Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem na razie dodatkowe chłodzenie. Wiatrak kupię w tygodniu, zetne radiator i go do radiatora.

JEpFllh.jpg

Edytowane przez graczu_-

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czego wymagam:
Szybkiego przesyłu po LAN-ie
Dobrego oraz mocnego wi-fi

W sumie padło na tego ASUS-a. Cena mi się nie podoba no ale jak trzeba to trzeba:
https://www.x-kom.pl/p/281411-router-asus-rt-ac1200g-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html

Czy opłaca się dopłacić do:

https://www.x-kom.pl/p/323652-router-asus-rt-ac58u-1300mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html

Jakieś ogromne różnice ?

Bo wydaje mi się to trochę overkillem, router do domu za prawie 400zł.

Edytowane przez Pazura

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzień Dobry. Proszę o wskazówki. Planuję przenieść router LTE ZTE MF283+ na strych (będą zewnętrzne anteny). Latem temperatury nie powinny przekraczać 40"C. Tam mam rozdzielnię przewodów sieciowych na 3 pomieszczenia w domu (po dwie skrętki). Po kablu z tym routerem będę miał połączone: MiniPC z Kodi, PS4, MiniPC z Daphile. Długość przewodów do 50m mam nadzieję, że uzyskam 1Gb. Kolejny etap to podłączenie na kablu Acces Pointa na parterze z ZTE MF283+. Tu pytanie co powinienem kupić. Znalazłem: Access Point Ubiquiti AC1300 z dwoma gniazdami 1Gb, ale cena 600zł odstrasza. Czy lepiej zastosować np: TP-LINK Archer C1200 za 250zł?. Do tego routera na dole muszę podłączyć serwer NAS Zyxel NSA310. Jak to wszystko ogarnąć aby bezproblemowo działało. Oczekuję też szybkiej sieci Wi-Fi dla telefonów i tabletu. Oczywiście priorytetem jest bezproblemowy dostęp do plików na serwerze NAS. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mój stary router zaczyna umierać, więc potrzebuję go wymienić na coś nowego. Aktualnie stary router jest podłączony do NetiaSpotu(tryb bridge) więc chciałbym przy okazji wymiany kupić router vDSL(PPPoE) z Aneks A(rj-11, dwie żyły) MTU 1500, będzie podłączony do sieci Netii zamiast NetiaSpotu. Dzięki czemu wymienił bym dwie "skrzyneczki" na jedną. Prędkość na łączu to 55 Mb/s. Potrzebuję aby Router miał minimum 4 gniazd ethernet(100/1000) a najlepiej 5 do podłączenia wszystkich urządzeń w lanie. WiFi może być w standardzie n bo z urządzeń z ac mam tylko jednego smartphone, z którego rzadko łącze się przez wifi. To minimum jakie musi spełniać router, każda inna opcja to bajer, z którego mogę korzystać ale nie będę tęsknić jeśli go nie będzie :) kwotę jaką mogę przeznaczyć to powiedzmy 300 zł ale mogę trochę dorzucić :)

W skrócie:

- 300 zł na router vDSL(PPPoE) z Aneks A(rj-11, dwie żyły) MTU 1500, podłączony zamiast NetiaSpotu, łącze 55Mb/s

- Minimum 4 gniazd Ethernet po stronie LANu a najlepiej 5

- WiFi n (z ac mam tylko jedno urządzenie)

Edytowane przez belam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potrzebuję routera z obsługą serwera VPN. Chodzi mi o to, żebym mógł uzyskać mój domowy adres IP będąc poza domem.

Liczba portów Ethernet nieistotna, koniecznie dual-band 2.4/5 GHz.

Może być drogi, musi być dobry ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Asusy na AsusWRT mają preinstalowany serwer OpenVPN. Model sobie możesz wybrać ;)

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co oprócz Dual band i vpn potrzebujesz? Faktycznie wszystkie asusy mają obsługę vpn, jeśli nie potrzbujesz AC to poleciłbym RT-N56U z gigabiotwym łączem i USB, 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukam nowego routera do wymiany za ASUS 4G-AC55U. Nie potrzebuję już internetu z wbudowanego modemu.

Zależy mi na lepszym pokryciu WiFi i mocniejszym sygnale. Na piętrze ( tuż nad routerem) działanie WiFi obecnie jest już kiepskie.

Router musi już być z MU-MIMO.

Wstępnie znalazłem:

Synology RT2600AC

Netgera X4S

TP-Link Archer C5400

Który polecacie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polećcie jakiś dobry router, bo już mnie szlag trafia. Internet mam 120Mb/s od Vectry i jakiegos starego TPlinka co się ciągle rozłącza. Chce żeby był stabilny, posiadal jakieś chociaz podstawowe zarządzanie przydzialem łącza, nie będę instalował alternatywnego oprogramowania, bardziej zalezy mi na prostej konfiguracji. Maksymalnie 300zł ale może być mniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie, pozwolę sobie zapytać o urządzenie do neostrady bo obecny tplink TDW8951ND łapie zawiechy a jest to uciążliwe. Szukam urządzenia o którym po skonfigurowaniu będę mógł zapomnieć ;)

Podpięte do niego będzie 2 kompy i drukarka po kablu RJ45, 4-5 telefonów po wi-fi i 2 laptopy po wi-fi.

Jedno gniazdko USB by się przydało do podpięcia hdd 1TB transcend'a który obecnie wisi przy stacjonarce. W przyszłości pewnie chciałbym pod ten port USB podpiąć modem USB/LTE bo poprawia się zasięg sieci komórkowych-oczywiście będzie to jako połączenie awaryjne, uwzględniam to bo wiem że w ciągu kilku lat będą u nas kopać teren i pewnie porwą jakieś kable tpsa.

Doradzicie coś? Proste w konfiguracji, niezawodne, stabilne, urządzenie typu podłącz, skonfiguruj i zapomnij że trzeba zaglądać. Cena, myślę że 350zł styknie ale jak jest coś wartego uwagi to i 500zł wyłożę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polećcie jakiś dobry router, bo już mnie szlag trafia. Internet mam 120Mb/s od Vectry i jakiegos starego TPlinka co się ciągle rozłącza. Chce żeby był stabilny, posiadal jakieś chociaz podstawowe zarządzanie przydzialem łącza, nie będę instalował alternatywnego oprogramowania, bardziej zalezy mi na prostej konfiguracji. Maksymalnie 300zł ale może być mniej.

Asus RT-AC1200G+ jest dobrym wyborem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jaki router z najniższej półki polecicie? Wymagania nie są duże: jedno pomieszczenie, połączony będzie pc i telefon. Internet z usb modemu LTE (mam własny więc nie musi mieć wbudowanego, byle obsługiwał)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z moich doświadczeń mogę polecić TP-LINK MR3220 v2.x. Dobry i tani - za niecałe 100PLN możesz nabyć nowy. U mnie działał w parze z E3372, długo i bezobsługowo. Jeżeli Twój modem jest na liście obsługiwanych, to powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzień dobry,

Potrzebuję porady co do routera, internet z UPC 120mbit/s ze stałym IP. Wymagania to VPN, 5GHZ i aby dawał radę obsługiwać około 20 podłączonych urządzeń. Przewertowałem parę stron z opiniami i nie mam pojęcia jakiego wybrać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam potrzebuję wymienić router tp-link td-w8968. Potrzebuję coś lepszego co będzie miało mocniejszy sygnał Wi-Fi ponieważ nie wszędzie w domu łapie zasięg. Musi też ogarnąć większą ilość podłączonego sprzętu: 2Tv,2laptopy, komputer stacjonarny, parę telefonów i tablet. Internet mam z Netii. Poleci ktoś coś w rozsądnej cenie ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej to coś co jednocześnie pracuje na n 2,4GHz i ac 5GHz.

Najtaniej to Asus RT-AC1200G+, ale nie wiem co ty rozumiesz przez zwrot "w rozsądnej cenie".

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No kwota tak do 300-400zł tak myślę. A co mi daje praca na dwóch pasmach ? Zapomniałem dodać że musi mieć wejście pod kabel telefoniczny rj-11. Chyba że da się jakąś przejściówką z rj-11 na rj-45 bo w tym co podałeś to same rj-45

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Eee, no

No kwota tak do 300-400zł tak myślę. A co mi daje praca na dwóch pasmach ? Zapomniałem dodać że musi mieć wejście pod kabel telefoniczny rj-11. Chyba że da się jakąś przejściówką z rj-11 na rj-45 bo w tym co podałeś to same rj-45

No to było pisać od razu, że szukasz routera z modemem ADSL/VDSL. Ten Asus się nadaje do kablówek. Oczywiście ewentualnie można kupić tani router ADSL/VDSL i podłączyć LAN-WAN tego Asus-a, ale to przerost formy nad treścią.

W takim razie polecam ASUS DSL-AC52U

https://www.morele.net/router-asus-dsl-ac52u-924457/

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Eee, no

No to było pisać od razu, że szukasz routera z modemem ADSL/VDSL. Ten Asus się nadaje do kablówek. Oczywiście ewentualnie można kupić tani router ADSL/VDSL i podłączyć LAN-WAN tego Asus-a, ale to przerost formy nad treścią.

W takim razie polecam ASUS DSL-AC52U

https://www.morele.net/router-asus-dsl-ac52u-924457/

Sorki źle sprecyzowałem bo napisałem tylko netia a to dużo nie mówi. No raczej nie ma co kombinować z dwoma routerami, jeden porządny powinien wystarczyć. Dzięki wielkie za pomoc :) Ma nadzieję że jutro może go przecenią :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukam routera do 2 stówek, z dość dobrym sygnałem wifi do neta 120 mbit z kablówki, czyli z portem gigabitowym, a najlepiej kilkoma. Do obsługi: 2xPC po LAN, 2x laptop + 4 telefony po wifi.

Gdzieś tam czytałem o takim dość dobrym rodzynku o nazwie Totolink A3002RU - testował ktoś może, albo słyszał o tym sprzęcie? Jakaś egzotyczna marka, a w testach nawet ciekawa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukam routera do mieszkania. Internet będzie podłączony za pośrednictwem głównego rutera (parter) z tego kabel 1Gbit do mieszkania (2 piętro). Przesiadamy się na światłowód. Potrzebuję czegoś z szybkim wifi i VPN. Powierzchnia mieszkania to ok 150m2.  Jakieś propozycje ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

Aktualności

Artykuły