jakiś Ovislink to bodaj ma, ale chyba miał LAN 100Mb, a priorytetem jest 1Gb, żeby transfer PC 2 PC nie trwał 100lat. Tym bardziej, że wszystkie sieciówki mam 1Gb.

 

W każdym razie mam niespożytkowane HDD IDE i nie chce tego wpychać w PC bo mi niepotrzebne. Jednak przyda się jakiś dysk sieciowy, gdzie będą wisieć wszelkie ogólnodostępne w LANie śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos poleci jakis tanii router na kabel pod:

- Aster 1-2Mb rozdzielony na 2 kompy - nie bede placil haraczu 18zl/miech za 2 kompy i HUB'a...

- Tak aby mozna bylo prosto ustawic maxymalne wykorzystanie lacza na kazdym kompie, aby gry sieciowe nie mialy problemow.

- Kabel bedzie miec jakies 25m

 

I to chyba tyle ;)

 

Jak bedzie miec opcje zmiany ustawien wykorzystania lacza w zaleznosci od pory dnia (Wiekszy limit na laczu w nocy) to bedzie na plus ale niekoniecznie.

Po prostu ma byc prosty router bo brat juz mnie gnebi ;p

 

EDIT:

 

Chyba wezme Ovislink WL-1600GL, z tego co czytam tani i dobry.

 

Pytanie - jaka karte WIFI kupic do drugiego kompa byle jak najtaniej. Odleglosc miedzy routerem i kompem bedzie jakies 10m, praktycznie po linii prostej ale boje sie ze scianki z kartongipsu moga przeszkadzac :P

 

EDIT2: Router juz mam, jak moge sprawdzic czy wgrany jest tomato? Mieli mi to zrobic przed zakupem ale na razie nie wiem jak sie do niego dostac. 192.168.1.1 nie wyrzuca nic, 192.168.1.254 wyrzuca standardowe menu ovislinka.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. edit2 - jak wyrzuca standardowe menu ovislinka, to nie ma tomato.

 

Co do tanich i dobrych routerów, to pozytywnie zaskoczyła mnie la fonera (na razie). Po wymianie firmware na dd-wrt ma mnóstwo opcji.

Problemem jest trudna podmiana firmware. NA standardowym niestety brakuje potrzebnych funkcji i do niewiele czego się nadaje.

Czasami można spotkać na allegro za ~50-70pln (używka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos linka do Tomato pod Ovislinka z wszystkimi rzeczami dzialajacymi? Link na priv jesli mozna.

 

Na razie mam CyberTeamTomato-1.24.0027 ale to stara wersja.

 

Jak sie czyta co robi cyberteam z licencjami GPL...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi mili :)

 

Otóż mam od niedawna neta z kablówki, mówiąc szczerze nawet nie wiem co to – ot, jakiś spółdzielczy wynalazek chyba skonsolidowany z UPC lub innym ścierwem. Dostałem do tego modem Motorolla SB5101E z jednym wyjściem RJ45 zaś necik podłączono przy pomocy przewodu koncentrycznego. No i teraz jest sprawa żeby do tego jeszcze z zasobów łącza mógł korzystać laptop przez Wireless. Czyli w sumie 2 kompy.

 

Co w związku z tym dokupić, bo wedle mej wiedzy owa Motorolla bezprzewodowo dać nie chce i koniec. Więc nie wiem czy do tego coś dokupić, czy wymienić na coś innego?:>

 

PS: obecnie pod reka posiadam tylko Pentagrama, ktory wczesniej chodzil pod Neostrada wiec nie wiem czy sie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Można zrobić tak, że jak dane połączenie przekroczy ściąganie 1 MB to wejdzie w inną, niższą kolejkę. Mianowicie ustawiamy, że np. ruch po porcie 80 będzie miał wyższy priorytet + 2 reguła, że jak przekroczy 1024 KB to wchodzi w niższą klasę.

Ale ten sposób i tak utnie mi wszystkie połączenia na porcie 80 prawda? Czyli www włącznie :( A można jakoś przestawić/przekierować program na inne porty? Tak żeby router stosował inne reguły dla przeglądarki i dla download managera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zorganizować sieć w domu. W tym celu potrzebuję router, który umożliwi mi podłączenie do niego Neostrady (Netii) 1 Mbit. Następnie chcę, po kablu, puścić net do pierwszego komputera, stacjonarnego. Dalej, do routera podłączę X360, po kablu. Trzeci krok: kolejny komputer stacjonarny, tym razem podłączony za pośrednictwem WiFi. Jaki polecicie router? Jaki sprzęt jeszcze potrzebuję (jakieś WiFi do drugiego kompa?). No i w końcu - czy to się w ogóle da?

Edytowane przez Soviet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje Router. Moje wymagania dobra stabilność i jak największy zasięg. Budżet to maksymalnie 250 zł . Nie znam się na tym za bardzo więc nie wytypowałem na razie jakiegoś konkretnego. Router ma działać z internetem z ery czyli chyba aneks A. Miłym ale nie koniecznym dodatkiem był by również print-serwer. za pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że nie za bardzo wnikam w temat, ale potrzebuje dość szybkiej i konkretnej porady, co do wyboru routera. Sam jakieś poszukiwania zrobię najprawdopodobniej w piątkowy wieczór.

Ok, a więc konkretnie: porządny router z wbudowanym modemem ADSL2/ADSL2+ (obecny LANowy Lucent nie jest w stanie wyciągnąć więcej niż ~400kB/s z 768 , więc używam Sagema na USB* :oops:), o mocy sygnału porównywalnej do Linksysa WRT54GL, którego to posiadam. Mile widziany (o ile oczywiście takie wynalazki istnieją) Gigabit Ethernet i WiFi 802.11n (nadal to się nazywa Draft-N czy coś w ten deseń? ;)), ew. USB do podłączenia dysku, ale to nie konieczność - bez tego również się obejdę. Łącze do podziału to 6Mb, w przyszłości pewnie nawet będzie szybsze (10 lub 20, jak TP da po tych swoich legendarnych, shitowych kablach). Cena nie jest jakoś szczególnie istotna, ale nie byłoby źle, jakby zakup zmieścił się w 350 PLN. Jakieś sugestie?

*On pozwala na osiągnięcie aż 720kB/s.

Trochę lewy ten post i jakiś nieskładny taki. Dawno nie pisałem na PPC :).

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Aragorn.

Edit: Jednak porzucam ideę nabycia routera - pożyczyłem od kumpla bardzo fajny modem D-Linka, który to całkiem nieźle współpracuję z moim Linksysem, dlatego też w najbliższym czasie (za kilka godzin) planuję wejść w posiadanie takiego :D.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto odpowie, dlaczego w Linksysie WRT54GL może być aktywna tylko jedna polityka ograniczeń dostępu do internetu? Bo sytuacja jest taka, że tworzę sobie dwie - jedną blokującą wybrany komputer (obojętne czy via IP czy MAC adress) a drugą, która jest bez ograniczeń, i działa tylko ta pierwsza (obojętnie w jakiej kolejności je ustawię zawsze działa ta z niższym numerem). I nie wiem czy to problem firmware'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...