Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie ten tańszy Ci wystarczy. 3 pokojowe mieszkanie spokojne ogranie.

Wiadomo, że Linksys to lepsza jakość i moc anten. Ale chyba nie ma co przepłacać przy takim łączu.

 

Myślę, że z tym przedzielaniem łącza to sobie poradzi jak każdy inny router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Byłem przekonany o zakupie DIR-300, ale oczywiście u mnie na wiosce w sklepach nie uświadczysz jednego z najbardziej popularnych urządzeń. A że nie chciało mi się czekać aż sprowadzą to kupiłem co było: TP-Link WR340G.

 

Przyznam, że zero problemów jak na te kilka(naście) godzin działania. Instalacja i konfiguracja bajecznie prosta. Działa już na domyślnej konfiguracji. Oczywiście zmieniłem hasło admina i ustawiłem szyfrowanie na wifi.

 

W całym mieszkaniu zasięg mam dobry, nawet na balkonie. Sądzę, że równie dobry zasięg mają moi wszyscy sąsiedzi na około.

Jak będzie dalej to zobaczymy. Chociaż szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia co miało by nagle przestać działać.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki prolem gdyż niewiem jaki router kupić...sprawa wygląda tak...teraz posiadam sagem 800 ale po przesiadce na większy internet w netii 6mb..rozłącza połączenia i nieda się normalnie pracować w internecie....stąd zamiar kupna routera...myślę ze bezprzewodowy jak najbardziej gdyż zabawa z kablami już niema sensu raczej...ważnym punktem jest to że w niedalekiej przyszlosci zamierzam kupić Playstation 3 więc musi być taki aby obsługiwał również tą konsole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem pod uwagę wcześniejsze sugestie i zastanawiam się nad kupnem poniższego routera:

Pentagram Cerberus P 6341 802.11n ADSL/DSL?

PENTAGRAM Cerberus DSL / ADSL2+ Wi-Fi 802.11n 300MB MIMO [P 6341] / Routery / Sieci i komunikacja / Produkty / PL - PENTAGRAM

 

Wymagania:

- wbudowany modem (współpracujący z Neostradą)

- wifi (musi działać także piętro wyżej i w ogrodzie, około 40m - router stoi przy oknie od strony ogrodu)

- zaawansowany QoS (w tym dynamiczny podział pasma ze względu na IP, gwarantowane prędkości, które jeśli są nieużywane przechodzą na resztę komputerów)

- możliwość podłączenia drukarki z wifi do sieci, aby każdy mógł z niej korzystać (może być też za pomocą kabla)

- cena do około 300zł

 

Czy to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem pod uwagę wcześniejsze sugestie i zastanawiam się nad kupnem poniższego routera:

Pentagram Cerberus P 6341 802.11n ADSL/DSL?

PENTAGRAM Cerberus DSL / ADSL2+ Wi-Fi 802.11n 300MB MIMO [P 6341] / Routery / Sieci i komunikacja / Produkty / PL - PENTAGRAM

 

Wymagania:

- wbudowany modem (współpracujący z Neostradą)

- wifi (musi działać także piętro wyżej i w ogrodzie, około 40m - router stoi przy oknie od strony ogrodu)

- zaawansowany QoS (w tym dynamiczny podział pasma ze względu na IP, gwarantowane prędkości, które jeśli są nieużywane przechodzą na resztę komputerów)

- możliwość podłączenia drukarki z wifi do sieci, aby każdy mógł z niej korzystać (może być też za pomocą kabla)

- cena do około 300zł

 

Czy to dobry wybór?

 

Poz względem "kultury pracy" sprzęt jest jak najbardziej ok (jedynie z zasięgiem na cały ogród może być problem, ale wymiana anteny na zewnętrzną to koszt około 50zł), ale o:

zaawansowany QoS (w tym dynamiczny podział pasma ze względu na IP, gwarantowane prędkości, które jeśli są nieużywane przechodzą na resztę komputerów)

zapomnij - raz że QoS który jest w tym pentagramie nie działa poprawnie (w zasadzie to wogóle - sprawdzone), a dwa że konfiguracja to masakra :D Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niezbyt dobrze, bo właśnie na tym podziale pasma najbardziej mi zależy... Jest jakieś inne sensowne rozwiązanie w tej cenie?

Czy jedyna opcja to brak wbudowanego modemu i dokupienie do mojego AG241V2-EU czegoś na TOMATO, np.: WRT54G-TM? (bo nawet jeśli by nie brac pod uwage WIFI to z OpenWRT nie bardzo umiem sobię poradzić...)

Edytowane przez ble007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niezbyt dobrze, bo właśnie na tym podziale pasma najbardziej mi zależy... Jest jakieś inne sensowne rozwiązanie w tej cenie?

Czy jedyna opcja to brak wbudowanego modemu i dokupienie do mojego AG241V2-EU czegoś na TOMATO, np.: WRT54G-TM? (bo nawet jeśli by nie brac pod uwage WIFI to z OpenWRT nie bardzo umiem sobię poradzić...)

 

Najlepiej wyszło by Ci kupno jakieś starego kompa z p3 i wgranie do tego linuxa - możliwość konfiguracji masz wtedy ogromne... A z "mniejszych" rozwiązań to coś na openwrt byłoby najlepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś alternatywa (nawet w wyższej cenie) do tego pentagrama, ale w pełni działającym dynamicznym podziałem pasma i wbudowanym modemem? Może jakiś model Netgeara, Draytek czy Cisco... (oczywiście pod neostrade)?

 

Znalazłem coś takiego:

 

DrayTek Vigor 2710n

.: DrayTek Polska :.

 

ZyXEL P-660HW-D1 - ten też posiada MBM

ZyXEL

Edytowane przez ble007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś alternatywa (nawet w wyższej cenie) do tego pentagrama, ale w pełni działającym dynamicznym podziałem pasma i wbudowanym modemem? Może jakiś model Netgeara, Draytek czy Cisco... (oczywiście pod neostrade)?

 

Znalazłem coś takiego:

 

DrayTek Vigor 2710n

.: DrayTek Polska :.

 

ZyXEL P-660HW-D1 - ten też posiada MBM

ZyXEL

 

Drayteki mają całkiem fajny podział pasma, ale zdaje się (nie pamiętam tego w 100%) jest to podział na sztywno (ustawienie maksymalnego down/up). Co do Zyxel'a to niestety styczności z ich produktami dawno już nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie zarządzania pasmem tego Drayteka znalazłem to:

Dopełnieniem możliwości zarządzania strukturą ruchu na poziomie IP jest zastosowanie techniki IP QoS. Na podstawie kombinacji zdefiniowanych adresów IP, protokołów, portów, czy kierunków ruchu, można utworzyć 4 klasy i każdej z nich zarezerwować dynamicznie część pasma i tym samym przyznać gwarantowany, procentowy udział w zajętości łącza.

Teraz tylko kwestia tego czy Draytek będzie działał poprawnie czy tak jak Pentagram... Widzę, że na jakiś czas muszę odłożyć zakup routera i odłożyć trochę więcej pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszm ze nie czytalem calego watku ale moj WRT54GL wlasnie wyzional ducha i korzystam z uprzejmosci sasiada.

Sprawa wyglada tak:

 

- siec w domu

- lacze UPC 30mbit down / 2 mbit up (uprzedzam pytanie: tak u mnie wyciaga tyle)

- na codzien do 5 kompow podlaczonych + printserver wifi

 

Potrzebny jest mi na gwalt router wifi (ale router ethernet tez mi czasem potrzebny wiec wersje AP only odpadaja) . Musi radzic sobie z zarzadzaniem ruchem bo na jednym kompie czasem torrent chodzi a na innym skype, reszta www (wrt54gl z tomato i ustawionym QOS sobie radzil ladnie, oczywiscie torrent mial ograniczony upload i download).

Dlaczego nie taki sam? rozwazam to ale wolalbym cos co obsluguje juz standard N. Router na lata wiec cena nie gra wiekszej roli - powiedzmy ze nawet kolo 400 moge dac jak bedzie warto, chociaz im taniej tym lepiej jak zwykle (do 300 przezyje bez problemu). Nie ukrywam ze darze firme linksys zaufaniem wiec jakis linksys bylby ok ale nie odrzucam tez innych ( no dobra, nie chce dlinka bo mam z nimi zle doswiadczenia).

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TL-WR1043ND + DD-WRT...

Linksys WRT160N + ewentualnie OpenWRT...

 

Teraz tylko kwestia tego czy Draytek będzie działał poprawnie czy tak jak Pentagram... Widzę, że na jakiś czas muszę odłożyć zakup routera i odłożyć trochę więcej pieniędzy.

 

Będzie działał lepiej niż Pent... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, sprawa wygląda tak: mieszkanie ok. 63m2, internet 6 (w przyszłości 8)mbps z kablówki, podłączony kablem pecet i wifi laptopa - jaki dobrać do tego router? DIR 300 czy coś z TP-LINK'a? Nie chciałbym przekroczyć 100zł. Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, sprawa wygląda tak: mieszkanie ok. 63m2, internet 6 (w przyszłości 8)mbps z kablówki, podłączony kablem pecet i wifi laptopa - jaki dobrać do tego router? DIR 300 czy coś z TP-LINK'a? Nie chciałbym przekroczyć 100zł. Z góry dzięki za pomoc!

 

Mże być DIR-300 + wgraj sobie dd-wrt, ewentualnie TP-Link TL-WR740N (ma N'ke ale 150Mbps)... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten TP-Link tanszy to bym się ku niemu może skłaniał... A te 150 Mbps to jakiś problem? DIR wygląda tu lepiej?

 

DIR-300 jest w standardzie G (54mbps) - czyli jest wolniejszy niż TP-Link...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wszystko rozumiem. A może też być TL-WR741ND bo on dostępny od reki w komputroniku mi najbliższym? Wreq dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc!

 

741ND może działać jako AP i Repeater, a 740N tylko jako AP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek co wyżej. Szukam routera który da radę dla:

- mieszkanie 42m^2, 2 pokoje ale rozdzielone ścianą nośną...

- 2 laptopy z sieciówkami 54Mbps.

- łącze chello 15mb.

Ten TL-WR741ND wygląda całkiem fajnie, chce się upewnić czy podoła, jeśli nie, to liczę na jakieś inne "najtańsze" propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek co wyżej. Szukam routera który da radę dla:

- mieszkanie 42m^2, 2 pokoje ale rozdzielone ścianą nośną...

- 2 laptopy z sieciówkami 54Mbps.

- łącze chello 15mb.

Ten TL-WR741ND wygląda całkiem fajnie, chce się upewnić czy podoła, jeśli nie, to liczę na jakieś inne "najtańsze" propozycje.

 

Ten TP-Link spokojnie wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przerzeniu tematów zdecydowałem się prawie ..... a w zasadzie byłem zdecydowany na Ovislink WL-1600GL + Tomato (Victek). Ale znalazłem też bardzo pozytywne opinie o APPro 2405 WISP Access Point. Ni zaczął się problem - które urządzenie ?? A może jest coś sensownego z "N" ??

 

Dodatkowo jaki modem adsl+ do tego aktualnie dokupić ?? Linksys AM200 nie jest za bardzo dostępny ...

 

P.S.

Neostrada do podziału na komp stacjonarny i 3-4 laptopy z potrzebą podziału pasma, a w zasadzie nałożeniem limitów, żeby nie zapchać.

 

Standard "N" byłby przydatny dla Arivy HD player'a - "lubi" szybki transfer,

Schemat wygląda tak: [komp] - kabel - [ruter] - wifi - [ariva HD]

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przerzeniu tematów zdecydowałem się prawie ..... a w zasadzie byłem zdecydowany na Ovislink WL-1600GL + Tomato (Victek). Ale znalazłem też bardzo pozytywne opinie o APPro 2405 WISP Access Point. Ni zaczął się problem - które urządzenie ?? A może jest coś sensownego z "N" ??

 

Dodatkowo jaki modem adsl+ do tego aktualnie dokupić ?? Linksys AM200 nie jest za bardzo dostępny ...

 

P.S.

Neostrada do podziału na komp stacjonarny i 3-4 laptopy z potrzebą podziału pasma, a w zasadzie nałożeniem limitów, żeby nie zapchać.

 

Standard "N" byłby przydatny dla Arivy HD player'a - "lubi" szybki transfer,

Schemat wygląda tak: [komp] - kabel - [ruter] - wifi - [ariva HD]

 

Ovislinkiem się nie bawiłem, a jeśli nie przeszkadza Ci że APPro jest tylko w standardzie G, to produkt wart jest uwagi - głównie z powodu oprogramowania i dużej ilości opcji konfiguracyjnych... QoS i podział pasma działają bez problemu... Nie wiem jak ze stabilnością na dłuższą metę - miałem go tylko tydzień i sprawował się bez zarzutu...

 

A z "eNek", to popatrz sobie na DrayTek'a Vigor 2710n...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do neostrady, czy też net24 najlepsze połączenie to DGN2000 z softem DGTeam + AirLive WL-1600GL z tomato 1.27 + skryp Robsona. Netgear stabilny jak skała z możliwością ustawienia sobie SNR, a na Ovislink ustawisz sobie wszystko co chcesz i jak chcesz ( QoS, podział pasma itd. ) Mam taki zestaw i chodzi jak burza ( 5 komputerów w sieci net24 20Mb )

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DGN2000 to router ??

AirLive WL-1600GL to Ovislink WL-1600GL ??

No dobrze, ale po co mi router z adsl "N" + router "G" z którego mam korzystać ze względu na podział pasma ?? Chyba, że jakoś można tak to skonfigurować, aby DNG2000 działał tylko jako modem adsl i antena wifi w standardzie "N" a Ovislink działał jako ruter i zarządca pasma. Czy jest to wykonalne ??

Jeśli nie to do ovislinka potrzebny jest tylko sam modem adsl.

 

Czy nie ma jakiegoś sensownego modemu adsl ?? Ostatnim był Linksys AM200 ??

 

Myślałem o konfiguracji gdzie podstawą byłby Ovislink WL-1600GL [lub APPro 2405 WISP Access Point] a modem adsl tylko "mostem na świat". Ovislink jest sprawdzony, a APPro kusi możliwościami na "fimowym" sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DGN2000 w trybie bridge, ma on zaje.... modem adsl. Jak znasz się na linuksie to jest tam możliwość "odpalenia" własnych skryptów firewalla, gdzie pewnie była by możliwość podziału pasma na poszczególne vlany, posiada także dosyć dobry QoS ( mowa cały czas o sofcie alternatywnym DGTeam ) Więc może on pracować w pojedynkę. Nie zagłębiałem się w to zbytnio ponieważ do podziału internetu mam właśnie ovisa z tomato który jest do tego bardzo dobry i wydajny. Raz go konfigurujesz i zapominasz o routerze. Nie wiem do czego ci ta "N-ka" chyba tylko aby z komputera na komputer szybciej przesyłać pliki jakby co, bo przecież nie masz łącza internetowego 300Mb, no chyba że masz :) Poczytaj sobie tu OpenLinksys jest bardzo dużo informacji o różnej maści routerach. Na bank coś sobie podpasujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"N" kę potrzebuję do transferu z kompa na Arive HD playera -> odtwarzacz multimediów.

Do divx wystarczy "G" ale do HD jest to "na styk" i potrafi przycinać.

 

Zaraz, czyli ten DGN2000 pozwoli mi na przycinanie transferu dla poszczególnych kompów ???

Muszę koniecznie poczytać.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...