Skocz do zawartości
MajQ

Gateway Fpd-2485w

Rekomendowane odpowiedzi

na allegro spory wysyp tych zdefektowanych gatewayów 24", kto wie gdyby pięknie zrobili fotki każdego uszkodzenia to było by więcej chętnych, ale oni sprzedają całkiem w ciemno na zasadzie "możliwe rysy na matrycy" :lol2: wiec albo będzie szrama przez pół ekranu albo w rogu drobne otarcie. ..

 

może ktos z wa-wy wybrał by sie na giełdę komputerową Batorego10A i pooglądał takiego gatewaya za ~1000zł następnie zdał relację jakie i ile wad ma ekran w tej cenie :) ?

http://www.allegro.pl/item316328146.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja kupilem takiego "uszkodzonego" monka - imho wypas, narazie ma jedna wade - jest miejsce wielkosci 0,5cmx0,5cm gdzie matryca podswietlona jest ciut gorzej - trzba sie wpatrywac. widac to tylko na bialym tle. jak dla mnie za 1200zl z wysylka lux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja kupilem takiego "uszkodzonego" monka - imho wypas, narazie ma jedna wade - jest miejsce wielkosci 0,5cmx0,5cm gdzie matryca podswietlona jest ciut gorzej - trzba sie wpatrywac. widac to tylko na bialym tle. jak dla mnie za 1200zl z wysylka lux.

ciemniejsze miejsce widoczne na białym tle? to wgniecenie, miałem kiedyś taki monitor i nie wcale to nie przeszkadzało :) a od kogo kupiony (konkretny sprzedawca?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Monitory mogą posiadać od 4 do 20 linni na matrycy."

 

faktycznie brzmi zachecajaco, nic tylko brac!

W momencie kiedy ja kupowalem ten monitor (miesiac temu) nie bylo dodanej tej informacji. Jednak z tego co widze to ceny pozostawili te same. Jezeli ktos ma mozliwosc to najlepiej przejechac sie na gielde komputerowa do katowic lub wroclawia (tam chyba tez wystawiaja monitory) i samemu obejrzec co sie kupuje.

 

Ja dalem za monitor 799zl i mam tylko jedna wadliwa linie. Znajomy kupil calkiem niedawno ten monitor w tej samej cenie, rowniez z tylko jedna linia. Generalnie to naprawde uczciwi sprzedajacy i mozliwe, ze chca byc fair w stosunku do klienta i podaja najgorsze co mu sie moze przytrafic;)

 

Ja ze swojej strony nie mam im nic do zarzucenia. Dlatego ich polecam, jednak najlepiej przejechac sie samemu i dokladnie obejrzec monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemniejsze miejsce widoczne na białym tle? to wgniecenie, miałem kiedyś taki monitor i nie wcale to nie przeszkadzało :) a od kogo kupiony (konkretny sprzedawca?)

 

www.neostar.pl

 

mieli mi dac w zestawie jeszcze glosniki, ale zapomnieli wlozyc?! napisalem do nich meila ciekawy jestem jak zalatwia sprawe. dam znac, czy bedzie zgodnie z wczesniejszymi ustaleniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro spory wysyp tych zdefektowanych gatewayów 24", kto wie gdyby pięknie zrobili fotki każdego uszkodzenia to było by więcej chętnych, ale oni sprzedają całkiem w ciemno na zasadzie "możliwe rysy na matrycy" :lol2: wiec albo będzie szrama przez pół ekranu albo w rogu drobne otarcie. ..

 

może ktos z wa-wy wybrał by sie na giełdę komputerową Batorego10A i pooglądał takiego gatewaya za ~1000zł następnie zdał relację jakie i ile wad ma ekran w tej cenie :) ?

http://www.allegro.pl/item316328146.html

 

Oglądałem 3 Gatki z Funtechu (kiedyś za 1199 tera za 1349)

 

1) Spore ściemnienie w okolicy środka ekranu. dokładnie nie testowany

2) Drobne ryski na powierzchni, brak większych defektów matrycy na pierwszy rzut oka. Skoki kolorów na gradiencie o_0 (eizo monitor test) dziwne zachowanie... (nie wiem czy kogoś dokładniejsze info interesuje, ciężko to tak po prostu opisać)

3) Trochę mniejsze ściemnienie w okolicy środka (widoczne prawie tylko na jednolitym, szczególnie białym). drobne ryski na obudowie, prawie że bym go kupił... ostatecznie mój kumpel prawdopodobnie jutro go weźmie, więc kiedyś do niego wpadnę i jeszcze się przyjrzę.

 

4) Znajomy brata kumpla kupili w zeszłym tyg taki jeden, nie zauważyli defektów, ale jakiś jest (nawet facet w sklepie powiedział, że zauważył, ale nie chce powiedzieć co to dokładnie jest... ja tego egzemplarza nie widziałem... generalnie na razie podobno działa OK)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jak ktoś chce mieć porządny 24" LCD to powinien wziąć hundayi W241D z proline (tam jest dość tani).

hjundaj 241d to słabiutki monitor, juz wolę "nowego" gatewaya...lub LG 245WP 246WP

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośniczki juz doszły :) ale dziwek z nich plynacy nadaje sie raczej do ogladania wiadomosci niz do kina domowego - brak basu

Było można się domyślić że to zwykłe pierdziawki

 

Ostatnio potaniały te nowe lcd i można już kupić tego gata za 1749zl cena zdecydowanie bardziej zachęcająca niż 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Gateway'e, zwłaszcza w okazyjnych cenach.

Od kilku lat prowadzę serwis pogwarancyjny m. in. tych monitorów. Polski "dystrybutor" sprowadził do nas tysiące sztuk Gateway'ów poserwisowych, tzn. używanych, a pochodzących z wymiany gwarancyjnej, następnie naprawianych (w Polsce i byle jak w sumie!) i ponownie sprzedawanych. Przez całe lata sprzedawali takie cuda JAKO NOWE w niezwykle atrakcyjnej cenie np. przez sieć Saturna. Nawet utworzyli "klasy jakości" różniące się ceną i oczywiście stopniem wadliwości (piksele, plamy, podrapane obudowy itp. itd...).

 

Nie wiem, co teraz sprzedają, być może coś się zmieniło na lepsze...

 

Aha, Gateway to w większości przypadków nic innego, jak LG w wersji z logiem i nieco inną obudową dla tego producenta. Te firmy współpracują od lat.

Edytowane przez wlserwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gatkami 24 to jest tez loteria, kiedyś oglądałem jednego wersja szara ramka z czarną cienką połyskującą subramką i szkliste boki wrażenia raczej pozytywne.

 

tak wygląda owa ramka:

Dołączona grafika

 

Dzisiaj oglądałem świeżutkiego pachnącego nowością 2485W w sklepie bit Kraków i zupełnie odmienne zdanie: ten egzemplarz był cały czarny - z matowymi ramkami - matowymi bokami i wg mnie monitor tylko naklejka wskazywała na PVA, realnie widać mocny efekt pyłu jak na MVA, zachowanie czerni pod kątem nawet na minimalnej jasności też jak na MVA, do tego brak efektu rozjaśniania ciemnych kolorów charakterystycznego dla PVA. Naklejka typu matrycy z napisem LTM24xxx fabrycznie powinna być biała a była zielona. Nierówne podświetlenie widoczne nawet na białym tle. słaba regulacja jasności. Monitor ma byc nowy a na matrycy minimalne ale jednak trwałe otarcie. Na pewno nie warty tych 1739zł brutto :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tego monitora. Nie wiem właśnie czy go kupować:/ Proszę powiedzieć jak sie sprawuje w grac typu cs, cod4, fear itp? słyszałem opinie że na takim dużym monitorze źle się gra w tego typu gry czy to prawda? i jak jest z normalną pracą w systemie? jak się przegląda strony dokumenty tekstowe itp? proszę o odpowiedź kogoś kto posiada ten monitorek.

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy udalo sie komus zmienic podswietlenie w 2485W na takie aby nie swiecilo z rogow matrycy tylko ze srodka.

 

Jesli tak to prosze o podanie sciezki jak sie dostac do zmiany tych ustawien - bo mi sie udalo to tylko raz a teraz ta opcja niby nie dostepna jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy udalo sie komus zmienic podswietlenie w 2485W na takie aby nie swiecilo z rogow matrycy tylko ze srodka.

 

Jesli tak to prosze o podanie sciezki jak sie dostac do zmiany tych ustawien - bo mi sie udalo to tylko raz a teraz ta opcja niby nie dostepna jest...

WOW jaka opcja jakie podświetlenie LOL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkope troszke temat, jako ze niebawem przymierzam sie do zakupu jakiegos wiekszego monitorka i zastanawiam sie wlasnie nad tym modelem. Do tego na allegro pojawilo ich sie sporo jako modele uzywane z lekkimi sladami... w cenie od ok 700 za bardziej popaprane, przez 900 za mniej wadliwe po 1200 za nowe z gwarancja 24 miesiaczna i 1300 za takie z 36 miesieczna.

I tu pojawia sie moje pytanie, czy warto?

Nie mam jakichs chorobliwych wymagan, ale musze przyznac ze nie chcial bym trafic na monitor z wadliwa matryca, albo nierownomiernie podswietlany. Zaleta jest dla mnie pivot i regulacja ekranu (pewnie podobnie jak w modelach 19 calowych, akurat dziewczyna taki posiada i musze powiedziec ze trafila sie niezla sztuka).

W kazdym badz razie czy warto oszczedzic te 300-400 pln i kupic ten monitor (chodzi mi o wersje z pelna 3-letnia gwarancja), czy szukac czegos w stylu NEC, LG, moze samsung na PVA z pivotem (o ile sie wogole znajdzie)

Monitorek oczywiscie do pracy, filmow, czasem gierki jakiejs, musi dobrze pracowac z MAC.

 

Ewentualnie jesil w gre wchodzilo by upolowanie takiego monitora w dobrej cenie w Warszawie z mozliwoscia odbioru osobistego i sprawdzenia to czy warto kupic? Jak by sie na prawde ladny okazal? (w sumie to tak na prawde Szajsung, uzywam 940BF i jestem nawet zadowolony, przynajmniej dziala bezawaryjnie)

 

EDIT:

dokopalem sie jednak info ze to "poekspozycyjne" za 1300. Czyli ktotko mowiac w okolicach 1700 mozna sie spodziewac go w pelni sprawnego.

W takim razie kolejne pytanie, czy wart jest swojej ceny? Oczywiscie pelnosprawna i nowa sztuka.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolejne pytanie, czy wart jest swojej ceny? Oczywiscie pelnosprawna i nowa sztuka.

zdecydowanie NIE warto kupować "nowych" 2485

 

Jak kupiłem poekspozycyjną sztukę za 1300zł która miała tylko 3 lekko widoczne ciemniejsze miejsca i zupełnie mi to nie przeszkadzało ale monitor jest do bani ze względu na brak regulacji lamp. Oddałem do sklepu.

 

Teraz licytuje takiego szrota 2485 za 600zł celem obadania czy da się w nim dorobić regulację tych lamp bo w innym modelu nie było z tym problemów.

 

Jak nie będziesz miał dobrej regulacji lamp to masz fatalną czerń z uwydatnioną każdą nierównością podświetlenia, skopane kolory i paletę 3-4 razy mniejszą od domyślnych 16.7milionów (o ziarnistych filmach nie wspomnę)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki.

W takim razie wracam do sledzenia tematu Panoramy 23" Lub 24" Full Hd, a raczej przestudiowania go i moze tam znajde cos dla siebie, choc musze przyznac ze z paneli LCD najwiecej szajsungow uzywalem i jakos nie trafilem na taki z ktorego mogl bym byc niezadowolony. Wiec pewnie moje poszukiwania odpowiedniego monitorka skieruje w tamta strone, choc kto wie, moze jeszcze cos innego upatrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...