Skocz do zawartości
burro

Klopoty z podkreceniem c400 .............8[

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem:

Próbuje nakrecic swojgo c400 (6,0x66,6MHZ). Kiedys moglem bez problemoow nakrecic go do 500MHZ (6,0x83MHZ), ale odkad zainstalowalem winde xp przy wszelkiej proobie podkrecenia g (nawet o 66mhz:()) System albo sie nie uruchamia albo wiesza (wyskakooje blad hardwere mallofacture[jakos tak] Call producet for support.

Mooj sprzet :

c400 (na przejscioowce z solt1 na pga)

128ram@133mhz + 64ram@100

gf2mx400

sblive5.1

plyta Acorp 6bx

PS Nie wiem czy dobrze go podktecam etc.. ale moze ktos wie jak podkrecic mooj sprzet (najlepiej na 600) JESTEM NEWBITE to sie nie smiejcie ze nie umiem :D. Morze jakoms instrookcje etc...PLS HELP!!

PS2 przy win Me wszystko jest ok (prawie wszystko bo i tak powyrzej 500 sie nie dalo - nie wiem czyemu (plyta ma obslooge do 6.0x133mhz) ale teraz mam XP i sie nic nie chce nakrecic 8-( XP nie zmienie a BARDZO potrzebuje wiekszej wydajnosci (pieniedy na nowy komp nie mam:()) !!DZIEKI ZA KAZDA POMOC!! !!DZIEKI ZA KAZDA POMOC!! !!DZIEKI ZA KAZDA POMOC!! !!DZIEKI ZA KAZDA POMOC!! !!DZIEKI ZA KAZDA POMOC!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta (patrz jaką ja mam) sama wykrywa że masz proca na FSB 66 a nie 100 MHz poprzez nóżkę B21 (styk na slocie) i wystarczy go zaizolować/zamalować lakierem lub jak ja wydrapać igłą od cyrkla. wtedy płyta powinna wykryć proca jako pracującego standardowo na FSB 100 i będzie 600 MHz.

a skoro masz przejściówkę to masz mocowanie na coolery socket370/socketA więc z coolerem nie będzie problemu. kup jakiś cichy (ale nie najbardziej badziewny) bo i tak ochłodzi twojego proca beż problemów (jeśli 1GHz ochłodzi to i twój też).

teraz możesz ustawiać FSB 66/75/83 a po zmianie B21 powinno być 112/.../133/150(?)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...