Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi nie w ten desen. To, ze funkcje energooszczednosci mam wylaczyc to wiem o tym. Mimo wszystko procek uruchamia sie 380x8 i po ilus tam minutach orthosa jest 6x380. ORTHOSA czyli w stresie... E1 i speedstep wylaczone. Oczywiscie tak wczesniej sie nie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor ;]

 

mi tylko w jednym przypadku zmniejsza mnożnik przy orthosie... gdy osiągam Tj. Max :huh: monitorujesz temperaturę?

o i zauwazylem kolejna rzecz. Potrafi postowac jako 6x380 :blink: . To jest jakies nieporozumienie ta plyta.

 

Co do tempek: Tak, oczywiscie monitruje je. Spejcalnie zakupilem pentagrama hp-120 alcu vertical, azeby mu ulzyc bo na alpine faktycznie dostawal goraczki i obnizal mnoznik do x6. Niestety moja sztuka e2140 jest na wskros padaczkowata i na 1.406V osiagam zaledwie 3,04Ghz (no ale jak za 70 zl to oc rzedu 90% ujdzie). 3200 jest stabilne na 1.7V :mur:. A dalej to wall. 410, 420,450 (na FSB +0.3V) i dalej powoduje powrot mojego p31 do ustawien def. (podwojne uruchomienie). A tempy? No jak to tempy przy serii L2 z napieciem jak podalem max 72 stopnie rdzenie. przy czym pasta dopiero dzis zalozona, wrecz w perspektywie spadek o te max 5 stopni po "ulozeniu sie pasty" :rolleyes:

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wczoraj odebrałem płytę z komputrona ale nie miałem już czasu nic napisać więc zrobię to teraz.

 

Płytka nie nowa ale naprawiona, wgrali w serwisie programatorem bios, z tego co widzę po ułożeniu MIT jest to ten najnowszy (choć pokazuje F8). Doszła jakaś opcja która ma przyśpieszać kartę czy coś takiego. Zauważyłem jedną zmianę która mnie ucieszyła - mam włączone EIST, C1 itp., ustawiam manualnie napięcie proca na 1.125V no i mam w windzie te 1.08 (drop jest, wiadomo). Przedtem też tak było ale w idle rosło do 1.2V bo eist chciał "obniżać", teraz manual wymusza stałe napięcie a mnożnik jest regulowany automatycznie.

 

Kolejna zmiana - chłodzenie NB. Ruszali, zamiast kołeczków mam na śrubki (a z drugiej strony płyty takie metalowe coś, co ma je trzymać) co jest 10x bardziej wygodne, po zdjęciu boxa okazało się że starli AS5 i dali jakiś silikonik... co za &%^&.... :) Oczywiście dałem AS5 i na NB trafił pentagramik z akasą. Docisk na śrubkach jest lepszy niż na kołeczkach.

 

Ciekawe czemu to ruszali... może zainteresowało ich nagrzewanie się boxa przy as5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał sie ktos z takim problemem? Nie wiadomo jak ale po clear cmos. Wyrzuca mie komunikat cmos checksum error.

Plyta zle rozpoznaje napiecie CPU. I na def nie działa mi C1e. Nie obniza mi napięcia w idle ;/

 

To samo miałem na kn9...

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Orientujecie sie moze czy zaradzili cos moze juz na te resetowanie ustawien OC ? i ciągłe Dual Booty ?

 

Wiem, ze pewnego czasu mi to dokuczalo i nie podkrecalem a teraz znowu mnie wzielo i czy moze z ktoryms biosem to zalatali ? Orientujecie sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec podsumowujac plytke po 5 dniach BARDZO intensywnego zameczania jej i jej dowodcy (procka :P). Plyta niestety JEST problemowa, ale z drugiej strony osoba w miare obeznana w BIOSIE i o\c (oraz w ogolnej charakterystyce dzialania komputera) poradzi z nia sobie bez problemu - korzysc? CENA! Na tej plycie najdluzej dopieszczalem ustawienia, ale i chyba moge byc w miare zadowolony. A wiec: Bios F8, a sama plyta dziala z PDC e2140 @ 3104 (388x8) i 2gb ramu marki no-name (Vram:D)@5-4-4-13 i +0.3V. Procek jest stabilny na 1.43V. Chlodzi go pentagram hp-120 alcu vertical. Temperatury w stresie max 72 stopnie na rdzeniach. Wiem, duzo, ale to seria L2-Tj max. 100stopni. Na FSB napiecie podbite o 0.2V. I teraz kilka pytan:

Da rade na co dzien takie napiecie na tym procku? (w sumie nie zalezy mi na nim - kupilem go za 90 zl i jak go zarzne to chyba plakac nie bede, ale z drugiej strony ilez mozna go katowac). I druga sprawa: Na dluzsza mete +0.2 na FSB ze standardowym radiatorem na chipsecie bedzie sie nadawac na co dzien, czy skroci zywotnosc tej plyty? Niestety obawiam sie, ze cos podbite FSB byc musi bo @FSB>400 plyta nie wstaje nawet @+0.3V i bynajmniej nie jest to wall procka (6x410,420,450 i nie wstaje). Musze liczyc sie z tym, ze ta plyta osiagnie max 400 FSB, czyli 388 to juz na granicy chodzi mi jedynie o wielkosc tego napiecia, czy te 0.2 bedzie bezpieczne w dluzszym okresie. Buda jest w miare wentylowana (1x 120 przod, 1x120 tyl, 120 w zasilaczu i 120 na pentagramie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam duzy problem - wyglada na plyte.

 

Wczesniej pisalem, ze spada mnoznik na poscie. Potrafi sie uruchomic 6x200 i tyle tez pokazuje post. Tak sie sklada, ze znalazlem na to remedium - wylaczenie thermal monitor. Czyli wszystkie funkcje oszczedzania energii na off (c1e i eist) + TM2 na off. Owszem zadzialalo, caly czas komp uruchamia sie z mnoznikiem x8 ALE za cene 50% gorszej wydajnosci grafiki oO. Tak, wiem, ze to niedorzeczne ale jednak. Z ta funkcja wylaczona i tym samym mnoznikiem x8 (ostatecznie 388x8) mam na 9600 GSO 768 i 2gb ramu uwaga uwaga...5200 punktow w 3dm06(!!!), natomiast superpi 1M liczy w 19s(normalnie?). Oczywiscie na 7950gt bylo wiecej punktow. Pomyslalem sobie, ze moze ta funkcja jest przyczyna spadku wydajnosci i owszem. Zmienilem, komp uruchomil sie oczywiscie @ 6x388 (2200) i nagle wynik jest 9800 pkt. Pamietam jeszcze, ze na samiusim poczatku mial 10800 (wtedy ta funkcja mimo ze wlaczona nie powodowala spadku mnoznika). Wychodzi na to, ze cos sie popsulo. Moze jakies czujki albo cos? Na samym poczatku wszystko mimo ze krecone bylo cacy z tym ustawieniem, a teraz jest o polowe gorsza wydajnosc. Dodatkowo podam jeszcze, ze ni z gruchy ni z pietruchy ZNIKA fukcja eist(ale jaja, nie?). Po load optimized def's pojawia sie o to zeby zniknac jak ustale swoje parametry. Jestem juz zamotany z ta plyta. Pomozcie plz. To wina proca czy raczej cos z plyta? Procek oczywiscie pracuje.

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być wall na procku, na niższym mnożniku też? Przy bardzo mocnej grafice (nie podałeś - jakieś 4870x2 czy coś) mogło braknąć zasilacza.

Prądu raczej nie mogło mu braknąć ;).

Raczej ;p Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbić napięcie na 2v i/lub ustawić wszystkie timingi.

Jest tam taka opcja w biosie od pamięci która ma być na standard (nie enhanced i nie extreme).

Jest jeszcze jedna, która ma wartości 1 i 2 - przestawić i zobaczyć czy nie idzie.

Sprawdzić starszy bios np. f5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapusciłem karakum, zapodałem 3.6ghz na procu i zobaczyłem tego vcore dropa...masakra

Ustawienie 1.365v by orthos sie nie wysypywał(na niższych sie wysypywał po 30sek) a cpu-z pokazuje 1.296....

na 2.8hgz nie bedę próbował, szkoda se nerwów psuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak powinno być, że na lepszym chłodzeniu są lepsze rezultaty. I pewnie w praktyce tak jest.

Niestety odczyt temperatur na PD jest mocno orientacyjny - stąd "brak różnicy" ;)

Imo nie ma sensu zmieniać chłodzenia* - co najwyżej wentyl żeby było cicho.

Cieszę się że papu na pamiątki pomogło ;p

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "*"
chyba, że chcesz się pobawić w 1,6v tak jak chłopaki w temacie o procku ostatnio [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko czy może ktoś sie orientuje czy płyta obsłuży E5200 ? Na stronie Gigabyte niestety nic na ten temat nie znalazłem. Niby to 45nm i powinno obsługiwać ale szkoda trochę 270 zł wyrzucić i sie rozczarować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko czy może ktoś sie orientuje czy płyta obsłuży E5200 ? Na stronie Gigabyte niestety nic na ten temat nie znalazłem. Niby to 45nm i powinno obsługiwać ale szkoda trochę 270 zł wyrzucić i sie rozczarować :)

Jak obsługuje E8xxx/E7200 to z E5200 również nie powinno być najmniejszych problemów :) IMHO śmiało kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy P31-DS3L. Moj komp w podpisie. Dzisiaj bawilem sie troche z podkrecaniem, przy ktorejs probie wyjscia z biosu, powitalo mnie szare tlo zmieniajace sie na odcienie szarosci ( nie wiem jak to opisac), po kilku takich cyklach ( zmianach z szarego na odcienie i z powrotem) zresetowalem kompa. Wszystko chodzi dobrze. Nie wiem co to bylo, czy mieliscie juz tak? Proca nie przekrecilem , bo z gory ustawilem na 2500Mhz. Teraz troche boje sie cokolwiek kombinowac zeby tego nie zepsuc. Pomozcie, Co to moglo byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę temat o karcie, którą masz i widziałem 1 test z tym, że tam mieli egzemplarze przedpremierowe.

Otóż grzały sie na tyle bez sterowników, że potrafiły zawiesić system.

Może podczas ustawiania biosu karta się zagrzała ? Taka moja hipoteza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dosyc dziwny problem:P31-ds3l+7200+2x1gb+samsung f1 640 +nagrywarka dvd na ata

Po instalacji wsadzam plytke od plyty aby zainstalowac sterwoniki a tu wyskakuje blad "Aplikacjia nie zostala poprawnie zainicjionowana i zostanie....." pomyslalem ze ram sie cos gryzie wiec podmienilem na inne kosci, dalej to samo .

zrobilem reinstalacjie jeszcze raz tylko tym razem dysk byl w trybie ide compatybil jednak nic to nie dalo. Podmienilem nagrywarke na zwyczajna odczytywarke dvd i o dziwo problem znikl pomyslalem a pewnie LITEON LH-18A1H sie gryzie z plyta i tyle podmienilem pewny tego wyciagnolem dvd-rom i wsadzilem dvd-rw LITEON SHW-160P6S przeinstalowalem spowrotem aby dysk chodzil jako enhecet a tu dalej problem wystepuje. Wiec wsadzilem znowu odczytywarke i problem z nikl.

Nie wiem o co chodzi ale obydwie dvd-rw na innym kompie smigaja i czytaja plyte poprawnie na tym nowym nabytku wystepuje w/w problem ale DVD-rom liteona niema problemow :mur: Moze ktos ma jakis pomysl ... ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam wszystkich posiadaczy P31-DS3L. Moj komp w podpisie. Dzisiaj bawilem sie troche z podkrecaniem, przy ktorejs probie wyjscia z biosu, powitalo mnie szare tlo zmieniajace sie na odcienie szarosci ( nie wiem jak to opisac), po kilku takich cyklach ( zmianach z szarego na odcienie i z powrotem) zresetowalem kompa. Wszystko chodzi dobrze. Nie wiem co to bylo, czy mieliscie juz tak? Proca nie przekrecilem , bo z gory ustawilem na 2500Mhz. Teraz troche boje sie cokolwiek kombinowac zeby tego nie zepsuc. Pomozcie, Co to moglo byc?

Mam czasami coś podobnego na 8600GT Palita. Tzn. włączam / reebotuje kompa i zamiast informacji o karcie jest taki gradiencik na monitorze. Karta jets ok, płyta i proc też a mam tak od zawsze więc uznałem że to normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...