Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Do kolegi powyżej - sam używam N750 i powiem szczerze, że jest dramat z zasięgiem wi-fi, w odległości 7 metrów ( po drodze dwie ściany ) sygnał jest już bardzo słaby, więc szczerze odradzam. Zaznaczę, że próbowałem grzebać w ustawienia, zmieniać kanały etc. i nic.

Tutaj też pojawia się moje pytanie, czym mam zastąpić tego dziada? Na zakup jestem skłonny wydać około 450,00 zł Macie jakieś propozycje na router w tym zakresie cenowym z mocnym sygnałem wi-fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

poszukuję router do mieszkania 50m2, sygnał z kablówki UPC 60/5 Mbit (w przyszłości planuję 120), podłączone będą 3 telefony, NAS, stacjonarka, laptop i dwa tablety, drukarka sieciowa. skłaniam się ku TL-WDR4300 (http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WDR4300), możliwość wgrania Open-WRT oraz dual band brzmią zachęcająco. Czy w cenie 230zł znajdę jakiś inny sprzęt zbliżony parametrami? Co byście polecili. obecnie korzystam z osławionego Thompsona, jego stabilność pozostawia wiele do życzenia.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Ten który podałeś spokojnie będzie Ci hulał - ale czy na pewno chcesz wydawać ponad 200 zł na router? Na Twoim miejscu zainwestowałbym w coś tańszego np TP-Link TL-WR740N za niecałe 50 zł - tutaj masz linka http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/802747 - znajdziesz też tam specyfikację techniczną. Poza tym ten UPC i tak Ci realnie pociągnie nie więcej niż 40. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który podałeś spokojnie będzie Ci hulał - ale czy na pewno chcesz wydawać ponad 200 zł na router? Na Twoim miejscu zainwestowałbym w coś tańszego np TP-Link TL-WR740N za niecałe 50 zł - tutaj masz linka http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/802747 - znajdziesz też tam specyfikację techniczną. Poza tym ten UPC i tak Ci realnie pociągnie nie więcej niż 40.

Ja bym brał jednak droższy model. Sam mam jego uboższą wersję, bo wdr3600 ale działa to to idealnie. Pełny zasięg na wszystkich urządzeniach w mieszkaniu 45m2. Po WiFi na vectrze 60/3 na urządzeniach w standardzie N jest 60 do 45mbit (to już w drugim pokoju).

 

Tak swoją drogą na czym opierasz swoją opinię, że niby UPC nie pociągnie więcej niż 40? Kumpel ma UPC 60mb i ma stałe 60mb niezależnie od godziny i dnia. Ja w vectrze mam tak samo. Inny znajomy, który mieszka w wawie ma 120mb UPC i też ma taką prędkość jaką deklaruje UPC. To nie jest tpsa, żeby były takie problemy z osiaganymi prędkościami...

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosze o pomoc w wyborze routera.

Światłowód 100Mb/40Mb. Podlaczony w domu jednorodzinnym o pow 200m2. Zalezy mi na stabilnosci i duzym zasiegu. Podloczony bedzie komputer stacjonarny, laptop, 2 komorki i tablet.

Z gory dziekuje za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest, ale nie spodziewaj się porady, bo chyba nikt nie ma podobnych warunków. Sam się zastanawiam co począć u siebie, aby mieć dobry zasięg w ogrodzie. Net 80/20 i router umieszczony w takim miejscu, że do ogrodu sygnał musi przejść przez cały dom. Zastanawiałem się nad jakimiś extender'em... Warte to coś, czy można sobie darować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać na poprzednich stronach. Generalnie w przypadkach dużych miejsc, bądź z "silnymi" ścianami polecane jest dostawienie kolejnych access pointów - tyle. Byli magicy, którzy się upierali, że ma być jedno urządzenie, więc w takim przypadku dokupujemy mocniejsze anteny, bo te w zestawach po prostu nie dadzą rady. Wybór samego routera można sprowadzić do popularnego tplinka, bo jest tani a zaoszczędzone pieniądze wydajny na dobrą antenę, bądź kolejne APki. Podsumowując Antena, bądź ilość access pointów jest ważniejsza niż sam wybór routera

 

 

Witam. Prosze o pomoc w wyborze routera.
Światłowód 100Mb/40Mb. Podlaczony w domu jednorodzinnym o pow 200m2. Zalezy mi na stabilnosci i duzym zasiegu. Podloczony bedzie komputer stacjonarny, laptop, 2 komorki i tablet.
Z gory dziekuje za podpowiedzi!

 

Jeśli "z gniazdka" wystaje Ci światłowód, to kup konwerter na RJ45, bo router z wejściem światłowodowym po prostu Cię zje kosztowo - bez sensu. Ja mam taki dostęp do Internetu :

 

3505248529.png

 

i popularny TPLink WR841ND sobie doskonale radzi ze stabilnością i przepustowością. Natomiast jeśli chodzi o zasięg, to tak jak pisałem wyżej. Po pierwsze możesz kupić silniejsze anteny do tego routera (czy dookólne, czy kierunkowe), albo wrzucić kolejny access point (czyli defacto drugi WR841ND z ustawieniem na AP). Cena jego jest śmieszna, więc w skrajnym przypadku kup sobie takie cztery, wrzuć mocniejsze anteny i ciesz się maksymalnym zasięgiem w każdym miejscu w domu. Albo jeszcze lepiej, kierunkowe anteny umieść w rogach, to już w ogóle będzie super. ;)

 

EDIT : Tu można zapoznać się z przykładowymi antenami :

 

http://www.tp-link.com.pl/products/?categoryid=217

 

chemiczny_ali, w ofercie też są mocne 12dBi anteny zewnętrzne, więc do ogrodu jak znalazł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje router na chipie broadcom. Aktualnie znalazłem 3 które mogą się nadać:

Netis WF2471

Tplink WD8960N

Netgear dgn2200

 

Pytanie który z nich wybrać,a może jakiś inny mi zaproponujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko upewnić: Vectra dostarcza internet jak każdy normalny dostawca i wystarczy router z wejściem RJ45?

Tak. Tzn od nich dostajesz skrzynkę z WiFi + wystajacym kablem Ethernet lub samą skrzynkę z kablem ethernet. Z kablem możesz robić co chcesz. Albo podpiąć bezpośrednio do PC, albo do routera.

 

Tapatalk @ SGS 3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Git, dzięki. W takim razie muszę się rozejrzeć za jakimś nowym urządzeniem, bo do tej pory były tylko TP i Netia. Zapewne wybiorę TP-Linka jak do tej pory. Myślę, że TL-WR1043ND wystarczy na ~60m2 mieszkanie.
 
Czy oni swoją skrzynkę dostawią w tym samym miejscu, w którym jest dekoder od ichniejszej TV? Chyba, ze zastąpią dekoder jakimś innym urządzeniem.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak będzie z zasięgiem wifi bo na to ma wpływ kilka rzeczy

od grubości ścian po ilość sąsiadów oraz inne zakłócenia.

 

Ale ogólnie router można śmiało brać 

przynajmniej mój egzemplarz działa idealnie (365 dni uptime :) )

 

Może warto poczytać które wersje routera (wszystkie?)

są kompatybilne z tomato lub DDwrt.

 

Dodatkowo masz port USB i da się 

podłączyć pamięć i pobierać torrenty tylko za pośrednictwem router lub uruchamiać inne usługi 

bezpośrednio na routerze (np. mały serwer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam możliwości tego routera, bo sam go używam ;) Oddam go rodzicom do tej Vectry, a sobie zamówiłem już nowszy TL-WDR4300 - w cenie jaką dałem za WR1043 jakieś półtora roku temu.

 

Kwestia teraz czy dostanę kabel w tym samym miejscu, co obecnie Netia (pokój na jednym końcu mieszkania, router TL-W8901G - zasięg na jednej antenie jest prawie wszędzie, choć sygnał jest czasami po prostu słaby i tu na pewno WR1043 powinien poprawić siłę) czy w centralnym pokoju, gdzie obecnie stoi dekoder Vectry (wtedy zasięg powinien być wszędzie odpowiedni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera, w którym interesuje mnie funkcja obsługi sieci torrent.

Chcę zrobić coś takiego, że do routera był by podpięty dysk usb (flash albo dysk) widoczny jako dysk sieciowy, dostępny dla wszystkich w sieci.

I tu pierwsza wątpliwość, czy są routery które pozwalają osiągać wysoki transfer, (usb 3.0) a przy tym nie kosztować po 4 stówy i więcej?

 

Druga sprawa, chciałbym żeby ten torrent działał bez zarzutu, tzn. żadnych zwiech, resetów, bo słyszałem że w niektórych przypadkach są problemy z tym.

 

I wreszcie najważniejsza rzecz, interesuje mnie funkcja typu scheduler, żeby się dało ustawić, że router wykrywa czy ktoś jest online, jeżeli nie, to ściąga z pełną prędkością, jeżeli tak, to całkiem zatrzymuję torrent.

Nie chcę ustawień typu, że torrent pracuje o określonych godzinach, ale pracuje zawsze kiedy wszystkie komputery z sieci są offline. Z tego co widziałem w kilku modelach, to takiej opcji nie było.

 

Ostatnia rzecz, musi być wbudowany modem adsl, jest to łącze typu neostrada, kabel z wtyczką rj11.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie, nawet do pełnej przepustowości USB2.0 im daleko, do tego spadek transferu zależnie od metody udostępniania plików - w porywach 6-10MB/s (pozatym może nie być w stanie dostarczyć tyle prądu by ruszyć dysk usb)

2. stabilności też może brakować, zależnie od ilości roboty jaką mu zapewnisz.

3. prosto się tego chyba nie da zrobić - ale byłoby nawet wykonalne (na wyklikanie nie licz). kwestia po czym ma poznać że ktoś jest online - bo pracujące komputery podłączone do sieci zwykle z niej cały czas korzystają.

4. no to już możesz skreślić ten plan z listy - nie wgrasz żadnego alternatywnego oprogramowania - brak wsparcia dla ADSL.

 

 

jak coś to najwyżej zabawka w stylu http://www.x-kom.pl/p/161404-dysk-macierz-sieciowa-lenovo-iomega-ez-media-backup-center-1tb-nas.html

Odejmując koszt dysku wychodzi tak 150zł za NAS, na oryginalnym FW idzie wyciągnąć te ~60MB po sieci - tylko trzeba go jeszcze do routera podpiąć :>

do tego całość jest tycia :> nie wiele większa od samego dysku 3,5"

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem to też doszedłem do wniosku że będzie ciężko to osiągnąć.

Prosta wersja z modemem adsl i zmienionym oprogramowaniem, takie routery istnieją, np. tu:

 

http://alfie.altervista.org/amod/

 

to pasuja do netgeara dgn2200 i dgn3500, oba to modele z modemem adsl.

Jest tam klient transmission podobnie jak w tp linkach z tomato.

 

Taki router używany jest tani (poniżej 100), z tym że scheduler jaki tam jest, jest dość prosty, i wolne usb. Można ostatecznie kopiować dane z usb ręcznie, tzn użyć flasha usb 3.0 (gdzie zapis przy 2.0 nie ma znaczenia, bo ta pamięć by się powoli zapełniała w miarę ściągania), a potem zrzucenie tego na dysk to by był moment.

Ja bym tego używał do ściągania jakichś packów 1080p z prywatnego trackera, czyli popakowane archiwa po 100gb, nie do pojedynczych plików.

Chodzi żeby ustawić takie cięższe torrenty i mają się sciągać np. w nocy.

Tylko problem jest taki, że u mnie sieć jest zajęta losowo, często ktoś korzysta np. do 2-3 w nocy, a potem od np. 8 rano dalej. I z tego się robi dość mało godzin na pracę takiego torrenta.

Idealna by była prosta reguła, że router wykrywa czy jest połączenie z jakimś użytkownikiem, i od tego uzależnia czy działa transmission. To by pozwoliło uzyskać maksymalną wydajność łącza, a zarazem nigdy by nie ściągało w tle gdy ktoś korzysta. Niestety czegoś takiego nigdzie nie widziałem.

 

Nie bardzo chcę urządzenia typu nas z kilku powodów. Dodatkowy sprzęt oprócz routera który chodzi 24/7, zużycie energii, dodatkowe kable itd. Nie potrzebuję też dysku sieciowego, bo korzystałby z niego tylko jeden komputer w sieci.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Router do Neostrady na wsi. Ustawiona synchronizacja na sztywno na 6Mbit. Z dobrym zasięgiem dla domu jednorodzinnego. Cena do 110zl

 

Wysłane z tabletu Onda v819 3g przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

poszukuje pinie routera który będzie sie nadawał pod NEO  - nie znam tłumienia ale wiem ze odległośc od centrali mam 4km i chciałbym miec maksymalnie mozliwie wykorzystane lacze, obecnie speedtest mi pokazuje na TP-LINK TD-8840T ok 4/5 mb

 

Czytałem, że najlepsze sa chipsety Broadcom ale nigdzie nie podaja w opisach ktory modem jaki chipset posiada...

 

Zależało by mi również na dobrym zasięgu WIFI z N

 

spodobał mi sie modem TD-W8970 v1.2 lecz nie wiem czy maksymalnie wykorzysta moje lacze i posiada wlasnie ten chipset

 

Ktoś coś ?

 

Będę wdzięczny

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym patentem jest zamówienie z e-sklepu routera, sprawdzenie go i jeżeli spełni Twoje oczekiwania to go sobie zostaw, a jeżeli coś będzie nie tak to odeślij - masz na to 14 dni, a w niektórych przypadkach nawet 1 miesiąc. 

 

Dobrym sprzętem o mocnym zasięgu Wi-fi będzie TP-Link TD-W8970 http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/6797828

Jeżeli dostawca netu go dostarcza, to właściwie sprzęt jest niezawodny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to:

http://www.komputronik.pl/product/204560/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/Edimax_BR_6228nC.html

Edimax BR-6228nC v2

będzie się nadawało do podłączenia kablami kilku urządzeń do istniejącej sieci wifi ?? Nie mam za bardzo możliwości pociągnięcia kabla, więc chciałbym załatwić to poprzez wifi.

Czyli aktualny ruter z wifi <><><><> wifi <><><><> Edimax i do niego skrętką 3 urządzenia.

Kręcą mi się pojęcia sieciowe. Niby Edimax ma robić za AP, ale zazwyczaj AP to wisi na końcu kabla i rozsiewa sygnał wifi. A tutaj chcę odwrotnie, Edi ma siedzieć na końcu wifi i przesyłać sygnał kablem do ampli, blueray i tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da radę załatwić to tym:

TL-WR743ND

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=241&model=TL-WR743ND#spec

Tryby pracy bezprzewodowej: Klient-router / Router / Repeater / Bridge z punktem dostępowym / Klient

Ma 4 porty, więc nie potrzebuje switcha, a i wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup nowego routera a podyktowane to jest zmianą neta z 30Mb/s na 300Mb/s.

Stary router to cerberus p 6381-2 planuje go wymienić na TP-LINK TL-WR1043ND

Myślę że to dobry wybór dobry router za nieduże pieniądze macie jakieś uwagi lub jakieś inne propozycje chętnie poslucham dobrych porad w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TL-WR1043ND - używam go już dość długo jako podstawa sieci domowej. Sprawuje się b.dobrze, zapomniałem o tym, że coś tam, gdzieś tam pracuje ..... Ale zastanów się czy nie przydałoby się podłączyć do rutera hdd czy drukarki (usb). W tej materii niestety urządzenie nie spisuje się. Transfery za pośrednictwem jego usb są nędzne, printserver tylko na alternatywnym sofcie.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie planuje podlaczac do niego drukarki czy dysku hdd bo nie ma takiej potrzeby:) takze o to sie nie martwie. A co do routera to czytalem troche na jego temat i przegladalem testy wiec mysle ze tak jak mowisz powinien dac rade po kablu bo o wifi to wiadomo ze sie nie osiagnie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...