Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

4x512mb jednostronne działa :) fakt że to nie 4x1gb ale to już coś :P, 2xdwustronne 1gb + 2xjednostronne 512 już nie...

 

Na potwierdzenie walidacja ;)

NO to mnie uspokoiłeś. W poniedziałek/wtorek powinienem zdać relację jak działa 4x1GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

RAM na 2 i 333 x 8 - working. Dalej bawię się jutro z rana.

 

Wiesz że nie temat o procku ale... jak myślicie - na standardowym V do ilu mogę podnosić? Dodam że mam boxowe chłodzenie (ale chyba kupię fryzjera 7 i zrobię passiva).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na standardowym V do ilu mogę podnosić? Dodam że mam boxowe chłodzenie (ale chyba kupię fryzjera 7 i zrobię passiva).

1,4-1,45 na codzień, sprawdź paluchem temperaturę NB pod orthosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Aha, mam jeszcze 2 pytania:

 

1. Co zrobić aby komp się tak nie uruchamiał? Teraz naciskam powera, komp uruchamia się a po chwili dead. Po kolejnym momencie już normalnie się podnosi - wszystkie ustawienia biosu są ok...

 

2. Da się wyłączyć automatyczne zasilanie USB? Nie chcę aby przy włączonym kompie były one zasilane a w bmanualu nie widziałem czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy naciśnięciu power wstaje normalnie, po nocy normalnie, za to zdarza się mu na dwa razy wstawać przy poleceniu uruchom ponownie - ale też nie gubi wtedy ustawień. Ten typ tak chyba ma [x

Po co wyłączać usb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Bo wkurza mnie że wszystko się włącza jak włączę listwę zasilającą a nie zawsze chcę skorzystać wtedy z kompa :P

 

Wgrałem najnowszy bios przy pomocy @BIOS - teraz mogę już podkręcać skokowo ale deady nadal są.

 

A czy u was jest tak, że kiedy przedobrzycie ustawienia biosu to płyta SAMA próbuje te 3 razy wstać (uruchamia się na chwilę - dead, itd) a potem wczytuje def i jest ok?

 

BTW. Dodam jeszcze że kiedy proc nie jest podkręcony to płyta startuje w pełni normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie nie resetuje ustawień przy resetach - no chyba że się nie podniesie bo ustawię za czegoś za dużo albo za mało.

 

Wkurza za to te bootowanie - włączam kompa a tu klops... no ale po chwili jest znowu i trzyma te 3 GHz (próbowałem dawać 380-400 ale nie leci, ramy mam na 833 i 15-5-5-5).

 

 

EDIT:

Wiem nawet gdzie leży przyczyna tych deadów, jak przy oc zmienię tylko FSB to jest ok, jak ruszę dzielnik ram to się zaczyna... :mur:

 

 

EDIT2:

Ha, już wiem kiedy jest nie tak - tylko przy dzielniku 3.3 komp uruchamia się normalnie, na innych nawet bez oc kupa. Ja wolę jak na razie (bez fryzjera) normalne uruchamianie więc dałem:

 

280x9 1.25V

memki +0,2V, robią ~933Mhz przy timingach 6-7-7-21 ale postaram się je nieco zbić.

 

Może to wina biosu... teraz jest F8a, na stronie producenta widać że najnowsza to albo BETA z lutego albo F7 :unsure:

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie mnożnik pamięci x2 (667MHz), fsb 333MHz i wszystko śmiga bez problemu (pamięci 5-5-5-15, stand. V, reszta timing'ów - jakie mobo dało).

Proc ma w BIOS'ie 1.325V (progsy poklazują 1.28-1.3V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A bios w jakiej wersji?

 

EDIT:

Co do proca, u mnie jest ustawione 1.2, programy pokazują 1.15V

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bios f5, proc 356*9@1,41v , dzielnik 2.5 (na 2 i 2,4 też nie ma problemów), memki 890@2,1v 4 4 5 15 5 38 5 5 5 5. Mozna odczytać z siga ale sig sie czasem zmienia więc napisałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zrobiłem "update" do tyłu do F5, to samo, teraz mam F7 i dalej to samo ale wolę ten niż jakiś beta bios (normalnie to ściągało mi F8a).

 

Czytałem trochę na necie - to się nazywa dual boot, normalka w wypadku P35, mogą zrobić w nowszych biosach ale nie muszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to przecież oczywiste, że start i reboot sekundę po uruchomieniu PC występuje na P31 oraz P35. W niektórych płytach jest to rozwiązane. Ale to przecież w niczym nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to przecież oczywiste, że start i reboot sekundę po uruchomieniu PC występuje na P31 oraz P35.

Nie - nie oczywiste - na p31 nie wystepuje ( za to bywaja inne jaja [x ), natomaist na p35 to jest/była "normalka". Nie wiem dlaczego Lukas AMD uparł sie pisać w temacie p31 i sie teraz miesza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać jaki bios - co już czynię:

Bios F1 - a więc pierwszy jaki mógł się pojawić.

 

Update'a nie robię bo:

- po co ?

- o/c jakie mnie interesuje - jest i nie stwarza żadnych problemów (resetów itd)

- wszystko śmiga bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kozystajac z tego tematu, chcialbym zadac pytanie. Czy z tym mobasem (ga-p31-ds3l) i tym sprzetem:

c2d e4500

geil 2gb 800

gigabyte 8600gt zlaman 256

i buda Fever wi09a-bk/bk wizardi PPPFC400 <-- tu jest tez zasilacz.

 

wyciagne conieco? Tzn chodzi mi o stabilne dzialanie kompa, bez zbednych problemow. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie - nie oczywiste - na p31 nie wystepuje ( za to bywaja inne jaja [x ), natomaist na p35 to jest/była "normalka". Nie wiem dlaczego Lukas AMD uparł sie pisać w temacie p31 i sie teraz miesza :P

A widzisz temat odnośnie tego Gigabyte ale w wersji z P35? :P Ja sprawdzałem i nie ma a na pewno tej płycie jest bliżej do GA-P31-DS3L niż do innych, droższych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik pamięci ustaw na 2 i kręć proca. Później się zabierz za pamięci jak bydziesz już wiedział co jest wart proc i na jakie fsb mozesz sobie pozwolić ..

Hej a może by to wkleić do faq ?

Mowisz - masz. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz temat odnośnie tego Gigabyte ale w wersji z P35? :P Ja sprawdzałem i nie ma a na pewno tej płycie jest bliżej do GA-P31-DS3L niż do innych, droższych modeli.

Ja Cię nie wyganiam :D pewne podobieństwa są - choćby 4 fazowe zasilanie.

Natomiast chyba swiadomy byłes tego że jest temat o p35 ds3r - są tam użytkownicy którzy mają i p35ds3l np jurass - bardzo mozliwe, że znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował i w manuału jest napisane że działa.

The main power connector is compatible with power supplies with 2x10 power

connectors.

Tak że śmiało podłączaj :wink2:

Zaraz ktoś sie zgłosi kto ma 20 pin i działające - nie ?

- sory za postojebstwo [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że płytka nie ma problemu w obsłudze modułów 2gb? bo będę mieć ją jutro z 1 kością (goodramy 800mhz) i nie chce kwiatków ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że bym miał, bo jakiś czas temu przeczytałem cały ten wątek, ale napisałem pytanie i miałem kłaść się spać. Po kilku minutach stwierdziłem, jednak że jeszcze w instrukcje zajrzę ;) Pająkowi chodziły więc u mnie też powinny :)

 

 

*****Edit*****

 

złożyłem sprzęt do kupy, wszystko poszło za pierwszym podejściem, vista się zainstalowała bez problemu. Stwierdziłem, że czas zestawić kompa z blatu biurka na stolik obok, ustawiam, power i nic... wiatraki i dyski startują, a obrazu nie ma, nic nie pika, nawet po wyjęciu ramu, myślę sobie - masakra, co się dzieje. Komp na blat i na części, złożyłem i znowu cisza, reset biosu - cisza, za którymś powerem komp rusza. Cały hepi ustawiłem kompa koło biurka i znowu cisza... :angry: komp znowu na biurko, przepiąłem wszystkie kable, złożyłem wszystko, kilka powerów i ruszył, raz drugi, piąty, postawiłem na dole i działa :blink: jak mi nie odpalił za pierwszym razem to zdębiałem, wcześniej kładłem go i stawiałem, resetował się 15 razy przy instalacji i łatkach i problemu nie było. Teraz wszystko śmiga bez problemu.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No przebrnąłem w końcu przez cały ten temat :D hehe no wiec posiadam płytkę o której jest ten topic - mój Foxconn P35A-S jest w serwisie i nie wiem kiedy wróci więc muszę się nią zadowolić i w sumie nie narzekam specjalnych zwiech i restartów nie mam jakieś problemy z O/C na początku były ale w sumie teraz jest OK na zestawie z singu mam 11495pkt w 3dmarku06 wiec nie tak źle. Gry śmigają na max i też nie narzekam.

 

Teraz nie wiem czy dobrze testowałem ale FSB wall procka mi wyszedł 408 ustawiłem mnożnik na 6 napięcie nie pamiętam ale to chyba nie ma znaczenia i do bootowania biosu bez resetowania ustawień dochodzę do takiej wartości. Więc chyba rozumiem, że to wall procka.

 

Jedyny kłopot jaki mam to problemy z RAMami ;/ pamięci nie chcą latać na 4-4-4-12 800 i na 2,2V komp sie resetuje i mam ustawienia fabryczne w sumie nie umiem sam ustawić timingów nawet założyłem osobny temat jakoś nikt mi nie pomógł: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=258999

 

Pamięci odpalają tylko jak dam na AUTO i wtedy ustawiają się dość kosmiczne timingi np. dla 2,3V i 1000MHz - które z CPU-z odczytałem powinny wynosić 5-5-5-16 a mi płyta ustawia 7-7-7-20 ;/

 

Teraz mam 392,4 dzielnik 5:6 i timingi z AUTO na których działa to: 4-5-5-5-16. I w sumie każda próba ustawiania samodzielnie timingów i jakieś większe taktowania pamięci kończą sie defowym ustawieniem ;/

 

Nie wiem czy RAMy mi sie jakies PAdaczkowate trafiły czy o co kaman ;/ Choć liczę, że w najbliższym czasie mój Foxconn wróci i będę mógł je na nim po testować - bo płytki jeszcze nie miałem okazji testować ;/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@torzba

 

Spróbuj ustawić napięcie na 2.3V. Jeżeli nie pomoże ustaw z poziomu biosu cl 4 a resztę zostaw na auto. Gdy załaduje się windows obniżaj po kolei resztę timingów memset-em i testuj stabilność. Jak już ustawisz wszystko i będzie stabilne to wtedy próbuj ustawiać w biosie. U mnie chyba dopiero za 10 razem bios wstał z obecnymi ustawieniami pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...