Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wujek zamierza wziąć sobie neta 4Mb/s w KomNecie (partner Netii). Jest to sieć.

Wujek ma laptopa i chciałby mieć WiFi. Jaki router polecacie powiedzmy do 150zł? Rozumiem, że musi być to router ze złączem WAN, a nie DSL?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam routera (z punktem dostępowym) do podziału neostrady do 200zł, który zapewni stabilność połączenia (kablem do stacjonarnego, latop i kom przez wifi) i będzie miał QoS. Zależy mi na QoS i znalazłem router D-Link Wireless G ADSL2 Router DSL-2640B, ale w komentarzach ludzie piszą, że QoS w tym modelu to sciema i nie działa jak należy. Możecie polecić coś spełniającego moje wymagania?

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oprogramowanie w dir-300 ktore jest alternatywa dla tomato posiada takze funkcje dynamicznego podzialu łacza?Mam rozumiec ze ma identyczne funkcje jak tomato ?

 

czy moze kupic cos takiego ? http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link_ro...pelny,id,36569/

 

Moge meic go za 60 zl :)

Edytowane przez KowalQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoje przed wyborem najtańszego routera na którego wgram oprogramowanie Tomato.

 

Co wymagam od takiego routera poprawnego działania QoS, możliwość stworzenia sieci bezprzewodowej.

 

Znalazłem taki router, chyba jest on najtańszy na którego wgram Tomato tylko on jest chyba w wersji v5.1 a w FAQ pisze ze można tylko wgrywać od wersji v1 do v4. Czyli na ten router nie wgram sobie tomato?

http://www.allegro.pl/item506026138_linksy...outer_wifi.html

 

Opłaca kupować router z możliwością wgrania Tomato czy brać najtańszego? Chyba na najtańszych routerach nie działa poprawnie QoS?

 

Czekam na odpowiedz.

 

Z góry wielkie thx.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie co z tym routerem z aukcji. Koleś tam nie piszę, że jest to wersja 5.1, tylko, że od 5.1 bazuje na VxWorks. Poza tym mylące jest zdjęcie... Najlepiej go zapytać.

 

Inna sprawa, że jest to sprzęt ewidentnie używany, ten rok gwarancji to masz od tego gościa co sprzedaje, nie z serwisu Linksysa. Dołożyłbym to 50 zł i kupił nówke WRT54GL z 3 letnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie co z tym routerem z aukcji. Koleś tam nie piszę, że jest to wersja 5.1, tylko, że od 5.1 bazuje na VxWorks. Poza tym mylące jest zdjęcie... Najlepiej go zapytać.

 

Inna sprawa, że jest to sprzęt ewidentnie używany, ten rok gwarancji to masz od tego gościa co sprzedaje, nie z serwisu Linksysa. Dołożyłbym to 50 zł i kupił nówke WRT54GL z 3 letnią gwarancją.

Widze, że są dwa model tego WRT54GL, model WRT54GL EU i WRT54GL. Model z końcówka EU jest tańszy o kilka złoty czy na niego tez wgram Tomato? Na router WRT54GL v1.1 wgram bez problemu Tomato?

 

Zastanawiam się czy nie kupić takiego D-Link DIR-300 ale zależy mi na QoS a ktoś tutaj pisał ze na tych tanich chyba to nie działa ;/

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EU to skrót od Uni Europejskiej, na każdego WRT54GL wgra się TOMATO! Było to już kilkukrotnie poruszane... W DIR-300 QOS jest do [gluteus maximus], ale można na niego wgrać DD-WRT, a tam QOS jest już całkiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję waszej pomocy;) Od 2 lat korzystam z internetu z kablówki i oczywiście korzystam z WRT54-GL więc od dawna nie interesowałem się routerami pod neo. Teraz muszę znajomym podzielić właśnie neo. Nie do końca wiem jaki wybrać router, z wi-fi oczywiście, pod 2 stacjonarki i lapa. Do pokrycia dom - parter, piętro i poddasze. Router będzie stał na piętrze, a kompy na piętrze i poddaszu, ale jakby router jeszcze dał radę na parterze to by było fajnie. Każda z kondygnacji ma około 60-70m^2 więc nie dużo :)

Na router maksymalnie do wydania 2 stówy. Przeglądałem tematy na forum i nie wiem czy znowu wybrać coś Linksys'a czy może tańszego TP-Linka. Router powinien NIE wieszać się przy ściąganiu torrentów, z BearShare'a i to chyba wszystko z większych wymagań ;) QOS'em też bym nie pogardził, ale jak nie będzie to też damy radę.

I przy okazji co powiecie o kartach wi-fi od tp-linka, tanie ale czy dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem do tej pory w domu kablówkę, teraz zmieniam na netię na łączu tp. Potrzebuję więc routera z wifi. Sprawa wygląda jednak tak, że często wyjeżdżam i potrzebowałbym rozdzielić też łącze sieci osiedlowej (zwykły rj45). Pomyślałem więc, że nie za bardzo opłaca mi się kupować dwóch routerów i znalazłem na allegro coś takiego: http://www.allegro.pl/item510470391_speedt...a_upc_nowy.html Teoretycznie spełnia moje wymagania, ale wolę się upewnić czy zakup się opłaca (nie potrzebuję niczego wypasionego, ważne żeby net działał stabilnie). No więc warto? Czy może da się kupić coś lepszego do ~150zł? Czy jednak postawić na dwa różne routery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem do tej pory w domu kablówkę, teraz zmieniam na netię na łączu tp. Potrzebuję więc routera z wifi. Sprawa wygląda jednak tak, że często wyjeżdżam i potrzebowałbym rozdzielić też łącze sieci osiedlowej (zwykły rj45). Pomyślałem więc, że nie za bardzo opłaca mi się kupować dwóch routerów i znalazłem na allegro coś takiego: http://www.allegro.pl/item510470391_speedt...a_upc_nowy.html Teoretycznie spełnia moje wymagania, ale wolę się upewnić czy zakup się opłaca (nie potrzebuję niczego wypasionego, ważne żeby net działał stabilnie). No więc warto? Czy może da się kupić coś lepszego do ~150zł? Czy jednak postawić na dwa różne routery?

Za nieco ponad 180 zł możesz kupić TD-8840 (modem ADSL) + DIR-300. Taki zestaw zdecydowanie przewyższa możliwości tego speedtouch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nieco ponad 180 zł możesz kupić TD-8840 (modem ADSL) + DIR-300. Taki zestaw zdecydowanie przewyższa możliwości tego speedtouch.

Hmm... Znalazłem w necie kilka opinii, że ten TD-8840 strasznie zamula przy połączeniach p2p. To prawda? Czy jeśli ustawię go w tryb bridge to nie ma to znaczenia? Może jakiś inny modem? Bo DIR-300 jak najbardziej wydaje się dobrym wyborem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD-8840 sam w sobie jest bardzo wydajny i bez problemu radzi sobie z setkami połączeń p2p. Problem w tym, że jako ktoś używa samego TD-8840 to nie ma żadnego zarządzania ruchem (QOS) i wtedy faktycznie po zapuszczeniu p2p nic nie chce działać. W twoim przypadku Tp-Link będzie tylko modemem, a zarządzanie ruchem będzie realizowane na DIR-300 (DD-WRT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje router pod neostrade , moge na ten zakup przeznaczyc do 350zl .Co byscie polecili w tej granicy cenowej.Na razie na oku mam oczywiscie linksys wrt54gl + jakis modem adsl na rj45 czy to jest dobre rozwiazanie pod moje syfiaste neo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak te 180 zł + koszty wysyłki wydaje mi się troszkę za dużo. Nie da się zejść troszkę z ceny modemu lub routera i dalej mieć coś sensowego? Czy naprawdę warto dołożyć i kupić ten zestaw? A jak nie to ewentualnie lepiej wziąć coś z wbudowanym modemem adsl (a sieć osiedlowa nie będzie na razie dzielona)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem totalnie zielony jesli chodzi o dzielenie internetu.. Jakie urządzenia (konkretne modele) powinienem kupić, jesli chce podzielić neostrade 512, na 2 kompy - jeden kablem, drugi najlepiej poprzez wi-fi??

Sprzęt najlepiej tani-uzywany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...