Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przeszukuje internet w poszukiwaniu informacji o routerach lecz im więcej czytam tym więcej nie wiem :-( Nowy internet już mi działa ale kompletnie nie wiem co kupić. Cóż tyle ile modeli routerów tyle opinii ale jeszcze nie znalazłem takiej, która by mnie w 100% uświadomiła i usatysfakcjonowała.

 

Moje podstawowowe pytanie brzmi jaki jest sens pakowania się w standard N?? Wydaje mi się że standard G w zupełności starczy do moich zapotrzebowań

 

 

A teraz opiszę swoją sytuację.

 

Podpisałem umowę na internet radiowy 4mbit (WMC net). Mieszkam w domku jednorodzinnym i ilość sąsiadów posiadających domowe sieci wifi można policzyć na palcach jednej ręki (więc chyba częstotliwość 2,4ghz powinna w zupełności wystarczyć).

 

Moja sieć domowa będzie wyglądać w ten sposób że z zamontowanego odbiornika na dachu idzie sygnał przez kabel WAN do routera. Do routera będzie biegł internet kablem do komputera stacjonarnego i równocześnie ma być sygnał wifi na cały dom. Dom jest duży (konkretnie Dom + dobudówka). Router będzie zamontowany w dokładnie centralnym miejscu. Po lewej i po prawej stronie będą dwie ściany nośne i jedno piętro w górę oraz dół. Zależy mi żeby internet bezprzewodowy był osiągalny w całym domu i na zewnątrz (aby działał na tarasie i w ogrodzie).

 

Internetu używam głównie do przeglądania internetu (ściąganie plików raczej sporadyczne i będzie się odbywało na komputerze stacjonarnym połączonym kablem). Między komputerami raczej nie będą przesyłane pliki a jeśli już to sporadycznie. Zależy mi na stabilności działania poniedarz router będzie ukryty (podwieszany sufit).

 

I jeszcze jedno pytanie. Rozumiem że router musi skonfigurować dostawca internetu, wpisać go do swojej bazy danych czy coś?

 

Na router chciałbym przeznaczyć ok. 100zł i myślałem o którymś z modeli TP-Linka (tylko zapisek made in china mnie przeraża)

 

 

 

 

Z góry przepraszam za popełnione błędy ale się kompletnie nie znam na komputerach a nie znam nikogo kto może mi udzielić fachowej pomocy.

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok thx za info:) a odnosnie Netgear DGN2000 i TP-Link W8960N, ktorego brac;>

 

Moim zdaniem DGN2000 i w razie potrzeby podmiana software na DGTeam. Jak znajdziesz router o podobnych możliwościach w tej cenie to jesteś kozak.

 

polecalbys bardziej NETGEAR DG843G? na allegro chyba malo dostepny, sproboje popytac co do niego w sklepach. duze roznice miedzy NETGEAR DG843G a TP-Link TD-W8950ND pod wzgledem obslugi, dzialania oraz przesylania danych?

 

DG834G jest dostępny na allegro. Ceny 65-135zł, więc spokojnie wyrwiesz za niewielkie pieniądze. Jeśli zależy Ci na większych możliwościach poprzez zmianę oprogramowania (patrz wyżej) to szukaj rewizji sprzętowej niższej niż 5 (1-4).

 

Netgear ma N'ke tylko 150Mbps a TP-Link 300Mbps...

 

Nie masz tu racji, DGN2000 ma pełne Draft N 2.0 (300Mbps). Wprowadzasz ludzi w błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Jaki router kupić do neostrady 6Mb. Miesiąc temu kupiłem TP-LINK TD-W8960N i już mnie wkurza ten problem z rozłączającym się gg,a jakby tego było mało to grając przez sieć w np. BF BC2 potrafi mnie rozłączać przy wyszukiwaniu serwerów lub w czasie oczekiwania na wejście na serwer (człowiek czeka 5 minut aż zwolni się miejsce a tu taki zonk :angry: )

Ze względu że się w ogóle nie orientuje w tym temacie proszę o propozycję jakiś innych routerów z dobrym zasięgiem(dla wave :rolleyes: ) i takich co takie problemy nie będą występować,a przynajmniej nie tak często :rolleyes:

Nie chciałbym specjalnie dużo dopłacać (sprzedam tego TP-LINKA i coś tam dorzucę jak będzie trzeba) wiec myślę ze tak około 200zł chyba starczy na jakiś w miarę dobry router. Z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może się pomylić, ludzka rzecz :wink:

Cześć!

Przeszukuje internet w poszukiwaniu informacji o routerach lecz im więcej czytam tym więcej nie wiem :-( Nowy internet już mi działa ale kompletnie nie wiem co kupić. Cóż tyle ile modeli routerów tyle opinii ale jeszcze nie znalazłem takiej, która by mnie w 100% uświadomiła i usatysfakcjonowała.

 

Moje podstawowowe pytanie brzmi jaki jest sens pakowania się w standard N?? Wydaje mi się że standard G w zupełności starczy do moich zapotrzebowań

 

A teraz opiszę swoją sytuację.

 

Podpisałem umowę na internet radiowy 4mbit (WMC net). Mieszkam w domku jednorodzinnym i ilość sąsiadów posiadających domowe sieci wifi można policzyć na palcach jednej ręki (więc chyba częstotliwość 2,4ghz powinna w zupełności wystarczyć).

 

Moja sieć domowa będzie wyglądać w ten sposób że z zamontowanego odbiornika na dachu idzie sygnał przez kabel WAN do routera. Do routera będzie biegł internet kablem do komputera stacjonarnego i równocześnie ma być sygnał wifi na cały dom. Dom jest duży (konkretnie Dom + dobudówka). Router będzie zamontowany w dokładnie centralnym miejscu. Po lewej i po prawej stronie będą dwie ściany nośne i jedno piętro w górę oraz dół. Zależy mi żeby internet bezprzewodowy był osiągalny w całym domu i na zewnątrz (aby działał na tarasie i w ogrodzie).

 

Internetu używam głównie do przeglądania internetu (ściąganie plików raczej sporadyczne i będzie się odbywało na komputerze stacjonarnym połączonym kablem). Między komputerami raczej nie będą przesyłane pliki a jeśli już to sporadycznie. Zależy mi na stabilności działania poniedarz router będzie ukryty (podwieszany sufit).

 

I jeszcze jedno pytanie. Rozumiem że router musi skonfigurować dostawca internetu, wpisać go do swojej bazy danych czy coś?

 

Na router chciałbym przeznaczyć ok. 100zł i myślałem o którymś z modeli TP-Linka (tylko zapisek made in china mnie przeraża)

 

Z góry przepraszam za popełnione błędy ale się kompletnie nie znam na komputerach a nie znam nikogo kto może mi udzielić fachowej pomocy.

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

 

1. Standard N to teoretyczne 300Mbit/s, a standard g to 54Mbit/s. Na G uciągniesz neta do 15-18Mb/s, dla szybszych łącz trzeba już N-ki - taki sens pakowania się w N ;)

2. Na częstotliwości 2,4Ghz działają jednozakresowe routery zarówno z G jak i N. W 5Ghz w Twoim przypadku nie ma się co pchać, bo masz wolny eter, a przenikliwość fal zmniejsza się wraz ze wzrostem częstotliwości...

3. Za 100zł nie kupisz dobrego routera. Na Twoje warunki prawdopodobnie potrzebujesz router działający w trybie AP-Client (jako odbiornik sygnału z dachu) i do tego podłączone z nim na kablu AP. Funkcję klienta masz w większości sprzętów opensource, np. WNR3500L na Tomato. Jako AP można wykorzystać routery z funkcją WDS (np. WNR2000).

 

Witam. Mam pytanie. Jaki router kupić do neostrady 6Mb. Miesiąc temu kupiłem TP-LINK TD-W8960N i już mnie wkurza ten problem z rozłączającym się gg,a jakby tego było mało to grając przez sieć w np. BF BC2 potrafi mnie rozłączać przy wyszukiwaniu serwerów lub w czasie oczekiwania na wejście na serwer (człowiek czeka 5 minut aż zwolni się miejsce a tu taki zonk :angry: )

Ze względu że się w ogóle nie orientuje w tym temacie proszę o propozycję jakiś innych routerów z dobrym zasięgiem(dla wave :rolleyes: ) i takich co takie problemy nie będą występować,a przynajmniej nie tak często :rolleyes:

Nie chciałbym specjalnie dużo dopłacać (sprzedam tego TP-LINKA i coś tam dorzucę jak będzie trzeba) wiec myślę ze tak około 200zł chyba starczy na jakiś w miarę dobry router. Z góry dzięki za pomoc :D

 

Jeżeli ma być z pełną N-ką, tak jak obecny TP-link to weź DGN2000. Jeśli na nim będzie Cię rozłączało to na pewno nie będzie wina modemu, bo nic bardziej stabilnego na słabe linie nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DG834G jest dostępny na allegro. Ceny 65-135zł, więc spokojnie wyrwiesz za niewielkie pieniądze. Jeśli zależy Ci na większych możliwościach poprzez zmianę oprogramowania (patrz wyżej) to szukaj rewizji sprzętowej niższej niż 5 (1-4).

 

 

 

 

 

 

Mam rozumiec, ze chodzi o to : Netgear DG834Gv4 - v4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje router do podziału internetu multimo 10 Mb (coś jak Neostrada) zastanawiam się nad TD-W8960N ale czytałem wyżej że są z nim jakieś problem związane ze stabilnością pracy. Mój budżet to 300 zł (ewentualnie do 350 zł). Czego oczekuje od urządzenia przyzwoitego zasięgu wifi, stabilnej pracy, żebym nie było problemu z użyciem 10Mb, ponad to mile widziane usb, QOS...Czekam na propozycje...Przeczytałem również na forum że warto sie zainteresować Netgear DGN2200 i DGN3500 tylko który z nich ewentualnie wybrać?

Edytowane przez kluszon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Obecnie posiadam router Linksys WAG-200g 1.01.09, annex A.

 

Internet netia 6mbit/s, na linii TP, annex A, odległość do centralki ok 1000m.

 

Obecny router z modemem ADSL pracuje bardzo stabilnie, ani razu przez ok 2 lata się nie zawiesił, nie zawiódł, nie zerwał połączenia, nie zresetował, nie zgubił ustawień - ogólnie ok.

 

Jednak jego możliwości mi nie wystarczają, QoS nie działa tak, jakbym sobie tego życzył.

 

Oto czego potrzebuję:

 

1. Router z modemem ADSL 2+, annex A działający z netią 6mbit na linii TP.

2. Dostęp do WLAN b/g. Dodatkowo chciałbym zakupić router ze standardem N, posiadam 2 notebooki z N-ką, do routera po WLAN będą miały dostęp: smartfony (nokia e61, ew. nowsze z symbianem, Samsung Omnia Lite), netbooki/notebooki (wifi g/n). Wiem, że może obecnie nie wykorzystam standardu N, ale myślę przyszłościowo :) w przyszłości chciałbym móc podłączyć konsolę po wi-fi (xbox360 lub PS3, jeszcze nie przesądzone), ewentualnie urządzenie wielofunkcyjne z dostępem po wi-fi

3. dostęp do LAN - w domu jest i będzie PC, dodatkowo ewentualnie podłączenie TV z funkcjami internetowymi i/lub w/w konsol.

4. działające QoS

5. print server: drukarka laserowa Samsung ML-1640, wielofukncyjne HP F380.

Czy istnieje możliwość podłączenia kilku drukarek jednocześnie przez hub USB?

6. Host USB - chcę podłączyć dysk WD15EARS 1,5TB w stacji dokującej Welland ME-601Q tak, żeby był dostępny zarówno dla komputerów (PC, laptopy) jak i w przyszłości dla konsol. System plików na dysku to NTFS, router musi obsługiwać odczyt/zapis.

7. trzymania ustawień po braku prądu, stabilności.

 

W/w potrzeby są konieczne, inaczej nie ma sensu wymieniać routera. w obecnym najbardziej brak mi hosta usb dla pamięci masowych oraz serwera drukarki.

 

Niekonieczne, ale bardzo mile widziane są:

8. klient HTTP/FTP/Torrent

 

Nie korzystam, nie potrzebuję, ale nie wykluczam:

9. VoIP.

 

Nie ma znaczenia:

- wygląd, rozmiar

- wyposażenie dodatkowe (kable, pudła etc.)

 

Cena - proszę o pomoc w znalezieniu jak najtańszego routera, to przecież oczywiste że nie da się kupić takiego sprzętu za 100zł i jestem tego świadom:)

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec, ze chodzi o to : Netgear DG834Gv4 - v4?

 

Tak-dobrze rozumiesz :). Netgear DG834Gv4 ma możliwość podmiany softu na ten od DGTeam, z czym wiąże się jednocześnie dobra diagnostyka łącza i możliwość regulacji jego parametrów. Chociaż zwykłe firmowe oprogramowanie dla typowego użytkownika będzie wystarczające.

 

Potrzebuje router do podziału internetu multimo 10 Mb (coś jak Neostrada) zastanawiam się nad TD-W8960N ale czytałem wyżej że są z nim jakieś problem związane ze stabilnością pracy. Mój budżet to 300 zł (ewentualnie do 350 zł). Czego oczekuje od urządzenia przyzwoitego zasięgu wifi, stabilnej pracy, żebym nie było problemu z użyciem 10Mb, ponad to mile widziane usb, QOS...Czekam na propozycje...Przeczytałem również na forum że warto sie zainteresować Netgear DGN2200 i DGN3500 tylko który z nich ewentualnie wybrać?

 

Zarówno DGN2200 jak i DGN3500 są modelami z wbudowanym portem USB, dzięki czemu możemy udostępniać pliki w sieci. Wybór zależy od tego, czy potrzebujesz gigabitowego połączenia po kablu (to ma wyższy model).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niebawem zakłądam neostradę 10 mega, nie mam zamiaru korzystać ze sprzętu od tepsy, stąd moje pytania jaki ruter kupić? do interentu podłaczony bedzie tylko jeden komputer stacjonarny i tylko przez wifi. ruter będzie podłączony do gniazka w pokoju obok, więc na przeszkodzie bedzie stałą tylko jedna ściana. Jaki ruter polecacie i czy opłąca sie brac ruteer z wifi n w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niebawem zakłądam neostradę 10 mega, nie mam zamiaru korzystać ze sprzętu od tepsy, stąd moje pytania jaki ruter kupić? do interentu podłaczony bedzie tylko jeden komputer stacjonarny i tylko przez wifi. ruter będzie podłączony do gniazka w pokoju obok, więc na przeszkodzie bedzie stałą tylko jedna ściana. Jaki ruter polecacie i czy opłąca sie brac ruteer z wifi n w takim przypadku?

 

Jezeli tylko jeden komputer i tylko 10mbit neostrada to branie N jest zbyteczne chociaz i tak wiekszosc urzadzen obsluguje teraz N w lepszym lub gorszym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko jeden komputer i tylko 10mbit neostrada to branie N jest zbyteczne chociaz i tak wiekszosc urzadzen obsluguje teraz N w lepszym lub gorszym wydaniu.

 

 

ok w takim razie jaki ruter? zalezy mi żeby wifi było stabilne bo tylko tak bede łączył się z internetem. oczywiście to ma byc ruter z modemem

Edytowane przez Legar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, nieśmiertelny TP-Link TD-W8910G (chipset Atheros), ma wykręcaną antenę, także gdybyś potrzebował większego sygnału, droga otwarta. Całkiem ok jest Asmax Asmax AR-1004G, ale nie ma odkręcanej anteny.

 

Jest w sprzedaży podobny model, mianowicie TP-Link TD-W8901G (chipset Ralink), jednak z wielu opinii wynika, że w przypadku słabych parametrów linii się nie sprawdza.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, nieśmiertelny TP-Link TD-W8910G (chipset Atheros), ma wykręcaną antenę, także gdybyś potrzebował większego sygnału, droga otwarta. Całkiem ok jest Asmax Asmax AR-1004G, ale nie ma odkręcanej anteny.

 

Jest w sprzedaży podobny model, mianowicie TP-Link TD-W8901G (chipset Ralink), jednak z wielu opinii wynika, że w przypadku słabych parametrów linii się nie sprawdza.

 

 

 

a co powiecie o Tp-Link TD-W8960N? niewiele droższy od tego TD-W8910G i ma chyba wifi "n" jesli sie nie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem że sa w nim jakies problemy z oproramowaniem. Panowie więc co polecacie, prosze o propozycje konkretnych modeli, do rutera podłączony będzie jeden komp stacjonarny przez wifi, ewentualnie dodatkowo jeden laptop, sporadycznie bede korzystał z wifi w komórce. Nie musi miec jakiś bardzo rozbudowanych opcji konfiguracji, ważne żeby mozna było zabezpieczyć sieć no i musi miec dobry zasięg wifi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem że sa w nim jakies problemy z oproramowaniem. Panowie więc co polecacie, prosze o propozycje konkretnych modeli, do rutera podłączony będzie jeden komp stacjonarny przez wifi, ewentualnie dodatkowo jeden laptop, sporadycznie bede korzystał z wifi w komórce. Nie musi miec jakiś bardzo rozbudowanych opcji konfiguracji, ważne żeby mozna było zabezpieczyć sieć no i musi miec dobry zasięg wifi!

 

Netgear DGN2000 lub nowsza wersja z USB DGN2200. Rowniez moge polecic Linksysa Wag120N - mam go w pracy od 4 miesiecy i jest stabilny.

 

Do domu kupilem za prawie 350zl Wag160N i jest to najwieksze kurestwo na tej ziemi. WiFi sie rozlacza, cierpi na to ponad polowa tych modeli na calym swiecie. Jest jakis problem hardwareowy z ktorym Linksys nawet nie powalczy. Szczerze to nie polecam tego modelu nawet jakby ktos go dawal za darmo bo o ile po kablu dziala ok to WiFi w tym urzadzeniu nie istnieje. Dodatkowo Linksysy cierpia na jakas mala chorobe z DHCP i Windows7 - przy karcie sieciowej ustawionej na auto, odlaczenie kabla i ponowne podlaczenie zostawia nas z "Inicjalizacja" sieci, a jak juz po 20 min zainicjalizuje to siec jest Unknown i nie mamy internetu. Pomaga przypisanie karcie sieciowej stalego adresu IP, wtedy dhcp dziala elegancko. Mam rowniez access pointa tp-link i tam takich jajec nie ma. Co smieszne, ten klopot z DHCP dotyczy tylko Wag160N, bo WAG120N nie cierpi na ta przypadlosc.

 

 

Dobrym rozwiazaniem bylo by rowniez kupno uzywki Linksysa WAG200G - router nie do zarzniecia, stabilny jak skala, do prostej Nki idealny. Mialem go prawie 2 lata i przez ten czas tylko raz go dotykalem podczas konfiguracji z neostrada. Pozniej juz dzialal bez zajakniecia, torrenty smigaly dzien i noc, nie rozlaczal, nie fisiowal - typowe setup&forget.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Posiadam obecnie WRT54G, ale będę go niedługo zabierał do innego lokum. No i trafiła mi się okazja kupna Belkin F5D7234nt4-H za 35zł nówka sztuka. I zastanawiam się czy to dobry wybór. Z racji tego że zmieniam lokum z tego belkina będę korzystał sporadycznie, więc czy będzie w miarę OK do obsługi 1PC + 2 laptopy i 2 dodatkowe sporadycznie?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netgear DGN2000 lub nowsza wersja z USB DGN2200. Rowniez moge polecic Linksysa Wag120N - mam go w pracy od 4 miesiecy i jest stabilny.

 

Do domu kupilem za prawie 350zl Wag160N i jest to najwieksze kurestwo na tej ziemi. WiFi sie rozlacza, cierpi na to ponad polowa tych modeli na calym swiecie. Jest jakis problem hardwareowy z ktorym Linksys nawet nie powalczy. Szczerze to nie polecam tego modelu nawet jakby ktos go dawal za darmo bo o ile po kablu dziala ok to WiFi w tym urzadzeniu nie istnieje. Dodatkowo Linksysy cierpia na jakas mala chorobe z DHCP i Windows7 - przy karcie sieciowej ustawionej na auto, odlaczenie kabla i ponowne podlaczenie zostawia nas z "Inicjalizacja" sieci, a jak juz po 20 min zainicjalizuje to siec jest Unknown i nie mamy internetu. Pomaga przypisanie karcie sieciowej stalego adresu IP, wtedy dhcp dziala elegancko. Mam rowniez access pointa tp-link i tam takich jajec nie ma. Co smieszne, ten klopot z DHCP dotyczy tylko Wag160N, bo WAG120N nie cierpi na ta przypadlosc.

 

 

Dobrym rozwiazaniem bylo by rowniez kupno uzywki Linksysa WAG200G - router nie do zarzniecia, stabilny jak skala, do prostej Nki idealny. Mialem go prawie 2 lata i przez ten czas tylko raz go dotykalem podczas konfiguracji z neostrada. Pozniej juz dzialal bez zajakniecia, torrenty smigaly dzien i noc, nie rozlaczal, nie fisiowal - typowe setup&forget.

 

Zgadzam się z większością tego co napisałeś. DGN2000 jest IMO jednym z najlepszych routerów z wbudowanym modemem ADSL, który nie zrywa połączeń na zaszumionych liniach i jedynym, który ma możliwość zmiany softu (z modemo-routerów). WAG120N ok, ale po pierwsze ma kiepski zasięg wifi, a po drugie to tylko połowiczny standard N (150Mb/s). Nie zgadzam się z opinią o WAG200G...Może u Ciebie był stabilny jak skała i nie rozłączał, ale prawda jest taka, że ten sprzęt na słabsze linie się nie nadaje (traci synchronizacje i rozłącza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera do internetu z kablówki 16/1. Funkcje jakie bym potrzebował to: WiFi, USB z obsługa dysku, openwrt, bittorrent, ftp, http. Ogólnie chciałbym przerzucić to co robi PC na router, oszczędność prądu i cisza w pokoju. Ogólnie jeśli to możliwe przydałaby mi się funkcja serwera www jeśli jest taka możliwość. Na jakie routery można zwrócić uwagę?

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam routera do 80zł. :) Router ma obsługiwać tylko jedno pomieszczenie 35m^2, bez ścian. Wpięte w niego mają być :

 

1x desktop

1x PS3

2x Laptopy 

 

Innymi słowy, 1x Ethernet i 3x WiFi. Internet jaki będzie tam prowadzony to 25MB/s , lecz w niedalekiej przyszłości zapewne więcej (być może i 100MB/s), z tym, że na WiFi "przekaz" 20mb/s w zupełności mi wystarczy (czyli standard g), główną machiną internetową będzie desktop. ;) Chciałbym też, aby raz na jakiś czas nie było problemów z obsłużeniem przez WiFi 5-6 lapków. Dam radę wyrobić się w 80zł ? :) 

 

TP-Link TL-WR740N (ma n-kę)

TP-Link TL-WR741ND (ma n-kę)

TP-Link TL-WA500G

TP-Link TL-WA501G

Linksys WRTU54G

D-Link DSL-G604T

 

Skrajnie już D-Link DIR-300 albo DIR-600 (one różnią się tylko n-ką?). Rozumiem, że najlepiej oczywiście wybrać DIRy ;) racja ? Ale czy zyskam wiele czy w zupełności wystarczy ten pierwszy WR740N ? :) 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a dołożysz te 10zł ? TP-Link TL-WR841N (~90zł), chyba że zamierzasz bawić się alternatywnym softem, to wtedy DIR-600...

 

Szukam routera do internetu z kablówki 16/1. Funkcje jakie bym potrzebował to: WiFi, USB z obsługa dysku, openwrt, bittorrent, ftp, http. Ogólnie chciałbym przerzucić to co robi PC na router, oszczędność prądu i cisza w pokoju. Ogólnie jeśli to możliwe przydałaby mi się funkcja serwera www jeśli jest taka możliwość. Na jakie routery można zwrócić uwagę?

 

TP-Link WR-1043ND i alternatywny soft...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1043ND to po taniości, a kolega ma całkiem konkretne wymagania, torrenty nie zapchają tego routera? Jak sprawuje się tp-link TL-WR841N w połączeniu z 4 i więcej kompami? P2p go nie wysypuje? Jak jest ze stabilnością i dopracowaniem firmware?

Szukam routera do internetu z kablówki 16/1. Funkcje jakie bym potrzebował to: WiFi, USB z obsługa dysku, openwrt, bittorrent, ftp, http. Ogólnie chciałbym przerzucić to co robi PC na router, oszczędność prądu i cisza w pokoju. Ogólnie jeśli to możliwe przydałaby mi się funkcja serwera www jeśli jest taka możliwość. Na jakie routery można zwrócić uwagę?

 

Jako alternatywę do wspomnianego tp-linka polecam netgeara WNR3500L i wgranie na niego tomato. Na innych forach był często polecany, ze względu na konkretny hardware i dopracowaną wersję pomidora pod ten model. Poczytaj wątek na openlinksys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy Asmax 1004G , ktory daje Netia to ten sam w pelni funkcjonalny 1004G ktory w sklepie kosztuje ok 150zl

czy tez to jakas "ogolona" wersja specjalnie dla netii, ktorej sie nie da normalnie skonfigurowac itd

 

pytam bo mozna taki routerek kupic za ok 60 z napisem netia gdzie normalnie w sklepie ok 150

 

generalnie potrzebuje routerek do neostrady, bedzie do niego podpiety jeszcze po sieci blu-ray lg bd560, przez router drukarka sieciowa (teraz jest bezposrednio do kompa) no i po wi fi telefon (samsung galaxy s)

 

neostrada 6MB ( ale w przyszlosci wiecej)

 

czy taki routerek to w ogole dobry wybor ? a moze cos innego majacego dobry stosunek jakosci do ceny (te 150-200zl moge wydac)

 

wazne zebym tez po podlaczeniu kompa mogl tak przekierowac porty (tutaj moze pisze glupoty, nie wiem jak sie to nazywa) tak zeby w emule mial highid

 

 

poradzcie cos dobrzy ludzie

 

 

pozdrawiam

 

 

ps.

 

po przeczytaniu wczesniejszych postow zastanawiam sie nad Netgearem DG834G (najlepiej V5 bo ma wylacznik do WiFi)

chyba bylby to niezly wybor

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...