Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Szału nie robi - czasami ma problemy z nawiązaniem połączenia, czasami problemy z wifi (zasięg/prędkość) a czasami problemy ze źle działającym firmware'm - napewno działa lepiej niż pierwsze edycje białych, świecących Sagemów od konkurencji ;)

Na plus - możliwość podpięcia dysku/pena do portu USB i ewentualnego modemu 3G - kiedyś też przebąkiwali coś o możliwości użycia jednego z portu jako printservera, ale póki co z tym cisza...

 

Jak nie chcesz dzielić łącza na kilka komputerów, nie potrzebujesz dużego zasięgu, ani bardziej zaawansowanych funkcji od sprzętu tego typu - to można się skusić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dzielił łącze właśnie na 4 kompy. Mieszkanie studenckie. Boję się, że na pierwszym torrencie się "zapcha" i rozłączy.

 

Miałem nadzieję, że to coś lepszego. Te starsze rutery od Netii firmy Pirelli były zadziwiająco dobre.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dzielił łącze właśnie na 4 kompy. Mieszkanie studenckie. Boję się, że na pierwszym torrencie się "zapcha" i rozłączy.

 

Miałem nadzieję, że to coś lepszego. Te starsze rutery od Netii firmy Pirelli były zadziwiająco dobre.

 

Zróbcie zrzutę i kupcie coś lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś leży u mnie nie Asus WL-500GP Premium, to może bym go wziął.

Jakie są dobre modemy do tego (zarówno na annex A i B - nie wiem jeszcze czy wezmę neta z TP czy Netii).

Najlepiej jak najtańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś leży u mnie nie Asus WL-500GP Premium, to może bym go wziął.

Jakie są dobre modemy do tego (zarówno na annex A i B - nie wiem jeszcze czy wezmę neta z TP czy Netii).

Najlepiej jak najtańszy.

 

Jak weźmiesz Netie na łączach TP to też będzie A ;)

Szukaj używanych SpeedStream'ów na Alledrogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu routera wi-fi, jednak mam problem jaki router wybrac standard g czy n.

Chodzi o podłączenie laptopa Dell studio 1555 - karta sieciowa Dell Wireless WLAN 1397 Half MiniCard. przy sterowniku dopisana jest magiczna liczba (4312bg)

gdy odpalam test prędkości łącza (na kablu)( http://www.komputerswiat.pl/aplikacje/nettest/szybkosc-internetu.aspx ) pokazuje on iż szybkość ściągania wynosi 92523 kbps (internet akademikowy więcej o nim pojęcia nie posiadam).

 

Interesuje mnie taki router który nie będzie powodował spadków prędkości, a jednoczenie taki który będzie obsługiwał moja kartę sieciową.

cena do 180 zł (ew 200zł)

 

bardzo proszę o pomoc wraz z wyjaśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mu router 3g, do prawdopodobnie zwykłego rj-45?

w G nie ma co się pchać , bo to już przestarzały standard choć Twoja karta sieciowa prawdopodobnie obsługuje tylko b/g, do Twoich potrzeb wystarczy pewnie wnr612 (około 70-80zł?), masz połówkę Nki, a routery pod G chodzą w podobnych cenach. Ewentualnie jeśli masz więcej kasy (lekko ponad 100) wnr2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę kupić router, ponieważ stary dir-300 padł podczas wgrywania dd-wrt. Zależy mi na bezproblemowym wybudzaniu komputera przez internet funkcją wake on lan. Obojętne czy będę łączył się ze zdalnym panelem routera, czy wystarczy przekierowanie portu na adres rozgłoszeniowy sieci. Czy ktoś się tym bawił i może coś polecić. Dobrze żeby była to N-ka i koszt do 200zł.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony chciałbym nie polecić ADSL/router TP-Link TD-8816 - wziąłem go sobie dla porównania z ze Speedstreamem 4100 i Speedtouchem 536. Jednym słowem - beznadzieja, przez 15 minut zerwał połączenie trzy razy, wstaje i zestawia ADSLa dwa razy dłużej niż w/w modemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Netia Spot-a.

Faktycznie nieraz rozłącza.

Średnio dwa - trzy razy dziennie.

Na ok. minutę i znowu łączy z powrotem.

 

Wydaje mi się, że to raczej utrata połączenia Netia Spot <-> komp niż internet <-> Netia Spot.

Wnioskuję to po czasie utrzymania połączenia DSL we właściwościach rutera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptopa (Samsung R540) i z tego względu potrzebuje bezprzewodowego internetu w domu.

Internet to neostrada 2Mbs (w przyszlsci planuje 20Mbs).

Z poziomu laptopa chciałbym internet w całym domu, natomiast stacjonarkę chciałbym nadal łączyc kablem.

Nie ma właściwie żadnych wymagań. Po prostu stabilny internet w całym domu.

Możliwie najtaniej.

 

Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna router'a i mam pewien problem. Miałem rok do czynienia z tymi urządzaniami i jestem strasznie do nich zarażony(mieszkanie studenckie, i ciągły brak internetu)

 

Jednak teraz syt. mnie zmusza do zainwestowanie w jakiś router. Nie mam o tym zielnego pojęcia i nawet nie zamierzam czytać nic co jest z tym związane, wiec liczę tu tylko i wyłącznie na waszą dobrą wolę ; ). Internet z Vectry 24mb, dzielony na 2pc + xbox. Fajnie jak byłby to jakiś "przyszłościowy router" wszelkie gadżety miło widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat. Zanik prądu w nocy musiał spowodować jakiś skok napięcia i prawdopodobnie usmażył mi router. Po podłączeniu do prądu dioda odpowiedzialna za aktywność WiFi nie miga i żaden sprzęt nie wykrywa sieci więc obstawiam, że router jednak padł. Modem 3G również nie chce się łączyć. Problem odkryłem rano więc nie bardzo miałem chwilę żeby na to spojrzeć dokładniej. Być może tylko zresetowało ustawienia. Nie mniej jednak na wszelki wypadek zacząłem rozglądać się za nowym. Wymagania są takie:

 

- standard N

- przynajmniej jeden port pod modem Huawei E160

- 3 antenki (dom piętrowy strasznie tłumiący sygnał)

- cena im mniejsza tym lepiej, ale nie chcę żadnego badziewia

 

Na razie wpadł mi w oko TP-Link 1043nd. Na forach chwalą, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi czy ten modem jest wspierany. Jeśli ktoś wie to proszę o potwierdzenie, ewentualnie inne propozycje z zachowaniem powyżej wymienionych wytycznych.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. W sumie z dwiema antenkami też powinienem sobie poradzić, a natywne wsparcie modemów i znacznie niższa cena to duże plusy. Niestety, warszawska giełda zawiodła mnie srogo, bo przeważnie ceny mają zbliżone do tych z Allegro lub nawet ciut mniej, a dziś najtaniej znalazłem za 145 złotych (na Allegro dobre 20-30 mniej). Trudno, trzeba się będzie parę dni przemęczyć, ale mam nadzieję, że będzie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...