Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak, domyślam się że ciężko osiągnąć 1000 Mbit Dołączona grafika Mnie satysfakcjonuje ok. 500-600 Mbit bo myślę, że z taką maksymalnie prędkością będą przesyłać się pliki (ograniczenie dysków twardych).

Przy aktualnych 100 Mbit podczas kopiowania plików z jednego kompa na drugi leci maksymalnym transferem, przez co router się zapycha i nie da rady przeglądać neta.

A ograniczenie WAN mi nie przeszkadza, bo net mam 30 Mbit i nie planuje przesiadki na szybszy w najbliższym czasie...

 

Czyli rozumiem, że wspomniany TP-Link to jedyna opcja do ok. 200 zł.? A jak się sprawdzają w praktyce te trzy antenki? W moim Asusie mam jedną 5 dBi, a tu widzę 3 x 3 dBi - domyślam się, że tych wartości się nie sumuje i nie odpowiada to mocy jednej anteny 9 dBi? Większa ilość słabych anten lepiej się sprawdza niż 1 mocniejsza?

Edit: z tego co udało mi się znaleźć wynika, że większa ilość anten wcale nie daje większego zasięgu... Aktualnie na moim Asusie często nie mam pełnego zasięgu, więc w przypadku tego TP-Linka obawiam się, że byłoby jeszcze słabiej :(

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie N MIMO muszą być trzy anteny. Zasięg oceniam na dobry. W mieszkaniu 3 pokojowym w pomieszczeniach po przekątnej gdzie na drodze stały 3 betonowe ściany bez problemu dało zestawić połączenie ponad 200mbit podczas transferu danych. Jakość połączenia zależy też w dużej mierze od odbiornika.

 

Jakby ci było mało to zawsze można kupić inne anteny i podmienić, gdyż jest taka możliwość.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nie dawno przeprowadziłem się w miejsce które znajduje się daleko od miasta i mam problem z internetem. Kupiłem w Plusie modem ZTE MF669 HSPA+ i mam zasięg ale tylko gdy podłącze do niego antene zewnętrzną. No i mam taki problem, że potrzebowałbym do tego modemu router. Nie wiem, czy jest jakiś router który by pasował do tego modem, prosiłbym Was o pomoc, bo jest tyle routerów i nie mam pojęcia jaki kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję routera do domu jednorodzinnego (w piętra, po około 50m2 na każdym piętrze).

 

- kwota: do około 200-250zł

- łącze Neostrada (ADSL2+ ?)

- wbudowany modem

- możliwość stworzenia dysku sieciowego (czyli chyba wtyk USB?)

- 2 komputery będą podłączone kablem, jeden przez WiFi

- dynamiczny podział pasma (z tego co się orientowałem to muszę szukać czegoś na TOMATO przy tych kwotach...)

 

Zainteresował mnie:

-> Pentagram Cerberus P6341 i P6343 - pamiętam, że kiedyś był problem z działaniem dynamicznego podziału pasma. Czy nowy soft to poprawił? Nie wiem też czy da się na nim stworzyć dysk sieciowy.

Edytowane przez ble007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję routera do mieszkania w blokach 74m2 do sieci xDSL 25 Mb/s. Będzie do niego podłączony komputer stacjonarny i WiFi dla laptopa. Dodam że dużo grywam w sieci w fps-y. Dobrze by było żeby router miał sporo pamięć flash i ram cena to 350-400 złotych. Co możecie mi polecić ja osobiście patrzyłem na modele tp-link wdr4300, d-link dir-825, netgera wndr 3700 choć jeśli macie coś lepszego od tych co ja wymieniłem to chętnie wezmę je pod uwagę

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję rozwiązania, by zapewnić sobie telefon bezprzewodowy w jednym pokoju (by mógł sobie tam stać i się ładować) korzystający z VoIP, gdy mój router DIR-635 podłączony bezpośrednio od modemu stoi w drugim pokoju.

 

Czy takie COŚ byłoby dobrym rozwiązaniem, przyjmując że ten router zapewniałby jedynie połączenie przez WiFi telefonu z moim Dlinkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję routera do mieszkania w blokach 74m2 do sieci xDSL 25 Mb/s. Będzie do niego podłączony komputer stacjonarny i WiFi dla laptopa. Dodam że dużo grywam w sieci w fps-y. Dobrze by było żeby router miał sporo pamięć flash i ram cena to 350-400 złotych. Co możecie mi polecić ja osobiście patrzyłem na modele tp-link wdr4300, d-link dir-825, netgera wndr 3700 choć jeśli macie coś lepszego od tych co ja wymieniłem to chętnie wezmę je pod uwagę

 

Wszystkie modele, które wymieniłeś, nie mają modemu ADSL2+ (tam o VDSL2 nie wspominam) - czy na pewno tego szukasz? Nie wolisz mieć wszystkiego w jednym pudełku? Wolisz podłączać zewn. modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele, które wymieniłeś, nie mają modemu ADSL2+ (tam o VDSL2 nie wspominam) - czy na pewno tego szukasz? Nie wolisz mieć wszystkiego w jednym pudełku? Wolisz podłączać zewn. modem?

 

Z tego co wiem to modem jest potrzebny do ADSL np.neostrady a ja mam xDSL (sieć odiedlowa ) i neta mam bezpośrednio od dostawcy po kablu ethernetowym wieć mi modem nie jest potrzebny Dołączona grafika.

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie. To albo DSL/xDSL albo ethernet: http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Subscriber_Line.

 

Pytanie do posiadaczy WDR4300 - jakie predkosci po USB osiagacie (na jakim firmware). Bo u mnie w najnowszym predkosc spadla do 6MB download i 1MB upload niezaleznie od dysku USB ktory podlaczam i nie wiem co z tym zrobic (support TPLinka sie wypial na mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie. To albo DSL/xDSL albo ethernet: http://pl.wikipedia....ubscriber_Line.

 

w linku nic nie ma Dołączona grafika a nieby czemu nie może być jedno i drugieDołączona grafika Mam internet z sieci kablowej osiedlowej z klatki schodowej do domu mam wprowadzony kabel ethernetowy który bezpośrednio podłączam do karty sieciowej w kompie więc nie wiem o co Ci chodzi

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że musisz się jeszcze podszkolićDołączona grafika Nie masz neta xDSL. Masz neta po LAN'ie, tzn. net źródłowy czyli provider'a może być xDSL, ale ty jako odbiorca masz net'a po LAN'ie i w tym wypadku modem Ci nie potrzebny. Wystarczy zwykły router, który rozdzieli ci tego neta na inne kompy, lub bezpośrednio łączysz się z kartą sieciową. Po twojej stronie nie masz nic wspólnego xDSL. A link to ten http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_subscriber_lineDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że musisz się jeszcze podszkolićDołączona grafika Nie masz neta xDSL. Masz neta po LAN'ie, tzn. net źródłowy czyli provider'a może być xDSL, ale ty jako odbiorca masz net'a po LAN'ie i w tym wypadku modem Ci nie potrzebny. Wystarczy zwykły router, który rozdzieli ci tego neta na inne kompy, lub bezpośrednio łączysz się z kartą sieciową. Po twojej stronie nie masz nic wspólnego xDSL. A link to ten http://en.wikipedia....subscriber_lineDołączona grafika pzdr

 

Może rzeczywiście mało precyzyjnie to opisałem Dołączona grafika ale nie zmienia to faktu że wszystkie routery tego typu w wiekszości sklepów zgrupowane są w kategoriach "routery xDsl"Dołączona grafika. No ale dobrze zakończmy już ten temat a skupmy się na tym co mi jest potrzebne czyli na routerzeDołączona grafikadoszedłem do wnioskiu że mogę przeznaczyć na ten cel maksymalnie 350 złotych.

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie (myślę że tu mogę je zadać) mianowicie: udało się jeszcze komuś uwalić WRT54GL na DD-WRT tak aby sieć zaczęła chodzić z prędkością do max 100KB/s ? Kombinuję jak szalony od 2 dni co się dzieje kopiowanie po LAN trwa wieki w końcu znalazłem winowajcę czyli Linksysa ale żeby sprzęt zwolnił jak cholera ale nie padł w ogóle to mi się pierwszy raz zdarzyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ostatnie posty, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, potrzebuje routera WiFi pod sieć osiedlową (RJ45) do powiedzmy 200zł. Szukałem linksys WRT54G ale ciężko je już dostać poza allegro.

 

http://www.ceneo.pl/17555125

TP-LINK TL-WDR3600 128mb ramu, podwójne pasmo, zewnętrzne anteny, możliwość wgrania openwrt czy gargole, warto dołozyć te 20zł i kupic nowoczeny sprzęt na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ostatnie posty, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, potrzebuje routera WiFi pod sieć osiedlową (RJ45) do powiedzmy 200zł. Szukałem linksys WRT54G ale ciężko je już dostać poza allegro.

Myślę że WR1043ND wystarczy, możesz wgrać gargolyn lub dd-wrt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję dobrego routera pod łącze Netii z następującymi funkcjami:

- WiFi standard G/N;

- min. 4 porty LAN (najlepiej 8);

- możliwość uruchomienia VPN;

- stabilność działania..

 

Router będzie obsługiwał jednocześnie min. 4 komputerów po LAN i 3 po WiFi.

 

Co możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące rozbudowy sieci

Potrzebuję dołączyć do domowego wifi odtwarzacz multimedialny i amplituner. Oba mają tylko gniazda kabelkowe, stoją koło siebie. Chciłabym podpiąć je do czegoś co prześle z nich sygnał po wifi do domowego routera. Zapewne urządzenie ma pełnić rolę "bridge" jednak wolę się upewnić jakie to ma być urządzenie i mniej więcej jak je skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co masz po drugiej stronie?

 

4 portowy router wifi z modemem adsl. Podłączonych jest kilka urządzeń kablem i przez wifi. Potrzebuję urządzenie wifi które będzie tylko "pomostem" pomiędzy tym ruterem wifi a skrętką do kolejnych urządzeń. Nie mam jak pociągnąć kabli.

 

TP-Link TL-WR740N wygląda chyba ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, nie wiem, kolega powyżej napisał o nim, więc myślałem, że ma wszystko co potrzebuje.

W takim razie czego szukać ??

Chciałbym jak najtańszym kosztem to załatwić i jak najmniejszym urządzeniem .....

 

TL-WR743ND

Domyslnym trybem pracy urządzenia TP-LINK TL-WR743ND jest tryb klient-router, umożliwiający połączenie do sieci bezprzewodowego dostawcy Internetu. Jednocześnie w tym trybie router może bezprzewodowo lub poprzez kable Ethernet udostępniać połączenie z Internetem komputerom w sieci lokalnej.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...