Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... a czy jest jakis router podobny do TD-W8960N do ktorego mozna wrzucic tomato?

EDIT: Troche pogrzebalem w sieci i teraz zdecydowalem sie ze router musi miec interfejs usb i obsluge torrenta. A czy jest jakis sklep gdzie moge kupic nowego SpeedStreama?

Edytowane przez Carlo497

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję rady jaki router kupić

Mam mieszkanie dwupoziomowe i niestety duze nasycenie sieci wifi (np na komórce odbieram na zmianę i z różną mocą około 30 sieci b,g). Mam router linksysa WRT 160N niby w technologii n ale pracuje tylko na 2,4 Ghz. mam z nim 2 problemy:

1. Często na skutek dużego nasycenia sieciami wifi nie widzę go bezprzewodowo

2. Jeśli chodzi o zasięg w moim mieszkaniu to są dość duże dziury sygnałowe między piętrami (słabe anteny?)

Proszę was o informacje jaki router kupić żeby pracował w zakresie 2,4 o raz 5 Ghz i aby fabrycznie dysponował dobrymi antenami nadawczymi. Gigabitowy lan także by się przydał. Nie powiem, że cena nie gra roli ale jeśli musi drożej kosztować to oczywiście zapłacę.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję rady jaki router kupić

Mam mieszkanie dwupoziomowe i niestety duze nasycenie sieci wifi (np na komórce odbieram na zmianę i z różną mocą około 30 sieci b,g). Mam router linksysa WRT 160N niby w technologii n ale pracuje tylko na 2,4 Ghz. mam z nim 2 problemy:

1. Często na skutek dużego nasycenia sieciami wifi nie widzę go bezprzewodowo

2. Jeśli chodzi o zasięg w moim mieszkaniu to są dość duże dziury sygnałowe między piętrami (słabe anteny?)

Proszę was o informacje jaki router kupić żeby pracował w zakresie 2,4 o raz 5 Ghz i aby fabrycznie dysponował dobrymi antenami nadawczymi. Gigabitowy lan także by się przydał. Nie powiem, że cena nie gra roli ale jeśli musi drożej kosztować to oczywiście zapłacę.

 

Kanałami się bawiłeś mam rozumieć ? Którą wersje masz tego Linka; z zewnętrznymi antenkami czy z wbudowanymi ?

 

Z "tańszych" to jedynie D-Link DIR-825 - jest jeszcze ewentualnie Netgear WNDR3700 albo Linksys WRT610N, ale oba mają wbudowane antenki więc z zasięgiem będzie gorzej...

Oczywiście do kompletu musisz sobie dokupić także odpowiednie karty wifi pracujące na 5GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie bawiłem się kanałami ale i tak po kilku godzinach z reguły wieczorem wszystko lądowało na trybie auto. Sieć ginie bez względu na rodzaj routera (próbowałem także z moim starszym d-linkiem.) To jest link do mojego routera: Linksys by Cisco Router szerokopasmowy Wireless-N WRT160N . Jak widać anteny wbudowane. Chodzi mi o sprawdzone przez użytkowników rozwiązanie prawdopodobnie z zewnętrznymi antenami o dużej mocy. Mam jeszcze kartę wifi/usb 5 Ghz więc problemu z odbiorem sygnału 5 Ghz by nie było, a jak myślę tłok w sieci trochę mniejszy.

PS

Znalazłem w sieci informacje o routerze Asus RT-N56U czy to będzie dobry wybór?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci informacje o routerze Asus RT-N56U czy to będzie dobry wybór?

Ładny ;) z wbudowanymi antenami...

A na serio - lepiej coś z zewnętrznymi antenami które będziesz mógł wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszedł czas na wymianę sprzętu który mam u siebie i chciałbym się poradzić. Łącze 10Mb/s neostrada, podzielone na 6 komputerów z czego 2 komputery na kablu i 4 po wi-fi, budżet 150zł.

Czy TD-W8961ND będzie dobrym wyborem, a może coś innego w powyższej kwocie?

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór o ile nie potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji - jak np.: podział pasma...

 

Hmm.. w zasadzie jakby była nie duża dopłata, choć z 2 strony jednocześnie podłączone są z reguły 3 komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Przyszedł czas i na mnie ze zmianą sprzętu sieciowego. ;) W przyszłym miesiącu zmieniam net z 2mb na 10mb neo ( o ile linia da radę ) lub 6mb. Jako że korzystam z rozwiązania mydelniczka Sagem + cfos + msi wind jako "serwer" trzeba będzie zmienić bo sagem 10 mb nie obsłuży. O ile pamiętam jest maks do 8mb. Dodatkowo przydałoby się coś na wifi:

 

- neo 10mb lub 6mb, także coś z zapasem mocy;

- annex a + wejście WAN na rj11;

- jakieś wifi ale bez cudów byle coś przepchnąć;

- mam switcha 5 portowego linksysa, więc nie musi mieć więcej niż 4 porty lan;

- stabilność; 2 kompy non stop z czego jeden ssacz ;)

- żeby szło zrobić przekierowania portów itd., ale to chyba ma kązdy;

- w jednym pudle bo mi się nie chce bawić w tej chwili;

 

a, tak do 300 zł.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję tani router do podziału internetu z kablówki toya prędkość 10 Mb.

Moimi wymaganiami są:

-Możliwość podziału dynamicznego łącza (czyli możliwość instalacji Tomato lub podobnych alternatywnych)

- W miarę dobry zasięg WIFI w standardzie g (domek ok 70 m2 oraz podwórko)

- fajnie byłoby jakby dało się podłączyć dysk pod USB i na niego z torrentów ściągać (oczywiście to jest opcja jeśli dałoby się znaleźć taki router w niskiej cenie ok 150 zł)

 

Co do ceny to ok 100-150 zł.

Z tego coś się zdążyłem zorientować to są takie możliwości:

Airlive WL-1600GL

Tp-Link TL-MR3420 (posiada usb ale czy można podłączyć dysk i z torrentów na niego ściągać?)

NETGEAR WGR614L

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycję i z góry dziękuję ze porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tp-Link TL-MR3420 - po zmianie softu, można podpiąć dysk...

Nic lepszego w tej kwocie nie znajdziesz...

 

do 300zl mozesz zastanowic sie nad chociazby dgn2200 z portem usb, albo dgn2000. obydwa są ok.

 

Albo Netgear, albo jeśli na usb Ci nie zależy - TP-Link TD-W8960N... Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam routera który poradzi sobie z grubymi ścianami kamienicy. Wbudowany modem ADSL, a poza tym wystarczą podstawowe funkcje, byleby był stabilny i właśnie dał radę ze stropem i 3 grubymi ścianami...

200-300zł.

Jakiś pomysł?

DGN2200 da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Panowie liczę na waszą pomoc w wybraniu routera. Do podziału mam radiówkę z wtyczką RJ-45 (dokładnie taka antena zewnętrzna http://www.morele.net/access-point-ubiquiti-nanostation5-loco-358317/.) Net będzie dzielony na 2 kompy: jeden stacjonarny w pokoju, w którym będzie stał router - podłączony po kablu oraz na laptop po Wi-Fi. Laptop będzie najczęściej używany w pokoju u siostry oddzielony od mojego dwiema ścianami na tym samym piętrze. Dobrze by było, gdyby był także sygnał piętro niżej na parterze.

Z tego co się zdążyłem zorientować, potrzebuję routera xDSL z wejściem WAN RJ-45. Wybaczcie, jeśli coś niezrozumiale napisałem, ale będzie to moja pierwsza zabawa w tworzeniu prostej domowej sieci. Dlatego proszę o wyrozumiałość i jak coś niejasno napisałem, to wytłumaczę.

Poczytałem kilka ostatnich stron z tego tematu i jednym z najbardziej chwalonych routerów jaki widziałem to: Tp-Link TL-WR1043ND. Czy on byłby dobry? Jestem również otwarty na inne propozycje. Chciałbym się zmieścić w kwocie 150-200 zł.

Edytowane przez baranek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tl-wr1043nd jest ok, możesz też zastanowić się nad wnr2000 albo jeśli chcesz naprawdę dużą funkcjonalność dorzucić parę zł do 3500l, który chodzi lekko ponad 2 stówki i oferuje wgranie opensourcowego firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tl-wr1043nd jest ok, możesz też zastanowić się nad wnr2000 albo jeśli chcesz naprawdę dużą funkcjonalność dorzucić parę zł do 3500l, który chodzi lekko ponad 2 stówki i oferuje wgranie opensourcowego firmware

 

Netgear ma wbudowane antenki, więc z zasięgiem będzie/jesr gorzej niż w TP... Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje router który spełnia wymagania:

- stabilny

- możliwie mało prądożerny

- port usb z możliwością podpięcia dysku

- obsługa torrentów

- podział dynamiczny pasma

- dobry zasięg

 

dodatkowo mile widziane:

- tomato

- dualband

 

będą podłączone kompy po wifi, może jeden po lan, w przyszłości może tv

internet z upc 10mbit

kwota tak około 350-400, ale jak warto to mogę wydać wiecej

co sądzicie o dir 825 ( choć nie spełnia wszystkich wymagań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik obiGC dnia 03 czerwiec 2011 - 18:57 napisał

tl-wr1043nd jest ok, możesz też zastanowić się nad wnr2000 albo jeśli chcesz naprawdę dużą funkcjonalność dorzucić parę zł do 3500l, który chodzi lekko ponad 2 stówki i oferuje wgranie opensourcowego firmware

 

Netgear ma wbudowane antenki, więc z zasięgiem będzie/jesr gorzej niż w TP...

 

Witam

 

Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem się na zakup TP-Linka WR1043ND, głównie ze względu na zewnętrzne anteny, co powinno przełożyć się na lepszą jakość sygnału niż w konkurencyjnych routerach Netgear, a aż tak rozbudowanych opcji jak w WNR3500L nie potrzebowałem.

 

Router już u mnie jest, dokonałem jego podstawowej konfiguracji (ustawienia sieci WAN, LAN, Wifi), i jak na razie hula sobie i nie zauważyłem jakiś problemów dotychczas.

Mam tez takie pytanie. Są może na forum jacyś użytkownicy tego routera? Bo chciałbym się poradzić w kwestii bardziej zaawansowanych ustawień (typu zabezpieczenia Wifi, filtracja MAC, firewall, co włączać co powyłączac i tego typu rzeczy), bo jednak jestem dość początkującym użytkownikiem jeśli chodzi o budowę prostej sieci domowej.

Edytowane przez baranek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...