Jump to content
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Recommended Posts

Witam,

bardzo proszę o pomoc w wyborze routera do małej firmy.
Oto lista funkcjonalności jakie musi spełniać:
1. możliwość podłączenia kilku urządzeń (komputery - wifi i kabel; smartphony),
2. możliwość podłączenia drukarki - urządzenia wielofunkcyjnego HP LaserJet MFP M436dn - tak aby możliwe było drukowanie przez sieć (przez WiFi i po kablu sieciowym) z każdego komputera w sieci biurowej,
3. możliwość podłączenia do rautera dysku po USB i dostęp do tego dysku z każdego komputera w sieci biurowej i zdalnej (np. z domu),
4. powierzchnia biura jaką musi obsłużyć router to ok 30 m2, z tym że router będzie stał w rogu pomieszczenia więc maksymalna odległość od routera do innego urządzenia będzie wynosiła ok 7,5-8 m2.
Pomieszczenie bez ścian w środku, w okolicy ok 8 innych sieci (niestety nie wiem na jakich częstotliwościach).

Dostawca internetu lokalny - jest światłowód ale póki co prędkości internetu będą do ok 50Mb/s.

Cena im niższa tym lepsza, z tym że ma to działać dobrze a nie powodować co chwilę problemy ze stabilnością albo zasięgiem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

W dniu 30.11.2019 o 11:39, zomos napisał:

Witam,

bardzo proszę o pomoc w wyborze routera do małej firmy.
Oto lista funkcjonalności jakie musi spełniać:
1. możliwość podłączenia kilku urządzeń (komputery - wifi i kabel; smartphony),
2. możliwość podłączenia drukarki - urządzenia wielofunkcyjnego HP LaserJet MFP M436dn - tak aby możliwe było drukowanie przez sieć (przez WiFi i po kablu sieciowym) z każdego komputera w sieci biurowej,
3. możliwość podłączenia do rautera dysku po USB i dostęp do tego dysku z każdego komputera w sieci biurowej i zdalnej (np. z domu),
4. powierzchnia biura jaką musi obsłużyć router to ok 30 m2, z tym że router będzie stał w rogu pomieszczenia więc maksymalna odległość od routera do innego urządzenia będzie wynosiła ok 7,5-8 m2.
Pomieszczenie bez ścian w środku, w okolicy ok 8 innych sieci (niestety nie wiem na jakich częstotliwościach).

Dostawca internetu lokalny - jest światłowód ale póki co prędkości internetu będą do ok 50Mb/s.

Cena im niższa tym lepsza, z tym że ma to działać dobrze a nie powodować co chwilę problemy ze stabilnością albo zasięgiem.

Hap ac2 Mikrotika wystarczy. Podepniesz drukarke po wifi, ma usb do dysku (samba), mozesz zrobic sobie ovpna sstp i inne serwery (jak skorzystasz z chmury MT to stałego adresu nie potrzeba), po wifi w ac do 600 Mbita wyciaga, ofc ma 2,4 też, firewall, vlany, virtualne siecie wifi i kilka innych bajerów. Minus to konfiguracja - jak nie jesteś obeznany w te klocki to trudna. Cena c.a. 250 zeta.

Dzięki wielkie za odpowiedź! Czegoś takiego chyba było mi trzeba. Z konfiguracją chyba sobie jakoś poradzę. Mam tylko jedno pytanie dot drukarki. Moja drukarka nie obsługuje WiFi - jedynie Ethernet. Rozumiem że nie będzie to problemem w przypadku tego urządzenia?

Nie bedzie. Wpinasz drukarkę pod neta. I w menu drukarki ustawiasz na sztywno Ip w klasie adresowej routera (przy serwerze dhcp MT pomijasz ten adres w poolu lub serwer ustawiasz na przyznawanie na stale tego samego adresu bez lesses) i tyle reszta to na kompach konfigurujesz (sterownik i drukarka IP etc..) P.S. Jak bedziesz potrzebowal pomocy z MT, wal śmiało.

Edited by Zabuza

Dzięki wielkie za pomoc i ofertę! Routerek dzisiaj zamówiony, w przyszłym tyg będą podłączyć neta. Jak nie będę sobie mógł z czymś poradzić w konfiguracji, to pozwolę sobie odezwać się do Ciebie.

• Like 1

Drodzy, mam specyficzne pytanie. 

Przez dużą część roku będę przebywał w północnej części krainy wielkich jezior mazurskich, 

Nad jeziorami jest generalnie kłopot z zasięgiem, zastanawiam się nad małym kieszonkowym MIFI ale z możliwością podpięcia antenki którą będę mógł zamontować na maszcie o wyskości ok. 8m, zalezy mi na uzyskaniu jak najlepszego zasiegu. 

W zwiazku z tym ze jacht bedzie zmienial swoje polozenie nie jestem w stanie sprawdzic w okolicach jakich bts'ow bedzie sie znajdowal. 

W tej chwili korzystam z internetu w PLAY. 

Czy pomysl z malym routerkiem + dodatkowa antena (lub antenami) wyciagnietymi na ok 8-10 m poprawi sprawe z zasiegiem? Jesli tak, to co byscie polecili? 

myslalem o:

https://allegro.pl/oferta/mobilny-router-4g-lte-wifi-huawei-e5573c-aero2-7157576038?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MmZmNTAzOGQtNzU5OS00YWE1LWExNGMtYTRjMzVkMjIzMDQyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4f39fb01-6700-4945-a94d-c9568b12f0cf 

https://allegro.pl/oferta/antena-dual-lte-10db-zte-huawei-e5573-e5372-e3372-6694565764

Kolego, kup antenę dookólną tylko jest problem bo ten modem ma tylko 1 wyjście antenowe... ( wszystkie dualne odpadają + musisz wybrać taką do jakiego zakresu chcesz) Staraj się kupic antenę o jak największym zysku i pod odpowiednie złącze (sry ale nie wiem jakie tam jest)

Poszukuję dobrego routera do Internetu telewizji kablowej. Router ma mieć przepustowość minimum 500mbit zarówno po kablu jak i bezprzewodowo i dobry zasięg w mieszkaniu 60m2.Cena do 300 zł.

3 godziny temu, mati972 napisał:

Poszukuję dobrego routera do Internetu telewizji kablowej. Router ma mieć przepustowość minimum 500mbit zarówno po kablu jak i bezprzewodowo i dobry zasięg w mieszkaniu 60m2.Cena do 300 zł.

Po kablu kazdy z portami 1 G da rade z "rutowaniem 500 Mbiat". Gorzej z WiFi 500 Mbita min. AC i do tego musisz mieć kartę zgodną... Możesz wypróbowaćRouter Asus AC1300 Dual-Band (RT-AC58U) albo Router TP-LINK Archer C6

Witam, mam pytanie jaki ruter wybrać?. Rozważam dwa D-link Dir-2660 jak dlamnie różni się prędkością nie dużą oraz Mu-mimo, a Tp-Link Archer CO ac1900 jest tańszy o ok 150zl. Dodam tylko że w domu będzie dużo urządzeń podlaczonych (nie zawsze razem) np. 5 komputerów, 3 tv ,ok 10 urządzeń Smart dom (2 kamery, żarówki gniazdka) oraz monitoring z 4 kamer i kilka smartfonów czyli to co ma się w domu z góry dziękuję z rady pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

W dniu 11.02.2020 o 14:37, ksenios napisał:

Witam, mam pytanie jaki ruter wybrać?. Rozważam dwa D-link Dir-2660 jak dlamnie różni się prędkością nie dużą oraz Mu-mimo, a Tp-Link Archer CO ac1900 jest tańszy o ok 150zl. Dodam tylko że w domu będzie dużo urządzeń podlaczonych (nie zawsze razem) np. 5 komputerów, 3 tv ,ok 10 urządzeń Smart dom (2 kamery, żarówki gniazdka) oraz monitoring z 4 kamer i kilka smartfonów czyli to co ma się w domu z góry dziękuję z rady pozdrawiam

Jeśli masz dużo urządzeń po WIFI to kup combo:Ubiquiti EdgeRouter ER-X + Point Ubiquiti AC1200 (UAP-AC-LITE) + kawałek kabla :D. No chyba, że dużo masz urządzeń po kablu to można jeszcze switcha dodać (zarządzalnego lub nie ale na pewno chciałbyś mieć rozdzielone IoT od swojej sieci np. vlanami)

Edited by Zabuza
Dodanie materiału

Jeśli masz dużo urządzeń po WIFI to kup combo:Ubiquiti EdgeRouter ER-X + Point Ubiquiti AC1200 (UAP-AC-LITE) + kawałek kabla :D. No chyba, że dużo masz urządzeń po kablu to można jeszcze switcha dodać (zarządzalnego lub nie ale na pewno chciałbyś mieć rozdzielone IoT od swojej sieci np. vlanami)
Dzięki za podpowiedź ale wolę jedno urządzenie

3 godziny temu, ksenios napisał:

Dzięki za podpowiedź ale wolę jedno urządzenie

Jeśli upierasz sie, co do jednego to bierz ten z MIMO, choć różnica w cenie w stosunku do combo to jakies 100 zeta, jesli masz dużo po WIFI urządzeń to się przyda.

• Like 1