Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zamiar niedługo zmienić płytę i procka.

I tak chciałbym to zrobić jak najtańszym kosztem. Jak wiadomo wychodzi na AMD. Lecz znów jak wiadomo jest on słabszy od Intela. Potrzeba tych MHz żeby przebił.

 

Dzisiaj tak popatrzyłem i znalazłem właśnie tą płytkę Gigabyte. To by się nieźle kalkulowało. Wychodzi w tej samej cenie i lepszej wydajności na Intelu.

 

Tylko tam w czym ta płytka ogólnie jest gorsza od Abit Ip35 (-e), Foxconn P35A-S , MSI neo2 Fir ?

 

Jakie są wady i zalety ... bo na pierwszej stronie trochę chyba stare. Jak jest z tymi pamięciami? Czy bios już to poprawił ? Oczywiście procka brałbym E2160.

 

ogólnie takie prosiłbym ogólne swoje opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś Pan poczytał, albo użył szukajki w temacie (na dole po lewej) to byś Pan wiedział, że ma wady:

Pająk28 dzisiaj wyskoczył z potwornym :zonk: zarzutem, że selekt się nie kreci jak powinien - p31 vs msi p35.

Dziobakowi i paru innym osobom restartują sięustawienia oc.

Pamięci dwustronnych zamontujesz 2 sztuki i na tym koniec - żaden bios tego nie poprawi bo jest to ograniczenie chipsetu.

Czasami pada na dzień dobry - casus płyta przemekbydgoszcz'a.

Moja opinia:

tania płyta, nie skwierczą cewki (bo są w takich pudełkach i pozalewane)

pasywne chłodzenie (które trzeba dowietrzyć ale to lepsze niż jakiś wyjący wentylek ..)

niektórym sie resetują ustawienia z biosu do standardu (mnie nie odkąd ustabilizowałem memki)

- można brać jak nie masz kasy dołożyć do czegoś na p35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tej płyty... Poczytałem w tym temacie nie co i chciałem popytać...

 

Konfig jaki przewiduję to:

 

Płyta Gigabyte P31-DS3L /i P31/ PCIex / Sock 775 - 200

PROC INTEL Dual-Core E2160 1.8GHz/800MHz/1MB/S775/64BIT BOX - 177

CORSAIR DDR2-800 2GB (2x1GB) PC6400 4-4-4-12 DUAL CHANN.XMS2 - 183

VGA MSI NX8800GT OC 512MB DDR3 HDCP - 662

 

 

Mam pytanie odnośnie pamięci... czy będą okey? A może nie warto przepłacać i kupić coś tańszego stąd:

Dołączona grafika

 

Jeszcze pytanie czy ten P31 pociągnie 2 dyski - ATA 60GB i Sata 250GB?

 

Czym różni się od modelu GA-P35-DS3L , warto do niego dołożyć te 46zł? A może coś innego za te pieniądze?

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy ten P31 pociągnie 2 dyski - ATA 60GB i Sata 250GB?

nie uciagnie, ma ograniczenie ... jezeli chcesz podlaczyc 2 dyski to ich laczna pojemnosc nie moze przekraczac 100MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś Pan poczytał, albo użył szukajki w temacie (na dole po lewej) to byś Pan wiedział, że ma wady:

Pająk28 dzisiaj wyskoczył z potwornym :zonk: zarzutem, że selekt się nie kreci jak powinien - p31 vs msi p35.

Dziobakowi i paru innym osobom restartują sięustawienia oc.

Pamięci dwustronnych zamontujesz 2 sztuki i na tym koniec - żaden bios tego nie poprawi bo jest to ograniczenie chipsetu.

Czasami pada na dzień dobry - casus płyta przemekbydgoszcz'a.

Moja opinia:

tania płyta, nie skwierczą cewki (bo są w takich pudełkach i pozalewane)

pasywne chłodzenie (które trzeba dowietrzyć ale to lepsze niż jakiś wyjący wentylek ..)

niektórym sie resetują ustawienia z biosu do standardu (mnie nie odkąd ustabilizowałem memki)

- można brać jak nie masz kasy dołożyć do czegoś na p35

 

tylko właśnie pytam się czy warto dokładać do P35 ? Najtańszy Abit IP35-E kosztuje te 80zł drożej, które jakby nie patrzeć można przeznaczyć na chłodzenie procka i tego chipsetu, który sie grzeje.

 

Czym się będzie różnić od P35 ?

Po podkręcić na niej można, mam jeden dysk, nie będę dawał kart w CF więc jakby idealna.

Tylko tak mam pamięci 2x 1Gb Patriot 667MHz , są obie dwustronne. Czy to pójdzie ? Czy będzie działać w Dual Channel. Ja dopiero teraz zauważyłem, że płyta ma 2 sloty tylko na pamięci. Ale to nie problem.

 

Wiesz mógłbym czytać całe 27 stron o tej płycie. Poczytałem początek , trochę koniec dlatego chciałem żeby ktoś tak podsumował. Trochę nie jestem przekonany do Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uciagnie, ma ograniczenie ... jezeli chcesz podlaczyc 2 dyski to ich laczna pojemnosc nie moze przekraczac 100MB

Czemu nie? Ja mam podłączone zawsze 2, np. 250GB na SATA + 80GB na ATA i nic złego się nie dzieje.

 

Spokojnie w dualu będą chodzić 2 kości dwustronne.

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uciagnie, ma ograniczenie ... jezeli chcesz podlaczyc 2 dyski to ich laczna pojemnosc nie moze przekraczac 100MB

Daruj sobie takie gadki...

 

 

 

Czym różni się od modelu GA-P35-DS3L , warto do niego dołożyć te 46zł? A może coś innego za te pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny chipset? :P

Jeśli się nie mylę p35 posiada więcej gniazd SATA (nie jestem pewien).

 

P31 - następca I945, łączony z ICH7/ICH7R - z racji ICH7/ICH7R mniejsza ilość portów USB i s-ata, wydajność na poziomie P35 (żadnych spadków wydajności itd.), o/c: c2d ~400MHz robi, zdarza się i więcej, na C2Q w teście zrobili ~370MHz fsb jak dobrze pamiętam (test 8h Prime + 3d mark 06 w pętli).

P35 - następca 965, łączony z ICH9/ICH9R - więcej USB (i tak na P31 imo więcej niż trzeba) i sata (jak z USB), o/c może być trochę większe.

 

Ogólnie mobo na P35 są poprostu lepiej doposażane (jak MSI - F-W), mają lepsze układy zasilające/kondziołki (P31 - Gigabyte jak narazie przoduje - 4 fazy + solid kondziołki) itd.

 

P31 jest określany jako układ budżetowy.

Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem jeżeli nie potrzebuje żadnych pierdółek i więcej SATA , USB mogę kupić spokojnie P31?

Jeśli nie interesuje Cię znaczne OC, tak jak wyżej napisałeś możesz mieć mniej SATA, USB, brak RAID-u i nie masz za dużo pieniędzy to możesz brać P31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie interesuje Cię znaczne OC, tak jak wyżej napisałeś możesz mieć mniej SATA, USB, brak RAID-u i nie masz za dużo pieniędzy to możesz brać P31.

 

Więc jeżeli chodzi o OC to jestem trochu do tyłu - procesor oczywiście E2160 i myślę, że po zmianie chłodzenia na jakiegoś Fryzjera i zasilacza na Corsiar 520w da rade wyciagnac z niego ze 3,0

Do takiego OC ta płyta się nadaje mam rozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli chodzi o OC to jestem trochu do tyłu - procesor oczywiście E2160 i myślę, że po zmianie chłodzenia na jakiegoś Fryzjera i zasilacza na Corsiar 520w da rade wyciagnac z niego ze 3,0

Do takiego OC ta płyta się nadaje mam rozumieć?

Do takiego OC się nada spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko jasne - więcej jak 3,0 nie myślę podkręcać - w przyszłości jak będzie mało zmieni się procesor...

Dziękuje za rady

w przyszlosci moze troche sie wysilisz i przeczytasz caly temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dzisiaj zaglądałem na stronę gigabyte'a i pojawił się bios F8b do płytki takiej jak moja. Główna zmiana to obsługa nowych Yorkfield'ów.

 

Zainstalowałem i zmian nie zauważyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się wtrącę - jakie taktowanie idzie osiągnąć na takim E2160 przy dobrym chłodzeniu na tej płycie?

 

Może warto dołożyć i kupić

Płyta Gigabyte P35-DS3L /i P35 / PCIex / Sock 775 - 246,73zł

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się wtrącę - jakie taktowanie idzie osiągnąć na takim E2160 przy dobrym chłodzeniu na tej płycie?

 

Może warto dołożyć i kupić

Płyta Gigabyte P35-DS3L /i P35 / PCIex / Sock 775 - 246,73zł

 

?

Jak dobry proc to 3,5ghz+ spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie max daje na procek model p31 a p35?

Ile trzeba by wyciagnac z E2160 jeszcze wiecej niz 3,0 GHz bez większych kłopotów?

ad. 1 - az za duzo. ;)

ad2. nie rozumiem za bardzo pytania... wiecej niz 3ghz bez wiekszych klopotow, musi byc po prostu w miare dobry procek i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dokładnie, mój np. chodzi na 3 GHz przy ~1.34V ale na 3.2 GHz nie pozwala już nawet 1.475V więc zostałem przy 2.7 GHz i 1.24V :) Płyta niewiele do tego ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do atha i pajaka28 jaki dzielnik pamięci macie ustawiony, że przy szynie 375 wychodzi Wam ok 800MHzów?? :) u mnie, przy takiej szynie mogę ustawić pamięci na 750, albo 900MHzów (2, a następny mam dopiero 2,4)

pajak28 płyta ma chyba problem z pracą przy wysokim FSB (ok 400)

 

ostatnio miałem coś takiego, że nie chciała wsatć po nocy i wczytało się wszystko na standardowych ustawieniach.

W ogóle zauważyłem coś takiego:

W biosie mam ustawione tak: 8*375@1,4V, pamięci 750 5-5-5-15@2,1V - wszystko super stabilnie, żadnych zwisów, czy resetów, temp OK. Powiedzmy, że przesadzę z timingami to płyta po restarcie (po kilku) podnosi się na defalut, wchodzę do biosu, ustawiam tak jak było i kaplica: 2,3,5 restartów i znowu wstaje na defaulcie. Jednymym rozwiązanie jest wczytanie bezpiecznych ustawień (pomimo ustawienia się płyty na default) i dopiero OC, inaczej mogę próbować różnych kombinacji i płyta się rozkracza. Bios F5

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem coś takiego, że nie chciała wsatć po nocy i wczytało się wszystko na standardowych ustawieniach.

Znaczy sie doświadczasz resetów ustawień - może memki niestabilne a może masz pecha i to wina płyty :-|

W biosie mam ustawione tak: 8*375@1,4V, pamięci 750 5-5-5-15@2,1V - wszystko super stabilnie, żadnych zwisów, czy resetów, temp OK. Powiedzmy, że przesadzę z timingami to płyta po restarcie (po kilku) podnosi się na defalut, wchodzę do biosu, ustawiam tak jak było i kaplica: 2,3,5 restartów i znowu wstaje na defaulcie. Jedynym rozwiązanie jest wczytanie bezpiecznych ustawień (pomimo ustawienia się płyty na default) i dopiero OC, inaczej mogę próbować różnych kombinacji i płyta się rozkracza. Bios F5

To samo u mnie - w codziennym użytkowaniu to nie przeszkadza [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go właśnie testowałem na innej płycie i tam chodzi na 3400MHz 1,35V, bo też mało za niego nie zapłaciłem ;]. A FSB wysokie nie jest (ok. 360), więc hmmm.....

 

 

Ale ogólnie myślę, że coś jest z napięciami, tzn. daje za małe, choć już sam nie wiem. Może moja płytka jest lekko walnięta, nie wiem już sam. Skończyłem na razie zabawę i zostawiłem na co dzień 3040MHz przy... ~1,38V spod biosu. Temperatura rdzenia to max 63 stopnie. Po świętach pokombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do atha i pajaka28 jaki dzielnik pamięci macie ustawiony, że przy szynie 375 wychodzi Wam ok 800MHzów?? :) u mnie, przy takiej szynie mogę ustawić pamięci na 750, albo 900MHzów (2, a następny mam dopiero 2,4)

pajak28 płyta ma chyba problem z pracą przy wysokim FSB (ok 400)

 

ostatnio miałem coś takiego, że nie chciała wsatć po nocy i wczytało się wszystko na standardowych ustawieniach.

W ogóle zauważyłem coś takiego:

W biosie mam ustawione tak: 8*375@1,4V, pamięci 750 5-5-5-15@2,1V - wszystko super stabilnie, żadnych zwisów, czy resetów, temp OK. Powiedzmy, że przesadzę z timingami to płyta po restarcie (po kilku) podnosi się na defalut, wchodzę do biosu, ustawiam tak jak było i kaplica: 2,3,5 restartów i znowu wstaje na defaulcie. Jednymym rozwiązanie jest wczytanie bezpiecznych ustawień (pomimo ustawienia się płyty na default) i dopiero OC, inaczej mogę próbować różnych kombinacji i płyta się rozkracza. Bios F5

Gdzie i komu wychodzi przy 375 - 800 mem ? ;] Bo mi nie, masz racje z dzielnikami, takie wlasnie wychodza wartosci, czyli 750 i 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...