Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed chwilą skończyłem składać kompa na tym mobo.

Jedynie dioda PWR LED mi nie świeci (wpinałem kabelki na szybko), a tak to zero problemów.

Ruszyła za 1 razem, za 1 razem zainstalował się windows itd.

Bios mam F1 - jak nie będzie wnerwiać to nie flasciach!e go...

O/C jakieś będzie jak się sprzęt "rozgrzeje" (głównie pasta na Akasie).

 

Jedno tylko pytanie:

Występuje u was dość dziwny sygnał ze pc-speaker'a przy odpalaniu kompa (POST itd.) ?

U mnie all śmiga bez problemu, a sygnał nie dość, że inny dźwięk to jeszcze dość długa mu się piszczy... (w Windzie itd. speaker odzywa się normalnie - tzn. tak jak powinien).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem z dyskiem u kolegi, wsadziłem go i od razu winda ruszyła (ta którą instalowałem na moim kompie).

Co ciekawe, wsadziłem dysk znowu do mojego i o dziwo... odpalił ...

Nie instalowałem nic prócz neostrady bo ta nie wymaga restartu - chociaż internet mam :)

Ale wieczorem pokuszę się o zainstalowanie sterowników do grafiki :D Wtedy restart i zobaczymy...

 

----------------------------

EDIT

----------------------------

Teraz komp się uruchamia za każdym razem, ale dla odmiany we włściwościach karty graficznej mam tylko <niedostępne> od chipu do pamięci. Everest też ma puste karty w Ekran ...

Będę walczył dalej - rozmontuję i złożę raz jeszcze :)

----------------------------

EDIT2

----------------------------

Ale jazda... złożyłem teraz wszystko "na pajączka" - wszystko bez budy ... i o dziwo karta graficzna już działa ... 3DMark 2005 przeszedl pomyślnie (około 4k pkt bez kręcenia czegokolwiek) ... jak się naciesze kompem to wszystko skręcę ... możliwe, że moja buda (jakaś stara, z odzysku ... ) jest źle pasowana i grafika nie dociskala ... kombinerki mam w zapasie wiec teraz będę sprawdzał :D

Ogólnie dziwna sprawa, że przez kartę graficzną nie działał dysk ...

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo na pewno Cię nie ograniczy. Co do 3GHz to zależy jaki procek Ci się trafi, a niestety z prockami jest loteria (chyba, że kupisz selekta).

Jaki procek ? E2140. jaki najlepiej kupic ? Ja planuję w Apollo za 201 zl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym użytkowaniu nie występują. J. w dopiero po zmianie czegoś poważniejszego w biosie, ale to uciążliwe nie jest.

 

A jak myślicie, czy na FSB na 400 - 410 na co dzień na tej płytce, przydałby się jej jakiś nawiew na chipset? Bo niestety już dość mocno parzy (przynajmniej mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem :(

kupiłem dziś tą płytkę,E2160,grafikę Asusa 1950pro i dysk Samsunga 250GB SATA.zestaw taki a nie inny bo na tyle wystarczyło mi kasy.oprócz tego mam jeszcze stary dysk na IDE i 2 nagrywarki też na IDE.kupiłem też przejściówkę/konwenter SATA-IDE.

chciałem podłączyć obydwie nagrywarki pod ten jeden kanał IDE,stary dysk poprzez przejściówkę pod SATA i na nowym też pod SATA postawić system(XP z SP2)

niestety nawet jak zostawiałem tylko jeden dysk na SATA to nie jest widoczny w biosie.w ogóle pod SATA nie widać żadnego dysku.kombinowałem z gniazdami,ustawieniami w biosie i nic.

ostatecznie podłączyłem pod IDE dysk i napęd żeby mieć cokolwiek i móc napisać ten post.pierwszy raz mam do czynienia z SATA i nie przypuszczałem że będą jakieś problemy....

jestem już zmęczony,głodny boli mnie głowa i nie wiem co robić...proszę o jakąś pomoc :(

 

ps.bios mam F1

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem :(

kupiłem dziś tą płytkę,E2160,grafikę Asusa 1950pro i dysk Samsunga 250GB SATA.zestaw taki a nie inny bo na tyle wystarczyło mi kasy.oprócz tego mam jeszcze stary dysk na IDE i 2 nagrywarki też na IDE.kupiłem też przejściówkę/konwenter SATA-IDE.

chciałem podłączyć obydwie nagrywarki pod ten jeden kanał IDE,stary dysk poprzez przejściówkę pod SATA i na nowym też pod SATA postawić system(XP z SP2)

niestety nawet jak zostawiałem tylko jeden dysk na SATA to nie jest widoczny w biosie.w ogóle pod SATA nie widać żadnego dysku.kombinowałem z gniazdami,ustawieniami w biosie i nic.

ostatecznie podłączyłem pod IDE dysk i napęd żeby mieć cokolwiek i móc napisać ten post.pierwszy raz mam do czynienia z SATA i nie przypuszczałem że będą jakieś problemy....

jestem już zmęczony,głodny boli mnie głowa i nie wiem co robić...proszę o jakąś pomoc :(

 

ps.bios mam F1

Do dysku na SATA trzeba najpierw wgrać sterowniki przez FDD - dyskietka powinna być w zestawie z mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dysku na SATA trzeba najpierw wgrać sterowniki przez FDD - dyskietka powinna być w zestawie z mobo

ja mam dzsk na SATA i żadnego driveru nie instalowalem, dysk zostal poprawnie wykryty

moze masz zworke ustawiona na dysku na sata1

 

 

ja mam mianowicie taki problem

obnizylem pamieci i mnoznik zeby zobaczyc ile FSB moge maksymalnie dac

i okazalo sie ze ... FSB 350!!!

co tak malo??

zwiekszenie napiecia na chipsecie o 0,2V daje mi stabilnosc windowsa na 350 ale 355 juz sie sypie

przy 355 mam 1420 Rated fsb

proc sie kreci w sumie super

2160 z 1,8@3,1Ghz!

 

ok juz wiem :)

poprostu na chama ustawilem 385FSB i ruszyl, tak dawalem i dawalem i doszedlem do FSB 420, pozniej bledy i zwisy, tylko 0,1V dalem wiecej na chipsecie, wiecej nie bede sie bawic

OC proca skoczylo do 3,24Ghz

pamieci 800@950 [jeszcze timingami sie pobawie]

 

aha czy plyta ma obsluge NCQ dla dysków?

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie da rady uruchomić dysku sata na tej płycie....nie wiem jakie powinny być sterowniki.skończyły mi sie pomysły

Na początek może aktualizacja biosu ?

No nie róbcie sobie jaj Panowie że dyski Sata nie chodzą na tej płycie. Zainstaluj tylko stery do chipsetu http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/17363/ i łaski nie robi musi iść. Stery do dysków były potrzebne na starych chipsetach , na Nforce 2 wgrywałem jeszcze przy instalce stery , na P35 tylko do Raid sa potrzebne a normalnie nie. Najpierw to poczytaj manual do płyty tam wszystko jest opisane (przynajmniej w Asusach tak jest). Ta przejsciówka jest dokitu zdaje się. Spróbuj na wyciągniętych zworkach jeszcze dysk podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bios F1 i dysk s-ata (Barka 7200.10) bez problemu wykryta itd.

Żadnych sterów nie trzeba instalować (zresztą takowych nawet na www nie ma z tego co szukałem...).

 

A co dysku:

Normalne, że windows ustawia mi tryb pracy dla dysku s-ata jak dla hdd p-ata (tzn. Ultra DMA 5) ?

 

Bo dysk w biosie ustawiony w tryb s-ata, stery itd. zainstalowane, a progsy jak hd-tach itd wykrywają mi pracę dysku jak powyżej...

 

Średni czas dostępu 15ms (żal), średni odczyt ~60MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dysku:

Normalne, że windows ustawia mi tryb pracy dla dysku s-ata jak dla hdd p-ata (tzn. Ultra DMA 5) ?

 

Bo dysk w biosie ustawiony w tryb s-ata, stery itd. zainstalowane, a progsy jak hd-tach itd wykrywają mi pracę dysku jak powyżej...

U mnie na P5KR i WD też jest UDMA 5 mimo obsługi UltraDMA 6 i też nie wiem o co kaman. Ale pewnie tak ma być bo odczyty w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz w BIOSIE żeby emulowała SATA jako IDE. Powinno wykryć dysk na sata bez problemu.

w tym biosie nie ma takiej opcji(chyba)

przerobiłem już chyba wszystkie możliwe ustawienia i [gluteus maximus].zauważyłem tylko że jak jest podpięty ten szajsung to dłużej komp się uruchamia i cały czas świeci się dioda od pracy dysku.jak jest odłączony system wstaje szybciej a dioda świeci się tylko jak dysk stary pracuje.

nie wiem,może ten dysk jest walnięty albo płyta.nie mam jak tego na razie sprawdzić a starej płyty nie chce mi się montować z powrotem.moje stare graty bierze kolega to dysk najwyżej sprawdzę u niego.

w każdym bądź razie zaczynam żałować przesiadki na Intela.z kilkoma wcześniejszymi zestawami z AMD nie miałem żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evok

Spokojnie

Ja tez mialem male problemy podobnej natury. Pomglo zmienianie gniazd sata.

 

Czy bios w ogóle widzi dysk?

W którym momencie dokladnie pojawia sie problem?

 

Powiem tylko ze u mnie chodzi obecnie naped sata dysk (system sata) i dwa ide. Jesli masz cos na ide to najlepiej to odlacz.

 

Jesli naped to upewnij sie ze wszystko w biosie dobrze wykrywa. Jesli nie wykrywa to prolem sprzetowy. Moze kabel walniety?

 

Ten dysk sata nowy? Ma jakies zworki? Z taka przejsciwka mialem problem. Nie widzial napedu na niej. A w ogóle jak złożyłem kompa, to nie chciał wstać. nie reagował na power w ogóle. Dopiero za którymś razem. Dziwne te komputery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk jest nowy,nie ma żadnej zworki na nim.kabelki sata mam w sumie 3 szt.

bios nie wykrywa w ogóle dysku tak samo winda przy próbie instalacji.nawet próbowałem instalować jakieś drivery sata intelowskie ale wszystko na nic.

jutro pokombinuję jeszcze z tymi kabelkami bo dziś już nie mam siły....

 

pokombinowałem i nic...

zauważyłem tylko że po podłączeniu tego dysku w zależności od gniazda sata to gniazdo sata w biosie robi się disable ?

 

założe starą płytę i zobacze jeszcze na niej czy będzie chodził

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dyskiem (Barracuda ST3200822AS - 200GB SATA ). Wg programu HD Tune, on pracuje w UDMA Mode 5, a może w "6". W biosie nie znalazłem opcji, gdzie mógłbym to zmienić?

post-152468-1197218692_thumb.jpg

 

Jaka jest mniej więcej średnia prędkość odczytu w moim dysku? Zaobserwowałem w grze "Test Drive Unlimited", że gra co 5-10 sekund się przycina. Prędkość klatek mam na poziomie 40-50/s. Wydaje się jakby to dysk pracował, odczytywał, ale żadnych głosów nie słyszę (oczywiście wyłączyłem wszystkie programy, zostawiłem tylko sterowniki do k.graficznej i dźwiękowej) W innych grach nie mam takiego problemu

 

edit: przeskanowałem programem odczyt i wyszło coś takiego:

post-152468-1197219807_thumb.jpg

Wydaje mi się, że troszeczkę kiepski wynik wyszedł :-|

Edytowane przez mikla91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie o uszy obiło to ta gra tak po prostu ma.

U mnie jest tak: udma 5 supported i active Western Digital ATA 80gb 8 mb cache.

Wynik podobny ale masz w porównaniu do mojego wykres jakis taki poszarpany.

Dołączona grafika

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...