Skocz do zawartości
sobih

Nietypowy Problem Z Odczytem Pendrakow Winxp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Coś mi się dość niespodziewanie pokielbasilo w OS.

 

Jakikolwiek pendrak jest wykrywany prawidłowo, ale dodatkowe dyski/partycje mają format RAW, nie da się ich sformatować ani odczytać. Ustawiałem im ręcznie domyślną literkę dysku jako odległą od reszty - nic. Sprawa tym śmieszniejsza, że pendraki te w innym komputerze działają całkowicie bezproblemowo.

 

Jeden ma dwie partycje, jedna bootowalna, druga zwykła. Do tej pory bootowalna była wykrywana w XP jako A, druga jakośtam dalej. Teraz owa bootowalna jest widziana jako B. A wyparowało. Może to będzie mała wskazówka???

 

Uszkodzenie pendraka wykluczam, w ww. komputerze bezproblemowo bootuje się z tej partycji, po zabootowaniu w dosie bezproblemowo widać zawartość drugiej. Schody zaczynają się w Windowsie.

 

Analogicznie jest np. z kartą z cyfraka. Dotychczas była widziana jako oddzielny dysk z bezproblemowym odczytem, teraz jest jw.

 

Inne urządzenia na usb, myszki, wificycek - działają OK. nie jest to pojedynczy wadliwy USB ani wina mobo - podmieniałem i jest to samo.

 

Niespecjalnie mam ochotę na reinstal systemu w tej chwili, może ktoś z Was ma pomysł ocb?

 

Wirusa wykluczam na 99%, nod nic nie znajduje.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...