Skocz do zawartości
Maq4all

Linksys Wrt54gl (tomato) + Lucent Cellpipe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otóż mam problem z uruchomieniem internetu w konfiguracji Linksys WRT54GL (TOMATO 1.10) + Cellpipe 20A-GX-E (firmware - ver. 1.66).

Niby skonfigurowałem te urzadzenia jednak, linksys nie chce się łączyć (a obydwa urządzenia zgłaszają diodami że się komunikują, cellpipe jest wpięty do gniazdka WAN w linksysie).

Niestety mam takie coś w linksysie

Dołączona grafika

Natomiast cellpipe niby się łączy

Dołączona grafika

 

Poniżej zamieszczam screeny z konfiguracji sprzętu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I tu jest pytanie co sknociłem?

 

Od operatora dostałem takie dane do konfiguracji:

VPI (Virtual Path Identifier) identyfikator ścieżki wirtualnej: 0

VCI (Virtual Channel Identifier) identyfikator kanału wirtualnego: 35

Enkapsulacja (over ATM): VcMUX

ATM class: UBR

DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode

Maximum Transmission Unit (MTU): 1500 lub Auto

Niby wszystko ustawiłem według tego, jednak miałem problem z MTU, bo co zmienię na 1500 to spowrotem wraca mi na 1492 (zapisywałem, resetowałem i cały czas jest 1492, także jak dam domyślną wartość).

Gdy jednocześnie zmieniałem z MTU inną wartość z tej zakładki to ta "inna" wartość zmieniała się bez żadnych problemów, natomiast MTU pozostawało bez zmian (wcześniej miałem Tomato 1.07 i było to samo).

 

Cellpipe działa w trybie bridge.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

 

P.S. To raczej nie jest jakiś bug w Tomato, ponieważ przywracałem orginalny soft i sprawa wygląda podobnie (z tym że w trakcie łączenia po kilkunastu sekundach wyskakuje komunikat o tym że nie można było uzyskać IP, a w przypadku MTU wyświetla się komunikat że wartość nie może być większa niż 1492).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomimo wszystkich prób nie uda Ci się zmusić urządzeń do działania, to można przestawić Cellpipe'a w tryb routera i ustawić DMZ na IP, które Linksys otrzyma. Wówczas nie będziesz już miał problemów z niedziałającymi przekierowaniami portów na Linksysie w takim ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu takiego zestawu czyli Linksys Wrt54gl (tomato) + Lucent Cellpipe 20A-GX-E. Skłoniło mnie do tego tragiczne działanie ASMAXA 904u który ciągle się wiesza i tylko wyjęcie wtyczki go ratuje.

Mam NETIE na linii TP.

Dane od operatora:

Enkapsulacja PPPoA (over ATM) VcMUX

VPI 0

VCI 35

ATM class UBR

 

Czy ten zestaw się do tego nadaje i będzie to działało??? Jestem laikiem jesli chodzi o sieci ale wierzę ze zyczliwe osoby......moze z tego forum ;) pomogą mi ustawić wszystko. Oczywisice nie ide na łatwiznę i juz szukam w google informacji. Tak czy inaczej nie cche zeby moje starania szły na prózno i wolę spytac czy nie będzie problemów. Moze ktos z was korzysta z netii i tego zestawu?? Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ten modem Lucenta A20 (bardzo stary, z 6 lat - dostałem jak założyłem neo jeszcze wersję jedyną 512) i od 3 lat już go nie używam, bo zastąpiłem jakiś dlinkiem (router+modem). Chodzi to jednak nie za dobrze więc postanowiłem dokupić właśnie Linksysa WRT54GL, wgrać na niego tomato i konfigurować.

Swoją drogą dziwnę, że modem archaiczny (jak na tę dziedzinę) będzie chodził szybciej niż w miarę nowy sprzęt :)

 

Niestety ten modem jest stary i na pewno trzeba wgrać nowy firmware. Czy do zrobienia tego(plus ustawienia w tryb bridge i dalszej konfiguracji) potrzebny jest port COM (którego nie mam), czy mogę to wszystko wykonać spod kabla LAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...