Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie. Jeszcze mam kilka pytań:

1. Czy napięciom pokazywanym przez cpu-z można całkowicie ufać?

2. Czy modyfikacja wpływa jeszcze na coś oprócz napięcia podawanego na procesor?

3. Czy o raz zrobionej modyfikacji można zapomnieć czy trzeba sprawdzać jej stan?

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie - nie mamy punktów pomiarowych do v cpu. Ale z braku laku stosuje się cpu-z.

Nic mi o tym nie wiadomo. Aczkolwiek doświadczyłem dziwnej historii, jednak nie wiązałbym tych dwóch rzeczy zbyt pochopnie. Od tamtej pory żadnych problemów. W zasadzie nie, raz pomazane będzie się trzymać chyba, że przy jakichś manipulacjach zmaże się to ręką.

Proszę bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm problem panowie z OC procka na tej plycie glownej.

Dokladnie chodzi o to iz, gdy procesor mam podkrecony na 3Ghz z napieciem 1.36V to chodzi ladnie, stabilnie. Lecz gdy dam procesor na 3.4Ghz a napiecie na 1.42 to w polowie benchmarku 3dmark06 komputer sie resetuje. jaka tego moze byc przyczyna? Ponizej daje wam zdjecie z biosu timingow. Jak potrzebujecie jakis jeszcze zdjec to piszcie. Dodam iz gdy dalem procesor na 3.4 i w czasie dzialania 3dmarku to on sam chodzil duzo razy plynniej ( czyt. bylo wiecej fps ) Temp ogolnie w normie w idle mam 35-40*C, a w stresie ( TAT 100% ) ok 65*C

Dołączona grafika

Specyfikacja komputera:

E2160

Ramy: 1kosc 1GB 667mhz + 1kosc 2GB 800mhz

Ga-p31-ds3l - oczywiste

9800GTX+ AMP edition Zotac

500W modecom

 

Jakies sugestie? Prosze o pomoc, bo bardzo staram sie nad tym 3.4. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z 1,55V nie pójdzie z dymem?

 

Do 1.6V spokojnie mozna dawac 24/7 przy dobrym chlodzeniu. U mnie z idle ~30C skacze do ~75 pod orthosem momentalnie na L/C i taka temp sie utrzymuje. Uroki czapek :wink:

Dziala tak juz miesiace i smiga jak smigal od nowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam obecnie na 3,42Ghz. :D Doszedl do konca 3dmarka06. Przy napieciu 1,46V. Uzyskalem punktow 12626 przy kompie: E2160@3,42 / 9800GTX+ AMP / 3GB ram

 

Jak myslicie ... bedzie chodzil stabilnie jak doszedl do konca testu?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam obecnie na 3,42Ghz. :D Doszedl do konca 3dmarka06. Przy napieciu 1,46V. Uzyskalem punktow 12626 przy kompie: E2160@3,42 / 9800GTX+ AMP / 3GB ram

 

Jak myslicie ... bedzie chodzil stabilnie jak doszedl do konca testu?

 

Zapuść orthosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kapuje. Zapuscilem go na 30 sekund ( tak dla sprawdzenia szybkiego ) na full stres i :

Starting CPU stress test,Completed 1000 iterations without errors (12.25 GFLOP)Completed 2000 iterations without errors (24.50 GFLOP)Completed 3000 iterations without errors (36.75 GFLOP)Completed 4000 iterations without errors (49.00 GFLOP)Completed 5000 iterations without errors (61.25 GFLOP)Completed 6000 iterations without errors (73.50 GFLOP)Completed 7000 iterations without errors (85.75 GFLOP)Completed 8000 iterations without errors (98.00 GFLOP)Completed 9000 iterations without errors (110.25 GFLOP)Completed 10000 iterations without errors (122.50 GFLOP)Completed 11000 iterations without errors (134.75 GFLOP)Completed 12000 iterations without errors (147.00 GFLOP)Completed 13000 iterations without errors (159.25 GFLOP)Completed 14000 iterations without errors (171.50 GFLOP)Completed 15000 iterations without errors (183.75 GFLOP)Completed 16000 iterations without errors (196.00 GFLOP)Completed 17000 iterations without errors (208.25 GFLOP)Completed 18000 iterations without errors (220.50 GFLOP)No problems detected in 18736 iterations, bye!

To chyba źle?

Tzn without to znaczy bez błędów, ale tak ma to wyglądać? Na ile puscic? 30 min wystarczy? Puscic go na opcje StressCPU ?

---

Othos chodzil przez ponad 5 min i wszsytko dziala. Pozniej zapuszcze na duzo dluzej.

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem ... w 3dmarku06 robie coraz mniej punktów a podkrecilem karte grafiki. Wczesniej mialem 12626ptkz taktowaniem procka 3,4 a karty 750/1890/1150 a teraz mam na procku 3.4, karta 770/1920/1180 - 12039 .. czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zamontowalem karte palita 9600gt z 1GB i moje OC poszlo sie walic

mialem prawie 4Ghz a po wlozeniu karty bios sie resetuje i wraca do ustawien optymalnych

nic sie nie da podkrecic

zmiana czegokolwiek odbiegajacego od AUTO konczy sie resetem BIOSU

nie moge dac nawet z 200FSB na 201

nic!

przedziwna historia, co to moze byc??

wczesniej mialem 9800GT i nie bylo problemow

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

broń Cie Panie!!! bios od P31 i tylko taki!!! Flasciach!esz na default ustawieniach i tylko przez dyskietki bo sie pożegnasz z płytka na miesiac tak jak ja :mur:

 

jaka Ty masz płytke w końcu P31 czy EP31 ?

Co Ty za bzbury wypisujesz.

Ja zawsze walę winflashem i to na podkręconym-ważne tylko aby było full stable.

To już nie ta technologia co kiedyś-teraz po flashu ustawienia są ustawiane zgodnie z zapisanymi przez usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Pytanie:

 

Czy jest jakis posiadacz tej płyty na forum który jedzie na codzień na mostku północnym +0.2v MCH. Potrzebuje dac więcej papu na p35 i nie wiem czy to jest full bezpieczne dla gigusia :?

 

(Mostek przesmarowany AS5 z lekkim nawiewem z wolnoobrotówki kaliber 80mm czy tak czy tak dość gorący w stresie).

Ja mam +0.2 lub +0.3V od ponad pół roku nontoper i ni chu-chu nic mobasa nie rusza-a nawet jak padnie,to mam od ręki wymianę na P35. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pisałem już w innym temacie, ale nie uzyskałem odpowiedzi- Czy procek E5200 (M0 Malay)wykręcony na 3,75 GHz (4,0 GHz też Full Stable, ale nie chcę katować, anyway kocham tą MOBO) przy napięciu 1,275 ma poprawne temperatury??? Temperatura w Idle 44-46 w stresie 59-62. Buda dobrze wentylowana. Pasta AC5, reszta w sygnaturze.

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy E5200 na tej płycie odpali na jakimś starszym biosie?

Nie wiem jaki jest, bo kupiłem używaną płytę i nie mam jeszcze procesora...

Płyta jako nówka była kupiona w sierpniu 2008, nie wiem ile mogła leżeć w sklepie, ale przypuszczając, że została wyprodukowana w 2008 czy taki bios wystarczy do odpalenia E5200??

 

Bo nie wiem co robić, mam kase na E5200, ale jeśli nie odpali to co? Może lepiej kupić jakąś używke E21*0??

 

Proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy E5200 na tej płycie odpali na jakimś starszym biosie?

Nie wiem jaki jest, bo kupiłem używaną płytę i nie mam jeszcze procesora...

Płyta jako nówka była kupiona w sierpniu 2008, nie wiem ile mogła leżeć w sklepie, ale przypuszczając, że została wyprodukowana w 2008 czy taki bios wystarczy do odpalenia E5200??

 

Bo nie wiem co robić, mam kase na E5200, ale jeśli nie odpali to co? Może lepiej kupić jakąś używke E21*0??

 

Proszę o odp.

bez najnowszego BIOSu nie odpali, a ten został wydany bodajże w lipcu 08, poprostu załatw sobie starszy procesor i wgraj BIOSa Edytowane przez michalx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, na bank odpali, w pełni jednak będzie funkcjonalna (OC ^^) dopiero po aktualizacji do F10aBeta. Co do Twojego pytanka- właśnie przesiadłem się z E2160@3,0GHz na E5200 i powiem krótko- wydajność bez porównania lepsza, no i większe taktowanie na tej samej szynie. Jeśli chodzi o E5200 bierz tylko te produkowane w Malay, ponieważ te z Costa Rica nawet nie dochodzą do 3,6 GHz lub ze znacznym podniesieniem napięcia. Powiem krótko- proc jak dla mnie wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam, że to mobo jest super :) dałem za nie 125zł z allegro i przesiadłem się z E2140 OC - 3.4Ghz a na co dzień 3.2Ghz - 400FSB, a teraz mam

E7200 "fajnie się kręci 4,1 Ghz w biosie 1,375V" i nie byłem pewien czy da radę 4Ghz mykać ^^ na wstępie fsb 450, ale będę się bawił dalej bo przy 500FSB płyta też wstaje i botuje się do windowsa, ale po 2 min nie mogę nic odpalić tylko ruszać myszką. Muszę pobawić się w biosie :)

 

print screen :)

 

450FSB giguś P31

 

Xibi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam, że to mobo jest super :) dałem za nie 125zł z allegro i przesiadłem się z E2140 OC - 3.4Ghz a na co dzień 3.2Ghz - 400FSB, a teraz mam

E7200 "fajnie się kręci 4,1 Ghz w biosie 1,375V" i nie byłem pewien czy da radę 4Ghz mykać ^^ na wstępie fsb 450, ale będę się bawił dalej bo przy 500FSB płyta też wstaje i botuje się do windowsa, ale po 2 min nie mogę nic odpalić tylko ruszać myszką. Muszę pobawić się w biosie :)

 

print screen :)

 

450FSB giguś P31

 

Xibi :lol2:

na jakim taktowaniu pci-e tyle wyciągnąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za bzbury wypisujesz.

Ja zawsze walę winflashem i to na podkręconym-ważne tylko aby było full stable.

To już nie ta technologia co kiedyś-teraz po flashu ustawienia są ustawiane zgodnie z zapisanymi przez usera.

Widac że za mało chlebka w życiu zjadłeś i nie padła Ci żadna płyta od flaszowania pod Windowsem zycze Ci żebys tego nie zaznał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam, że to mobo jest super :) dałem za nie 125zł z allegro i przesiadłem się z E2140 OC - 3.4Ghz a na co dzień 3.2Ghz - 400FSB, a teraz mam

E7200 "fajnie się kręci 4,1 Ghz w biosie 1,375V" i nie byłem pewien czy da radę 4Ghz mykać ^^ na wstępie fsb 450, ale będę się bawił dalej bo przy 500FSB płyta też wstaje i botuje się do windowsa, ale po 2 min nie mogę nic odpalić tylko ruszać myszką. Muszę pobawić się w biosie :)

print screen :)

450FSB giguś P31

Xibi :lol2:

A moja nie chce wstac na 400x8 :|

pare razy wstala, ale co z tego jak po restarcie 200x8

 

zmieniales napiecia plyty czy tylko VCORE?

najlepiej zrob zdjecie biosu :D

no i podaj PCIEX, jesli auto to sprawdz w setfsb (ICS9LPRS587EGLF)

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...