Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

alik90 -> Dokładnie ten. 
 

 

A co teraz nie jest chińskie? Dołączona grafika

 

Firma chińska produkująca sprzęt w chinach zawsze będzie tańsza, niż firma amerykańska produkująca sprzęt w chinach. ;) No, to tak odnośnie "zchińszczenia". ;) 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde Panowie teraz nie wiem co wybrac czy połasić sie na ten tanszy czyli  Tp-Link TL-WR841ND czy TL-WR1043ND ? Nie wiem po prostu jaka bedzie różnica jezeli chodzi o moje przeznaczenie czyli stabilność przepływu łącza 50mb oraz zasięg... eh ?

 

1043 ma trzy anteny, a 841 dwie. Generalnie 1043 jest nowszy. W obydwu jak Ci zabraknie zasięgu, możesz anteny wymienić na znacznie większe. Ja bym wziął 1043, bo teoretycznie powinien mieć lepszy zasięg, a o przepływ się nie martw, ja mam łącze 100mb, a te speedtesty były moje, właśnie na 841ND. 

 

Mimo wszystko, wziąłbym 1043 - w końcu raz na ile lat kupujesz router ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe posta przeczytałem juz po kupnie chociaż wiadomo jest możliwość zwrotu w ciągu 14 dni kupiłem tego tanszego czyli wr841N bo ND nie było a na tego jeszcze miałem mały rabat take za 76 złociszy... w razie co moge na ten droższy wymienic jak cos nie bedzie pasowac... router ogolnie zmieniam co 10 lat bo tego d linka tyle mam i pracował az do dzisaj bez zarzutów, zmieniam go ze względu na słabe specyfikacje na dzien dzisiejszy bo routery troszke poszły w przód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Poszukuję jakiegoś routera BEZ ANTEN ZEWNĘTRZNYCH.
Podłączone do niego będzie:
- kablem -  1 PC
- wifi - 2-3 laptopy, 1-2 smartfony, tablet (przy czym jednocześnie nie więcej niż 2-3 urządzenia)
Mieszkanie w wieżowcu z płyty, 3-pokojowe, router będzie znajdował się w przedpokoju (na jednym końcu mieszkania, nie centralnie).
Router ponadto znajdować się będzie w takiej skrzynce (coś na wzór skrzynki sterowniczej) stąd konieczność, by miał wewnętrzne anteny i jego wielkość nie może być zbyt duża. I przez to także musi mieć dobry sygnał, by móc odbierać na drugim końcu mieszkania.
Polecono mi ASUS RT-N15U.
Możecie coś polecić np. z niższej półki cenowej? Z tego co widzę to wyposażony jest on w bajery (np. serwer FTP) i przy wyborze one nie są koniecznością.
Nie chciałbym też nic z NETGEAR'a, gdyż w pracy mamy tej firmy i niestety, ale przynajmniej raz w miesiącu trzeba go resetować. W moim przypadku byłoby to dość kłopotliwe, gdyż żeby się dostać do wspomnianej wyżej szafki to musiałbym za każdym razem wyjmować półkę z ubraniami z szafy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał tego Asusa, skoro koniecznie chcesz mieć bez zewnętrznych anten. Jednak jeśli to za drogo, to może TP-Link TL-WR840N , chociaż wydaje mi się bardzo słabym pomysłem router za ubraniami, w szafie, na końcu mieszkania. Nie wróżę tu nic dobrego, no ale ... 

Ja na Twoim miejscu bym kupił np. TPLinka 841ND (ważne, żeby z odkręcanymi antenami) i zaaplikował coś takiego : 

Dołączona grafika

Wyrzucając antenę poza omawianą skrzynkę. Np. na szczyt szafy czy zamontować na ścianie.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale umiejscowienie tego nie jest moim pomysłem. Po prostu ładnych pare lat temu nikt nie pomyślał, że będzie potrzeba i możliwość używania wifi i wszystkie kable od momentu wejścia do mieszkania kończą się w tej skrzynce i od niej dopiero idzie rozgałęzienie po reszcie pomieszczeń. Do tej pory jest tam ulokowany zwykły router (bez wifi) oraz kablówka. A w tej chwili od ciągłego wkładania i wyjmowania kabla w jednym laptopie już wysiadł port RJ45.
Pomysł z anteną dookólną ciekawy i napewno rozważe go. Ja jeszcze myślałem o kupnie 2 routerów i włożeniu jednego do tej skrzynki, a drugiego umieścić w 1 z pokoi. W każdym bądź razie dziękuje za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znajomy posiada internet stacjonarny T-mobile na liniach TP. Jaki router prócz Tp-linka TD-W8961ND polecilibyście? Generalnie nie zależy mi na jakichś bajerach, lecz na dobrym zasięgu wi-fi [dlatego preferowane odkręcane anteny - duży dom]. Słyszałem, że ten tp-link trochę mocno się nagrzewa i zrywa połączenia. Może TD-W8960N?

 

 

Pozdrawiam Dołączona grafika)

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety, ale umiejscowienie tego nie jest moim pomysłem. Po prostu ładnych pare lat temu nikt nie pomyślał, że będzie potrzeba i możliwość używania wifi i wszystkie kable od momentu wejścia do mieszkania kończą się w tej skrzynce i od niej dopiero idzie rozgałęzienie po reszcie pomieszczeń. Do tej pory jest tam ulokowany zwykły router (bez wifi) oraz kablówka. A w tej chwili od ciągłego wkładania i wyjmowania kabla w jednym laptopie już wysiadł port RJ45.
Pomysł z anteną dookólną ciekawy i napewno rozważe go. Ja jeszcze myślałem o kupnie 2 routerów i włożeniu jednego do tej skrzynki, a drugiego umieścić w 1 z pokoi. W każdym bądź razie dziękuje za radę.

 

To może w takim  razie pomyśl o czymś takim : 

 

Dołączona grafika

 

Ja wiem, że przesłuchy są straszne na czymś takim, ale sam mam to w ten sposób rozwiązane, router w odległości około 12metrów od tego extendera i internet 100/100 sprawuje się tak :

 

Dołączona grafika

 

Na potrzeby 1GbE sieci to jest niedopuszczalne, ale jak masz internet do 100MB/s to śmiało możesz coś takiego zaaplikować, ewentualnie, jak Ci bardzo zależy (chociaż nie wiem po co) możesz użyć aktywnego wzmacniacza KLIK. Wtedy router wyląduje gdzie tylko chcesz. 

 

Witam,

Znajomy posiada internet stacjonarny T-mobile na liniach TP. Jaki router prócz Tp-linka TD-W8961ND polecilibyście? Generalnie nie zależy mi na jakichś bajerach, lecz na dobrym zasięgu wi-fi [dlatego preferowane odkręcane anteny - duży dom]. Słyszałem, że ten tp-link trochę mocno się nagrzewa i zrywa połączenia. Może TD-W8960N?

 

 

Pozdrawiam Dołączona grafika)

Mi nic nie zrywa, ani nikomu ze znajomych, komu poleciłem 841ND. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi - Gigabit też na takim poleci, byle tego kabla nie było za dużo.

Może też zależy od przejściówki, ale mi przy kablu 5m już sypało około 750MB/s. Fakt, że kategoria kabla i jego ułożenie zaczynają mieć znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje routera do Neozdrady na Broadcomie. Snr 6-8 Tłumienie 40 przy 10mb. Wieczorami Snr spada do 3-4 przez co miałem desynch. DSLam ustawił mi na 8mb, ale SNR nadal jest na pograniczu 5-6. Obecnie posiadam Netgeara DGN2000 + FW DGteam. Poszły mi 2 Lany w nim, i muszę zmienić. Co kupie do słabej linii ? Cena 300-350 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję do mieszkania router taki, żeby łączyć się z nim za pomocą telefonu, czasem laptopa i czytnika ebooka. 

Mieszkanie jedno ma 25 m2 a drugie ok 50.

 

Czy taki model - Asus Router RT-N10U będzie ok?

albo czy ten lepszy? TP-Link router DSL Wi-Fi TL-WR841ND

cena max 150 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę zmienić mój stary ruter(liche wi-fi). Posiadam internet radiowy 14mb. Dostawca netu poleca mi airouter Ubiquiti z mocniejszym wi-fi .Mieszkam w domu piętrowym i jest problem z wi-fi na paterze (ruter stoi na piętrze). Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem lub może polecić mi coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem "TP-LINK TL-WR841ND" tydzień temu dzisiaj przyszedł i różnica w działaniu router, a modem cisco od multimedia to NIEBO, a ziemia. MASAKRA! Mam łącze 30MB i teraz ściągając na torencie z prędkością 3200kb przeglądam strony płynnie i zero zawieszek, a na cisco modemie przy pobieraniu powyżej 2300kb strony już zamulały. WI-FI na odległość 6metrów i za 1 ścianą mam prędkość pobierania 2800kb i spokojnie na Lumi 520 mogę oglądać youtube HD z takiej odległości. Jestem pod wrażeniem, a za router 89zł wydałem i razem z nim kupiłem antenę dokręcaną z przewodem 130cm bo myślałem że będzie nie zbędna ale teraz spokojnie ją mogę komuś sprzedać (w foli, nowa, 24msc gwarancji) nawet jej nie testowałem bo zasięg jaki mam na standardowych antenach jest dla mnie idealny. Dokładny model anteny to "tl-ant2405c".

 

 

EDIT.

MaciekCi co do tego routera mogę dokupić żeby mieć taki elegancki ping jak ty "1ms". Czy gram w CS czy coś to zawsze powyżej 25-60, a chciałbym mieć 10-15ms. Łącze multimedia 30MB/6MB i modem cisco "EPC3008", a router "TP-LINK TL-WR841ND". Może kupić modem jeszcze nowy (jaki?) czy co żeby usprawnić ping? Dzięki za rady.

 

EDIT. 2

Obecnie: http://www.speedtest.net/my-result/3273839344

 

EDIT. 3

Poradzi mi ktoś jeszcze jak w routerze ustawić żeby co np.5 godzin zmieniał IP (restartował się) albo po ponownym uruchomieniu komputera?

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v2 czyli ta wersja w nowszej obudowie ? Czym różni się o tej pierwszej oprócz tej obudowy ? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że ten ruter posiada możliwość postawienia FTP, tak abym mógł korzystać z danych z podłączonego przez USB dysku. Tak jest czy się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT.

MaciekCi co do tego routera mogę dokupić żeby mieć taki elegancki ping jak ty "1ms". Czy gram w CS czy coś to zawsze powyżej 25-60, a chciałbym mieć 10-15ms. Łącze multimedia 30MB/6MB i modem cisco "EPC3008", a router "TP-LINK TL-WR841ND". Może kupić modem jeszcze nowy (jaki?) czy co żeby usprawnić ping? Dzięki za rady.

 

EDIT. 3

Poradzi mi ktoś jeszcze jak w routerze ustawić żeby co np.5 godzin zmieniał IP (restartował się) albo po ponownym uruchomieniu komputera?

 

Co do pierwszego, to nie jest kwestia routera, tylko sieci. Ping jest zależny od twojego operatora jakiej "jakości" łącze ci udostępnia. 

 

Co do drugiego to nie ma takiej możliwości w przypadku tego routera. Chyba, że wyciągniesz URL odpowiedzialny za reboot i dodasz sobie do autostartu, ale i tak będzie to wymagało podania loginu i hasła do routera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v2 mocno się różni sprzętowo od v1. Inny procesor, wyższe taktowania. Nie ma sensu się kusić na tańsze oferty z v1. Nie ma wifi 5 GHz, ma natomiast bajer pozwalający podnieść efektywnie przepustowość do 450 mbit/s. No i przede wszystkim ma doskonałe wsparcie Openwrt, co uniezależnia Cię od bezwładności firmware producenta. Naturalnie postawisz na nim ftp i zrobisz o wiele więcej jeżeli będziesz potrzebował. Jedyny minus to brak 5 GHz, ale to tylko przy mega zaszumionym paśmie 2.4 może się objawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto. Jedynym wyjątkiem, że byłoby warto jest realna potrzeba sieci na 5 GHz.

 

Jeśli już iść wyżej to raczej WDR3600 (model z doskonałym wsparciem, raczej gorsze radio, wolniejszy procesor ale więcej RAM i jeden port USB więcej o ile to potrzebne komuś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję router, obecny to di-524 Dlinka. Nie potrzebuję żadnych 3g, chmur itp. Jego zadaniem ma być dzielenie neta na 2-3 lapki, 2-3 komórki, ew w przyszłości telewizor lub dwa. Ma całe mieszkanie w bloku pokryć więc oczekuję zasięgu przez 2 ściany - obecny ma z tym problem. Ważna dla mnie jest też stabilność, obecny często się wykrzacza przy dużej ilości urządzeń + obciążeniu sieci a często gra się też w gry MMO.

Cena? im mniej tym lepiej - 200zł to taki maksymalny max raczej, ale jakby się udało w 100zł zamknąć to nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...