Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Polecane posty

Witam wszystkich zainteresowanych tematem, poszukuje routera WiFi do domu 120m2 dla całej rodziny. Na dachu mam antenę do internetu radiowego do domu został wprowadzony kabel z końcówką rj i koniec żadnego modemu routera nic, co dziwne jak kabel jest wpiety do laptopa to wszystko chodź. Bardzo proszę o podpowiedź co wybrać, zależy mi na mocnym sygnale WiFi i możliwość podłączenia dysku usb 3.0 pod p2p do pobierania i udostępnia plików z dysku bezpośrednio z routera. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników. 

Witam, szukam jakiegoś dobrego router, do sieci domowej (50m kwadrat). Internet od Stansata - 300 mb/s Oni polecają mi coś takiego https://www.komputronik.pl/product/260239/netis-wf2780.html  cena i jest rozsądna ale czy to będzie dobry wybór? Ile bym chciał wydać, nie więcej niż 350 zł. A wymagam płynności, niezawodności oraz tego żeby ten internet był wykorzystany w 100%.

Zwróciłem też uwagę na takie https://www.morele.net/porownaj/ids=1020021,650806&cat=48

Ale nie wiem czy to dobre wszystko jest i czy będzie spełniało moje wymagania.

Edytowano przez Okami

Od paru miesięcy używam TOTOLINK A3002RU. Miał być tani i tymczasowy bo stary niespodziewanie padł. Cóż. Nie czuję potrzeby jego wymiany na coś droższego.

Parę urządzeń podpiętych po kablu, parę po wifi. Orange światłowód z modemem po drugiej stronie. Działa bez problemów i daje radę w sporym domu.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, Conti napisał:

Od paru miesięcy używam TOTOLINK A3002RU. Miał być tani i tymczasowy bo stary niespodziewanie padł. Cóż. Nie czuję potrzeby jego wymiany na coś droższego.

Parę urządzeń podpiętych po kablu, parę po wifi. Orange światłowód z modemem po drugiej stronie. Działa bez problemów i daje radę w sporym domu.

trudny wybór a nim dłużej się szuka tym gorzej...https://www.morele.net/porownaj/ids=1087504,1020021,845240,605278&cat=48

Albo ten ale nie drozszy. 

https://m.ceneo.pl/37629790 netgear ac1200 r6220

Edytowano przez Okami

ASUS RT-AC1200G+, sam będę go kupował w przyszłym miesiącu. Przekonała mnje jakoś oraz wsparcie producenta, czego innym brakuje.

ASUS RT-AC1200G+, sam będę go kupował w przyszłym miesiącu. Przekonała mnje jakoś oraz wsparcie producenta, czego innym brakuje.
OK
Ale piszesz o urządzeniu przeszło 2x droższym.
Pytanie czy na codzień odczujesz różnicę. Podłączyłem totolinka w lutym i .... działa do dziś.

Hmm, całkiem ciekawe urządzeni i faktycznje dużo tańsze, jednak ostatnie oprogramowanie jest z zeszłego roku, a systematyczne poprawki dają większe bezpieczeństwo.

To ja się podepnę. Łącze 600/30 z vectry i wiem że temat wałkowany milion razy ale z zaprzyjaźnionego sklepu wziąłem Tplinka ac1200 oraz Archera c8 i zonk. Obydwa routery przy jakimkolwiek speedteście lecą 300 mbit. Wygląda to jakby coś je blokowało. Po wyłączeniu NAT Boost co zasugerowało wsparcie techniczne dalej to samo. Z szafy wydarłem starego dlinka 645 i pełne 600 mbit bez pierdnięcia. Tplink C8  i AC 1200 po wyłączeniu DHCP i wpięciu w switch zapierdziela pełne 600 mbit. O co kurna chodzi? Soft skopany do reszty czy jeszcze jakiś macie pomysł? Potrzebuje cóś na 5ghz w rozsądnych pieniążkach ( max 350 PLN ) bo mieszkam w dużym wieżowcu i oprócz pierdyliarda sieci na 2.4 to jeszcze wodomierze, liczniki i wibratory sąsiadek śmigają na 2,4 o termomiksach nie wspomnę. Aha szkieletówka na gigabicie oczywiście zrobiona. Testy robione tylko na kablu oczywiście.

Testy na kablu czyli ?

Jak wyłączysz dhcp w tplinku to gdzie wtedy jest dhcp? Na pewno nie w switch'u

I piszesz że potrzebujesz 5ghz.

Napisz jak wygląda Twoja sieć.

Masz router od dostawcy internetu?

Jak to łączysz? Może gdzieś, coś się gryzie? Może stary sprzęt masz inaczej skonfigurowany.

Jest tak. Modem Vectry -> Dlink -> Archer C8 jako AP. Testy były takie: Modem Vectry -> Archer c8 jako router. W modemie oczywiście wyłączona opcja routowania. C8 ustawiłem jako AP żeby sprawdzić czy np jakis hardware nie padł ale jest ok. problem z firmware C8. Rzecz oczywista że jak wpinałem do modemu tylko C8 to DHCP włączone :)

Edytowano przez tomaszek71

A czy modem Vectry to jest z ruterem? Jeśli tak to sprawdź jeszcze opcje z podsieciami.
Modem z włączonym dhcp, statycznym ip dla mac WAN tplinka,
dhcp w tplinku jako druga sieć lan
(Np 10.1.1.1 dla lan vectry i 10.1.2.1 dla lan tplinka)
Może problemem nie jest dhcp tplinka ale problem z obsługą modemu.
Kiedyś nie mogłem zmusić tplinka 1043 do stabilnej i bezpośredniej współpracy z modemem adsl netgear. Po zmianie modemu na router z modemem i zrobieniu podsieci z tp1043 wszystko stabilnie hulało.

No właśnie - sprawdź jak będzie działać z włączoną funkcja routera i z podsiecią robioną przez tplinka.

Wygląda na to, że tplink kiepsko dogaduje się bezpośrednio z modemem.

W sytuacji modem - dlink - tplink działa Ci dobrze - tp link nie musi dogadywać się z modemem

W sytuacji modem - tplink działa źle.

Skoro modem masz z routerem w 1 obudowie to sprawdź jak będzie działać z włączonym routerem od Vectry. Wtedy tplink nie będzie musiał dogadywać się z modemem, tym zajmuje się wbudowany router.

Możesz wtedy zostawić dhcp tylko w urządzeniu od Vectry - tplink robi za AP

Albo

dhcp w urzadzeniu od Vectry i podsieć z tplinkiem i dhcp w tplinku - 1 przełączenie po drodze więcej ale z doświadczenia wiem, że czasami działa to lepiej.

Tylko pamiętaj o innej adresacji dhcp - np. vectra 10.1.1.x a tplink 10.1.2.x.

WAN w tplinku łączysz z lan vectry. W vectrze dajesz statyczny ip dla mac wan tplinka.

Wan w tplinku robisz na statyczy ip wan (ten sam co ustawiles w vectrze), po czym w dhcp tplinka jako brame ustawiasz ten sam IP.

Np.

vectra lan dla tplinka -10.1.1.2;

WAN tplinka - statyczny 10.1.1.2;

lan tplinka - 10.1.2.100-200, brama 10.1.1.2, dns np 8.8.8.8 i 8.8.4.4;

wifi w urządzeniu od vectry wyłączony;

pełne przekierowanie portów w vectrze na ip tplinka - 10.1.1.2 (DZ);

Wszystko ok tylko że nie mam dostępu do modemu Vectry. Oprócz wyłączenia routingu na stronie Vectry nic więcej nie mogę zrobić

Jaki masz modem od Vectry ????

To sprawdź tak - włącz router w modemie -> kablem podłącz WAN tplinka do modememu -> W WAN tplinka włącz dynamiczne pobieranie adresu IP -> w LAN tplinka zostaw domyślne (dhcp włączone), jedynie dns możesz ustawić (8.8.8.8 / 8.8.4.4 to są googla, jak wolisz inne to możesz inne)

I zobacz czy będzie działać.

Edytowano przez Conti

Witam. Mam światłowód 1Gb/200-300Mb, normalnie moja skrzynka tzw FreeBox mini 4k obsługuje Wifi na poziomie 2.4 ghz 450Mbps niestety mam max 100 ponieważ pisze ze działa tylko na pasmie 20Mhz mimo ze ustawiam 40 to pisze coś w stylu ze są duże zakłócenia , mieszkam w bloku gdzie pewnie każdy ma taką skrzynkę i  w tym momencie wykrywa ich 14 działają na pasmie 2.4 wifiN. Internet nie jest zbyt stabilny i denerwuje mnie to dlatego zastanawiam się nad opcja aby kablem 10m rj45 wpiac sie do portu w tej skrzynce a z drugiej strony wsadzić inny router np Linksys EA6900(mam możliwość kupienia za 50 euro używany)do tego routera podłączyłbym kablem skrzynkę TV i amplituner i robiłby za główną bazę WIFI :) co o tym myślicie ? 
Również prosiłbym o rade w sprawie routera czy sa jakies alternatywy inny model za mniejsze pieniądze równie dobry.
Pozdrawiam

Można, tylko:

1. we freebox wyłącz wifi

2. zdecyduj czy wszystkim zarządzać ma freebox czy chcesz sieć z podsiecią.

Jeśli freebox ma być główny to wszystko wpinasz we freebox a linksys ustawiasz jako AP. Czyli masz jak teraz ale wifi przerzucasz z freebox na linksys.

Jeśli linksys ma być główny to wpinasz wszystko w niego, ustawiasz inna pulę adresów niż ma freebox i łączysz kablem WAN linksys z LAN freeboxa. Można się pobawić w stałe ip pomiedzy freebox a linksys.

I ważne - cokolwiek kupisz upewnij się że obsługuje 1Gps na kablach.

Na freeboxa raczej jesteś skazany.
Po prostu to są dwa rozwiązania z dwoma pudełkami.
Pierwsze to 1 dhcp - freebox który zarządza wszystkim a linksys to tylko AP dla wifi.
Drugie to dwie sieci - nadrzędna z freeboxem i dodatkowa, domowa która jest zarządzana przez linksys. A linksys poprzez wyjscie WAN jest podłączony pod freeboxa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.