Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrywał ktoś może? Jak oc?

Coś tam innego w timingach na końcu jest.

Miałem F5 wgrałem poustawiałem i nie zabootował :D Dopiero na fsb 333 się zgłosił.

W f7 CPU GTLREF Voltage Ratio jest max do 0,636 (i tyle ustawia).

W F5 jest do 0,67 w związku z czym mam z powrotem f5 i chodzi jak chodziło.

Można dać w którymś biosie więcej niż w f5 ? Ile można dać w f6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W f7 CPU GTLREF Voltage Ratio jest max do 0,636 (i tyle ustawia)

To jest też max w F6. Z tym, że wiesz jaki to ma realny wpływ na podkręcanie? Ja żadnych zmian związanych z ograniczeniem wysokości tej opcji nie zobaczyłem (mam F6, wcześniej F2)...

 

Tzn. za co ta opcja odpowiada, oprócz wniosków, że na nowym biosie nie wstaje. ;)

Edytowane przez Dorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy Bios pod ta płytę do OC pytam użytkowników którzy dobili w okolice 3.0Ghz i wyżej oraz około 375-400fsb i minimum 900 cl4 na pamięciach. Standardowo jaki bios z płyta dostaliście F2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy Bios pod ta płytę do OC pytam użytkowników którzy dobili w okolice 3.0Ghz i wyżej oraz około 375-400fsb i minimum 900 cl4 na pamięciach. Standardowo jaki bios z płyta dostaliście F2??

Ja na F6 wyciagnalem 428fsb przy mnozniku 7x a na codzien 401x8 czyli 3,2ghz, wchodzi tez 3,328ghz i 3,4ghz dalej procek cos przed 3,5 ma chyba walla, a z ramem to cienko bo ram cienki ale 480mhz 5-5-5-15 + luzne alphy weszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie o uszy obiło to ta gra tak po prostu ma.

U mnie jest tak: udma 5 supported i active Western Digital ATA 80gb 8 mb cache.

Wynik podobny ale masz w porównaniu do mojego wykres jakis taki poszarpany.

Dołączona grafika

No tak, ale ja mam SATA :(

A da się u mnie ustawić abym mi pracował dysk w UDA MODE 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTL REF Voltage - poziom odniesienia dla sygnałów przełączających stan włączony / wyłączony w magistrali FSB.

Zwykle wynosi 0,8V. Obniżenie o 0,4V do 0,4V wyłącza układ logiczny (0) a podwyższenie o 0,4V do 1,2V włącza układ (1).

 

GTL REF Voltage uzyskuje się z napięcia VTT stosując odpowiednie dzielniki. W bios można to ustawić to stosunek napięcia GTL REF Voltage do napięcia VTT jako CPU GTLREF Voltage Ratio

Napięcia GTL można ustawiać dla buforów rdzeni procesora jak i bufora NB np w płycie DFI:

 

CPU GTL 1/3 REF Volt = GTL ref 0/1 (Cores 0 and 1)

CPU GTL 0/2 REF Volt = GTL ref 2/3 (Cores 2 and 3)

NB GTL

 

Te napięcia pozwalają zwiększyć częstotliwość FSB poprzez odpowiednie dopasowanie poziomu sygnałów.

Nie znam biosu od płyty Gigabyte. Jeżeli maksymalne ratio w nowym biosie jak w waszym przypadku jest niższe niż w poprzednim to jest dziwne. Zalecane dla mojej płyty (w sigu) jest 0,67 a napięcia GTL można je podwyższać i obniżać dla rdzeni i NB stosując odpowiednie tabele przeliczeniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówisz, im nowszy bios (F5>F6) tym niższe domyślne/maksymalne.

 

Ale czy to może mieć wpływ na o/c przy FSB jakich używam - rzędu 350-375?

Może ale raczej przy wysokich fsb jako tuning by dodać np. 30-50 MHz. Najpierw jednak podnosiłbym napięcie NB. Średnia płyta powinna zrobić około 380 MHz bez zabawy z GTL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni posiadam tą płytkę i dual cora e2140 i mam parę pytań. Ogólnie jest super(jak za tą cenę) ale:

 

1. Jeżeli ustawię FSB400 (3,2GHz CPU) to nie ma błędów chodzi full stabilnie, tylko jak wyłączyłem kompa na noc, to rano się już nie zbootował(2 razy tak miałem), resetuje się na post screenie i wchodzą defauldowe ustawienia.

 

2. Za cholere nie mogę puścić pamięci na 960MHz (na piątkach), system się wogóle nie bootuje, tylko reset i wchodzą ustawienia def. Pamięci przy fsb375 robią 940MHz (na czwórkach), ale ponowne uruchomienie kompa na drugi dzień i reset i ustawienia def. się ładują.

Najgorsze jest to że nie ma innych dzielników dla pamięci jest chyba 800, a później 960.

 

Czego to wina??

 

Wersja biosu F2

Czy w nowszych biosach są dodatkowe dzielniki pamięci, lub jest poprawiony ten problem??

 

PS: mam puszczony nawiew na chipset więc nie powinien się przegrzewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni posiadam tą płytkę i dual cora e2140 i mam parę pytań. Ogólnie jest super(jak za tą cenę) ale:

 

1. Jeżeli ustawię FSB400 (3,2GHz CPU) to nie ma błędów chodzi full stabilnie, tylko jak wyłączyłem kompa na noc, to rano się już nie zbootował(2 razy tak miałem), resetuje się na post screenie i wchodzą defauldowe ustawienia.

 

2. Za cholere nie mogę puścić pamięci na 960MHz (na piątkach), system się wogóle nie bootuje, tylko reset i wchodzą ustawienia def. Pamięci przy fsb375 robią 940MHz (na czwórkach), ale ponowne uruchomienie kompa na drugi dzień i reset i ustawienia def. się ładują.

Najgorsze jest to że nie ma innych dzielników dla pamięci jest chyba 800, a później 960.

 

Czego to wina??

 

Wersja biosu F2

Czy w nowszych biosach są dodatkowe dzielniki pamięci, lub jest poprawiony ten problem??

 

PS: mam puszczony nawiew na chipset więc nie powinien się przegrzewać

No to masz identyczny problem z resetowaniem ustawień jak ja... Już 1,5 miesiąca próbuję znaleźć rozwiązanie tego resetowania ustawień i nadal nic się nie udało. :sad: Przez pewien czas wydawało mi się, że jest to kwestia zbyt ciasnych timingów (ale nie tych głównych czterech tylko tych dalszych), ustawiłem luźniejsze i przez 3 czy 4 dni nie zresetowało... Ale teraz znów resetuje...

Nie pomaga żadne podnoszenie napięcia na chipset, ramy, procka.

Zmiana biosu też nic nie daje, próbowałem już wszystkich dostępnych...

Więc z płyty nie jestem całkiem zadowolony, narazie nie mam zbytnio czasu na zmianę ale jak czegoś jeszcze nie wymyślę to być może zmienię... To może być jakaś wada sprzętu, ale jak wytłumaczyć w sklepie, że oc nie idzie... Oc jako takie nie jest zbyt dobrze uważane... :-|

 

A i jeszcze... we wszytkich biosach są te same dzielniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by zmyślić zgrabną bajeczkę - Mam super pamięci <coś tam coś tam> które powinny chodzić na <takich> timingach - dopilnować żeby takie były w manualu.

Ale jak to ustawie to najpierw chodzi a potem nie wstaje następnego dnia (nie trzyma ustawień).

No ja bym w każdym razie spróbował [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by zmyślić zgrabną bajeczkę - Mam super pamięci <coś tam coś tam> które powinny chodzić na <takich> timingach - dopilnować żeby takie były w manualu.

Ale jak to ustawie to najpierw chodzi a potem nie wstaje następnego dnia (nie trzyma ustawień).

No ja bym w każdym razie spróbował [;

pracuje w serwisie, to by nie przeszlo

pierwsze co sie robi to sprawdza usterki podane przez klienta

z polki bym wzial pamieci i potestowal

nikt nie wysle do seriwsu nie sprawdzajac, poniosl by koszty serwis

 

sam jestem posiadaczem tej plyty od tygodnia, raz mi sie zdarzylo to co piszecie, mam nadzieje ze ostatni ;( jak nie...to przesiade sie na p35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o reset ustawien, to ja wynalazlem swego czasu polsrodek:

 

1) resetowanie ustawien wynika z tego, ze komp nie chce wam wstac na poprzednich ustawieniach, wiec wstaje jako default po 2-3 nieudanych probach zastartowania (jest to niewidoczne dla uzytkownika, widac tylko ze sie dlugo bootuje)

 

2) w biosie mamy opcje zapisywania ustawien jako profile

 

3) ustawcie sobie pod pierwszym, defaultowym profilem ustawienia 'zwykle' (tzn. oc na codzien)

 

4) plyta w razie problemow (wyimaginowanych) bedzie wstawac na defaulcie ... a ze default ustawiliscie w pkcie 3) na np. 8x400, to wsio jest jak nalezy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie martwie tym resetowaniem. Wczoraj zlozylem caly zestaw zadowolony podkrecilem E2140 do 2,8 GHz i gdy czasami daje uruchom ponownie windowsa to poburczy i znowu mam 1,6 GHz i ustawil mI Disabled w Tweakerze, Co robic ?

Edytowane przez aiding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dyskiem u mnie sprawa wyjaśniona.dostałem dwa dyski i obydwa padnięte.przejściówka z ata na sata też padnięta :/ teraz biorę kompa ze sobą i jadę wymieniać dysk żeby mi go podłączyli że działa.

procek u mnie wstał na 2.7 GHz wyżej winda się nie podnosi.na def napięciu.zostawiłem na 2.6GHz bo gry mi śmigają i jest ok.przy okazji o ile przekłamuje core temp?mam od 25 do 30 stopni w idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek u mnie wstał na 2.7 GHz wyżej winda się nie podnosi.na def napięciu.zostawiłem na 2.6GHz bo gry mi śmigają i jest ok.przy okazji o ile przekłamuje core temp?mam od 25 do 30 stopni w idle

Ja przy 2,8 GHz mam 32-35 w idlu a w stresie 50-55 na BOX'ie :) Wiec mysle, ze masz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem dzielnik pamięci na 2.5 i podniosłem fsb na 333.winda się uruchomiła i zobaczyłem 3.0GHz :) niestety orthos od razu wywalał błąd :(

zjechałem z dzielnikiem do 2.0 i fsb 293 i zostawiłem go na 2.64GHz.jest stabilnie ale orthosem nie sprawdzałem tylko w czasie normalnej pracy i w czasie grania jest ok :)

kiedyś może się pobawię jeszcze jak moja wiedza na temat O/C się powiększy hehe

 

ps.chyba zaczynam być zadowolony z tej płyty i ogólnie z całego zestawu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o reset ustawien, to ja wynalazlem swego czasu polsrodek:

 

1) resetowanie ustawien wynika z tego, ze komp nie chce wam wstac na poprzednich ustawieniach, wiec wstaje jako default po 2-3 nieudanych probach zastartowania (jest to niewidoczne dla uzytkownika, widac tylko ze sie dlugo bootuje)

 

2) w biosie mamy opcje zapisywania ustawien jako profile

 

3) ustawcie sobie pod pierwszym, defaultowym profilem ustawienia 'zwykle' (tzn. oc na codzien)

 

4) plyta w razie problemow (wyimaginowanych) bedzie wstawac na defaulcie ... a ze default ustawiliscie w pkcie 3) na np. 8x400, to wsio jest jak nalezy :)

Ciekawy sposób, właśnie tak sobie ustawiłem, zobaczymy czy zadziała. Nawet wcześniej nie zwróciłem uwagi na opcję zapisywania tych profili :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojego P31 jak narazie jestem zadowolony... nie sprawia problemów i to jest najważniejsze.

 

Proc ma wakacje bo lata na 2.66GHz (stock V teoretycznie, choć CPU-Z wskazuje 1.275/1.285V zamiast 1.325V).

Choć przydałoby się go choć raz ruszyć na jakieś sensowniejsze takty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos za pomoca jakiegos taniego urzadzonak zrobic tak aby podlaczyc jeszcze dwa urzadzenia na ATA ? brakuje mi tego drugiego kontrolera :(

ja kupiłem coś takiego.właściwie to dokładnie takiego.i działa :)

http://www.allegro.pl/item286342253_kontro...os_wys24h_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem świeżym posiadaczem tej płyty od wczoraj mam taki problem ze nie mam dzwieku jak włączam komputer to wyskakuje taki komunikat

Dołączona grafika

 

Potem już nie ma dźwięku a jak włączę winampa to mam taki komunikat

Dołączona grafika

 

A tak wygląda okno właściwości Dźwięku

Dołączona grafika

 

 

 

czy ktoś sie z tym spotkał ??

 

z góry dzięki

 

janusdel25 czy twój wynik w 3dmarku 03 jest podany po oc ??

Edytowane przez robinxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zwykle włączam winampa zanim wyskoczy ten komunikat mi około wyskakuje minuta po wałczeniu kompa czyli zdaże bez problemu narazie daje rade ale przydało by sie jakieś antidotum na to bo wkurzające jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podłączyłem dysk z windą pod tą płytę to winda wykryła że jest nowa płyta i doinstalowałem wszystkie stery ale dźwięku też nie miałem.dopiero po formacie dysku i zainstalowaniu świeżej kopii windy jest wszystko łącznie z dzwiękiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...