Skocz do zawartości
Ocean

Ostateczne Starcie Vostro 1500 Vs Fl90

Rekomendowane odpowiedzi

Nastały ciężkie dni, jak zwykle zanim wybiorę sprzęt ryje tygodniami po necie, szukając najlepszego sprzętu w danej klasie. W rezultacie i tak i tak nie mogę się zdecydować, choć ograniczam wybór do 2 typów.

Tym razem chce kupić laptopa, to mój pierwszy lapatapa, tym większy mam problem z wyborem. Z powodów finansów ograniczyłem wybór do dwóch typów, z czego w 80% jestem bardziej skierowany w stronę Dell. Mój wybór to Dell Vostro 1500 albo Compal FL90, Mimo naprawę przeczytania pokaźnych ilości tekstu o obu bookach, nadal mam parę pytań.

 

Zacznijmy od konfiguracji jaka mnie interesuje najbardziej, choć jestem wstanie poddać się kompromisowi i obcinać co nieco. (Pytania podkreślone)

 

Vostro 1500

CPU najlepiej T7300, ale na stronie Deel.pl jest T7250 lub T5470 (1,6GHz)

Tu moje pytanie czy warto dopłacać 390zł do procesora T7250(2GHz)? Jaka duża różnica będzie w wydajności jeśli spoglądać na gry, między 1,6GHz?

Matryca WXGA matowa (to dla mnie największy plus tego lapa)

RAM 2GB

Dysk 120GB (szkoda, że nie ma 7200obr)

DVDRW

GF8600GT

Wireless standardowo jest Dell 1390 802.11b/g, dopłata do Dell wersji a/b/g to 50zł dopłata do Intel N to aż 180zł Tu pytanie czy warto dopłacać te 50 lub 180zł? Notebook będę wykorzystywał w PL i Francji.

Bluetooth 2.0

Kemerka

Bateria standardowo jest 6cell za dopłatą 90zł 9cell (ta chyba wystaje lapa? Nie przeszkadza to w noszeniu lapa w torbach dostosowanych do 15,4”?) Ile orientacyjnie zyskam na czasie pracy beterii między 6, a 9 cell?

 

Czym się różni usługa wsparcia technicznego (1 Year Hardware Support - Next Business Day)

od Accidental Damage Support?

Czy Vostro jest zamykany na “zamek” czy tak jak FL90 po prostu się domyka?

 

Zakładając te lepsze opcje lap będzie kosztować 5100zł (wyliczenie z strony Dell) to ponad 1000zł więcej niż analogiczny komp z drugiego mojego wyboru czyli:

 

VBI Compal FL90

Parametry prawie te same, nawet lepsze, ponieważ o cenę 1000zł mniej, miałbym dysk 160GB 7200obr. Procesor T7300-7500

 

Moje główne pytanie czy warto dopłacać do Dell te 1000zł? jeśli ta to dlaczego?

Jedną z jego głównych cech na plus w stosunku do FL90 to wygląd, który dla mnie jest przepiękny, a drugą to, że ma markę Dell. Ale czy to jest warte tej kasy?

Proszę nie sugerować, że można dostać taniej Dell, ponieważ tam gdzie muszę! Kupić nie będzie taniej.

 

Proszę o odpowiedzi na poszczególne pytania, jak i podsumowanie. Muszę dokonać wyboru szybko, a naprawdę ma dylemat :(

 

Dziękuje za wszelkie konstruktywne, pomocne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy Ci na jakości wykonania i matowej matrycy bardziej niz na cenie to bierz dell'a. Vostro ma magnezową obudowę i model 1500 ma chyba zamykanie na "zasówkę".

plusy compala już sam wymieniłeś, a dochodzi do tego jeszcze gigowa sieciówka.

 

jeśli zdecydujesz się na dell'a to poszukaj na allegro. czasem trafisz za te 5k na model z prockiem nawet T7500.

 

dwa linki na koniec

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=258761975

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=255041747

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfigurator ze strony della jest deczko nieaktualny. Do vostro wkładają przy opcji 2GHz właśnie T7300 i nie ma problemu z zamówieniem dysku 7200 obrotów (zdecydowanie warto dopłacić). Podobnie nie ma w nim Visty home premium pl a ja taką zamówiłem i otrzymałem. Akurat 2 tygodnie temu odebrałem vostro tyle że wersję 1700.

Zakupu lepiej dokonać przez telefon - wtedy władujesz to co chcesz.

- klapa jest na standardową zapinkę.

- 400MHz jest odczuwalne. Mz warto dołożyć jeśli myślisz o graniu.

- b/g jest dziś (w Polsce) bardziej popularne. Ale co bedzie jutro albo jak jest we Francji to nie mam pojęcia.

- Większa bateria wystaje i to dobre 2 cm. ( nie wiem jak to wygląda w vostro ale w przypadku XPC 1330 po zmianie z 6celowej na 9-cio z 3h zrobiło się 5:40). w vostro 1700 9 celowa bateria starcza na około 3h pracy z internetem w roli głównej po wi-fi. Pewnie przy graniu czas by sią zmniejszył.

- Accidental Damage Support to dodatkowe ubezpieczenie od uszkodzeń nie podlegających zwykłej gwarancji (dość drogie).

 

I teraz odpowiedź na twoje najważniejsze pytanie :)

Vostro jest przede wszystkim bardzo dobrze wykonany, cichutki i wydajny. Wygląd kwestia gustu. Dla mnie włącznik mogli umieścić z boku a nie centralnie ale poza tym i brakiem możliwości wyłączenia samego ekranu (przyzwyczaiłem się do tej opcji w asusie) bez zamykania klapy i może braku wyjścia dvi wad na razie nie dostrzegłem. Jakoś bardziej wierzę w della niż składaczka compala.

 

Co do magnezowej obudowy to ma owszem ale tylko częściowo wierzchnią pokrywę i szkielet - reszta plastik ale bardzo dobrej jakości.

 

Ale wyjaśnij gdzie musisz kupić i czemu ma nie być taniej?

Ja mojego dorwałem taniej w oficjalnym przedstawicielstwie. Vostro 1700 w takiej konfiguracji jak ta wykombinowana przez Ciebie tyle że dysk 160-tka (7200), vista home pre. i 1 rok gwarancji (mogę w każdej chwili przedłużyć nawet do 4) wyszło mi sporo poniżej tego co Ci www wyrzuciła :). W przypadku tańszego vostro 1500 przy takim %-towym upuście Compal staje się mało konkurencyjny.

Zadzwoń bezpośrednio pod numerek podany na stronie dell.pl i poproś o rozmowę w sprawie zakupu. Podasz im konfig jaki cię interesuje a oni przyślą w mailu wycenę. Zaznacz, iż robią świetny sprzęt ;) ale mają drogawo i interesuje Cię zakup ale nie w cenach z www. Firmy dostają większe upusty - dlatego czasem warto sprzęt przez jakąś przepuścić jeśli tylko masz taką możliwość.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Zigi, dobre argumenty i bardzo konkretna odpowiedz, w takim ukladzie te starcie wygrywa Dell. Szczegolnie spodobala mi sie mozliwosc przedluzenia gwarancji w pozniejszym okresie niz przy zakupie.

Dzwoniles pod jaki nr ten z glownej strony: "Kup on-line lub zadzwoń 22 579 5999"?

 

Ostatni dylemat jaki zostal to ta karta WIFI doplacac do N czy nie doplacac, za te kase mialbym prawie tuner hybrydowy tv na pendrive, hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Dell:

- brak przedstawicielstwa w polsce - zero servisu, gwarancji, wsparcia technicznego.

- przeinstalowie zmulonego windowsa "brandowanego" na normalnego (z uzyciem klucza z licencji = full legal) - utrata gwarancji.

- rozkrecenie lapa (dolozenie pamieci) samodzielnie - utrata gwarancji

- dolozenie pamieci w autoryzowanym servisie - 30$ usługa + 3000$ na bilet lotniczy w 2 strony

 

edit.

pisze z roboty i nie mam czasu poziej jeszcze ci moge dopisac kilka "ciekawych bajerkow" odnosnie Della...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell:

- brak przedstawicielstwa w polsce - zero servisu, gwarancji, wsparcia technicznego.

- przeinstalowie zmulonego windowsa "brandowanego" na normalnego (z uzyciem klucza z licencji = full legal) - utrata gwarancji.

- rozkrecenie lapa (dolozenie pamieci) samodzielnie - utrata gwarancji

- dolozenie pamieci w autoryzowanym servisie - 30$ usługa + 3000$ na bilet lotniczy w 2 strony

 

edit.

pisze z roboty i nie mam czasu poziej jeszcze ci moge dopisac kilka "ciekawych bajerkow" odnosnie Della...

Coś ci się pomerdało odnośnie części zarzutów:

- DELL sp. z o.o z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 41 ba nawet fabrykę budują ostatnimi czasy pod Łodzią

- przez okres gwarancyjny naprawa sprzętu na drugi dzień biznesowy u klienta a jeśli sie nie da to zabierają ze sobą - skoro nie ma servisu to niby kto załatwia ten temat?

- na sprzęcie na klapkach szybkiego dostępu nie ma jednej plomby acz możliwe iż są wewnątrz. Pamiątki ładuje się w niektórych modelach pod klawiaturę i dołożenie niekoniecznie dla wszystkich jest czynnością banalną. Ktos nieumiejętnie działający może nieco namieszać. Nie tylko dell zresztą tak robi o ile jeszcze robi bo coś te Twoje inne informacje średnio chyba aktualne.

W administracji państwowej i samorządowej ostatnio (od kilku lat) dell jest delikatnie mówiąc popularny. Wygrał przetarg na 7000 kompów w MSWiA - jak myślisz dokonał tego bez serwisu w Polsce?

A co do systemu to ani ten Windows nie taki zamulony ani instalacja z dowolnej kopii krążka mz nie taka zupełnie legalna.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja bazuje na informacjach kolegi ktory mial do czynienia z delem nie raz i ostanio mial problem z servisowaniem Dela i dowiedzial sie ze musi go wyslac za granice.

 

NIE MA W POLSCE SERWISU DELA jak znajdziesz to mi podlinkuj moze sie cos zmienilo - swiat nie stoi w miejscu. To ze Dell obsluguje klientow korporacyjnych nie oznacza ze mozesz do nich lapa wyslac - bo nie mozesz.

 

To tak samo jak sprowadzilem sobie kiedys SONY VAIO z USA i co prawda SONY ma przedstawicielstwo w PL aaaaale juz laptopa nie chcieli przyjac (CPU sie spalilo) bo nie prowadzili oficjalnej sprzedazy tych komputerow PL a co za tym idzie nie mieli serwisu. Wiem bo dzwonilem do SONY POLAND w tej sprawie.

Oczywiscie na dzien dzisiejszy juz przedstawicielstow jest. Tylko ze ja lapa juz nie mam ;)

 

Niby dlaczego najwieksze polskie hurtownie nie sprzedaja Dela? Bo musi byc baza serwiowa a Dell oficjalne przedstawicielstwo sprzedazy detalicznej.

 

Z tym systemem i plombami to jest autentyk w 100% - koles przywiozl lapa z USA i tak to wygladalo.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE MA W POLSCE SERWISU DELA jak znajdziesz to mi podlinkuj moze sie cos zmienilo - swiat nie stoi w miejscu. To ze Dell obsluguje klientow korporacyjnych nie oznacza ze mozesz do nich lapa wyslac - bo nie mozesz.

Oczywiscie, ze jest oficjalny serwis DELL`a w Warszawie. Obsluguje on WSZELKIE laptopy DELL posiadające krajową lub międzynarodową gwarancję. Poza serwisem polski oddział DELL`a prowadzi sprzedaż dla klientów biznesowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym systemem i plombami to jest autentyk w 100% - koles przywiozl lapa z USA i tak to wygladalo.

Coś mi mówi iż jesteś uprzedzony do sprzętu tej firmy.

Ale widzisz z tym systemem to akurat wcale się nie dziwię Dellowi. Stara się prowadzić politykę sprzedaży dogranego sprzętu który ma działać przede wszystkim stabilnie. Dlatego woli aby sprzęt obsługiwany był przez wersję systemu przetestowaną i sprawdzoną przez własnych specjalistów a nie np wcześniejszą itp. Podobnie robi ze sterownikami. To samo z tym dokładaniem pamięci. Ktoś coś sam popsuje a zgoni na markę że licha, że siada. Ot firma dba o swój wizerunek, bo jej sprzęt ma być głównie traktowany jako woły pociągowe do roboty i to jest główny rynek zbytu firmy.

A koles kupił go w USA u della czy gdzie indziej?

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Dell w USA mocno po[gluteus maximus]dl. To juz jest sprzet ktory stoi w USA w hipermarketach jak u nas Giercomy, Mediony itp.

Dell ma powazne problemy finansowe i zdecydowal sie na mniej "ekskluzywny" model sprzedazy w nadzieji ze trafi do wiekszej grupy odbiorcow oferujac swoje laptopy stojace miedzy czajnikami bezprzewodwymi a orzeszkami na wage.

 

Do firmy nic nie mam, jej produkty skierowane dla graczy sa na w miare dobrym poziomie.

Ale mieszkjac w PL Della bym nie kupil. Po prostu. A juz smieszy mnie to jak to ludzie w PL tego Dela wychwalaja pod niebiosa, podczas gdy identyczna jakosc prezentuje HP (lapy ~3000zl i ponizej) Mam sporo rodziny w USA i tam Dell jest traktowany jak u nas Acer....

W polsce pokutuje jakis dzwny mit laptopow Della.

 

Moze dlatego ze Dell ma udane i ladnie stylistycznie opracowane serie komputerow desktop ktore miolionami zalewaja polski rynek bo firmy zachodnie zmieniaja flote komputerow.

 

Jest strona Della "tylko dla firm i insttucji" nawet numer telefonu mam :-) bo o to bardzo ciezko na stronach producentow w dzialach suportu ;)

Takze z ciekawosci zadzwonie w poniedzialek bo w weekend nie pracuja.

 

Z checia sie dowiem jak to wyglada.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rynek wygląda w USA ale w u nas w marketach pojawiają się też i porządne marki takie jak toshiba czy wspomniany HP, acz najczęściej są to najprostsze możliwe konfiguracje.

 

Co do wychwalania to odpowiem Ci tak.

Mam osobiście (właściwie to sprzęt kupiony dla żony) vostro1700 i mogę ten konkretny sprzęt polecić.

Założenie było proste miałem określoną kwotę, a chciałem kupić za ta kasę jak najlepszy markowy sprzęt ale o pełnej klawiaturze i 17" LCD. Szukałem wśród wszystkich lepiej sytuowanych marek odpowiadającej mi konfiguracji. Szukałem wśród nich gdyż mam od czasu do czasu kontakt z różnym sprzętem i nie raz miałem okazję widzieć różnicę w jakości wykonania tych w stosunku do producentów typu gericom, acer czy medion. Choć i tak jest to spore uproszczenie bo rozpatrywać czy coś jest ok czy nie powinno się wręcz na określonych modelach.

Zawężając wybór pozostało zerknąć na stosunkowo konkretne modele. Początkowo myślałem o toshibie bo wizualnie niektóre serie po prostu mi się podobają. Prawie byłem zdecydowane gdy zupełnie przypadkiem okazało się iż dell potrafi zaoferować korzystny rabat, który ze sprzętu drogiego czyni nie tylko przystępnym cenowo, a wręcz bardziej opłacalnym niż inne marki z tego segmentu. Ot mogłem kupić sprzęt lepszy (grafika z prawdziwego zdarzenia, szybszy dysk, większa bateria, lepszy system) niż u konkurencji nie przekraczając zbytnio założonej kwoty a pozostając w gronie wcześniej określonych firm. Do tego przyszłej właścicielce wygląd zdecydowanie się spodobał ;).

Akurat Vostro jest mz dość udaną serią choć oczywiście w pełni będzie to można ocenić dopiero po kilku latach - więc dlaczego mam nie odpowiedzieć na konkretnie zadane pytanie iż lepiej go kupić niż składaczka compala?

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie w związku z tym, że planuję niedługo wymienić mojego Acera na coś lepszego - dlaczego cena takich samych modeli Della na stronach np. USA i Polskich wynosi: 700$ vs 4000zł (lekko zaokrąglone, netto, konkretnie Vostro 1500). Co stracę kupując "przez znajomego" w np. Kanadzie, w porównaniu do tego jak kupiłbym w Polsce? Bo zyskam jakieś 2000zł, jeśli nie ma żadnych ukrytych kruczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell:

- brak przedstawicielstwa w polsce - zero servisu, gwarancji, wsparcia technicznego.

- przeinstalowie zmulonego windowsa "brandowanego" na normalnego (z uzyciem klucza z licencji = full legal) - utrata gwarancji.

- rozkrecenie lapa (dolozenie pamieci) samodzielnie - utrata gwarancji

- dolozenie pamieci w autoryzowanym servisie - 30$ usługa + 3000$ na bilet lotniczy w 2 strony

powody które wymieniłeś są idealne do nie kupowania Sony (przy czym totalny brak wsparcia z ich strony to już naprawde przegięcie).. z dellem mam zupelnie inne doswiadczenia. rozmawialem z autoryzowanym sklepem i SERWISEM della w Krakowie. Jesli sprzedawca nie zastrzegł sobie inaczej, ram można wymienić na własna rękę bez utraty gwarancji.

znajomy kupił ostatnio ibm thinkpad r61 i faktycznie miał problem - nie mógł się zarejestrować na stronie ibm i miec uznanej gwarancji, bo dołożył ramu i system nie przyjmował jego komputera. ja po prostu wszedłem na stronę della i po wpisaniu mojego service tag update'owałem konfigurację sprzętową.

 

@esh0

sprowadzając z USA sporo zyskujesz, ale koniecznie pamiętaj o dokupieniu i przetransferowaniu gwarancji na Europę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...