Skocz do zawartości
emillo13

Toshiba A200-1gb - Zamulona Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem nowy na forum wiec prosze sie nie czepiac formy itd.

 

krotki opis sytuacji (pewnie jasny i nie dotyczy tylko mnie)

 

Posiadam nowy laptop model jak w tytule. Posiadam Viste Premium. Glowna specyfikacja laptopa:

 

Procesor (GHz) Intel® Core™ 2 Duo T7300 2.0GHz 4 MB

Dysk twardy 200 GB SATA

Pamięć RAM (MB) 1024 MB DDR2 677MHz

Karta Grafiki ATI Mobility™ Radeon® HD2600 1279 MB (pamięć karty 256 MB, pamięć współdzielona 1023 MB)

 

Niestety vista chodzi gorzej niz XP na moim 2letnim laptopie, troche to zalamujace :D Odpala sie wolno, zamyka wolno i czasem sporo mysli.

w zwiazku z tym zwracam sie z prosba czy mozna w jakis latwy sposob zoptymalizowac dzialanie lub sciaganac jakies patche czy w ostatecznosci wgrac obok XP ?

 

dziekuje z gory za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

najlepsza optymalizacja visty jest przeinstalowanie jej na xp ;) taka prawda niestety...

Poszukaj na goglach stron o viscie, jest troche tego ale i tak nie przyspieszy jakos zadowalajaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie wolisz zostawić viste bo jest oryginalna i prawdopodobnie jeżeli zainstalujesz xp to potem bedzie problem zainstalować ponownie viste z tej ukrytej partycji.

Wg mnie daj mu szanse i poczekaj na aktualizacje, ew przeinstaluj na nowo może cos go tam gryzie. Ja mam viste na tym co w podpisie (laptop), co prawda kupiony w anglii ale to chyba bez znaczenia, natomiast vista chodzi na tym zadziwiająco wręcz dobrze. Na początku też zdychało ale po 3 miesiącach, nowych aktualizacjach i update chodzi na dobry z plusem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz wylaczyc system aero i wszystkie wodotryski :) ale najlepszym sposobem jest dolozenie jeszcze jednej kosci 1 Gb i bedzie po bolu... ja tak zrobilem po zmianie w moim HP visty z home basic na home premium B-) tylko z tego co pamietam Toshiba bez opamietania wklada w swoje notebooki pamieci w dualu... wiec to moze byc niestety kosztowna zabawa... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sensowna praca na Viście zaczyna się od 2 GB ram. Szczególnie jeśli będziesz chciał pograć. Koszt niewielki 1 GB DDR2 to można teraz za 120 zł kupić. W moim laptopie też na początku miałem 1 GB po zamianie na 2 jest znacznie lepiej. Trzeba jednak odczekać ze dwa dni aż Vista zrobi z tego dodatkowego 1 GB odpowiedni użytek ( buforowanie programów itd.) Jeśli chodzi o gry to np. stalker na sensownych (1024*640, medium, object dynamic lighting) ustawieniach się wykrzaczał przy 1 gb; na 2 działa nieźle. Jeśli masz problemy z długimi czasami zapisu danych na dysku to jest już odpowiedni hotfix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale w opisie wkradl sie blad i nie zauwazylem. mam 2 gb ramu tak dla sprostowania

Cóż w takim razie proponuje wywalić niepotrzebne programy działające w tle, zainstalować patche z windows update i tyle. Wszystko to trochę dziwne bo na moim sprzęcie który ma wolniejszy procesor (1,5 Ghz C2D) Vista chodzi bardzo sprawnie. Aha Vista sporo rzeczy robi niezależnie od woli użytkownika w tle (indeksowanie, defragmentacja, buforowanie) może to być przyczyną chwilowych spadków wydajności.

Edytowane przez adamus2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż w takim razie proponuje wywalić niepotrzebne programy działające w tle, zainstalować patche z windows update i tyle. Wszystko to trochę dziwne bo na moim sprzęcie który ma wolniejszy procesor (1,5 Ghz C2D) Vista chodzi bardzo sprawnie. Aha Vista sporo rzeczy robi niezależnie od woli użytkownika w tle (indeksowanie, defragmentacja, buforowanie) może to być przyczyną chwilowych spadków wydajności.

 

w jaki sposob mam rozpoznac ktore sa niepotrzebne ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problemem nie jest ani wolny procek ani pamięć a najprawdopodobniej wolny dysk twardy. Toshiba do pewnych modeli wkładała dyski co prawda dużej pojemności (200-tki) ale 4200 obr/min. Niektóre ich 5400 nie grzeszyły wydajnością a o 4200 to juz strach myśleć.

Sprawdź czy nie ustawiasz jakoś na sztywno pamięci współdzielonej dla grafiki i nie zabierasz z systemowej np 1GB.

Na odpalanie i zamykanie sposobem skutecznym jest stosowanie hibernacji ewentualnie metody kombinowanej wstrzymaj + po określonym czasie auto hibernacja.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Grafiki ATI Mobility™ Radeon® HD2600 1279 MB (pamięć karty 256 MB, pamięć współdzielona 1023 MB)

 

Sprawdź czy nie ustawiasz jakoś na sztywno pamięci współdzielonej dla grafiki i nie zabierasz z systemowej np 1GB.

nie zebym pokazywal palcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYlko, że współdzielenie pamięci przez mobilne radeony nie działa tak jak np. w przypadku zintegrowanych układów intela. Rozumiem przez to, że w trybie 2d (więc jeśli grafika nie pracuje pod obciążeniem) układ nie zagarnia sobie na stałe części ramu, hypermemory jest nieaktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...