Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony racja a z drugiej jednak wolał bym żeby nic nie było w stanie go wywalić :wink:

no właśnie bo w końcu coś ten ortos sprawdza

 

komp chodzi już 12h na 3100 i jakoś się jeszcze nie wywalił :/ - a komp stabilności nie ma w ortos nawet na napięciu 1,5 któryś rdzeń zawsze wali na czerwono :mur:

trzeba się cieszyć z tych 3G mogłem złapać wall na fsb 300 to byłby dramat :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp chodzi już 12h na 3100 i jakoś się jeszcze nie wywalił :/ - a komp stabilności nie ma w ortos nawet na napięciu 1,5 któryś rdzeń zawsze wali na czerwono :mur:

trzeba się cieszyć z tych 3G mogłem złapać wall na fsb 300 to byłby dramat :lol2:

A jestes pewny ze wywala Ci procka a nie RAM? Jaki test robisz i na jakim priorytecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tego jestem pewien :) próbowałem nawet z 1:1 więc z 780 i nic test w ortosie blend cpu and ram pryiorytet 5

 

sprawdzałem tym 3dmarkiem i też przeszedł - dziwna sprawa, chyba że pamięci rozwaliłem ale to mało prawdopodobne

 

sądzę że to już koniec procka bo próbowałem mu rzucić od razu 400 to nawet windy nie chciało wczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak V na procku nie pomaga, to spróbuj na MCH i FSB o jeden stopień, jak i to nie pomoże, to albo wall, albo hole, albo procek się skończył.

No wlasnie ja mam podobna sytuacje, do 3ghz idzie spoko na 1,362v a zwiekszenie nawet o 50-100mhz i podnoszenie napiecia powoduje wywalenie sie ortchosa po kilku minutach. Spi1mb nawet liczy na 3,2ghz, tylko wlasnie nawet przetestowalem 1,5v na cpu i nic to nie dalo... Pytalem sie swojego czasu, czy do fsb rzedu 400mhz trzeba podnosci v i ktos mi odpowiedzial, ze nie i zostawilem temat pogodzony z tym co mam. ;]

Dzisiaj troche wiecej czasu i chcialem powalczyc od nowa z procem, podnioslem fsb voltage o 0,1 i ustawilem proca na 3,1ghz i na razie orthos smiga 20', wczesniej wywalal sie po gora 5'...

I teraz pytanie, bo szukalem w tym temacie odpowiedzi, ale nie do konca jestem pewien, GMCH voltage zwieksza papu na mostku polnocnym a fsb voltage na poludniowym ? Na probe zwiekszylem wlasnie tylko ta druga opcje, zeby zobaczyc jaki rezultat. Jak to jest dokladnie z tymi napieciami na mostkach, zalezne to jest od czegos, czy tak losowa jednym moze cos dawac a innym nie, bo z tego co czytam to nie kazdemu podniesienie v na jednym i drugim mostku cos dalo.

 

Na necie znalazlem takie cos:

 

FSB Voltage is the CPU VTT Voltage. You shouldn't need to touch it for 400 MHz FSB. VTT is the termination voltage for signalling on the motherboard for use as a logical high/low (0/1). Normally (according to Intel) changing the VTT is "forcing" an overclock and could be done just as easily by manipulating GTL Refs (which are reference voltages by which the logical high/low are determined and are %'s of the VTT).

 

Czyli z tego wynika, ze podnoszenie v na fsb voltage zwieksza o/c, do jakich rozsadnych wartosci mozna w razie co podnosci, +0,2 na pasywie ?

 

Niech ktos rozwieje moje watpliwosci. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak core temp któryś tam - w idle resety [; Są po prostu rożne poziomy stabilności - mogą zależeć np. od systemu - cos rock-stable na win 98 nie koniecznie musi działać na xp.

3dmark to jakaś tam marka - 05 parę razy poprawiali od wyjścia - myślę że można im ufać do pewnego stopnia. Natomiast to że Orthos nie daje pewności w stabilności przy PD to nie ja wymyśliłem i nie ja pierwszy sygnalizowałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam wszystkich, przymierzam się do zakupu tej płyty i mam 2 pytania:

 

1. Lepiej brać wersję z P31 czy P35? Nie potrzebuję raid czy niewiadomo czego tylko stabilności, 1-2 kanałów SATA300, zintegrowanych LAN i Audio oraz możliwości OC :)

 

2. Czy pod to PCIE wejdzie Palit 8600GT Sonic+? Na aktualnej płycie miałem z tym problem po zmianie chłodzenia na zalmana - na tym Gigabyte nie chcę nic zmieniać ale chciałbym wiedzieć czy chłodzenie SB nie będzie o nic zaczepiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. P31 to raczej totalnie budzetowa wersja, jedna z tanszych i sensownych opcji pod pdc/c2d. Jesli masz kase, to doloz np do msi, abita czy dfi. Jesli szukasz budzetowego kompa, to plytka sie nada.

 

2. Zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej p35 - niektórzy maja tzw. resety ustawień OC na p31 - ja nie miałem później miałem, teraz nie mam. Wg. mnie zjawisko to związane jest ze stabilnością pamięci ich timingami napięciem, może biosem. Dziobak zdaje się do tej pory ma ten problem.

Dodatkowego chłodzenia nie trzeba co najwyżej delikatny nawiew na NB - są na to 2 rozwiązania mojego pomysłu. Mostek południowy jest niziutki nic nie zawadza - z resztą nie ma prawa - fota z Faq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to chyba jednak wezmę P35, miałem kupić E2160, tą płytę, DDR2 Goodramy 800 i fryzjera 7 ale z teog co ludzie mówią, jeżeli nie będe go masakrycznie kręcił to box w zupełności wystarczy więc będzie kasa na nieco lepszą płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę i zero problemów. Resety ustawień są jak źle się dobierze memki. Najlepsze numery są jak zaniżamy CL - przestaje reagować monitor ( przynajmniej u mnie ) i by włączyć go ponownie poprawnie trzeba zresetować CMOS. Ja na E2160 wykręcam stabilnie 3.5 teraz testuję na 3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie P31 dziś tylko raz strzelało fochy - guzik power, brak reakcji od strony monitora/gpu i jednostajne "zawodzenie" (i to x2 - speaker mobo i Szefa...).

Ale po paru sek dało sobie spokój, monitor się odpalił (ustawienia o/c itd. zachowane) i komp śmiga dalej bez problemu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przesadzicie z ustawieniami pamięci, timingami, to nawet najlepsza płyta będzie miała problemy.

Ja tam jestem zadowolony z płytki, w segmencie eko nic lepszego nie ma, do tego dobra wyjaność i przyzwoite o/c ;) Mam ją już prawie pół roku i mam nadzieję, że jeszcze trochę mi posłuży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem kompa koledze na tej płytce i niestety na drugi dzień padła (najprawdopodobniej). Komp w ogóle nie wstaje. Mignie tylko diodka od powera przy włączaniu i na tym koniec :?

 

Czy tak by się działo gdyby siadł proc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Sprzęt zamówiony, jutro odbieram w komputroniku (jednak P35). Mam pewne pytanie - czy do lekkiego OC zasilacz który mam wystarczy? Na aktualnej konfiguracji nie było żadnych problemów.

 

Wiem że to nie ten temat więc poruszę jeszcze jedno pytanie - z tego co czytałem to płyta ma 24-pinowe gniazdo zasilania, moj zasilacz to 20 pin. Czy to płyta robi z tym jakieś problemy? Miałem kiedyś płytkę Asusa na K8 z 24 i było ok ale wolę zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak...:

Komp nie odpala z podłączonym 4-pinowym kablem z zasilatora.

Jak się go odpali bez tego kabla to nie daje obrazu.

A procek ma kilkanaście ciemniejszych pinów(jeżeli tak to można nazwać ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: Przy 4x1GB (1 stronnych) problemów żadnych nie powinno być ? (P31)

4x512mb jednostronne działa :) fakt że to nie 4x1gb ale to już coś :P, 2xdwustronne 1gb + 2xjednostronne 512 już nie...

 

Na potwierdzenie walidacja ;)

Edytowane przez buuren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam pytanie, jak na tej płycie się podkręca? :D

 

Schodzę do BIOSu - przestawiam CPU na powiedzmy 220 Mhz, dzielnik RAM tak aby było nawet mniej niż 800 Mhz (dla testu bo to ramki 800)

 

Zapisuje - komp wyłącza się, po chwili sam się włącza a potem znowu wyłącza... tak kilka razy a potem startuje normalnie ale wszytsko jest tak jak było (tzn. dalej 200). WTF?

 

 

EDIT:

266 x 8 i RAM na 3.0 i jedziem, tylko dlaczego nie działają wartości pomiędzy tymi "normalnymi"?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik pamięci ustaw na 2 i kręć proca. Później się zabierz za pamięci jak bydziesz już wiedział co jest wart proc i na jakie fsb mozesz sobie pozwolić ..

Mam pytanie, jak na tej płycie się podkręca? :D

Hej a może by to wkleić do faq ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...