Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanko do obeznanych w temacie (chodzi o antenę ale nie będę zakładał nowego tematu): czy warto pchać się w nonejmowe anteny z allegro (klik) czy lepiej dołożyć i kupić od netusa (klik) bądź interline (klik)? Jest jeszcze jakaś firma godna polecenia?

 

Przydałby się temat zbiorczy dot. anten.

Nie ma sensu kupować niemarkowych anten (jakby co to yagi.pl też sa niemarkowe). I Netus i Interline produkuje bardzodobre anteny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie odnośnie tomato, a mianowicie posiadam internet od dostawcy który w nocy zwiększa dwukrotnie transfer. Chciałbym podzielić na routerze dynamiczne transfer i teraz rodzi się pytanie jak to zrobić? Czy w ogóle się da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da. Tworzysz dwa osobne skrypty - w 1 dajesz niższe transfery, w 2 odpowiednio wyższe. Skrypty zapisujesz do plików, następnie w cronie ustalasz, że od 6.00 do 00.00 wchodzi 1 skrypt, a 2 między 00.00 a 6.00 (czy o której tam provider włącza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest jakiś odpowiednik dir-300 z tp linka np.

Potrzebuję routera głownie do dostarczenia neta na lapka ojca. Tak naprawde jest to dość okazjonalne a mam dosyć walczenia z wiecznie neistabilnym dlinkiem 524 czy coś takiego i dla mnie d-link na długo jest spalony... Tak samo jak jego zasilacz :P

Mam kablówkę więć modemu to to nie musi mieć. Ideałem było by coś niedrogiego, prostego ale w mairę stabilnego i bezawaryjnego. Cena od 100 do 200zł max ale im mniej tym lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że po obecnych doświadczeniach mam alergię na dlinka..

Szukam czegoś innej firmy....

w takim razie nie ma ;]

dzięki modelowi Dl-524 cały obecnie sprzedawany sprzęt D-Linka w Polsce jest uważany za shit

co do modelu DIR-300 jest na prawdę godny polecenia, w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz

router oparty jest na chipsecie Atheros AR2317 dzięki czemu można wgrac do niego oprogramowanie DD-WRT znacznie zwiększające jego możliwości (pomimo, że standardowe jest też bardzo rozbudowane i funkcjonalne)

jest stabilny i "bezproblemowy" więc może czas odrzucić uprzedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie odnośnie tomato, a mianowicie posiadam internet od dostawcy który w nocy zwiększa dwukrotnie transfer. Chciałbym podzielić na routerze dynamiczne transfer i teraz rodzi się pytanie jak to zrobić? Czy w ogóle się da?

 

Pewnie, że się da. Tworzysz dwa osobne skrypty - w 1 dajesz niższe transfery, w 2 odpowiednio wyższe. Skrypty zapisujesz do plików, następnie w cronie ustalasz, że od 6.00 do 00.00 wchodzi 1 skrypt, a 2 między 00.00 a 6.00 (czy o której tam provider włącza).

 

A da się tak zrobić na Dir-300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno się da, wystarczy wygenerować skrypt robsonna i wrzucić do panelu www dd-wrt i zapisać jako skrypt firewalla. Cron też powinien być, najlepiej stworzyć jakiś nie ulotny folder, do którego można by zapisać skrypty firewalla, a następnie porobić symlinki (dowiązania, inaczej skróty) i w cronie poustawiać regułki o której i co ma być uruchamiane. Oczywiście, trzeba jeszcze dodać regułkę do czyszczenia skryptu poprzedniego.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki router (kablówka) najlepiej kupić do wifi w standardzie N?

Zastanawiam się nad TP-Linkiem TL-WR941ND

Jest dość tani

W życiu miałem dwa tplinki - starszy model wieszał się co chwila pod obciążeniem a nowszy wieszal się na szczescie tylko sporadycznie.

Mialem tez 2 linksysy i baardzo się na nich zawiodłem.

Jaka karte kupic do kompa pod standard N?

 

Siec to 3 komputery - PC i 2 laptopy. Obciazenie dosc duze

Edytowane przez mravel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam bardzo podobny dylemat co kolega mravel.

Kablówka i do podziału na PC stacjonarny po kablu, laptop z wifi G (ale w każdej chwili mogę dorzucić N) oraz palmfon HTC z wifi G.

W związku z tym że routery z N mają lepsze pokrycie skłaniałem się do czegoś w stylu asus wl-500w dir-635 dir-655.

Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia z tym lub podobnym sprzętem proszę o radę.

Kolejne nurtujące pytanie to jak jest z kompatybilnością z x-boxem lub ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako prosty router z wifi na 2-3 komputery to może być. Pamiętaj, że w nim nie można podzielić pasma i qos tez jest bardzo okrojony. Dlatego jak zaczniesz ściągać na 1 komputerze, to pozostałe będą mieć problemy z dostępem do Internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kupować najtańszy modemo/router to lepiej kupić najtańszy możliwy modem ADSL z funkcją Bridge, i do tego porządnej klasy router. Praktycznie każdy modem z funkcją bridge po ustawieniu tej opcji nie wiesza się. To najmniej z wymagających trybów pracy dla urządzeń sieciowych. Należy pamiętać, żeby dokładnie sprawdzić przed zakupem czy modem taki posiada omawianą funkcję. Koszt nie powinien przekroczyć 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kupilem TP-Linka, nie wymagam nie wiadomo czego od routera, bo sie na tym nie znam i nigdy nie mialem z tym do czynienia :)

aby mial sredni QoS i zeby sie nie wieszal, wiecej do szczescia mi nie potrzeba.

 

PS gdzie moge znalezc instrukcje, jak poprawnie skonfigurowac router pod neostrada ?

Edytowane przez piórko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kupić tani Router koledze do 130zł. jest to sieć osiedlowa a więc bez ADSL. Nie interesują mnie QOSy. Fajnie jakby Router miał możliwość zmiany swojego adresu MAC. Czekam na Wasze propozycje.

 

(Myślałem na tymi dwoma modelami. czym one się różnią? Tylko prędkością WIFI? Czy warto dopłacać do droższego? Chociaż nie jestem pewien co do tego modelu.

http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link_ro...pelny,id,44508/

http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link_ro...pelny,id,36571/

)

 

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie i rady :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce udostępnić trzem stanowiskom w domu internet przez sieć WiFi. Neostrada 6mbps.

Od planowanego ulokowania routera - pierwsze stanowisko jest w odległości 10m, drugie stanowisko w odległości 6m, trzecie to laptop także tutaj różnie... do 15m w domu.

Pierwsze stanowisko to wieloletni PC, drugie to PC z płytą główną Asus P5K Deluxe Wifi, laptop z wifi (WiFi IEEE 802.11a/b/g/n).

Jeżeli chodzi o drugie stanowisko PC jest z płyta główną pod WIFI, tylko nie jestem pewien czy wystarczy (antenka od EVGA która była w komplecie) i wifi w lapku.

Bardzo proszę o polecenie odpowiedniego sprzętu tudzież router i adapter(y) lub odpowiedniego sprzętu w ten deseń.

Proszę o polecenie sprzętu (router jak i paluchy) który będzie chodził bardzo dobrze, nie grzał się, nie resetował - prosto mówiąc nie chce g*wna kupić : )

 

Mam także dwa pytanka, nie chce tworzyć oddzielnego tematu - jak to wygląda w tym momencie z IP w neostradzie? Pewnie jest jedno na całą sieć w domu, kiedy ulega zmianie, co trzeba zrobić aby na zawołanie neo zmieniło IP?

Jeżeli router ma adsl'a to nie wymaga wtedy do ustanowienia połączenia modemu adsl od TP?

Niestety jestem laikiem w tych sprawach. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zapewne przeczytać tą stronę, żeby się dowiedzieć, ze w twoim przypadku td-8840 + dir-300 lub wrt54g w zależności od posiadanych funduszów na ten cel. Te stacjonarki najlepiej normalnie kablem sieciowym połączyć, jeśli będzie taka możliwość. Zakładając, że jednak bezwzględnie wszystkie po wifi to zapewne do pierwszego kompa będzie trzeba zakupić kartę wlan (np. TL-WN551G). Jeśli na tych 10m czy 15m nie ma jakiejś wielkiej ilości ścian powinno wszystko dać rade na standardowych antenach.

 

Rozłączać i ustanawiać połączenie będziesz mógł bezproblemowo w panelu administracyjnym za pomocą np. przeglądarki. Ip na świat masz w danej chwili na wszystkich komputerach takie same. Modem od tp będziesz mógł wyrzucić.

 

P.S jeśli będziesz chciał wykorzystać dodatkowe niemałe możliwości tych routerów będziesz musiał zmienić soft :wink: .

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko przez wifi. Świetnie to będę wybierał router tylko z adsl'em. Początkowo byłem przekonany, aby zakupić:

http://www.komputronik.pl/Sieci/D_Link_Wir...pelny,id,53271/

 

Zależy mi na dobrym sprzęcie, nie chciałbym niczego tracić jeżeli chodzi o łącze internetowe, transfer, sygnał w domu (parter), także byłbym skłonny wydać trochę więcej na router jak i poszczególne elementy, aby była to inwestycja jednorazowa.

Co do pierwszego kompa (na drodze 2 ściany) jest to wieloletni zabytek (ok 6-7lat) stara płytka Asusa.

 

Są dostępne karty sieciowe USB, czy nie jest to lepsze rozwiązanie?

http://www.komputronik.pl/Sieci/D_Link_Wir...pelny,id,39347/

 

Jeżeli nie karta USB, to czy ta będzie odpowiednia?

http://www.komputronik.pl/Sieci/D_Link_Wir...pelny,id,21287/

 

Sądzę, że wbudowane wifi w lapku nie będzie wystarczające to samo jeżeli chodzi drugi PC, do wzmocnienia sygnału chyba lepszym rozwiązaniem będzie jednak dokupić odpowiednie elementy?

 

Dziękuje carek za odpowiedź.

Edytowane przez DavidV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeszcze do niedawna miałem w domu 2 komputery stacjonarne, teraz pojawił się dodatkowy laptop. Dotychczas łącze udostępniałem tak że w głównym komputerze miałem 2 karty sieciowe i jedna z nich udostępniała łącze na drugi komputer. Teraz rozwiązanie to jest niewygodne bo trzeba przełączać kabel miedzy stacjonarny a laptop.

Więc muszę kupić router, dajcie jakieś propozycje - możliwie najtańszy router który podzieli łącze na 2 stacjonarne kablami i na laptop przez wifi. Nie miałem nigdy styczności z routerami ale niech ten się nie wiesza, nie gubi łącza ani nic z tych rzeczy ;]

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

PS Router może być używany z allegro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a te dwa modele różnią się czymś szczególnym (na który lepiej się zdecydować)?

 

TD-W8920G

 

TD-W8910G

 

Mam i sobie chwale Linksys WAG200G, ale potrzebuje jeszcze jeden router. Linksysa niestety już nie kupię, chciałem ASMAX AR 904g, ale nigdzie nie można go kupić. Więc zdecyduję się chyba na jakiegoś z wyżej podanych Tp-Linków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy router TP-Link TL-WR340G będzie odpowiedni do moich wymagań? (2 posty wyżej)

 

Edit:

A czy ten router będzie odpowiedni?

http://allegro.pl/item543446002_router_sze..._wrt54g_fr.html

Jak poznać jaka to wersja? (Na początku tematu pisze że tomato działa tylko z v1-4).

I co oznacza ta końcówka FR?

Edytowane przez krzywy36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i na mnie przyszedł czas. Co kupić do:

mieszkanie 65m2 z wielkiej płyty i niektóre ściany działowe z betonu, w jednym pokoju stoi stacjonarny, internet z kablówki do modemu (musi zostać bo idzie też telefon z kablówki), z modemu kablem do pc. Chcę zrobić sieć w całym mieszkaniu na laptopie z wifi. Wiem, że potrzebny router wifi + kablowy. Jest tylko dylemat: z tego co wyczytałem to super jest Linksys WRT54GL - kosztuje ok. 240zl. Czy faktycznie warto tyle dać? I jeszcze jedno: jaką kartę wifi pod pci tak na wszelki wypadek do stacjonarnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zakupić nowy router i do was pytanie jaki? :rolleyes: Cena jak najniższa jednak jeśli trzeba będzie to znajdzie się kasa na coś porządniejszego. Nie potrzebne żadne wi-fi, wszystko będzie prowadzone kabelkiem, proszę o propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi który router będzie miał lepszy zasięg wifi. WAG200 czy DIR 300? Drugi komp byłby piętro niżej w pokoju obok(w każdym razie niebezpośrednio pod moim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mlun

Mieszkam na czwartym piętrze w bloku z lat '60, pokój, w którym stoi dir-300 ma jedną ścianę ze ścianą klatki. Dziś wracając z uczelni sprawdzałem co kawałek, używając E51, gdzie jest zasięg. Na drugim piętrze miałem 2/3 kreski ;) Może Ci to coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...