Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Musze kupic router do podzialu neostrady. Najlepiej cos taniego, bo tez specjalnie duzych wymagan nie ma. Myslalem nad tym bo duzo osob kupuje: TP-LINK TD-W8901G ROUTER WIFI NEOSTRADA dostawa24h (943736538) - Aukcje internetowe Allegro .

 

Tylko mam pytanie. Czy jest mozliwosc, zeby w routerze ustawic cos takiego, ze jesli jedna osoba zacznie sciagac cos, czy przegladac net, to zeby nie zgarniala calego lacza, tylko zostawiala, np. 40% wolnego aby druga osoba mogla komfortowo grac bez lagow itd.

Niestety nie mam pojecia czy takie cos istnieje albo jak moze sie nazywac, dlatego zwracam sie do was.

 

Pozdrawiam.

 

Ovislink WL-1600GL

Tego kup.

Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania które w tym poście zadałeś znajdziesz w pierwszym poście w tym temacie... Eh, lenistwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bić - jestem zielony w temacie...

 

Witam,

 

poszukuje modemu(routera?), który:

-nadaje się do netii

-wchodzi do niego kabelek telefoniczny, z którego idzie internet ;)

-pełni rolę urządzenia rozdzielającego internet (swith?) na kabelki internetowe (ethernet?)

-miło by było gdyby miał Wi-fi

-Cena do ~100zł

 

Z góry dziękuje za pomoc :).

Edytowane przez Bushido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne przekopie sie przez 22 strony tematu nie wiedzac nawet dokladnie czego szukam, a wystarczy zapewne jednozdaniowa odpowiedz.

W kazdym razie dzieki za podpowiedz.

 

Jakie 22 strony? wystarczyło zobaczyć maksymalnie dwie ostatnie wypowiedzi, a nawet ostatnie jedno zdanie jak prosiłeś. Do tego ovis'a będzie Ci potrzebny dodatkowo modem adsl, koszt ok. 50zł, ale i tak najwyżej to będzie można komfortowo na kurniku grać, jeśli ktoś zacznie coś pobierać.

 

Nie bić - jestem zielony w temacie...

 

Witam,

 

poszukuje modemu(routera?), który:

-nadaje się do netii

-wchodzi do niego kabelek telefoniczny, z którego idzie internet ;)

-pełni rolę urządzenia rozdzielającego internet (swith?) na kabelki internetowe (ethernet?)

-miło by było gdyby miał Wi-fi

-Cena do ~100zł

 

Z góry dziękuje za pomoc :).

 

Jeżeli netia z annex'em A, to wcześniej wspomniany TD-W8901G.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzi o urządząko pod, które będę mogł podpiąć kabel telefonu badź od kablówki a i najlepiej wyłapywać łącza radiowe i mieć internet w całym domu (kablówka) lub na działce (tp/radiowe) (z wbudowanymi modemami - wszystko w jednym). Co polecacie ? Słyszałęm dużo dobrego o linksys'u. Cena - dobrze by było zamknąć się w 300zł. Na co zwracać uwagę przy wyborze tego sprzętu (QoS wymagane i to całe tomato bardzo mile widziane czyli wgrywanie nowego softu/aktualizowanie)? Ogólnie będę do tego podłączał (wifi, ale fajnie jak by była możliwość podłączania również przez kabel np. na jakimś lan-party i rozdzielić internet) z 4-5 komputerów w mieszkaniu, chodzi o rodzielenie netu, niechciałbym aby brakowało zasięgu, sygnał musi być mocny oraz stabilny, bez laga - gry, p2p. Ustaw/skonfiguruj i zapomnij o istnieniu. Bezproblemowe działanie pod XP i win7.

 

Jeżeli da rade (powinna być możliwość podłączenia do niego w razie czego silniejszej anteny) to z jakąś antenką wzmacniającą sygnał musiałby by pokonać 100m do mieszkania sąsiada aby udostępnić mu dostęp do sieci (bez większych przeszkód na drodze, obydwa domy 200m - jednorodzinne). Nie wiem tylko czy takie coś da się uzyskać, bow tym temacie jestem zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znajdziesz taki kombajn, żeby miał wszystko, wiem, że do pewnych Linksysów dają przejściówki RJ-45 na RJ-11, Thomson 716WL z kolei oferuje router z wbudowanym modemem ADSL, ale posiada także RJ-45 dzięki czemu można się num wpiąć w sieć szkieletową/DSL, posiada WiFi, ale nie wiem czy tryb AP-Client też oraz nie wiem czy ma wymienną antenę. Niemniej jednak jako urządzenie szerszego zastosowania warty uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o taki kombajn mi chodzi. Aby było można podłączyć wszystko za pomocą kabli i bezprzewodowo bez dodatkowych modemów, rónież urządzenia między sobą - switch. Także urządząko ma odbierać internet sam w sobie, obojętnie jaki komputer włącze mam neta, a nie żeby jednen chodził non-stop jako serwer. Jak znacie takie urządząko to dajcie znać. Teraz zauważyłem bardzo ciekawą włąciwość podłączenia "telefonu" VOIP, oczywiście powinien to posiadać.

 

Ten tomson wygląda ok, ale brakuje mu wejścia WAN. Jak np. inny komp jest połączony do netu i lanem do tego thomsona, to on już tego neta dalej nie przekaże (router).

Edytowane przez kerios83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję routera do dialogu (annex b?)musi mieć wi-fi, cena 100-150zł

 

aż muszę zacytować samego siebie ;)

SpeedTouch 585 modem router Wi-Fi Annex B , ISDN (953275150) - Aukcje internetowe Allegro

czy

Linksys WAG54GS Annex B, Router WiFi, Dialog,NET24 (961953627) - Aukcje internetowe Allegro

 

warto dopłacać do tego 2giego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra po całodniowym poszukiwaniu kombajnu, nie moge niczego znaleźć. Zdecydowałem się więc zakupić 2. Jeden ADSL (neo, netia, itp.), drugi do kablówki (tesat, chelo, ster itp.). Obydwa dobrej jakości ze wszystkim co opisywałem..

 

"Cena - dobrze by było zamknąć się w 300zł. QoS wymagane i to całe tomato bardzo mile widziane, czyli wgrywanie nowego softu/aktualizowanie. Ogólnie będę do tego podłączał (wifi, ale fajnie jak by była możliwość podłączania również przez kabel np. na jakimś lan-party i rozdzielić internet) z 4-5 komputerów w mieszkaniu, chodzi o rodzielenie netu, niechciałbym aby brakowało zasięgu, sygnał musi być mocny oraz stabilny, bez laga - gry, p2p. Ustaw/skonfiguruj i zapomnij o istnieniu. Bezproblemowe działanie pod XP i win7.

 

Ogólnie aby było można podłączyć wszystko za pomocą kabli i bezprzewodowo bez dodatkowych modemów, również urządzenia między sobą - switch. Także urządząko ma odbierać internet sam w sobie, obojętnie jaki komputer włącze mam neta, a nie żeby jednen chodził non-stop jako serwer. Jak znacie takie urządząko to dajcie znać. Teraz zauważyłem bardzo ciekawą włąciwość podłączenia "telefonu" VOIP, oczywiście powinien to posiadać.

 

Jeżeli da rade (powinna być możliwość podłączenia do niego w razie czego silniejszej anteny) to z jakąś antenką wzmacniającą sygnał musiałby by pokonać 100m do mieszkania sąsiada aby udostępnić mu dostęp do sieci (bez większych przeszkód na drodze, obydwa domy 200m - jednorodzinne)."

 

Wiem, wymagania duże ale chce raz a dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym w najblizszym czasie zakupic jakis router co by wyrzucic stary modem sagem fast800 ,ktory do neostrady dodawali.Mam aktualnie netie na laczach tp.

 

Np. TP-LINK TD-W8901G ROUTER WIFI NEOSTRADA dostawa24h (943736538) - Aukcje internetowe Allegro wyzej wymieniany modem mi wystarczy czy idzie cos kupic tanszego/ciut drozszego w podobnej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie routera z wbudowanym modemem ADSL do bezprzewodowego rozprowadzenia po domu internetu.

Moje wymagania:

1. Stabilna praca, żebym nie musiał go restartować co 5 minut.

2. Bezpieczny, niemożliwe lub jak najbardziej utrudnione nielegalne korzystanie z mojej sieci.

3. Sygnał ma być rozprowadzony na jednej kondygnacji na odl. 15 m. Po drodze jest ściana grubości ok. 20 cm z pełnej cegły i dwie ściany gr. ok. 40 cm, z tego samego materiału. Wszystkie te ściany posiadają otwory drzwiowe.

4. Wbudowane ze 4 porty RJ-45.

5. Wbudowany modem ma pracować z usługą Multimo na łączu TP.

6. Cena do 200 zł, jeśli będzie warto może być do 300 zł.

 

Nie jestem obeznany z tematem, więc proszę o poradę.

 

Wstępnie wybrałem TP-Link TD-W8910G i Ovislink AirLive WT-2000ARM (Annex A). Czy, któryś z nich spełni moje oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

również potrzebuje zakupić router ADSL pod neostrade 2Mb :

mam do podlączenia:

- PC1 (windows XP)

- PC2 (linux)

- system monitoringu

- terminal płatniczy

 

ma umożliwiać przesył danych pomiedzy tymi dwoma PC oraz uruchomienie tychże PC zdalnie

nie potrzebuje WiFi

 

TD-W8901G podoła ?

 

ps. i żeby z p2p nie bylo problemow ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Orientowalem sie juz wstepnie, nawet bardziej ale nie moge nic ciekawego znalesc albo jak juz znajde to niewiem czy to dobre warte uwagi i sie nie zepsuje po krotkim czasie. Mianowicie potrzebuje router z wejsciem RJ-11 (neostrada), portem USB i musi dzialac w standardzie 802.11n. Cena do 300 pln.

 

Fajnie jakby dalo sie wgrac do niego DD-WRT lub Tomato, ale niekoniecznie. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poszukuje sprawdzonego modemu/routera pod DSL2000 + switch 10 - 16 portowy. Ma to służyć do rozdzielenia DSLa na 6 komputerów + drukarki sieciowe + QNAP. Na dzień dzisiejszy posiadam modem Siemens SpeedStream 4101 i HUB 3Com 3c16670.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno przeprowadziłem się i teraz mam internet z UPC - więc router który służył dzielnie w łączu Netii sprzedałem koledze. Tutaj też chcę mieć WiFi, żebym mógł korzystać z netu w telefonie czy laptopie. Jednak głównym kompem jest stacjonarny więc nie muszę mieć jakiegoś szybkiego routera z klasą n. I nie miał bym tu żadnych problemów z wyborem, gdyby nie fakt, że tu kabel wkręcony jest w modem i z modemu idzie już standardowo do kompa. Czy są routery, które mają możliwość podpięcia kabla z kablówki bezpośrednio, żebym nie musiał mieś dwóch urządzeń z zasilaczami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno przeprowadziłem się i teraz mam internet z UPC - więc router który służył dzielnie w łączu Netii sprzedałem koledze. Tutaj też chcę mieć WiFi, żebym mógł korzystać z netu w telefonie czy laptopie. Jednak głównym kompem jest stacjonarny więc nie muszę mieć jakiegoś szybkiego routera z klasą n. I nie miał bym tu żadnych problemów z wyborem, gdyby nie fakt, że tu kabel wkręcony jest w modem i z modemu idzie już standardowo do kompa. Czy są routery, które mają możliwość podpięcia kabla z kablówki bezpośrednio, żebym nie musiał mieś dwóch urządzeń z zasilaczami ??

 

W UPC musisz miec modem kablowy. Nie spotkalem jeszcze routera ktory by go zastepowal.

Jak duzo korzystasz z p2p to polecam Linksys WRT54GL z Tomato. Bardzo dobrze sie sprawuje i ma QoS.

A jak nie to TP-Link 841 czy 941 tez sprawuje sie swietnie.

Edytowane przez Marynarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UPC musisz miec modem kablowy. Nie spotkalem jeszcze routera ktory by go zastepowal.

Jak duzo korzystasz z p2p to polecam Linksys WRT54GL z Tomato. Bardzo dobrze sie sprawuje i ma QoS.

A jak nie to TP-Link 841 czy 941 tez sprawuje sie swietnie.

 

Znalazłem taki jeden router z WiFi - Thompson TWG850-4U - który posiada w sobie modem kablowy i jest on dostarczany w UPC - niestety za dodatkową opłatą 15zł miesięcznie, więc drogo to wychodzi. Najgorsze jest to, że na rynku wtórnym jest ciężko go dostać - z tego co zdążyłem się zorientować. Ciekaw jestem czy to jedyny taki model, czy istnieje coś jeszcze w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje modem zrouterem do Netii 16mb na linii Netii (PPPoE). Musi mieć WiFi-N oraz możliwie nie świrować przy dużej ilości połączeń. Musi mieć też dobry zasięg, aby pokrył trzy piętra w domku jednorodzinnym. Widziałem jakieś wynalazki Belkin, Netgear jednak bez modemu. Pułap cenowy do 300zł.

 

Prosiłbym o dwa typy, bez oraz z USB (aby można podłączyć dysk twardy i udostępnić go w sieci).

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba. Studiowałem nie raz już ten temat. Chciałbym się tylko upewnić czy dobrze wszystko zrozumiałem ;] 

 

Mam EręStacj. na tepsie. Do tej pory pracuje dzielnie z Linksysem Wag200. Super poza tym że ustawienia QoS nic nie dają i po załączeniu torrenta wszystko muli. Do tego mam w sieci dwa notebooki korzystające przez Wi-Fi.

 

Co potrzebuję i czy da się zrobić tak jak myślę.

 

Chciałbym aby mój PC miał najwyższy piorytet. Tj. 100% transferu gdy nikt nie korzysta i powiedzmy 70% gdy ktoś jest w sieci. Czy da się przypisać tego typu reguły w Tomato? Bo z tego co napisaliście to z P2P nie ma problemów, piorytet dla 80 i 53 i jest ok tak? No ale pozostaje mi sprawa tych 2 kompów które się czasem wbiją pocztę sprawdzić lub coś na YT obejrzeć. A linksys dzieli obecnie 50/50 lub gorzej, loteria w zasadzie. Podczas pracy drugiego kompa pingi skaczą mi z 40ms do 380ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym linksysie tomato nie odpalisz. Pozostaję Ci mocno ograniczyć download jak i upload bezpośrednio na komputerach jeżeli chcesz mieć w miarę niskie pingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie sprecyzowałem :D "co potrzebuje" miało w rozwinięciu znaczyć na co wymienić tego Linksysa najlepiej. Ovislink? Tomato na każdym routerze ma takie same opcje? Bo coś mi się obiło o wersji Lite, nie tylko wiem czy Tomato czy DD-WRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo to jest myśl! A miałem kupować modem i fakt..po cholerę jak jest Wag :)

 

A co z tymi moimi wątpliwościami, da radę ustawić takie reguły dla połączeń jak mi się umyśliły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...