Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem trochę na ten temat i już prawie wybrałem. tp-link td-w8910g albo td-8901g. I tu jest mój dylemat bo nie wiem za bardzo czym się różnią i czy warto dopłacić te 50zł i mieć droższy czy lepiej zaoszczędzić? Poza tym w8910g jest już słabo dostępny. W ogóle nie mogę znaleźć w Warszawie a najchętniej odebrałbym osobiście. Poza tym zauważyłem, że na allegro 2 rodzaje routerów td-w8901g. Z anteną 3dBi i 5dBi. W sklepach internetowych znalazłem tylko z 3dBi. Czy to błedy w opisie(próba wprowadzenia w błąd zlosc ) czy są 2 wersje tego routera.

Przykłady aukcji z anteną 5dBi:

http://www.allegro.pl/item885464023_tp_lin..._netia_d2d.html

http://www.allegro.pl/item885680113_router..._wifi_5dbi.html

i 3dBi:

http://www.allegro.pl/item885506602_promoc...4xlan_wifi.html

http://www.allegro.pl/item878657506_tp_lin...trada_wifi.html

 

Myślałem żeby kupić ten:

http://www.allegro.pl/item884449894_router...a_warszawa.html

bo mógłbym odebrać osobiście ale nie ma napisane jaka tam jest antena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ovisa WT-2000ARM

Łatwy w obsłudze, szybka konfiguracja, dobry zasięg i szybki link

http://www.wisp.pl/index.php?p357,ovislink...2000arm-annex-a

 

edit

 

nie kupowałbym na alledrogo

polecam jakiś sklep np.

http://www.wisp.pl/index.php?p510,tp-link-td-w8901g

 

co do aukcji i rozbieżności co do anten to prawdą jest to że anteny w zestawie to 3dBi!

Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze byłbym wdzięczny jakbyście mogli wskazać różnice między td-w8910g a td-w8901g. A może dobrym wyborem byłby td-w8101g? Już właściwie zdecydowałem, że jeden z nich ale ciągle się waham, który

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sprawdzonego, szybkiego routerka o dużej przepustowości dla łącza 24/1MBits. Obecnie posiadam Asusa WL-520g z firmwarem DD-WRT v24-sp2 (05/21/09) micro i biedak dusi się niesamowicie. Max. transfer za nim to ok. 8MBits. Pomożecie? Polecicie coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o routerze tracera http://www.crn.pl/news,Megabajt-sieciowka-Tracera,19458 Jest dość niedrogi i z opisu wynika, że jest całkiem niezły. Nie ukrywam, że zależy mi na kupnie czegoś w miarę taniego, wiec wydaje mi się, że ten będzie jak najbardziej odpowiedni.

Chyba wziąłbym TO - firma bardziej kojarzy się z sieciami niż z obudowami :]

 

@ Silazgor - to chyba nowsza wersja, obadaj na stronie TP-Linka, choć tam też zasadniczych różnic nie widzę

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam się nigdy nie znudzi pytać "jaki ruter"? Każdy ruter, który jest obsługiwany przez DD-WRT na 99% będzie dobry.

Wystarczy zajrzeć na skąpca, ceneo czy allegro i wybrać taki, który akurat będzie najtańszy.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices

 

@Neo_x

Nieprawdaż, że zakup samochodu powinien być bardziej przemyślany niż zakup rutera :D ?

Edytowane przez d0nMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam się nigdy nie znudzi pytać "jaki ruter"? Każdy ruter, który jest obsługiwany przez DD-WRT na 99% będzie dobry.

Wystarczy zajrzeć na skąpca, ceneo czy allegro i wybrać taki, który akurat będzie najtańszy.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices

Ale nie każdy che zmieniać soft, dla niektórych to co standardowe, oryginalne będzie lepsze niż po modyfikacjach. Poza tym najtańsze TP-Linki to też fajne sprzęty, do domu wystarczają a nie w grasz na nie nic alternatywnego. Po trzecie jeszcze walory estetyczne - jeden będzie stał w salonie pod plazmą 50" a inny zamknięty na strychu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam się nigdy nie znudzi pytać "jaki ruter"? Każdy ruter, który jest obsługiwany przez DD-WRT na 99% będzie dobry.

Wystarczy zajrzeć na skąpca, ceneo czy allegro i wybrać taki, który akurat będzie najtańszy.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices

Podobnie moge zapytac czy nie nudzi sie Wam pytac "jaki wybrac samochod"? Wystarczy by mial silnik i 4 kola... wystarczy zajrzec na allegro czy otomoto :) A jednak zapytales :)

 

Swoja droga... potrzebuje do domciu router z wifi do 150 zl... cos co nie bedzie sie wywalalo samoistnie... nie bedzie blokowalo czy zamulalo torrentow.. i nie bedzie niszczylo pingow... Moj pc i tak bedzie przez rj45 podlaczony.. ale laptop i telefon juz nie. Zalecane by mial WPA2... nie lubie jak ktos bez mojej wiedzy korzysta z internetu za ktory place ;) PAdlo pare typow...

Linksys WRT120N-EE WiFi Router N xDSL 150Mbit 148,84zl

ASUS RT-G32 Wireless 802.11g Router 102,48zl

D-LINK DIR-600 Router xDSL Wireless N 140,30zl

EDIMAX BR-6424N WiFi-N ROUTER 146,40zl

EDIMAX BR-6324NL 148,88zl

NETGEAR DG834B ADSL Router 158,60zl

ZyXEL NBG-417N wireless router Wi-Fi xDSL IEEE 802.11n 122,74zl

 

a moze cos innego wartego uwagi?

 

EDIT: jeszcze jedno.. nie musi byc piekny... bedzie zamkniety w szafie ;) Podlaczony pod kablowke :)

 

EDIT2:

no i wybralem D-LINK DIR-600... jak za 149 zl wybor mysle w miare trafiony... kupa opcji konfiguracyjnych.. Cos wiecej bede mogl powiedziec jak pochodzi z miesiac i sie nie zawiesi ;) pingi takie jak wczesniej bez routera... zasieg po calym 80metrowym mieszkaniu z plyty w bloku na full... od ponad 3h bez problemu wszystko.

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania do userów tomato :]

 

1. da się samemu napisać skrypt,, ktoś ma gotowca ale pozwalającego na uzaleznienie limitów dla priorytetów od godziny ?:> podstawowo działa ale -> mam w dzień 2 w nocy 4,,

 

2. pc po kablu, rutek, lap atheros - max @ ftp = 2-2,5MB/s, wep2

 

ustawienia wifi: post-359-1264609881_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można. Jeśli tomato ma crona (a powinien mieć) to wystarczyłoby skonfigurować router pod kątem 2Mb i zapisać config a następnie przekonfogurować na 4Mb i znowu zapisać config. Następnie oba pliki z configami umieścić w takim miejscu w pamięci routera aby po reboocie nie ulegały kasowaniu i ustawić w cronie regułki, które nadpisują określony config o określonej godzinie i rebootują rooter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonego routera do Neostrady, Annex A do 200 zł max. Wymagania - Qos, WPA 2, najlepiej, żeby nie rozłączał wifi i zasięg był w całym domu (mam laptopa i 2 stacjonarki). Miałem wcześniej Linksys WAG54G2-EE ADSL2+ kupiony w RTV Euro AGD, rozłączał wifi, niedopracowany soft, cuda, wianki, nie polecam! Poszedł na gwarancję, teraz mogę wziąc albo ten sam, albo inny produkt z tego sklepu, biorę inny produkt.

 

Biorę pod uwagę:

- Tp-link w8910g - 99 zł w RTV Euro AGD

- EDIMAX AR-7084gA ADSL2 + kolega ma i sobie chwali

 

A może coś innego? Znajdę do 200 zł coś co pracuje w standardzie N i nie rozłącza?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , w temacie ruterów jestem kompletnie zielony.

Potrzebuję router bez wi-fi z możliwościa kopiowania MAC address-u , dobrego a nawet bardzo dobrego.

Internet z kablówki od marca będę miał 12mb a więc ruter musi to obsłużyć.

Możecie podać jakiś propozycje , z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 150pln powinieneś dostać RouterBoard 750. Tylko zapewne nie przeskoczysz kwestii obsługi jako początkujący - jest trudna i trzeba posiadać pewną wiedzę o sieciach. Może spróbuj zatrudnić kogoś kto się zna na mikrotikach. Jako, że topografia sieci zapewne bardzo prosta , to nie powinien wziąć więcej niż 50pln.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routerboard to tak prozaicznego łącza jak 12Mb i to bez wifi ? To jak strzelać z armaty do wróbla. Lepiej ovislink wl-1600gl i tomato. Koszt 105zł max a wifi to sobie wyłączysz. I w dodatku osługa tomato jest banalnie prosta w stosunku do mikrotika (dla początkujących oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie będzie stabilnie ani wydajnie. Ja miałem w domu nieustanne bunty w związku z niedziałaniem/zawieszaniem SKYPE'a i ipfon (łącze nieobciążone). Próbowałem Linksysa RT31p2 (chip atherosa broadcoma, ten sam co w WRT54 GL), Ovislinka 5460v2 (na realteku 8186) i nie dawały rady utrzymać stabilnie 10Mb.

Po przejściu na RB750 jak ręką odjął, można sobie gadać przez sieć i ssać torrenty i wszystko pięknie działa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie będzie stabilnie ani wydajnie. Ja miałem w domu nieustanne bunty w związku z niedziałaniem/zawieszaniem SKYPE'a i ipfon (łącze nieobciążone). Próbowałem Linksysa RT31p2 (chip atherosa, ten sam co w WRT54 GL), Ovislinka 5460v2 (na realteku 8186) i nie dawały rady utrzymać stabilnie 10Mb.

Po przejściu na RB750 jak ręką odjął, można sobie gadać przez sieć i ssać torrenty i wszystko pięknie działa.

Witam , już po temacie.

Kupiłem Linksys Router Cable/DSL WRT120N wszystko działa poprawnie , przynajmniej narazie ;-)

Wszystko udało się ustawić , wifi jednak się przydało.

Czekam do marca wtedy zwiększą mi prędkość do 12mb i zobaczymy co i jak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie będzie stabilnie ani wydajnie. Ja miałem w domu nieustanne bunty w związku z niedziałaniem/zawieszaniem SKYPE'a i ipfon (łącze nieobciążone). Próbowałem Linksysa RT31p2 (chip atherosa, ten sam co w WRT54 GL), Ovislinka 5460v2 (na realteku 8186) i nie dawały rady utrzymać stabilnie 10Mb.

Po przejściu na RB750 jak ręką odjął, można sobie gadać przez sieć i ssać torrenty i wszystko pięknie działa.

Widzę, że nie masz bladego pojęcia o linksysach i wogóle o alternatywnych softach. Po pierwsze w tomato wszystko działa stabilnie, QoS jest tak dobry, że można skonfigurować dowolną klase ruchu. A po drugie WRT54GL jest na atherosie ? A to ciekawe bo jest na Broadcomie.

 

Urządzenia typu routerboard służą wtedy, gdy trzeba połączyć stabilnie klienta z bazą i ma to działać w każdych warunkach. Natomiast do zastosowań domowych z dynamicznym podziałem łącza (dynamicznym nie statycznym), dobrym QoS'em (chyba najlepszym jaki sobie można wymarzyć) oraz stabilną pracą. To wkońcu linuks, musi działać, i działa, zresztą routerboard też jest na linuksie.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz, czy ty masz pojęcie o Mikrotikach?

Jeśli ktoś nie potrzebuje WIFI, to routerboard 750 nie będzie taki drogi.

Fakt - WRT54GL jest na broadcomie.

A linuksy często po prostu nie działają:P

 

Powiem tak: u mnie urządzenia klasy SOHO się nie sprawdziły, próbowałem również alternatywnego firmware (DD-WRT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pojęcie o płatnych mikrotikach, niestety ale Ty nie masz pojęcia o ogromnym ruchu jakm jest opensourcowe, darmowe oprogramowanie specjalnie tworzone na te platformy. Openwrt, tomato, dd-wrt, jeśli nie używałeś jakiegokolwiek z nich, i jeszcze twierdzisz, że jest to niestabilne to przykro mi ale nie mamy o czym rozmawiać.

 

Sam razem z MariuszemM z forum openlinksys.info przygotowywaliśmy pełen support pod ovislinka wl-1600GL, wprowadziliśmy prawidłowe rozpoznawanie vlanów, poprawiliśmy błędy związane z użyciem jffs2, poprawiliśmy wyrkuywanie mac adresu, oraz inne istotne rzeczy. Wszystko poparte testami wielodniowymi z maksymalnym obciążeniem. Nikt z testerów a teraz użytkowników tego urządzenia nie narzeka na brak stabilności. Koniec, więcej się w temacie nie wypowiadam, zresztą @partyboy w pierwszym posćie napisał jak skonfigurować tomato i jak je wykorzystać (QoS, podział łącza itd itp), widać pisał to z pewnych powodów prawda ? Bo to DZIAŁA i działa wspaniale.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dd-wrt na dir-300 i nie był problem z uptime 1mc przy czym bywało ponad 1k połączeń. Teraz mam właśnie tego ovislink'a i tomato 1.27 by MariuszNM i niestety ogólnie jakoś dd-wrt lepiej wypadało. Na tym tomato po dniu pracy potrafiło wifi padać itp.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo mi wifi nie padło ani razu. Zrobiłeś czyśczenie nvram ? Jesteś jedynym uzytkownikiem z takim problemem, prawdopodobnie masz walniętą sztukę od nowości, albo coś źle konfigurujesz, przyczyn może być setki.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebna pomoc w wyborze routera. Jestem zielony w tym temacie. Mam net24 (Netia), doszedł ostatnio Xbox i laptop, i każdy chce mieć dostęp do internetu. Doradźcie coś do 200 zł.

 

edit:

Gwoli ścisłości, netia na linii netii. Bo widzę że jakieś annexy są.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zakupiłem router netgear WGR614L , na opakowaniu było że mogę wgrać alternatywne oprogramowanie do niego , ale nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji jak to zrobić , czy ktoś widział gdzieś takową ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje router do połączenia 3 komputerów z netem. Internet dostarczany po sieci lokalnej.

Wymagania:

- stabilna praca

- WiFi w standardzie N

- WAN i LAN najlepiej gigabitowy

- niezamulanie się przy dużej ilości połączeń

- dobry zasięg bezprzewodowy (po drodze stoją 2 ściany 15 cm i jedna 10 cm beton zbrojony)

- klonowanie adresu MAC

- dobre zabezpieczenie sieci

- przyjazna dla użytkownika konfiguracja

- łącze nie będzie jakoś bardzo zaawansowanie dzielone (bez limitów na poszczególne komputery itp)

 

Zastanawiam się nad:

Linksys WRT320N-EE Wireless router N 4xGiga Lan

Linksys WRT160N-EE Wireless N Router 802.11n xDSL

TP-Link TL-WR1043ND

 

Warto dopłacić do

LINKSYS WRT610N-EU Wireless 802.11n Router

ze względu na dodatkowe pasmo 5GHz (na 2,4GHz u mnie w bloku robi się już ciasno)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwa lata temu znajomy polecił mi właśnie Tp-Link Td-W8910g i muszę powiedzieć, że łącze 16Mb ADSL Netii (w praktyce 20Mb) jest dzielone bezprzewodowo na lapka i po kablu do desktopa. Konfiguracja jest banalnie prosta, jedynie z czym może być problem dla początkującego to ustawienie QOS. Co do samej pracy- router przez cały okres tych prawie 24 miesięcy zliczył chyba tylko jeden restart, poza tym jak na chińszczyznę sprzęt "Kozak". Sprawa zasięgu WiFi- bałem się, że standardowa antena nie będzie dawała rady, jednak zasięg jej jest przeogromny. Mój router stoi w środku mieszkania, między 2 ścianami do każdego pokoju z max zasięgiem. Jednak jeszcze zaskoczę Was, w sąsiednim wieżowcu oddalonym o 50m u znajomego mój sygnał jest na poziomie 4 kresek. Ten sprzęcik dość staniał i obecnie można go kupić za 100zł na portalu Allegro.pl. Polecam jeżeli wahacie się z wyborem taniego routera z modemem pod ADSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś router wifi zamiast ZTE ZXV10 W300 proponowanego przez Neostradę do 99 zł? Małe mieszkanie, 2 lapki bezprzewodowo, bardzo mile widziane QoS, dla osób dosyć zielonych, więc prosta konfiguracja, chociaż na siłę pierwszy raz będę to robić ja.. pewnie... Sam jestem w ogóle zielony w kwestii wyboru routerów. Co Panowie polecacie? Z góry Wielkie Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musze kupic router do podzialu neostrady. Najlepiej cos taniego, bo tez specjalnie duzych wymagan nie ma. Myslalem nad tym bo duzo osob kupuje: TP-LINK TD-W8901G ROUTER WIFI NEOSTRADA dostawa24h (943736538) - Aukcje internetowe Allegro .

 

Tylko mam pytanie. Czy jest mozliwosc, zeby w routerze ustawic cos takiego, ze jesli jedna osoba zacznie sciagac cos, czy przegladac net, to zeby nie zgarniala calego lacza, tylko zostawiala, np. 40% wolnego aby druga osoba mogla komfortowo grac bez lagow itd.

Niestety nie mam pojecia czy takie cos istnieje albo jak moze sie nazywac, dlatego zwracam sie do was.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...