Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieje że te biosy do EP31 są jeszcze rozwijane ;]

 

Burdoror :

dobrze działaja te 2x2GB adaty 800cl4 ? bo też mam je zamiar brać ;]

 

dobrze się kręcą na niej pamieci ? bo nie wiem czy warto dopłacać 40zł do tych Adat, czy brać 2x2 goodramów 800 cl5 ..

głównie chodzi mi o to żeby nie ograniczały podkręcania proca ... w normalnym użytkowaniu podkrecanie ramów i tak niewiele daje ..

 

wejdzie spokojnie , ale u mnie jest taki problem że zasłania mi pierwsze miejsce na ram , zeby miec dual channel musze miec ramy na meijscach 2 i 4 ale to chyba zaden problem

no to żaden problem - i tak będa tylko dwie kosci ramu ;] Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam Kingstony ValueRam 2x1 GB 800Mhz CL5 i chodzą na 1000 sabilnie. Ramy na tej mobo nie ograniczają procka. Mogę ci śmiało polecić. Na starcie tylko zanim się weźmiesz za OC proponuje zaktualizować BIOS do najnowszej wersji. Co do chłodzenia polecam taniego AC Freezer 7 Pro, Spokojnie wchodzi i nie zasłania gniazd ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy raczej biore 2x2GB (ew 1x2GB i potem dokupie jeszcze jedna )

nie ma sensu pakować się w 1GB ... jak mozna tylko 2 kostki wetknać ;]

więc 1 zasłonięty port ddr mi nie przeszkadza raczej (bo jak rozumiem dual pracuje w slotach 1&3 lub 2&4 ? )

 

 

co do chłodzenia - jeden frezzer 64PRO 939/AM2 mi leży odłogiem .. tylko kurcze nie moge dorwać nigdzie zapinki z 7PRO ;/

taki adapter jak jest w tym pentagramie (ramka 939/AM2 wpinana w otwory 775 ) też byłaby OK

 

jakby ktoś cos takiego miał :D ew wiedział gdzie mozna kupić to niech da znać ;]

 

ostatecznie będe wojował i samemu taka zapinke zbuduje :P z boxowego coolera 775 ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramkę (czyli koszyk) kupisz za groszę http://www.allegro.pl/search.php?string=ko...y=2&order=p . Co do moich ramów to niestety nie zostałem poinformowany przed zakupem o obsłudze tylko 2ch kości dwustronnych więc kupiłem na start 2x1. Teraz będę musiał sprzedać stare i dołożyć $$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramkę (czyli koszyk) kupisz za groszę http://www.allegro.pl/search.php?string=ko...y=2&order=p

no niestety jak widzisz nie ma żadnej ramki dla 775 ;] tylko AM2 i 478 ;]

 

ps - Scythe Universal Retention Kit SCURK01 ... drogawe .. i nie nie wiem czy pasuje z s775 na AM2 ... (478 i 775 mają taki sam rozstaw otworów ? ) - poza tym chyba będzie zawadzać o sekcje zasilania :/

 

bardziej już opłaca mi sie kupic pentagrama ;]

 

---- PS - jak wyglada sytuacja resetowania ustawień w porównaniu do EP35-DS3L ? i ogólnie czy jest od EP31 mniej problematyczna (pomijam RAM)

bo nie zależy mi na większej ilosci USB/SATA , tylko na stabilności ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi porównywać EP35-DS3L do chipsetu P31, osobiście nie zapoznałem się z tym pierwszym chipsetem. Co do tej droższej mobo to widzę iż obsługuje już szyne 1666 MHz oraz powyżej 4GB ramu (max. 8GB). Poza tym podobna konstrukcja. Bez "szału", zostałbym przy P31. Można całkiem całkiem wykręcić procka i ramki. Co do stabilności to miałem jedynie problem z zapamiętywaniem ustawień BIOS`u (problem zniknął przy wyłączeniu opcji *Legacy usb storage detect*. Wszystkie wartości na AUTO i śmiga jak trzeba. Mój poczciwy E2160 1.8GHz OC 3,0GHz, ramy Kingstona Valueram z 800 do 1000MHz, grafa GF 9500GT 700/800 do 710/950 (kotlet dalej nie idzie :banana: ). Z czystym sumieniem mogę Tobie polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie ... Czy jest na tej płycie jakiś przycisk do resetowania biosu ? Czy może jedyną metodą jest wyjmowanie bateryjki w sytuacji gdy komputer nie chce się uruchomić i trzeba zresetować bios . W mojej poprzedniej płycie czyli "msi k8n neo4-fi" miałem przycisk do resetowania biosu co znacznie ułatwiało tę czynność. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej baterii i troche na prawo sa 2 piny w które wsadzasz zworkę i zostawiasz na około 30 sek. Jest to podpisane jako Clear Cmos. Wszystko pisze w manualu do płyty.

 

btw mieć dwie takie płyty i nie wiedziec gdzie tego szukać ani nie zobaczyc do instrukcji to trochę :lol:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi porównywać EP35-DS3L do chipsetu P31, osobiście nie zapoznałem się z tym pierwszym chipsetem. Co do tej droższej mobo to widzę iż obsługuje już szyne 1666 MHz oraz powyżej 4GB ramu (max. 8GB). Poza tym podobna konstrukcja. Bez "szału", zostałbym przy P31. Można całkiem całkiem wykręcić procka i ramki. Co do stabilności to miałem jedynie problem z zapamiętywaniem ustawień BIOS`u (problem zniknął przy wyłączeniu opcji *Legacy usb storage detect*. Wszystkie wartości na AUTO i śmiga jak trzeba. Mój poczciwy E2160 1.8GHz OC 3,0GHz, ramy Kingstona Valueram z 800 do 1000MHz, grafa GF 9500GT 700/800 do 710/950 (kotlet dalej nie idzie :banana: ). Z czystym sumieniem mogę Tobie polecić.

płyta i tak tylko pod e5200 - więc obsługa takich pamięci mi nie potrzebna ;]

 

więc dobra - biere tego EP31 jutro ;] coś na nim na pewno wskóram ;]

THX wszystkim za odpowiedzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choody92 :

goodramy 2GB cl5 w jednej kostce :D aaaa cooo :D jak szaleć to szaleć xD

 

biore raczej jutro wszystko (e5200/ep31/WD 320AAKS/2GB goodram - wsio za 730zł)- zerkne przed zakupem tylko na kursy walut ;]

kupuje w sklepiku w centrum łodzi ;] nie chce sie bawić w wysyłki zaoszczędzajac ~15zł xD

 

mam nadzieje ze sie na tej mobo nie zawiode :D ... i znajde sposób na zamocowanie na niej freezera 64PRO XD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta sama dostosowuje prędkość wentylatorów. Muszę stwierdzić iż robi to perfekcyjnie. Jeśli zależy tobie na ciszy w obudowie opcje ustaw na Voltage. Jeżeli chcesz dokonać regulacji skorzystaj ze SpeedFana lub analogowej przejściówki dostępnej w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie płatek był tylko pod SB, p35 miał normalna pastę (dałbym sie nawet pociąć że srebrową :wink: ). Tak czy inaczej organolepytcznie temperatura po zmianie nie wzrosła (standardowe też dobrze przewodziły). Dlatego zmianę polecam tylko dla koneserów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinna, tak było w przypadku mojego procka E2160. Czytając info upgrade`u BIOS`ów natknąłem się na informacje iż płyta obsługuje mój procesor dopiero przy wersji F2 (aktualnie wtedy miałemF1). Wszystko chodziło ok, nawet była rozpoznawana poprawnie nazwa, tylko przy nawet minimalnym OC płyta robiła DualBoot. Także powinno u ciebie też ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chłopaki, czy na EP-31 bez zmiany biosu poleci E5200 , nawet jako unkown processor?

Była o tym mowa już kilka razy. Dosłownie stronę wstecz. Zdaje się że wszystkim którzy zakupili w ostatnim czasie EP31 i E5200 bez potrzeby aktualizacji biosu wszystko odpaliło i procesor był poprawnie rozpoznawany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował juz ktoś z Was może Biosy F8 do płyt P35-ds3l lub F9 do P31-ds3l?

 

Jak z oc w e2160 na tych biosach w porównaniu do starszych F5 lub F6 i jak sie kręcą e5200 na tych płytach (wersje bez E ) czy ktos przesiadł się może na e5200 (pytanie do starych bywalców tematu :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował juz ktoś z Was może Biosy F8 do płyt P35-ds3l lub F9 do P31-ds3l?

 

Jak z oc w e2160 na tych biosach w porównaniu do starszych F5 lub F6 i jak sie kręcą e5200 na tych płytach (wersje bez E ) czy ktos przesiadł się może na e5200 (pytanie do starych bywalców tematu :wink: )

Mam P31-DS3L na wersji F9 E2160 i idzie na 3,0 GHz. Na F6 szedł maxymalnie 2,6 Ghz. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...