Skocz do zawartości
tomekk167

Czy To Dobry Wybór Dla Gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/195545

 

Czy ten notebook bedzie dobrym wyborem? interesują mnie tytuły takie jak Need for speed Most Wanted. Czy znajdzie sie coś lepszego w tej cenie? pozdrawiam

512MB ramu to do gier nieco zbyt mało od ręki trzeba będzie dołożyć (najlepiej do 2GB). Dysk 80-tka 5400 tez jakimś super szybkim rarytasem nie będzie. W tej konfiguracji brak tez systemu :|. Bez dodatkowej pamięci zapomnij o viście. Ogólnie wygląda to jakby obudować w miare przyzwoitą grafikę raczej średnio wydajnymi dodatkami. A i marka aristo nie budzi u mnie jakoś zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512MB ramu to do gier nieco zbyt mało od ręki trzeba będzie dołożyć (najlepiej do 2GB). Dysk 80-tka 5400 tez jakimś super szybkim rarytasem nie będzie. W tej konfiguracji brak tez systemu :|. Bez dodatkowej pamięci zapomnij o viście. Ogólnie wygląda to jakby obudować w miare przyzwoitą grafikę raczej średnio wydajnymi dodatkami. A i marka aristo nie budzi u mnie jakoś zaufania.

CHyba zrozumiałem:) ale i tak z włąsnej ręki chce dołożyć 2 GB pamięci, system zainstaluje WIN XP, a od marki- czyli kto tego kompa skłąda to chyba nie zależy wydajność

 

To więc w takiej konfiguracji jaką zrobie czyli + te 2 gb pamięci, sys win xp, i zmienei też dysk na szybszy.

 

W w w/w konfiguracji będzie to dobry wybór by większość tytułów odpalić?

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHyba zrozumiałem:) ale i tak z włąsnej ręki chce dołożyć 2 GB pamięci, system zainstaluje WIN XP, a od marki- czyli kto tego kompa skłąda to chyba nie zależy wydajność

 

To więc w takiej konfiguracji jaką zrobie czyli + te 2 gb pamięci, sys win xp, i zmienei też dysk na szybszy.

 

W w w/w konfiguracji będzie to dobry wybór by większość tytułów odpalić?

 

Pozdrawiam:)

Odpalić tak ale nie łudź się że w takiego np crysisa pograsz płynnie na maksymalnych detalach. Ot jeśli komp przeznaczony do gier nie musi być mobilny to o wiele lepszym rozwiązaniem jest zwykły blaszak. Ale i tego w tej kwocie superwydajnego nie kupisz. Mimo wszystko laptopy są też optymalizowane nieco pod innym katem niż wydajność.

Wbrew pozorom czasem producent ma wpływ i na wydajność całości. Słabsza firma często aby uzyskać niską cenę i dobry zarobek wkłada najtańsze komponenty. Czasem nawet nie zadaje sobie trudu aby sprawdzić czy w takim układzie wszystko działa ze sobą jak należy. Mały przykład nieco oderwany od twojego configu porządna karta sieciowa z della i druga firmy Sis: 12Mb/s transferu w stosunku do 3-4Mb/s. Acz w tym przypadku głównie różnica między firmami polega na jakości wykonania i zastosowanym tworzywie.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej zastanowiłbym się nad jakąś używką,ale dobrej firmy. Wg mnie nie ma sensu kupować laptopów tego typu firm.... Wolałbym chyba Acera....

uzywane laptopy są w podobnej cenie albo droższe-> patrz allegro:/ a co do firm to chyba i tak nei ma różnicy kto co wkłada bo i tak te same komponenty (oprucz obudowy) używa...

 

A co do gierek to NFS Carbon pujdzie na tym w high detalach? pozdrawiam

 

Smart460 to malo udana konsturkcja.

Nie dosc ze karta jest jedynie 64bitowa to i lubi sie przegrzewac ten aristo.

Dobre i tanie ... to nie idzie w parze.

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html

 

Magistrala 128bit i w rankingu jest w sumie na dobrej pozycji, a godzinami przed kompem też nie siedze:) moze jakieś propozycje co do lepszych laptopów w tej cenie? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc pytanie znów do Was:)

 

Czy to co napisałem jest w miarę prawdziwe i słuszne, czy według Was mam lepiej zrezygnować z kupna tego laptopa.

 

Proszę o pomoc bo w przeciwieństwie do Was moje spostrzeżenia opierają sie na lekturach innych for, testów i sugestii innych ludzi...

 

Czy polecacie ten sprzęt za tą cenę?

 

Za laptop TOSHIBA o podobnych parametrach trzeba wydać grubo ponad 1000zł, a fora są przecież po to by pogodzić markę z wydajnością i dzielić sie informacjami z lamerami takimi jak ja...

 

Pozdrawiam i proszę o zainteresowaniem sie tego tematu, bo wydaje mi sie że warto uświadamiać ludzi że tańszy odpowiednik nie jest taki zły w porównaniu do MARKOWYCH odpowiedników

 

Tak na marginesie to ten model dostał parę miesięcy wyróżnienie i sama marka jest uznawana za dobrze zapowiadający sie na przyszłość odpowiednik.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...