Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

mikla91 - spokojnie możesz kręcić...jadę na tym samym zasilaczu, proc @3.2GHz 24/7, zero problemów ze stabilnością...

 

a co do samego o/c - poczytaj trochę zanim się weźmiesz za kręcenie :), dowiesz się co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zostaw w spokoju -

tabliczka: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=281365994

forum: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=234837

da rade spokojnie ..

Pamięci -dzielnik przestawić na mniejszy trzeba, dobrze by było też timingi poustawiać ręcznie.

rastakrolik niestety ja nie pomogę bo nie mam takich doświadczeń :-| ale z tego co mówisz to albo płycie albo procowi brakuje napięcia. Napięcie do 1,55 ale na co dzień raczej coś koło 1,45 max.

Jakby intel wprowadził zabezpieczenie na częstotliwość to byś go od 1,8GHz nie ruszył [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooze

 

Przepraszam za pytanie poza tematem.

 

Mam taki zasilacz http://www.chieftec.pl/index.php?&content=3&psu=11

 

Wg tabeli na nim ma on 14A dla 12V przy 168W. Odnoszac sie do tego co pisales to znaczy ze moj zaislacz jest bardzo slay ? No bo pisales ze najlepiej miec 30V. Mysalem ze Chietek = jakosc. Czy to byl zly zakup ? Czy jest ona naprawde do kitu ?

 

q8ic Dzieki za informacje :) Pozdr.

Edytowane przez rastakrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja mam wersje Rev. A2, kupilem w proline w grudniu

 

bios z f2 upgradeowany do f7. Zadnych problemow poki co. E2160@2,7ghz podkrecony fsb 300mhz i trzyma bezproblemowo ustawienia, nie ma zadnych resetow o ktorych piszecie.

 

Druga plyta kupiona dla kolegi w tym samym sklepie w tym samym czasie i z upgradowanym biosem na f9 proc narazie podkrecony do 2,49ghz tez bez zadnych resetow biosu itp

Edytowane przez Damianos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma resetow jak dam goodramy na 667 i cl6 - proc 8x333. Nie wiem co o tym myslec bo ramy na ustawieniach z nalepek czyli 800mhz cl5 przechodza memtest86+ bez bledow ... tyle ze po dluzszym wylaczeniu kompa reset biosu na def. Przy jednej kosci 800mhz cl5 nie bylo problemow. ..

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooze - najprawdopodobniej masz słabe pamięci (albo jedną z kości masz bardzo kiepską). Być może nie są to wcale 800-setki tylko 667-ki.

Wyciągnij jedną z nich i przestestuj później włóż tylko tą drugą i również przetestuj. Jesli masz mozliwość wlożenia w zestaw jakich w miarę dobrych 800-setek to je włóż i wówczas sprawdz jak będzie chodził. Jak masz słabe pamięci to nowa płyta główna nic ci nie pomoże.

 

Ja mam dwie kości (2*512mb) Geil Ultra 800 CL4 i żadnych restartów przy OC na 2950 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snooze: kiepskie te pamięci jak masz 667 i Cl6. Sprawdź w CPUZ w zakładce SPD jakie zegary i timingi oferują te Twoje nieszczęsne kostki, bo wynika, że to z nimi jest problem, a nie z płytą. Na jakich ustawieniach przechodzi memorytest?

Odnośnie restartów u mnie od jakiś 4 tygodni jest 375*8, ramy 750 5-6-6-17 i nie ma ŻADNYCH restartów, resetowania profili itp. itd.

 

Pozdrawiam

KuBaB

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) ja muszę się "pochwalić", że mam jeszcze inny problem z tą płytą. Niestety nie wiem kiedy to się dzieje, bo komputer stoi w zaprzyjaźnionej firmie, ale o ile sie nie mylę jest to po dłuższym (ok 12h) czasie od wyłączenia. Po tym czasie przy próbie włączenia, zapalają się tylko diody a wiatraki działają ok 1sekundę .... potem już nic się nie dzieje :mur: Pomaga na to reset biosa....

 

PS jest to rev 1.1 z biosem F1.

 

Jakieś pomysły co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) ja muszę się "pochwalić", że mam jeszcze inny problem z tą płytą. Niestety nie wiem kiedy to się dzieje, bo komputer stoi w zaprzyjaźnionej firmie, ale o ile sie nie mylę jest to po dłuższym (ok 12h) czasie od wyłączenia. Po tym czasie przy próbie włączenia, zapalają się tylko diody a wiatraki działają ok 1sekundę .... potem już nic się nie dzieje :mur: Pomaga na to reset biosa....

 

PS jest to rev 1.1 z biosem F1.

 

Jakieś pomysły co może być przyczyną ?

 

moze na poczatek zaktualizowac bios by trzeba bylo.

 

f1 to pierwszy bios, moze po upgrade nie bedzie juz problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooze - najprawdopodobniej masz słabe pamięci (albo jedną z kości masz bardzo kiepską). Być może nie są to wcale 800-setki tylko 667-ki.

Wyciągnij jedną z nich i przestestuj później włóż tylko tą drugą i również przetestuj. Jesli masz mozliwość wlożenia w zestaw jakich w miarę dobrych 800-setek to je włóż i wówczas sprawdz jak będzie chodził. Jak masz słabe pamięci to nowa płyta główna nic ci nie pomoże.

 

Ja mam dwie kości (2*512mb) Geil Ultra 800 CL4 i żadnych restartów przy OC na 2950 Mhz.

 

@Snooze: kiepskie te pamięci jak masz 667 i Cl6. Sprawdź w CPUZ w zakładce SPD jakie zegary i timingi oferują te Twoje nieszczęsne kostki, bo wynika, że to z nimi jest problem, a nie z płytą. Na jakich ustawieniach przechodzi memorytest?

Odnośnie restartów u mnie od jakiś 4 tygodni jest 375*8, ramy 750 5-6-6-17 i nie ma ŻADNYCH restartów, resetowania profili itp. itd.

 

Pozdrawiam

KuBaB

Wiec tak dwie wlozone razem pamieci przechodza memtest86+ bez bledow na CL5 800mhz - slot #1 i #3 (2048mb) - ale po zimnym starcie restart biosu. Odkrylem wlasnie cos ciekawego. Kiedy wloze pojedyncze pamieci tzn najpierw stara i potem nowa kosc do slotu #1 jest ok bez restartow (wtedy w kompie jest tylko 1024mb). Kiedy dam ktoras (stara lub nowa) z nich do slotu np #3 juz sa restarty po dluzszym wylaczeniu kompa (wtedy w kompie jest tylko 1024mb). No i tak jak pisalem dwie kosci puszczone na 667 i CL6 (2048mb) chodza bez restartu biosu ... Co do SPD z cpu-z wyglada ok.

 

Dołączona grafika

 

Jak ktos ma jakies pomysly bede dzwieczny :D

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snooze: chwileczkę, mam rozumieć, że jedna kość jest w slot #1, a druga w #4???????????? (tak można wywnioskować ze screena)

Nie nie poprostu dalej testowalem i wrzucilem jedna kosc do slota nr#4 zeby sprawdzic czy bedzie trzymac ustawienia w tym slocie ale nie trzyma ... Wtedy akurat zrobilem scrn wiec sie nie sugerujcie.Wiadomo ze chodza tylko #1 z #3 i #2 z #4 inaczej komp nie wstaje.

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooze Gigabyte są bardzo wrażliwe na ustawienia ramów , próbuj wszystkie subtajmy ustawić na twardo ostatni zostaw na Auto tylko i męcz Orthosem Blend jak będziesz miał stable ponad 2h to wtedy zobacz czy masz dalej te "ZONKI". I nie dawaj gdzielnika 1:1 bo z autopsji wiem że jest cos skopane z nim na Gigusiach. I spróbuj zaktualizować Bios do F6.

 

ps juz mi się przykro robi jak widzę jak sie z tym męczysz :? daj znać na PW jakbyś nie wiedział co i jak ustawić. Na bank jest to wina któregoś z ustawień w Biosie według mnie.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam GA-P31-DS3L, wrzucone mam 2 x 1GB PATRIOT LLK CL4 800MHz. Wszystko ladnie smiga. Problwm pojawia sie wtedy kiedy chce dorzucic jeszcze 2x512MB A-Data CL4 800MHz. Komputer nie wykrywa tych pamieci A-daty mimo tego ze jest na 100% sprawna bo sprawdzalem tylko z samymi pamieciami A-data i normalnie wykrywa 1GB. W instrukcji przeczytalem cos o ustawieniach samych kosci na plycie. I teraz, probowalem tych ustawien kosci:

 

DIMM1, DIMM2, DIMM3, DIMM4

 

1)

DIMM1 i DIMM3 - PATRIOT

DIMM3 i DIMM4 - A-Data

 

2)

DIMM1 i DIMM2 - PATRIOT

DIMM3 i DIMM4 - A-Data

 

Pozostalych 2 kombinacji nie probowalem bo sa analogiczne. Bios zaaktualizowalem do F6.

 

Nie wykrywa pamieci A-Data 2x512MB przy tych ustawieniach i tym biosie ktore opisalem. Dodam jeszcze ze CPU-Z wykrywa te kosci w systemie, podaje wszystkie prawidlowe informacje na ich temat, ale w systemie jest ciagle 2GB tak samo jak wykrywa BIOS.Co moze byc tego przyczyna ? Czy moze miec na to wplyw ze pamieci sa dwustronne?

Edytowane przez rastakrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do faq na 1 stronie albo do manuala - ta płyta nie wspiera 4 pamieci 2-stronnych - max to 2 (dwie sztuki pamieci dwustronnych).

Możliwe są też kombinacje 4* jednostronna, oraz 2* jednostronna + 1* dwustronna.

Było nie raz omawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooze Gigabyte są bardzo wrażliwe na ustawienia ramów , próbuj wszystkie subtajmy ustawić na twardo ostatni zostaw na Auto tylko i męcz Orthosem Blend jak będziesz miał stable ponad 2h to wtedy zobacz czy masz dalej te "ZONKI". I nie dawaj gdzielnika 1:1 bo z autopsji wiem że jest cos skopane z nim na Gigusiach. I spróbuj zaktualizować Bios do F6.

 

ps juz mi się przykro robi jak widzę jak sie z tym męczysz :? daj znać na PW jakbyś nie wiedział co i jak ustawić. Na bank jest to wina któregoś z ustawień w Biosie według mnie.

hehe dzieki za wsparcie :) Przed chwila gadalem z wlascicielem sklepu i w ktorys dzien siadziemy i popatrzymy na to. Wrzuci sie jakies kingstony i zobaczy. W najgorszym razie pozostaje zmiana mobosa. Narazie sklaniam sie ku Galaxy Nforce 650i Ultra - ale musze jeszcze wiecej info o niej poszukac coby sie w jakies kolejne bagienko nie wpakowac. Z tego co widze ogolnie ludzie z mobosami na p35 miewaja problemy z restartami biosu. W kazdym razie bede pisal co i jak na biezaco. Moze w przyszlosci komus to info pomorze. Narazie kombinuje dalej z ustawieniamy moze na cos wpadne :D A co do memow na sztywno to tak tez probowalem tyle ze ostatnie timigi tez ustawilem. Ale co mi szkodzi sprawdze tez Twojego kombosa :) Plyta zachowuje sie irracjonalnie wiec przypuszczam ze jest tycia szansa ze jakas irracjonalna metoda moze cos pomoc ;P Co do biosow sprawdzalem F1 F5 F9B i przypuszczam ze to nie o bios chodzi. Oczywiscie moge sie mylic.

 

Ps. Z supportu GB mi odpisali

 

" Witam

Niestety, przywracanie ustawień defaultowych jest normalną reakcją płyty na zbyt mocne podkręcanie i nic nie można na to poradzić. Jednak by oszczędzić sobie każdorazowego wprowadzania danych ręcznie, proszę użyć F11 i F12 w celu szybkiego zapisania i wczytania ustawień. Taka reakcja płyty znaczy niestety że pamięć którą Pan dokupił ma niższe parametry pracy.

 

pozdrawiam serdecznie

Pomoc Techniczna GIGABYTE"

 

Wyslalem riposte i czekam na kolejna odpowiedz ;-)

 

Pozdro ^^

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki za wsparcie :) Przed chwila gadalem z wlascicielem sklepu i w ktorys dzien siadziemy i popatrzymy na to. Wrzuci sie jakies kingstony i zobaczy. W najgorszym razie pozostaje zmiana mobosa. Narazie sklaniam sie ku Galaxy Nforce 650i Ultra - ale musze jeszcze wiecej info o niej poszukac coby sie w jakies kolejne bagienko nie wpakowac. Z tego co widze ogolnie ludzie z mobosami na p35 miewaja problemy z restartami biosu. W kazdym razie bede pisal co i jak na biezaco. Moze w przyszlosci komus to info pomorze. Narazie kombinuje dalej z ustawieniamy moze na cos wpadne :D A co do memow na sztywno to tak tez probowalem tyle ze ostatnie timigi tez ustawilem. Ale co mi szkodzi sprawdze tez Twojego kombosa :) Plyta zachowuje sie irracjonalnie wiec przypuszczam ze jest tycia szansa ze jakas irracjonalna metoda moze cos pomoc ;P Co do biosow sprawdzalem F1 F5 F9B i przypuszczam ze to nie o bios chodzi. Oczywiscie moge sie mylic.

 

 

 

Pozdro ^^

Jak masz taką mozliwośc to sprawdź na jakichś mocnych ramach najlepiej Promosy lub D9 moga byc A-Daty. Do mnie do LBN masz za daleko niestety :wink: . raczej nie bierz Nforce650 są większe problemy z kręceniem niż na Intelu. mam juz druga płyte na P35 na żadnej nie mam resetów. To co Ci odpisali z Supportu Gigabyte jest prawdą coś z tymi ramami może byc nie tak. Posyłam PM o ustawieniach ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką mozliwośc to sprawdź na jakichś mocnych ramach najlepiej Promosy lub D9 moga byc A-Daty. Do mnie do LBN masz za daleko niestety :wink: . raczej nie bierz Nforce650 są większe problemy z kręceniem niż na Intelu. mam juz druga płyte na P35 na żadnej nie mam resetów. To co Ci odpisali z Supportu Gigabyte jest prawdą coś z tymi ramami może byc nie tak. Posyłam PM o ustawieniach ramu.

Tez tak mysle. To zapewne wina słabej (słabych) RAMów a odpowiedz z serwisu Gigabyte jest sensowna.

Nalezy włożyc dobre pamieci (np. Geil Ultra, Patriot lub Kingstony ale tylko na kosciach Elpida) i wtedy przetestować.

Kupowanie nowej mobo w takiej sytuacji jest kompletną głupotą bo słaba pamieć nie polepszy się dzięki nowej płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej tu masz screena z ustawieniem ramu stable na cl 5 taki przykładowy . Wrzuc mi jeszcze raz screena na wzór tego mojego bo tamten nie pokazywał wszystkiego :wink: szczególnie memtest , cpu-z i speedfan z napięciami jest ważny żeby coś tu doradzić. Nie musisz od razu Orthosować ale chocaiż sprawdź czy idzie 10 minutek, nie testuj memtestem spod windy go on g daje zresztą sam masz przykład że coś się chrzani. jak zobaczę memtest to będę mógł cos więcej powiedzieć. Ja bym troche podbił v na prockuz tego co tam widziałem tak żeby było 1.28v . Jakie maja te memki Twoje defaultowe v 1.8 czy 2.0 na cl5??

 

A tu jest screen

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie płyta wróciła z gwarancyjnego RMA. Opis naprawy: "Usterki nie stwierdzono. Towar wymieniono prewencyjnie". Teraz rzeczywiście wystartowała za 1 razem po złożeniu komputera. Czy będzie trzymało ustawienia po O/C - jutro napiszę. Jestem ciekaw, czy skoro nie stwierdzono usterki dostanie tamten egzemplarz ktoś inny :P Jeśli tak, to współczuje mu z całego serca :)

 

Btw też tak macie ze CPU fan na początku nie startuje ? Robi trochę obrotu, zatrzymuje się, robi kawałek obrotu, zatrzymuje i tak w kółko (mimo, że system startuje normalnie) i dopiero po pewnym czasie wchodzi na normalne obroty ?

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw też tak macie ze CPU fan na początku nie startuje ? Robi trochę obrotu, zatrzymuje się, robi kawałek obrotu, zatrzymuje i tak w kółko

Nie - robi tak raz a później chodzi. Jak mam otwartą bude to ma tendencje do ćwierkania gdy obroty spadają do 700 - ale przy zamknietej jest 800 i nie ćwierka ;D eist i c1e off 1,36875v@bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Btw też tak macie ze CPU fan na początku nie startuje ? Robi trochę obrotu, zatrzymuje się, robi kawałek obrotu, zatrzymuje i tak w kółko (mimo, że system startuje normalnie) i dopiero po pewnym czasie wchodzi na normalne obroty ?

Mam to samo, zrobi chyba tak z 4 czy 5 razy i dopiero się rozkręci normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...