Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Do Netgear'a masz alternatywny soft który poprawia "kulturę" pracy - to jego główna zaleta...

D-Link ma trzy wymienialne anteny - więc do neta w domu i w ogrodzie jak najbardziej...

TP-Link ma mocne anteny na starcie (5dBi - dwa pozostałe 2-3dBi)...

 

Generalnie; każdy z nich się sprawdzi z taką prędkością - a nawet dużo większą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Netgear'a masz alternatywny soft który poprawia "kulturę" pracy - to jego główna zaleta...

D-Link ma trzy wymienialne anteny - więc do neta w domu i w ogrodzie jak najbardziej...

TP-Link ma mocne anteny na starcie (5dBi - dwa pozostałe 2-3dBi)...

 

Generalnie; każdy z nich się sprawdzi z taką prędkością - a nawet dużo większą...

 

Ok zdecydowany jestem na tego tp-linka, a jeszcze ktora karte sieciowa na usb zakupic:

TP-Link TL-WN722N karta WiFi USB +ant 4dBi 150Mbps (1175096794) - Aukcje internetowe Allegro

Karta sieciowa 300Mbps WIFI TP-Link TL-WN821N USB (1182567643) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TL-WN722N ma lepszą antenę, ale prędkość "tylko" 150Mbps - jak nie zamierzasz przesyłać po wifi obrazu w HD ;) to ta będzie wystarczająca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.

No dobra raz jeszcze licze na waszą pomoc.

Tak więc mam Neo aktualnie na LB, w trzykondygnacyjnym budynku na III piętrze bez mozliwości przeniesienia.

Mam też:

#NAJMOCNIEJSZA MAGNETYCZNA 14dBi 60cm 5M przewodu (1179308781) - Aukcje internetowe Allegro

Oraz router:

TL-WR340G, - (czy on wogóle będzie działał z Neo???)

 

Zależy mi aby uzyskac sygnał na parterze w domu I i zasięg w domu II oddalonym o 70-80m.

Kombinowałem aby zrobic to tak:

Wywalic LB i kupić router z wbudowanym modemem, do niego wmontować antene 14dbi i tak ją ustawić by dawała zasięg na II dom.

I o ile ten router TP-Linka da się skonfigurować aaby pracował z neo to wyprowadzic go kablem sieciowym z LB na I lub II piętro w domu.

 

Czy to ma jakis sens, czy spalic to całe ustrojstwo i kupic antenke panelową i AP-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.

No dobra raz jeszcze licze na waszą pomoc.

Tak więc mam Neo aktualnie na LB, w trzykondygnacyjnym budynku na III piętrze bez mozliwości przeniesienia.

Mam też:

#NAJMOCNIEJSZA MAGNETYCZNA 14dBi 60cm 5M przewodu (1179308781) - Aukcje internetowe Allegro

Oraz router:

TL-WR340G, - (czy on wogóle będzie działał z Neo???)

 

Zależy mi aby uzyskac sygnał na parterze w domu I i zasięg w domu II oddalonym o 70-80m.

Kombinowałem aby zrobic to tak:

Wywalic LB i kupić router z wbudowanym modemem, do niego wmontować antene 14dbi i tak ją ustawić by dawała zasięg na II dom.

I o ile ten router TP-Linka da się skonfigurować aaby pracował z neo to wyprowadzic go kablem sieciowym z LB na I lub II piętro w domu.

 

Czy to ma jakis sens, czy spalic to całe ustrojstwo i kupic antenke panelową i AP-ka.

 

Eh, skoro nie możesz go przenieść... ;)

 

D-Link DSL-2740B (wersja z 3 antenami)... środkową antenę wymieniasz na tą 14'ke... Nie wiem jak z jakością tej anteny - więc albo masz wtedy zasięg w drugim domu (musisz pokombinować z jej umiejscowieniem), albo dokupujesz na zewnątrz panel Interline 8dBi... prościej już chyba się nie da (prócz tego co napisałem w poście wcześniejszym)... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli miał bym go jednak przenieść na środkowe piętro? Co to zmieni?

 

Jak przeniesiesz LB to sprawdź jaki masz zasięg w domu - jeśli:

 

1) masz wystarczający zasięg - kupujesz samego AP'ka i łączysz go z tą anteną która masz (tylko te 5mb kabla to dużo - skróć go do 1-1.5m max) - jeśli to nic nie da, to kupujesz panelówkę z krótkim kablem i za okno z nią ;) :D

2) nie masz wystarczającego zasięgu w domu - kupujesz router z dwiema antenami (wymiennymi) i reszta jak wyżej (czyli najpierw sprawdzasz tą antenę co masz)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilne pytanie - jaki kupić ruter z modemem ADSL do multimo?

Do tej pory działał sprawnie USRobotics 9007 (czy jakoś tak), niestety spalił się w czasie burzy.

Bezpośrednio do rutera (na którym jest włączone dhcp) kablem podpięty jest pecet oraz stojący w innym pokoju WRT54G (w trybie accespoint, bez dhcp). Drugi WRT54G działa jako klient u sąsiada.

 

Cała sieć oprócz modemu jest sprawna i potrzebuję tylko coś z minimum dwoma wyjściami RJ45. Dodatkowe wymagania:

1. stabilny jak skała - nie będę jeździł do domu tylko po to żeby resetować ruter albo przywrócić ustawienia których on nie umie trzymać. Więc za wszelkie dlinki z góry dziękuję..

2. tani - nie wymagam od niego wiele, więc w 100zł chciałbym się zmieścić (chyba że dopłata nie byłaby duża, ale na pewno nie >50zł)

3. blokowanie MAC i inne bajery mam w WRT54G, więc tutaj nie będą konieczne, ale:

a) QoS mile widziany, ale nie wiem czy mi się będzie to chciało znowu konfigurować

b) przekierowanie portów umożliwiające dostanie się z zewnątrz do peceta lub xboxa to też ciekawy dodatek

 

Doradzicie coś?

Z tego co widzę dość popularne i tanie są TPlinki z 4xRJ45 i wifi. Z tym że nie do końca chce mi się wierzyć w ich stabilność, a druga sprawa jak wyglądają możliwości zwykłych kablowych tplinków (np TD-8840T) w porównaniu z ich droższymi braćmi z wifi (np TD-W8901G)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram 6311-07A (sam takiego używam i sobie chwalę)... Jedyny minus to skopany Qos - niby działa, ale konfiguracja jest tak masakryczna... Podpięte mam dwa kompy, serwer z danymi i AP...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jakoś nie mogę znaleźć o nim opinii w necie.. a Pentagram to chyba nie jest firma ciesząca się super opinią w kwestii sprzętów sieciowych? Bo sam ruter podstawowe wymagania spełnia - nie wiem tylko jak jest z jego stabilną pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony i prosze wprost zebyscie zrobili czarna robote za mnie :wink:

mianowicie zmieniam neo na internet z spółdzielni

sąsiadka ma router tl-wr340g ale mnie interesuje cos znacznie lepszego np z wymienna antenka i jakies technologie dla wifi

tak jak napisalem wczesniej router bedzie wykorzystywane jako wifi w glownej mierze

cena 100-150 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi czy nie robi.. mniejsza o to.. ważne czy sprzęt przez nich brandowany jest godny polecenia ;)

 

Ja go polecam... Nie mialem z nim żadnych problemów, a z masą sprzętu mam do czyniena... :D

 

 

jestem zielony i prosze wprost zebyscie zrobili czarna robote za mnie :wink:

mianowicie zmieniam neo na internet z spółdzielni

sąsiadka ma router tl-wr340g ale mnie interesuje cos znacznie lepszego np z wymienna antenka i jakies technologie dla wifi

tak jak napisalem wczesniej router bedzie wykorzystywane jako wifi w glownej mierze

cena 100-150 zl

 

Jak masz odbiorniki w N'ce; to TP-LINK TL-WR841N, a jak w G; to OvisLink WL-1600GL i zmiana softu, albo TP-Link TL-WR543G i zmiana softu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odbiorniki w N'ce; to TP-LINK TL-WR841N, a jak w G; to OvisLink WL-1600GL i zmiana softu, albo TP-Link TL-WR543G i zmiana softu...

 

a tak troche po polsku bo mi duzo nie powiedziales tym

m.in czym sie wyrozniaja routery albo co im brak

a jaka jest roznica miedzy N a G albo ND?

internet bede mial z spoldzielni mieszkaniowej i oni maja cos innego bo w neo jest 1x ADSL Aneks A (RJ11) a router ktory posiadam obecnie to Tp-Link TD-W8901G ( ktory ponoc musze zmienic)

korzystam glownie z lapa i brat rowniez ma lapa

komp stary ma g ale nie zwracajmy uwagi

rozmyslam miedzy kilkoma modelami

TP-Link router DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR543G

TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR841N czy TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR841ND

TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR941ND

prosze o jakas rade ;p

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok - to będzie po polsku... ;)

 

Oba mają wymienne anteny - TP-Link ma mocniejszą na starcie (3dBi) w stosunku do Ovisa (2dBi)...

Oba mają działający Qos - czyli ustawienie priorytetów dla poszczególnych typów aplikacji...

TP-Link jest na chipsecie Atheros a Ovis na Broadcommie...

 

Do obu można wgrać alternatywny software (Ovis'a trudniej uśmiercić przy jego zmianie), który przede wszystkim dodaje menadżera pasma - czyli dzielisz "prędkość" na konkretnych userów wedle uznania...

 

UPDATE (akurat jak pisałem, to Ty też zrobiłeś update swojej wypowiedzi)...

 

Typowe G ma prędkość 54Mbps a N albo 150Mbps albo 300Mbps...

Tp-Link TD-W8901G który miałeś/masz jest przeznaczony pod ADSL (czyli prościej; linie telefoniczne) a potrzebujesz czegoś DSL'owego (czyli z wejściem RJ45)...

TL-WR841N a TL-WR841ND różnią się jedynie możliwością odkręcenia anteny - w ND można ją wymienić, a N ma ją na stałe... (w obu są po dwie, o mocy 5dBi)

TL-WR941ND ma trzy wymienne anteny o mocy 3dBi... i jeśli faktycznie chcesz coś w pełnej N (czyli 300Mbps), to byłaby to najlepsza opcja (z tych które wymieniłeś)...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link jest na chipsecie Atheros a Ovis na Broadcommie...

to ktore lepsze? i jak sie robi to upgrade do tych chipow?

 

TL-WR841N a TL-WR841ND różnią się jedynie możliwością odkręcenia anteny - w ND można ją wymienić, a N ma ją na stałe... (w obu są po dwie, o mocy 5dBi)

dziwnie bo na stronie komputronika wynika cos innego

pisze N a antenki sa wymienne?

http://www.komputronik.pl/index.php/product/95895/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_300Mb-s_TL_WR841N.html

 

 

i takie jeszcze pytanie to pelne N cos mi da wiecej niz zwykle G jesli bede mial 2 mb internet?

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktore lepsze? i jak sie robi to upgrade do tych chipow?

przykładowa zmiana softu w Ovis'ie -> eko.one.pl - OpenWrt - WL-1600GL

 

Dobrze że producent podaje poprawne informacje... ;) http://www.tp-link.com/english/soft/200865140710.pdf - strona 8, tekst na zaznaczony niebiesko...

 

i takie jeszcze pytanie to pelne N cos mi da wiecej niz zwykle G jesli bede mial 2 mb internet?

Zapewne masz mieszkanie, więc w zupełności wystarczy Ci router w standardzie G... Pełne N przydało by się, jakbyś miał więcej niż 20-25Mbps... Jeśli faktycznie masz zamiar bawić się w alternatywny soft, to weź Ovis'a - masz lepsze "wsparcie" (strony, skrypty, itp...) innych użytkowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie masz zamiar bawić się w alternatywny soft, to weź Ovis'a - masz lepsze "wsparcie" (strony, skrypty, itp...) innych użytkowników...

 

no wlasnie nie chce sie bawic wiec co myslisz o kompromisie N z G http://www.komputronik.pl/index.php/product/81718/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_150Mb-s_TL_WR741ND.html

jest drozszy tylko o 5 zl od http://www.komputronik.pl/index.php/product/36570/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_54Mb-s_TL_WR543G.html

i posiada ND dzielenie IP itp

oplaca sie takie cos? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg ma trochę większy niż 543... Antena ta sama - czyli 3dBi (odkręcana)...

Ten podział pasma to w zasadzie Qos - ustawiasz prędkość dla konkretnych usług (podajesz porty na jakich ona działa i IP'ka bądź IP'ki)... Chociaż gdyby spróbować ustawić pełny zakres portów dla konkretnego IP ;) muszę spróbować :D

 

No i przydało by się wymienić też odbiornik w starym kompie, żebyś to N'lite wykorzystał w pełni...

 

PS. Tu masz taniej -> Router TP-Link TL-WR741ND - Routery - ram.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg ma trochę większy niż 543... Antena ta sama - czyli 3dBi (odkręcana)...

Ten podział pasma to w zasadzie Qos - ustawiasz prędkość dla konkretnych usług (podajesz porty na jakich ona działa i IP'ka bądź IP'ki)... Chociaż gdyby spróbować ustawić pełny zakres portów dla konkretnego IP ;) muszę spróbować :D

 

No i przydało by się wymienić też odbiornik w starym kompie, żebyś to N'lite wykorzystał w pełni...

 

PS. Tu masz taniej -> Router TP-Link TL-WR741ND - Routery - ram.net.pl

 

laptop kupowany rok temu a komp stacjonarny jest jeszcze agp ddr1 itp wiec do wyzucenia :D ma tylko dzialac ;p

ale jak sadzisz ten router powinien mnie zadowolic czy powinienem poszukac inny?

bo jak kupie raz to zostanie na dlugo tym bardziej ze ja za to nie place tzn mam sponsora :D

p.s. ale czy taniej jak dostawa kurierem tez 20 zl wole na miejscu mam komputronik ;)

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sponsora powiadasz... :D

 

Jak nie zamierzasz drastycznie zwiększać prędkości neta (powyżej 20-25Mbps), ani nie chcesz po sieci przesyłać obrazu HD, ani nie chcesz obsługiwać całego osiedla ;) to ten 741ND w zupełności wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na większym zasięgu wifi'ka, to ApPro 2405 jest ciekawym rozwiązaniem... Ewentualnie OvisLink WL-1600GL i zmiana oprogramowania na Tomato...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wybrałbym chętnie coś z polecanych przez Was routerów ale widzę że często zaznaczanie że dobre są do 20-25 Mbps, mam więc prośbę o polecenie czegoś pod DSL na 50 Mbps.

 

Najważniejsze żeby urządzenie nie było awaryjne,

Zasięg jaki powinno posiadać to 10m (czyli tak żebym mógł cieszyć się internetem w każdym zakątku mieszkania),

Podłączone będą 2 stacjonarne, 2 laptopy,

Router nie ma robić mi śniadania ani sprzątać mieszkania więc dobrze by było gdyby i cena nie wyskoczyła dużo (jeśli w ogóle musi wyskoczyć) ponad 100 PLN

Edytowane przez Fidelis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje malej pomocy w wyborze routera:

1.Chciałbym podłączyć do niego drukarke(zebym nie musial przelaczac pomiedzy laptopy a stacjonarny) Samsung ML-2010

2.Laptopa w porywach do 2

3.1 stacjonarny komputer

Wybrałem takie 2 tylko zastanawiam sie czy na pewno spelnia moje wymagania.Opisy na aukcjach bywaja różne.

 

Edimax Router 3G-6200n UMTS HSDPA+ WiFi USB 3G GSM (1169640860) - Aukcje internetowe Allegro

 

D-Link DIR-635 Router WiFi 300Mbps Port USB Print (1199183750) - Aukcje internetowe Allegro

 

Nie ukrywam ze tanszy pasowalby bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...