Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któraś firma produkująca Routery LAN+Wi-Fi z modemem ADSL+ ma jakościowo zauważalnie lepsze produkty od pozostałych? (coś jak EIZO wśród monitorów)

 

... lepsze ... czyli mniej awaryjne, stabilniejsze, solidniej wykonane, trwalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam neostrade 6Mb, docelowo będzie 10Mb, może 20Mb, router jest D-Link DSL-G604T z firmware V3.10 od G624T, jednak co jakiś czas muszę go restartować (odłączam zasilanie na chwile) i chcę go wymienić na jakiś inny bardziej stabilny (znajomy informatyk mówił mi że w moim mieście sprzedaję się najwiecej zasilaczy do PC ponieważ są duże wachania napięcia prądu, prawdopodobnie z tego powodu uwaliły się już moje dwa poprzednie DSL-G604T). Wymagania:

1. zarządzanie pasmem (do routera podpięte kablem 2 PC i 2 laptopy po wifi) chciałbym aby na PC nr1 był ustawiony limit max 2Mb/s, na jednym laptopie min 2Mb/s, reszta w zależności od potrzeb, ale chciałbym aby w okresie gdy PC nr 1 nie korzysta z netu, jego limit mogły wykorzystać pozostałe kompy. Lepiej router z Tomato czy DD-WRT/OpenWRT?

2. "N" (300 Mb/s nie wykorzystam, ale ponoć "enka" ma lepsze pokrycie sygnałem, laptopy posiadają sieciówki z "N")

3. Odkręcana antena/anteny (latem chciałbym zamontować mocniejszą antenę abym mógł wifi odbierać w ogródku, dwie ściany + różnica poziomu dwa pietra + około 70m, na chwilę obecną przy dobrej pogodzie łapię sygnał). Jaką antene polecacie?

4. No i nieszczęsny modem ADSL z annexem A pod neostrade. Wiem że ciężko dostać router z modemem adsl pod Tomato i czy nie lepiej zastosować osobny modem (wydajność, stabilność, łatwość konfiguracji)? Czy gdybym zdecydował się na osobny modem to czy nadałby się do tego Sagem Fast 800? (dostałem od tepsy i od czasu kupna routera leży bezużyteczny).

5. Budżet do 300zł.

6. Przydałby się port USB i szyfrowanie WPA2 z AES, ale nie jest wymagane.

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kilka dni temu kupiłem konsole PS3 i chcę ją podłączyć do internetu. Nie znam się na tym gdyż do tej pory używałem normalnego połączenia przez kabel r45j z serwera w piwnicy. Net jest z Interneti, która wykupiła sieć w moim mieście.

Cena do 200 zł z wysyłką.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam neostrade 6Mb, docelowo będzie 10Mb, może 20Mb, router jest D-Link DSL-G604T z firmware V3.10 od G624T, jednak co jakiś czas muszę go restartować (odłączam zasilanie na chwile) i chcę go wymienić na jakiś inny bardziej stabilny (znajomy informatyk mówił mi że w moim mieście sprzedaję się najwiecej zasilaczy do PC ponieważ są duże wachania napięcia prądu, prawdopodobnie z tego powodu uwaliły się już moje dwa poprzednie DSL-G604T). Wymagania:

1. zarządzanie pasmem (do routera podpięte kablem 2 PC i 2 laptopy po wifi) chciałbym aby na PC nr1 był ustawiony limit max 2Mb/s, na jednym laptopie min 2Mb/s, reszta w zależności od potrzeb, ale chciałbym aby w okresie gdy PC nr 1 nie korzysta z netu, jego limit mogły wykorzystać pozostałe kompy. Lepiej router z Tomato czy DD-WRT/OpenWRT?

2. "N" (300 Mb/s nie wykorzystam, ale ponoć "enka" ma lepsze pokrycie sygnałem, laptopy posiadają sieciówki z "N")

3. Odkręcana antena/anteny (latem chciałbym zamontować mocniejszą antenę abym mógł wifi odbierać w ogródku, dwie ściany + różnica poziomu dwa pietra + około 70m, na chwilę obecną przy dobrej pogodzie łapię sygnał). Jaką antene polecacie?

4. No i nieszczęsny modem ADSL z annexem A pod neostrade. Wiem że ciężko dostać router z modemem adsl pod Tomato i czy nie lepiej zastosować osobny modem (wydajność, stabilność, łatwość konfiguracji)? Czy gdybym zdecydował się na osobny modem to czy nadałby się do tego Sagem Fast 800? (dostałem od tepsy i od czasu kupna routera leży bezużyteczny).

5. Budżet do 300zł.

6. Przydałby się port USB i szyfrowanie WPA2 z AES, ale nie jest wymagane.

 

 

Jezeli alternatywny soft to Netgear DGN2000 z wbudowanym modemem adsl. Modemum od neo (speedtouch) nie wykorzystasz bo nie jest konfigurowalny. N to 300mbit nie 300MB wiec transfer miedzy komputerami przy wysylaniu/odbieraniu plikow to srednio jakies 17MB/s. Megabajtow na sekunde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internetia jest z kablówki, czy ADSL? Konsolę chcesz podłączyć kablem RJ45 z routerem, czy bezprzewodowo? Jaka wersja PS3 (o ile mnie nie myli slim ma już n-kę, a stara wersja tylko b/g).

 

Aktualnie waham sie meidzy podanym przez Ciebie netgarem i tp-linkiem TL-WR941N.

Zasięgiem ma zostac pokryte mieszkanie powierzchni 60-70 m2. Łącze to aktualnie 2mbit (4 w nocy) Jak z konfiguracja tego tp linka?

 

WNR2000 wystarczy z zasięgiem do pokrycia takiej powierzchni, tylko trzeba go dobrze ustawić (w miarę możliwości centralnie). Do Twojego łącza wystczyłby też zwykły router w starszym standardzie g (54mbit).

 

Czy któraś firma produkująca Routery LAN+Wi-Fi z modemem ADSL+ ma jakościowo zauważalnie lepsze produkty od pozostałych? (coś jak EIZO wśród monitorów)

 

... lepsze ... czyli mniej awaryjne, stabilniejsze, solidniej wykonane, trwalsze.

 

Jeśli masz na myśli routery ADSL to dobre robi Netgear (m.in. DG834G, DGN2000) i Linksys (tu może WAG120N, 160N). Z tym, że Linsysy mają słabe radio wifi, przez co mogą być problemy z zasięgiem w większych mieszkaniach. Niektóre tp-linki z chipsetami Broadcoma też można polecić.

 

Mam neostrade 6Mb, docelowo będzie 10Mb, może 20Mb, router jest D-Link DSL-G604T z firmware V3.10 od G624T, jednak co jakiś czas muszę go restartować (odłączam zasilanie na chwile) i chcę go wymienić na jakiś inny bardziej stabilny (znajomy informatyk mówił mi że w moim mieście sprzedaję się najwiecej zasilaczy do PC ponieważ są duże wachania napięcia prądu, prawdopodobnie z tego powodu uwaliły się już moje dwa poprzednie DSL-G604T). Wymagania:

1. zarządzanie pasmem (do routera podpięte kablem 2 PC i 2 laptopy po wifi) chciałbym aby na PC nr1 był ustawiony limit max 2Mb/s, na jednym laptopie min 2Mb/s, reszta w zależności od potrzeb, ale chciałbym aby w okresie gdy PC nr 1 nie korzysta z netu, jego limit mogły wykorzystać pozostałe kompy. Lepiej router z Tomato czy DD-WRT/OpenWRT?

2. "N" (300 Mb/s nie wykorzystam, ale ponoć "enka" ma lepsze pokrycie sygnałem, laptopy posiadają sieciówki z "N")

3. Odkręcana antena/anteny (latem chciałbym zamontować mocniejszą antenę abym mógł wifi odbierać w ogródku, dwie ściany + różnica poziomu dwa pietra + około 70m, na chwilę obecną przy dobrej pogodzie łapię sygnał). Jaką antene polecacie?

4. No i nieszczęsny modem ADSL z annexem A pod neostrade. Wiem że ciężko dostać router z modemem adsl pod Tomato i czy nie lepiej zastosować osobny modem (wydajność, stabilność, łatwość konfiguracji)? Czy gdybym zdecydował się na osobny modem to czy nadałby się do tego Sagem Fast 800? (dostałem od tepsy i od czasu kupna routera leży bezużyteczny).

5. Budżet do 300zł.

6. Przydałby się port USB i szyfrowanie WPA2 z AES, ale nie jest wymagane.

 

1. Limity pasma tylko w routerach opensource'owych, czyli pod OpenWRT, Tomato, itd. W takim przypadku musisz wziąć sam router DSL, np. WNR3500L i do tego dokupić modem neo z wyjściem sieciowym RJ45-koszt ok 50zł,

2. Jeżeli laptopy posiadają karty z N-ką to warto wziąć router pracujący w tym standardzie. Przy łączu 20Mbit starszy standard g może lekko ograniczać (tak do 17-18Mbit).

3. Przy routerach z N-ką nie jest polecana wymiana anten (trzeba wtedy wszystkie zmieniać), ponieważ nie wiele to daje :). Rozwiązaniem problemu może być tani AP na innym poziomie, bliżej ogródka.

4. Wychodzi na to, że musi być oddzielnie...chyba, że stać Cię na Drayteka :wink:

5 i 6. WNR3500L będzie miał wszystko czego wymagasz, na allegro powinieneś znaleźć w tej cenie, ale jeszcze trzeba doliczyć koszt modemu. Sagem Fast 800 o ile się nie mylę ma tylko port USB do podłączenia z komputerem, więc odpada.

 

Jezeli alternatywny soft to Netgear DGN2000 z wbudowanym modemem adsl. Modemum od neo (speedtouch) nie wykorzystasz bo nie jest konfigurowalny. N to 300mbit nie 300MB wiec transfer miedzy komputerami przy wysylaniu/odbieraniu plikow to srednio jakies 17MB/s. Megabajtow na sekunde.

 

DGTeam-domyślam się, że o tym piszesz...to soft wzbogacający możliwości routerów z serii DG i DGN, ale niestety jeszcze nie posiada zaawansowanych ustawień zarządzania pasmem. Poza tym w DGN2000 brakuje portu USB (DGN2200 ma ten port). Myślę, że autor zmuszony jest do kupna oddzielnego routera DSL i modemu ADSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cavarr lepiej nawet się nie patrz na tego TP-Linka miałem i nie polecam(też do neo 6Mb) teraz mam Netgear DGN2000 i jest o niebo lepszy. W sumie to on nie ma żadnych minusów bo na temat TP-Link TD-W8960N mógł bym się rozpisać. Tak w ogóle czy Ci co go polecają kiedykolwiek go używali?

Edytowane przez lukass7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internetia jest z kablówki, czy ADSL? Konsolę chcesz podłączyć kablem RJ45 z routerem, czy bezprzewodowo? Jaka wersja PS3 (o ile mnie nie myli slim ma już n-kę, a stara wersja tylko b/g).

 

Internet jest kablowy, konsola Slim i podłączenie za pomocą kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cavarr lepiej nawet się nie patrz na tego TP-Linka miałem i nie polecam(też do neo 6Mb) teraz mam Netgear DGN2000 i jest o niebo lepszy. W sumie to on nie ma żadnych minusów bo na temat TP-Link TD-W8960N mógł bym się rozpisać. Tak w ogóle czy Ci co go polecają kiedykolwiek go używali?

 

W czym ten NETGEAR jest lepszy od TP-link? (już czytałem inne opinie o Netgear DGN2000, chciałbym poznać Twoją, w porównaniu do TP link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Limity pasma tylko w routerach opensource'owych, czyli pod OpenWRT, Tomato, itd. W takim przypadku musisz wziąć sam router DSL, np. WNR3500L i do tego dokupić modem neo z wyjściem sieciowym RJ45-koszt ok 50zł,

2. Jeżeli laptopy posiadają karty z N-ką to warto wziąć router pracujący w tym standardzie. Przy łączu 20Mbit starszy standard g może lekko ograniczać (tak do 17-18Mbit).

3. Przy routerach z N-ką nie jest polecana wymiana anten (trzeba wtedy wszystkie zmieniać), ponieważ nie wiele to daje :). Rozwiązaniem problemu może być tani AP na innym poziomie, bliżej ogródka.

4. Wychodzi na to, że musi być oddzielnie...chyba, że stać Cię na Drayteka :wink:

 

 

1. W sieci znalazłem że tak właściwie są tylko 4 routery pod Tomato z "enką"... (3 Asusy i Netgear WNR3500L, który nie ma zewnętrznej anteny) Naprawdę nie ma więcej?

2. Czy zamiast kupna dodatkowego modemu pod neo mógłbym wykorzystać obecny DSL-G604T? (chociaż wolałbym cos stabilniejszego) Więc jaki modem?

3. Jeśli router z N-ką ma tylko jedną antene, to jej wymiana na lepszą/mocniejszą nie wiele da? Dodatkowy AP odpada, ponieważ nie miałbym zbytnio gdzie go zamontować.

4. Co mi da Draytek skoro nie ma możliwości wgrania "pomidora"? Nawet jeśli to jaki dokładnie? Czy za cenę WNR3500L + modemu dostane dobrego Drayteka?

5. USB nie jest wymagane, choć nie obraziłbym się gdyby był.

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To są najpopularniejsze modele wspierane przez Tomato. A dlaczego nie podoba Ci się Netgear WNR3500L albo Asus RT-N16?

2. DSL-G604T powinno dać się ustawić w trybie modemu, bez routingu, ale głowy nie dam. Z modemów ludzie chwalą Netgeara DM111P i Siemens SpeedStream 4100.

3. Router z pełną N-ką (300Mbit) nie może mieć jednej anteny, tylko 3...to wynika ze sposobu komunikacji w tym standardzie. Wymiana jednej anteny może nawet pogorszyć zasięg.

4. W tej cenie nie dostaniesz Drayteka...i pomidor mu nie potrzebny, bo masz wszystko w standardowym sofcie, chcesz przykład może DrayTek Vigor 2700V, ale też nie wiem, czy zapewni odpowiednią funkcjonalność. Pełny wypas zaczyna się od 700zł za router tej firmy.

5. W routerach opensourcowych zazwyczaj jest USB (pomijam tańsze konstrukcje z 802.11g).

 

Internet jest kablowy, konsola Slim i podłączenie za pomocą kabla.

 

To jak podpinasz po kablu, może być dowolny router-dla konsoli nie będzie to miało znaczenia. Napisz jeszcze jaką masz szybkość neta i jakie konkretnie wymagania co do routera? Ma tylko dzielić łącze?

 

W czym ten NETGEAR jest lepszy od TP-link? (już czytałem inne opinie o Netgear DGN2000, chciałbym poznać Twoją, w porównaniu do TP link)

 

Zależy jakiego Tp-linka porównujesz ;). Jeśli tp-link ma modem na chipsecie broadcom to powinny być porównywalne pod względem ADSL, ale jeśli nie to przewaga Netgeara przy trzymaniu synchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To są najpopularniejsze modele wspierane przez Tomato. A dlaczego nie podoba Ci się Netgear WNR3500L albo Asus RT-N16?

2. DSL-G604T powinno dać się ustawić w trybie modemu, bez routingu, ale głowy nie dam. Z modemów ludzie chwalą Netgeara DM111P i Siemens SpeedStream 4100.

3. Router z pełną N-ką (300Mbit) nie może mieć jednej anteny, tylko 3...to wynika ze sposobu komunikacji w tym standardzie. Wymiana jednej anteny może nawet pogorszyć zasięg.

4. W tej cenie nie dostaniesz Drayteka...i pomidor mu nie potrzebny, bo masz wszystko w standardowym sofcie, chcesz przykład może DrayTek Vigor 2700V, ale też nie wiem, czy zapewni odpowiednią funkcjonalność. Pełny wypas zaczyna się od 700zł za router tej firmy.

5. W routerach opensourcowych zazwyczaj jest USB (pomijam tańsze konstrukcje z 802.11g).

 

1. RT-N16 jest za drogi, WNR3500L nie ma wymiennej anteny (juz sam nie wiem dlaczego się tak uczepiłem wymiany anteny).

4. WNR3500L (allegro 290zł) + DM111P (65zł) = 355zł, Draytek Vigor 2700V (alledrogo 1382183409) 405zł, więc dużej różnicy nie ma, tylko czy ten draytek pozwoli mi na podział łącza który opisałem w poście #1084?

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym ten NETGEAR jest lepszy od TP-link? (już czytałem inne opinie o Netgear DGN2000, chciałbym poznać Twoją, w porównaniu do TP link)

 

W czym jest lepszy? Zaznaczam że jestem tylko zwykłym użytkownikiem :wink: i oczekuje od routera jedynie stabilnej pracy i żadnych komplikacji w użytkowaniu.

Głównymi powodami sprzedaży tego TP-linka było rozłączające GG i inne tego typu komunikatory(jest to bardzo znana dolegliwość tego modelu). Może jeżeli ktoś z tego nie korzysta to mu to nie przeszkadza ale mi tak. Dodatkowo potrafił zrywać połączenie w czasie grania w gry sieciowe( BF,CODy - na tych tylko sprawdzałem) i ogólnie co ok 24 godziny(liczy to router) rozłącza połączenie. Wiem że neo tak ma ale na tym Netgearze jeszcze tego nie uświadczyłem :) Zasięg WiFi mają praktycznie taki sam. Oczywiście router miał najnowszy firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomato ma taką możliwość na 100%, wiem bo sam korzystałem z generatora skryptów do podziału łącza :). Kwota za pierwszą opcję nie jest jakaś strasznie duża. Co do Drayteka to musisz zapytać sprzedawcę jak dokładnie można robić przydziały na tym sprzęcie. Na korzyść WNR3500L jest port USB do podłączenia dysku i wszelkie korzyści z tego płynące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomato ma taką możliwość na 100%, wiem bo sam korzystałem z generatora skryptów do podziału łącza :). Kwota za pierwszą opcję nie jest jakaś strasznie duża. Co do Drayteka to musisz zapytać sprzedawcę jak dokładnie można robić przydziały na tym sprzęcie. Na korzyść WNR3500L jest port USB do podłączenia dysku i wszelkie korzyści z tego płynące.

 

Jeśli Draytek to powinien być 2700VG, nie 2700V.

Namówiłeś mnie na 2 x Netgear, jaką najlepiej wersję Tomato do tego? Chyba że jest cos lepszego niż Tomato do podziału łącza i wtedy znajdzie się tańszy router? (choć ponoć pomidor jest prosty i efektywny) Znalazłem w necie (http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=54&thread_id=9582) że po małych modyfikacjach można dołożyć zewnętrzne anteny do WNR3500L, czy może lepiej zaopatrzyc się w dodatkowy AP (jeśli tak to jaki) aby uzyskać lepszy zasięg w ogródku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie Linksys WAG120N i Netgear DGN2200 - kiedy zapomnę hasła do Linksys to wcisnę reset ... a co jeśli zapomnę hasła do Netgear ? ... nie widzę by miał reset (z tyłu jest tylko przycisk zasilania, a z przodu wyłącznik Wi-Fi i coś co zwią "‘N' Connect" )

 

...

 

Znalazłem info że w Netgear 2200 reset jest pod spodem - problem rozwiązany

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak podpinasz po kablu, może być dowolny router-dla konsoli nie będzie to miało znaczenia. Napisz jeszcze jaką masz szybkość neta i jakie konkretnie wymagania co do routera? Ma tylko dzielić łącze?

 

Router ma zadanie tylko dzielić łącze na dwa podzespoły PC i PS3, z wifi przynajmniej na razie korzystać nie będę. Szybkość aktualnie 2Mb/s ale w późniejszym czasie zamierzam przejść nawet na 16Mb/s. Co do wymagań, to łatwa obsługa i konfiguracja, posiadający dobre zabezpieczenia wifi, albo nawet możliwość wyłączenia go bo aktualnie jak pisałem używać nie będę. Nic więcej mi nie potrzeba, po prostu chcę kupić taki sprzęt abym był z niego zadowolony, a na rynku jest ich tyle że wolę się spytać, w końcu lepiej kupić coś sprawdzonego, a nie w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie Linksys WAG120N i Netgear DGN2200 - kiedy zapomnę hasła do Linksys to wcisnę reset ... a co jeśli zapomnę hasła do Netgear ? ... nie widzę by miał reset (z tyłu jest tylko przycisk zasilania, a z przodu wyłącznik Wi-Fi i coś co zwią "‘N' Connect" )

 

Nie wiem po co zadajesz to samo pytanie w kilku tematach, odpisałem Ci, że NetGear ma możliwość zresetowania ustawień do fabrycznych, jak chyba każdy router na rynku. :) Co to by było gdyby się nie dało?

 

rafal27:

router WGR614 spokojnie Ci wystarczy, z tych nowszej generacji poleciłbym Ci WNR2000 - świetne routery.

Musisz się zastanowić, czy w perpektywie paru lat wystarczy Ci zwykły router, wolniejszy na nieco starszej technologii, czy potrzebujesz/będziesz potrzbował czegoś lepszego i szybszego. Bo przynajmniej w moim przypadku router to zakup na 3-4lata, chyba, że jakiś piorun walnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję routera do 200zł (tylko x-kom.pl). Obecnie mam Neo 1Mb ( :/ ) i chciałbym podłączyć 1 PC i TV, a w przyszłości drugi PC i konsolę PS3. Konsola i TV będzie sporadycznie używane, także zależałoby mi na jak najniższych pingach i trwałym połączeniu.

Edytowane przez VenT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który router do 300 zł na standardzie N? Chcę aby miał dobry soft, wymienne, wykręcane anteny, WPA2 (standard obecnie) na Annex A, ADSL+ (Netia na łączach TPSA). Internet to Netia 6 Mbs, chcę sprzęt na przyszłość :).

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oldskul: tak samo jak tutaj

http://www.x-kom.pl/p/55499-router-z-modemem-adsl-netgear-dgn2200-100pes-80211b-g-n-300mb-s-1xwan-4xlan.html

mają 0-2 sztuk cokolwiek to znaczy :) generalnie z tego co widzę na x-komie ceny są znacznie zawyżone jeśli chodzi o sprzęt sieciowy, na dgn3500 mają 70zł przebitki :D

raczej wątpie aby dgn2000 był wycofywany, bo to obecnie jeden z najlepszych routerów na rynku w tym przedziale cenowym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebny router do jupijajo (UPC)

 

1. TANI - do 100 PLN

2. Żeby nie wieszał się zbyt często.

3. Żeby nie lagował (na ostatnim linksysie miałem ping 200 :) )

4. LAN + WIFI

 

... i tyle, ma ktoś coś sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje router pod internet 120mbit/s (holenderskie ziggo) stabilnie działający z 10 kompami, 2 Wii i 2 PS3 po WIFI i jeszcze 4 urządzenia po Lanie.

Modem jest Motorola z wyjściem rj45.

Dotychczasowe Sitecomy nie radzą sobie z podzieleniem tego (max długośc pracy to 2h i reset)

Budżet 600pln.

Poradźcie coś sprawdzonego do takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebny router do jupijajo (UPC)

 

1. TANI - do 100 PLN

2. Żeby nie wieszał się zbyt często.

3. Żeby nie lagował (na ostatnim linksysie miałem ping 200 )

4. LAN + WIFI

hmmm mam podobny problem, ale zawęziłem swój wybór do dwóch opcji (Tobie też tak polecam)

 

1. TP-LINK TL-WR841N v7 (udoskonalona wersja poprzedniego modelu)

Mój odnośnik (Na allegro po około 90 zł)

 

2. D-Link DIR-600

http://www.komputronik.pl/index.php/product/86009/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/D_Link_Wireless_N150_Router_DIR_600.html(na allegro w podobnej cenie jak wyżej wymieniony)

 

Prosiłbym forumowiczów o pomoc w wyborze, któregoś z tych dwóch modeli.

 

Tutaj jest poóuwnanie starszej wersji TP linka którego podałem, między innymi z tym D - linkiem. Pytanie brzmi jak dobra jest nowa wersja z pełną obsługą technologi N?

Overclock.pl / Test routerów w przedziale cenowym 50-250zł / Tp-Link WR841ND

 

Acha ostatnia sprawa zna ktoś pobór prądu obydwu modeli? Router będzie chodził 24h na dobę i wbrew pozorom jest to dość ważna kwestia B-) .

Edytowane przez cad9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje router pod internet 120mbit/s (holenderskie ziggo) stabilnie działający z 10 kompami, 2 Wii i 2 PS3 po WIFI i jeszcze 4 urządzenia po Lanie.

Modem jest Motorola z wyjściem rj45.

Dotychczasowe Sitecomy nie radzą sobie z podzieleniem tego (max długośc pracy to 2h i reset)

Budżet 600pln.

 

Asus RT-N16, albo Netgear WNDR3700. Na oryginalnym sofcie lepszy będzie Netgear. Na Asusa można wgrać Tomato. Na netgeara openwrt. Ja sam korzystam z OpenWrt, ale dla nie przyzwyczajonych do Linuksa taki system może być problemem.

 

A jak potrzebne naprawdę coś mocniejszego to może Routerstation Pro?

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...