Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Asmax z Netii jest w pelni funkcjonalny. Jedynie masz napis na obudowie i brandowany soft (ale mozna wymienic na oryginalny). Trzeba tylko pamietac, ze gwarancja na owy routerek z Netii jest powiazana z umowa o swiadczenie uslug, wiec jesli cos sie mu stanie, to bedziesz musial scigac sprzedawce, zeby on zglaszal usterke.

 

Uzywam go od pol roku i dziala, nie moge zlego slowa powiedziec. Zawiesil sie w tym czasie raz. Troche sie grzeje, takze chowanie go w calkowicie zamknietym miejscu moze nie byc dobrym pomyslem. Na plus bardzo duzo informacji o stanie lacza ADSL.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, z gwarancja tak myslalem ze jest lipa, ale za te 60-70zl mozna zaryzykowac

 

gdybym mial kupic w sklepie za 160170zl, to juz wole dolozyc i kupic Netgera czy nawet Tp-Linka ale z N

 

dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do podzielenia łącze 10MB (DL) 1MB (UL) na stacjonarkę i laptopa, w przyszłości na dwa telefony. Chciał bym router wifi, który wystarczy na to łącze i ewentualnie w przyszłości na 20MB.

Chciał bym też zarządzać ruchem w mojej sieci. Dać priorytety itd.

Czy Linksys WRTU54G-TM będzie odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam rutera:

- możliwość dzielenia łącza kablowego (złącze WAN RJ45)

- modem ADSL

- Wi-Fi N

- Gigabit ethernet

- ful wypas i w ogóle

 

Cena w granicach rozsądku, takie funkcje jak NAS nie są potrzebne, to jednak ma być ruter.

 

Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asmax z Netii jest w pelni funkcjonalny. Jedynie masz napis na obudowie i brandowany soft (ale mozna wymienic na oryginalny).

 

Skad mozna sciagnac i jak podmienic soft w tym routerze ?

 

male info:

 

okazuje sie ze netia obecnie daje rev2 tych routerkow i nie da sie do nich wgrac oryginalnego softu asmaxa

 

neostrada dziala

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam rutera:

- możliwość dzielenia łącza kablowego (złącze WAN RJ45)

- modem ADSL

- Wi-Fi N

- Gigabit ethernet

- ful wypas i w ogóle

 

Cena w granicach rozsądku, takie funkcje jak NAS nie są potrzebne, to jednak ma być ruter.

 

Mhrok

 

Z gigabitowym LANem masz Netgeara DGN3500, jeśli zrezygnujesz z tej opcji to zawsze jest kultowy DGN2000 (na którego wchodzi alternatywny soft dgteam). Nie wiem jak z rozdzielaniem łącza kablowego, bo w taki wypadku stosuje się sprzęt z gniazdem WAN RJ45, to zupełnie co innego, bez wbudowanego modemu ADSL.

 

Czy aktualnie w cenie max 450zl jest cos lepszego niz Asus RT-N16? Poszukuje cos o podobnej funkcjonalnosci do UPC 25mb/s

 

To co już pisałem: WNR3500L, masz podobną funkcjonalność i zbliżone parametry obu routerów. Jeśli coś mocniejszego to może WNDR3700, też zmieścisz się w cenie, ale tam wchodzi chyba tylko DDWRT. Co będzie lepsze to już Twój wybór.

 

Ostatecznie kupiłem używanego Dlinka 615 z wgranym linuxem za 115zł. Głównie zależy mi na stabilności i ciekaw jestem czy będzie zrywał łącze, czy raczej nie. W razie czego napiszę jak się spisał.

 

Napisz, sam jestem ciekawy, bo mam uraz do tej firmy po modeli DI-524.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co już pisałem: WNR3500L, masz podobną funkcjonalność i zbliżone parametry obu routerów. Jeśli coś mocniejszego to może WNDR3700, też zmieścisz się w cenie, ale tam wchodzi chyba tylko DDWRT. Co będzie lepsze to już Twój wybór.

 

Jednak pozostane przy Asusie. Przynajmniej antenki na zewnatrz oraz alternatywne oprogramowanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam obecnie neta osiedlowego 22Mb/s i router Linksys WRT54GL. Wszystko fajnie działa tylko, że będę teraz zmieniał neta na 45Mb/s i kto wie czy w jeszcze bardziej w późniejszym czasie nie podskoczy. I tak czytałem, że ten mój już może nie wystarczyć czy to po kablu czy WiFi. Tak więc szukam czegoś nowego tak cenowo najlepiej około 250zł. Ma to obsłużyć w pełni moją nową prędkość łącza, będą podpięte 2PCy i 1 laptop (tak więc koniecznie N-ka).

 

Znalazłem coś takiego WRT160NL-EE i spodobało mi się, że ma wejście USB na dysk - nie powiem bardzo by się przydało. Czy będzie to dobry wybór i czy ewentualnie polecacie coś innego pod takie wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi jakis konkretny model routera z wifi. Aktualnie mam 8Mbs net osiedlowy, z czasem moze ta wartosc wzrosnac do 40Mbs, lub zmiana na 120Mbs Chello.

 

2 PCty(kabel) + od 2 do 5 lapkow(po wifi) + 2 telefony.

 

Widze tu rozne Linksysy, Asusy czy Netgeary w roznych cenach, ale szczerze mowiac, nie wiem ktory mi w zupelnosci wystarczy z tych "tanszych".

 

Tak max 250zl, ale wolalbym, o ile to mozliwe dac max 150zl, chyba ze do takiej kwoty sa raczej srednie na moje potrzeby routery, no to juz trudno, wykosztuje sie na swieta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, sam jestem ciekawy, bo mam uraz do tej firmy po modeli DI-524.

Po dwóch dniach mogę powiedzieć, że jest niezły, na razie nie zerwał ani razu łącza, choć nie stawiałem mu zbyt dużych wymagań. Jest na linuxie i bardzo fajnie się konfiguruje. Wcale nie jest to trudniejsze niż normalny soft. Włączyłem szyfrowanie sygnału i inne bajerki i wszystko ruszyło bez problemów. Tyle, że to mój pierwszy router ;) więc nie mam zbytnio porównania. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie roznia Netgeary Wxx3500L i Wxx 3700?

 

cena :)

3500l, to router opensource, z potem usb, z gigabitowymi portami

3700 ma to co poprzednik, dziala na dwoch pasmach, lepszy sprzetowo i generalnie rzecz biorac jest lepszy, ale najlatwiej chyba po prostu otworzyc sobie dwa okienka i porownac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił router Linksys 120N,okazało się że zasięg jego wi-fi jest dość marny(router umieszczony na poddaszu dużego domu).Jaki router z dobrym zasięgiem moglibyście polecić :?:

 

Kolega to niech go umiesci na srodku budynku a nie na poddaszu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup Linksys WAG120N (niepokoją mnie sygnały o przegrzewaniu w tym modelu) .... czy np. Pentagram P 6331-4A jakoś mu ustępuje ? Może polecane wyżej NETGEAR? (jeśli jest sens ... są solidniejsze/stabilniejsze/niegrzejące?) ... ale nie chcę wgrywać nieoryginalnego oprogramowania.

 

 

Potrzebuję min. 1 port LAN, bezpieczne WiFi doskonale radzące sobie z min. dwoma urządzeniami, konfigurację przez www , by nie było problemów na przeglądarkach typu firefox 3 przy konfiguracji, ustawianie priorytetów {np. wyższy dla jakiejś gry, niższy dla ftp} i najważniejsze : ma być stabilny i dobrze znosić ew. słabszą jakościowo linię.

 

Szukam sprzętu który raz skonfiguruję i zapominam o jego istnieniu, bezawaryjnego, solidnego.

 

Zakres cenowy? ... zapłacę tyle ile trzeba byle było to solidne, stabilne, niewieszające, niezamulające/niezwiększające pingów

 

ps. będzie na tym chodzić NETIA ... obecnie 4, niebawem 8 lub 20 Mbit/s

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam obecnie neta osiedlowego 22Mb/s i router Linksys WRT54GL. Wszystko fajnie działa tylko, że będę teraz zmieniał neta na 45Mb/s i kto wie czy w jeszcze bardziej w późniejszym czasie nie podskoczy. I tak czytałem, że ten mój już może nie wystarczyć czy to po kablu czy WiFi. Tak więc szukam czegoś nowego tak cenowo najlepiej około 250zł. Ma to obsłużyć w pełni moją nową prędkość łącza, będą podpięte 2PCy i 1 laptop (tak więc koniecznie N-ka).

 

Znalazłem coś takiego WRT160NL-EE i spodobało mi się, że ma wejście USB na dysk - nie powiem bardzo by się przydało. Czy będzie to dobry wybór i czy ewentualnie polecacie coś innego pod takie wymagania?

 

Więc tak: do neta ponad 20Mbit potrzebny jest router z N-ką (a przynajmniej draft N). Wspomniany Linksys WRT160NL będzie ok, pod warunkiem że masz kompy w jednym pokoju-te routery mają słabe radio i cierpi na tym zasięg wifi. Zobacz Netgeara WNR2000 lub bardziej odpowiadającego wspomnianemu linksysowi WNR3500L. Jeszcze jest Tp-link 1043ND, ale nie miałem okazji go sprawdzić.

cena :)

3500l, to router opensource, z potem usb, z gigabitowymi portami

3700 ma to co poprzednik, dziala na dwoch pasmach, lepszy sprzetowo i generalnie rzecz biorac jest lepszy, ale najlatwiej chyba po prostu otworzyc sobie dwa okienka i porownac.

 

WNR3500L – jednozakresowy (2,4Ghz), obsługuje zarówno DD_WRT jak i Tomato, ma port USB

WNDR3700 – dwuzakresowy (2,4 i 5 Ghz), wspiera DD_WRT, też ma port USB. Sprzętowo oczywiście nieco lepszy od 3500. Wybiera się w zależności od potrzeb, do szybkiego neta (120Mbit) Netgear WNDR3700 jest polecany obok Linksysa WRT610N, który jest od niego droższy.

 

Kolega kupił router Linksys 120N,okazało się że zasięg jego wi-fi jest dość marny(router umieszczony na poddaszu dużego domu).Jaki router z dobrym zasięgiem moglibyście polecić :?:

 

Bolączka nowych modeli Linksysa...zarówno WRT120N jak i WRT160N. Jeśli ma być z draft N to ciężko polecić coś sensonego, może poszukaj z pełną N-ką? Tu pasowałby WNR2000, który na pewno będzie miał lepsze pokrycie zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez posiadam Neo6(jak w/w) i poszukuje jakiegos routera+Modem z latwa obsluga do dzielenia lacza (QoS, lub inne)

Musze jednak powiedziec ze jestem laikiem i sie na tym nie znam.

Mialem pentagrama ale sie przepalil i teraz uzywam liveboxa (alez ....)

dlatego chcialbym jakiejs alternatywy jako ze mam pewien problem z moimi wspolokatorami. Jestem wlascicielem neta i routera, ale jako ze oni u mnie wynajmuja pokoje to im udostepniam internet. Od ich wprowadzenia szybkosc lacza mi drastyczne spadla. Polecono mi na innych forach bym kupil modem TP-Link TD-8816 i router Ovislink WL-1600GL i bym pozniej zainstalowal program Tomato. Problem ze ja sie nie znam na takich programach :S i nei chce posiadac 2 maszynek ale jedna

oczywiscie najlepiej uzywka do 150zl.

 

Thx!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj nowy sprzęt na gwarancji, bardziej się opłaca niż ryzykować :). Jak nie masz pojęcia o konfiguracji QoS to wbudowany domyślnie powinien wystarczyć. W takim przypadku polecam również DG834G, a jeśli przewidujesz szybszego neta to DGN2000. Co do ręcznego przydziału łącza to możliwe jest tylko w routerach z otwartym oprogramowaniem i wtedy musisz mieć oddzielny modem ADSL z wyjściem sieciowym RJ45.

 

witam koledzy chciałbym zakupic router do neostrady 6 mb na 2 komputery niechciałbym za duzo wydac ale zeby miał dosyc dobre parametry do gier zeby nie zrywał połaczenia jak i zeby nie skakały pingi prosiłbym o jakies sugestie z góry dziekuje

 

Jeśli nie przewidujesz przyspieszenia łącza ponad 15Mbit/s to możesz kupić router ze starszym standardem g (54Mbit/s). Tu wybór jest dosyć duży, ale zwróć uwagę na wbudowany modem. Pod tym względem dobry jest DG834G, dostępny całkiem nie drogo m.in. na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam routera do podziału internetu z sieci osiedlowej (końcówka RJ45). Podłączone będą 2 PC kablem, 2 - 3 laptopy (wiec miło by by było mieć N) i 1-2 telefony. Wymagania: prostota obsługi, nigdy nie korzystałem z routera, oczekuje nieskomplikowanej konfiguracji. Internet wykorzystywany jest w dużej mierze do gier online, torrenty, zwykłe przeglądnie stron, youtube. Chciałbym uniknąć sytuacji kiedy brat ogląda coś na youtube, to wtedy odczuwam to ja grając w jakaś grę online.

Cena: preferowałbym coś do 150.

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam routera z modemem lub osobno do neo 6Mb na 1PC, wifi >> 1-2 laptopy, 1 telefon. Co polecacie do stabilnej pracy, ma być tanio i dobrze. (n-ka wskazana, ale proszę o napisanie propozycji również bez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w miarę szybkie łącze , to nie powinieneś nic odczuwac nawet bez QoSa, a tak to rzuć okiem na netgear WNR2000, do 150zł spokojnie dostaniesz, a ma wszystko czego potrzebujesz.

 

Aktualnie waham sie meidzy podanym przez Ciebie netgarem i tp-linkiem TL-WR941N.

Zasięgiem ma zostac pokryte mieszkanie powierzchni 60-70 m2. Łącze to aktualnie 2mbit (4 w nocy) Jak z konfiguracja tego tp linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam routera z modemem lub osobno do neo 6Mb na 1PC, wifi >> 1-2 laptopy, 1 telefon. Co polecacie do stabilnej pracy, ma być tanio i dobrze. (n-ka wskazana, ale proszę o napisanie propozycji również bez).

 

 

Witaj cavarr. TP-Link TD-W8960N, lub Speedstream 4100/1 plus Asus RT-N10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu:

z tplinkami nie mialem do czynienia trudno cokolwiek powiedziec. netgeary zasiegowo dobrze dzialaja, zanim zalozyli mi neta w mieszkaniu studenckim pamietam, ze podkradalismy typkowi internet, bo nie zabezpieczyl sieci, co ciekawe z kamienicy na przeciwko - 2 pietra nizej byl full zasieg. :) pozniej ten router trafil tez do nas po zrzutce i pieknie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...