Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje lenistwo* sięgnęło nieba....

 

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423-47...tel-P31/247845/

 

 

*spałem 4h i jestem po 10,5h pracy - cały czas na nogach....

wiesz co koleś czytałem pierwsza strone tego tematu jakbyś nie wiedział i kontaktowałem sie z ath (autorem tego postu) i poradził mi iż ja mam inna plyte głowna i procek i tamte ustawienia nie beda dzialac na moim sprzecie bo jest inny i powidziedzial zebym napisal na forum wiec jak jestes taki bystry to napisz co mam zrobic dokaldnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co koleś czytałem pierwsza strone tego tematu jakbyś nie wiedział i kontaktowałem sie z ath (autorem tego postu) i poradził mi iż ja mam inna plyte głowna i procek i tamte ustawienia nie beda dzialac na moim sprzecie bo jest inny i powidziedzial zebym napisal na forum wiec jak jestes taki bystry to napisz co mam zrobic dokaldnie.....

1. nie jestem Twoim kolegą, żebyś pisał do mnie "koleś"

2. jak jesteś taki bystry to sam się trochę wysil, jakoś Lukas bez problemu kręci, a to że masz quada żadnej różnicy nie robi, podobnie jak troche inna mobo, bo....

 

Specjalnie dla Ciebie ściągnąłem manuala do Twojej płyty i co widzę?

Cóż za niespodzianka:

manual od p31 - w sumie 84 strony

manual od p35 - w sumie 84 strony

BIOS Setup - w obu manualach na 31 str

MB Intelligent Tweaker (M.I.T) - ciekawe czy znajduje się na tej samej stronie? No proszę - w obu znajduje się na 47 stronie, to może opcje w MIT są inne - chyba nie bardzo, bo na skrinie wyglądają podobnie, zakresy napięć też...

 

Nie widzę tu innej filozofii w podkręcaniu...

 

 

ps. może i czytałeś, ale chyba nie oglądałeś obrazków na pierwszej stronie....

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy Gigabyte'a są identyczne... ten sam układ opcji, te same/podobne wartości.

Owszem - w zależności od płyty niektóre opcję są tylko w tych lepszych (AHCI, raid itp).

Podkręca się tak samo na P31 jak i na P35.

 

btw.

Jednak żałuję, że Gigabyte nie dał ICH7R na mobo... ostatnio miałem możliwości siedzenia na GA-EP35 DS3R + AAKS na AHCI... zupełnie inna bajka...

Ogólnie na wydajność nie narzekam... ale są momenty gdzie dysk chodzi kiepsko (typu: minimalizuję okno Opery i w foobarze ścięcia dźwięku na ułamek sekundy... obojętnie nowy/stary sys, defrag/format itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

na pierwszej stronie pisze "-Uaktywni nam się wtedy cpu host fraquency(mhz) (2), tu wybieramy częstotliwość magistrali, (oryginalna 200mhz w serii procesorów 21.. )i w przypadku tych procesorów można magistrale ustawić od razu na 266. Następnie należy zapisać zmiany wciskając f10" ja mam

Intel Core 2 QUAD Q6600 4x 2,4 GHz 1066FSB - na ile mam ustawic magistrale mHz ? bo nie wiem ile wynosi orginalna w tej seri procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna magistrala to 266 więc jeżeli chcesz kręcić daj więcej.

Na początek 300. Ustaw stałe napięcie procka - standardowe odczytasz w everest lub core temp.

http://www.hothardware.com/Articles/Budget...igabyte/?page=4

3 Ghz są w zasięgu - ciekawe czy płyta zdzierży :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Ram 2x1 gb A-Data 800, chcialem sie dowiedziec jakie pamieci moge jeszcze dokupic zeby dzialaly z tą plyta? Czytalem ze KINGMAXy są jednostronne, ale czy kazdy model?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. ten edimax jest na ralink-u więc już tyle wiem. czas goni więc nie czekając zamówiłem te chwalone TP-LNIK-i i zobaczymy czy płyta gryzie sie tylko z tym planetem czy z chipem atheros..

TL-WN551G siedzi na gigusiu od paru miesięcy, obecnie w trybie Ad-hoc spisuje się bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie mam plytke 1 tydzien i jestem zadowolony na E2180 3,2 na napieciu 1,392 CPU-Z w biosie 1,43... miezyl moze ktos z was nap. miernikiem i jaka jest realna roznica miedzy tymi wartosciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm własnie szykuje się u mnie mała zmiana i chce kupić tą płytę i do tego E2180/2160 zobacze jeszcze, i zastanawia mnie te proclemy z pamięcią. Mam dwustronne te swoje A-Daty i jak to wygląda na tej płycie, ta strona gigabyte jest zdeka wolna i nie wiem ile czasu musze ściągać tego manuala więc tutaj się pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem od wczoraj posaidaczem w/w płyty, mam do Was jedno pytanko: Po wyłączeniu komputera świeci mi się cały czas podświetlanie ma myszce. Mycha wpięta pod USB, gasnie dopiero po wyłączeniu zasilacza. Można to w jakis sposób wyeliminowac? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem od wczoraj posaidaczem w/w płyty, mam do Was jedno pytanko: Po wyłączeniu komputera świeci mi się cały czas podświetlanie ma myszce. Mycha wpięta pod USB, gasnie dopiero po wyłączeniu zasilacza. Można to w jakis sposób wyeliminowac? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

wyeliminujesz to jak odłączysz myszkę ;) W momencie gdy komputer jest wyłączony, ale podłączony do prądu to ciągle 'ciągnie' prąd, a zasilanie jest podawane np na usb, a także dzięki temu świecą się diody na płycie głównej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekbydgoszcz

Zdaję sobie z tego sprawę, generalnie zawsze tak chyba jest, że jest jakieś znikome napięcie podtrzymywane. Jednak na mojej starej płycie (i na poprzedniej także) było inaczej, tj. diody od sieciówki migały, jakieś tam zasilanie było, ale myszka gasła w momencie wyłączenia się Win. Teraz poprostu świeci się cały czas i myslałem że można to zmienić. Ale w takim razie trzeba będzie kupić inną myszkę, bez bajerów :lol2: .

Pozdrawiam i Thx za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...